Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Mалко информация за резултатите от по-големите турнири, проведени от официалното пускане на играта досега:

 

Източник: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=152533

 

Общо победи по раси:

Теран - 48

Протос - 22

Зерг - 4

 

Различни победители по раси:

Теран - 21

Протос - 12

Зерг - 2

 

Топ 5 на победителите:

1. MorroW (Т) - 12

2. HuK (P) - 7

3. Sjow (Т) - 6

4. KawaiiRice (Т) - 4

5. Strelok (Т) - 4

 

Imbalance? Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Така като гледам всичко е наред. Ми така де, няма да оставим човечеството да го газят някви хлебарки и фанатизирани роботи. Така трябва да е - газим всичко, наред ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде е баба яга да си каже миродавното мнение, че всички зерг играчи са ламери и още не са научили играта. Пък теран за да победи трябва да е монстър и класи над другите раси...

 

LOL

Theres a zerg in there.

Wait 2!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Къде е баба яга да си каже миродавното мнение, че всички зерг играчи са ламери и още не са научили играта. Пък теран за да победи трябва да е монстър и класи над другите раси...

 

 

:lol:

Ето ме.

Ето ми и мнението:

"Всички зерг играчи са ламери и още не са научили играта. Пък теран, за да победи, трябва да е монстър и класи над другите раси..."

 

Естествено, тук се получава една ситуация, на която вече съм бил свидетел, но този път няма да остана длъжен. Ситуацията е следната: има една друга игра, на която няма да споменавам името, там една раса от дългокоси женчовци с лъкове и циклони размазваха едни зеленокожи юнаци в повечето случаи. Мачъпът беше охарактеризиран по следния начин: Playing elf vs orc is like shooting a handicapped duck in a barrel. Но, това не попречи на играчи като Grubby, наш Здравко, Sky да станат световни шампиони, като на финала (освен при Инсо) се изправят срещу елфски чудовища от рода на Моон. Ето, в момента Моон е елиминиран от Фокус за WCG 2010. Мисълта ми е, че въпреки, че ладърът на Уаркрафт е 50% елфи, 25 % Хора, 20% орки и 5% Ъндед, това изобщо не важи за високия левел (под висок левел имам предвид прогеймърите), където си е цветно както винаги.

 

Така че и не вярвам играта в текущия си вид да пречи на Димага да си побеждава в повечето игри срещу теран. Но, извинявай, Артосис да искате да победи БратОК, просто няма и не трябва да стане.

Кажете ми един добър зергски играч освен Димага? Мадфрог също е добър, но понякога микрото му изиграва голяма шега.

 

Ето ви добри терани: Мороу, БратОК, Стрелок, qxc, ДеМъслим

 

Вие искате УайтРа, HuK, KiWiKaKi да взимат турнири срещу горепосочените играчи?! Това би било небалансирано.

 

Димага винаги ще е добър зерг. Намерете и други добри играчи и тогава ще тръгне и играта на по-слабите (заради реплеи и т.н). Сегашните ви икони (Артозис и Идра) просто не са за прогейминга.

 

П.С

Да, аз си представям зергските играчи като копия на Артозис и Идра. Слаба ракия сте, братлета. Роуча и 50 минерала да струва, пак ще сте по дъната на ладера, ако следвате горепосочените две извращения, наричащи се прогеймъри.

Link to comment
Share on other sites

И как да намериш добър зерг, като расата не е балансирана и терана я маже за добър ден, а от там и хората са демотивирани да я играят. Още по-малко пък про играчите, които все пак с това си изкарват и хляба и не могат да си позволят да експериментират и да разчитат на късмет... Както казваш, единствения добър зерг според теб - Димага, има само 3 победи на турнирите изброини в темата по-горе, като MorroW има 12, след него има още 3 терана, които имат повече победи от Димага. В WC3 било шароно, а тук от 36 играчки само 2ма са зерги - няма и 5%... Е тва нормално ли е?! А още повече, че в WC3 са 4 раси...

Link to comment
Share on other sites

Причината, че зергите губят, е че са пълни малоумници в повечето случаи. Кажи ми, когато противникът ти играе на 2 факторита, би ли тръгнал за муталиски? Да, естествено. Това е да си малоумник. Това е стилът на Артозис, който се набива с 10 муталиски на 3 тора и очаква да бие. Няма революция в играта, има повтаряне на едни и същи стратегии. Ще си падате до края на света, докато не се появи месията, когото да копирате и да се радвате тогава, мислейки си, че играта се е балансирала магически. Сбирщина от некадърници...

Колко играчи ползват широко инфестори, колко ползат найдъс ченъли, колко ползват бейнлинг дроп?

Колко играчи ползват бъроу?

Link to comment
Share on other sites

Като споменахте инфестори... като изплюе онази зелената гадост войската на противника не може да мърда но може ли да стреля? Пише че ги имобилизира но ако засилиш 1-2 бейнлинга дали ще ги отстрелят или ще ги гледат умно докато се търкалят към тях?

Link to comment
Share on other sites

Като споменахте инфестори... като изплюе онази зелената гадост войската на противника не може да мърда но може ли да стреля? Пише че ги имобилизира но ако засилиш 1-2 бейнлинга дали ще ги отстрелят или ще ги гледат умно докато се търкалят към тях?

Стрелят си...

Link to comment
Share on other sites

Бабичке, защо не ни покажеш ти как се играе зерг. Я пусни 2-3 реплея, за да се научим и ние какво да правим и как се използват инфестори срещу тор/сийдж боул или как се прави банелинг дроп, защото всички сме го виждали на теория, ама на практика никой не е успял да го приложи както трябва. Или тва със каналите как ли се използва и колко над 200амп трябва да имам, за да имам полза от него...

Link to comment
Share on other sites

Ей почнах малко от малко да го мажа чийтърския компютър. Купувам си другия месец играта и очаквайте про-включване :P

 

В много отношения съм съгласен с бабата, но бабо, не си справедлив. Зерга е най-трудната откъм игра раса. Тоест - доста по-трудно е да я осъвършенстваш. Признавам, че силен зерг, овладял играта може да прави бая чудеса, но ще му е в пъти по-трудно да стигне до там. И понеже в по-ниските нива малцина се наемат с доста трудния път на зерга - това оставя фалшивото впечатление, че самата раса е слаба.

 

И на quake 2 беше в пъти по-трудно да осъвършенстваш grenade launcher-а (спрямо rail, rocket), но съм гледал как един тип хване ли "тампона" - играта загрубява...

Link to comment
Share on other sites

Бабичке, защо не ни покажеш ти как се играе зерг. Я пусни 2-3 реплея, за да се научим и ние какво да правим и как се използват инфестори срещу тор/сийдж боул или как се прави банелинг дроп, защото всички сме го виждали на теория, ама на практика никой не е успял да го приложи както трябва. Или тва със каналите как ли се използва и колко над 200амп трябва да имам, за да имам полза от него...

Аз зерг не мога да играя. Много е трудна за играене, както съм споменавал доста пъти.

Но ето мойте наблюдения върху нещата:

Ако теранът играе маса био, мисля, че е излишно да обяснявам, че зергът е в невероятно добра позиция. С малко повече оверлорди по картата на ключови места можеш да видиш разположението на марините и после да атакуваш от две посоки със зерглини+бейнлинги + малко муталиски. Ако атакуваш от една посока, рискуваш да бъдеш кайтван от стимнати ММ, което е лошо за теб. Тъй като виждаш цялата карта с оверлорди и крийп тумори, няма да е особено трудно да се справиш с ММ.

 

Ако теранът играе маса механика, тук е трудността за зерга. Естествено, тъй като зергите са малоумници, те смятат, че щом са били масовка био със зерглини, бейнлинги и муталиски, ще могат и да бият и масовка механични. Но, както знаем, хелионите разцепват каквито и да било зерглини, танковете убиват малкото останали бейнлинги и остават муталиските срещу торовете, което е загубена битка за зерга.

Ето тук се намесват роучовете. Повечето от вас не знаят, но роучовет са доста доста силни срещу теран, който е тръгнал за две факторита, особено ако подкрепиш роучовете с муталиски. Да, с муталиски. Особено ако роучовете имат бъроу. Да, бъроу.

 

Набийте си това нещо в главата: теран, който играе за механика, няма мобилност на армията. Той си стои на едно място, след това дига сийджовете и тръгва малко напред и пак се окопава. Ако в този момент той бъде атакуван, или ако базата му бъде атакувана, теранът е ГГ. Обикновено и теранът няма рейвън в начална игра, говоря за 2-та тора, 5-те хелиона, 4-те сийджа и 5-6 марини. Това може да бъде РАЗПРАНО от 20-на роуча с бъроу и 5 муталиски. Вижте и кое е по-евтино, сериозно. И ако си загуби тази начална армия, това е краят. Той няма експанд или току-що го е почнал, няма бърз начин да произведе армия (2 факторита и 1 казарма). Ето това е играта, която вие трябва да играете. Скаут, виждате колко факторита има, и после роучове или зерглини в зависимост от броя на факторитата. Честно казано, самата способност на зерга да сменя без допълнителни сгради от зерглини на роучове, е доста небалансирана. Да не говорим и за найдъс ченълите, бейнлинг дроповете, инфесторите, които могат да убият 50 хелиона с този шибан фънгал....и т.н и т.н.

 

Играйте бе, момчета, не е като тераните да не могат да бъдат победени.

 

Колкото до апм-то, зергът е доста изискваща раса в това отношение (за разлика от протос). 120 е достатъчно, според мен. Над това също е добре. За сравнение, мойто апм е 120+ средно, когато играя на МММ и 100-, когато играя на механика.

Link to comment
Share on other sites

Най мразим терани да казват на зерга как да играе.

 

Селското наречие съвсем преднамерено. Трудна била расата ама ей така можеш да ме биеш - поиграй със зерга, спечели някой друг турнир за авторитет СЪС зерг и тогава ни кажи как да бием Т-то. Останалото е лицимерие...

Link to comment
Share on other sites

Недей така, това е един от малкото му постове, в които градивната критика надвива иронията и има много истини. Мислех да напиша подобаващ отговор, но се залисах по GSL, после заспах, а сега ще излизам. Може би по-късно довечера ще продължим дискусията.

 

Аз лично бих си затворил устата завинаги, ако MorroW (например) хване зерг и след 2 месеца (например) успее да бие DeMuslim (например) в BO7. Знам, че това няма как да стане, защото той си изкарва прехраната с теран и в крайна сметка не е длъжен да доказва каквото и да било на който и да било.

 

Така като си гледам графика, до края на месеца едва ли ще мога да играя сериозно, така че хептен ще изялза извън форма. :(

Link to comment
Share on other sites

Mалко информация за резултатите от по-големите турнири, проведени от официалното пускане на играта досега:

....

 

Imbalance? Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo...

 

PSYCHOSIS не знам колко си голям, и дали помниш началото на СК1. Години наред добрите играчи бяха единствено зерг и протос. И това продължи чак докато се появи Боксер, който хвана (по-неговите собствени думи "най-слабата раса") и направи терана това което стана.

 

Я си спомнете добрите БГ играчи в първите години на СК1: Хикса, Зии, Диди - зерг, тосс, тосс. Терани като Бийст, Ламера и други, дойдоха чак след като Боксер показа на какво е способна расата !

 

А и полза от мрън-мрън няма, сам се демотивира човек и със сигурност не си помага така.

 

Абсолютно съм съгласен с Бабата.

 

===================

 

 

Зачетох се и по назад, където говорите за топ ледър играчите и за про -тата и срещите им по турнири.

Моето мнение е че в топ ледър играчите са си много много добри... единаци, а про -тата които взимат турнирите обикновено са еманация на един отличен екип. Т.е. единица срещу екип, резултата с малки изключения, винаги е в полза на екипа.

Едно и да имаш треньори, спаринг-партньори, аналитици в екипа/отбора си, друго е просто да си много добър.

Link to comment
Share on other sites

Най мразим терани да казват на зерга как да играе.

 

Селското наречие съвсем преднамерено. Трудна била расата ама ей така можеш да ме биеш - поиграй със зерга, спечели някой друг турнир за авторитет СЪС зерг и тогава ни кажи как да бием Т-то. Останалото е лицимерие...

Аз споделям какво ме бие и какви са моите слаби страни от моята гледна точка. Понякога, когато правя пуш с марини и танкове срещу зерг, виждам, че оверлордът му ме скаутва и се чудя кога муталиските му ще се изсипят над работниците ми. Гледайки реплея, виждам, че зергът примерно се дърпа в базата си и стои с муталиските си като защита. Е, извинявай, но на Блистъринг сандс докато марините ми и танковете ми стигнат до негоавата база, той може да избие всичките ми работници с муталиските си и да се върне обратно да си защити базата. Аз осъзнавах това си слабо място, но зергът срещу мен явно не.

Имало е много случаи, в които противникът ми не е виждал слабото ми място и това ми е печелело играта. Затова просто казвам как

понякога е нужна чужда гледна точка, за да видиш нещата малко по-ясно. Ти сигурно си виждал танковете и торовете само когато са ти вкарвали бой. Аз съм ги виждал как се пръскат и експлодират от роучове. Така че смятам, че съм полезен ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз основно играя random team, защото ми е по-забавно, но от трите раси най-трудна за игране ми се вижда терана. Зергът е най-вече макро. 2-3 хатчерита на контрол 5 и помпиш армия. Това, което ми харесва в зерга е, че като тръгна харас с муталиски и вида, че има 2 терана с по 50 мм-та правя сградата за бейнингите, през тва време вада 2-3 порции зерглини, обръщам ги в бейнлинги, бързо ъпгрейд и ком ту папа. Не като терана, ако искаш да обърнеш от земя на въздух да трябва да строиш 5 летища и пак да вадиш по-бавно армия.

 

Мнението ми е, че ако зерга бъде оставен в началото да напрай бърз експанд и евентуално 2ри... 200/200 лимит не мърда, дори след битка.

 

Изиграл съм достатъчно игри и с 3те раси за да съм стигнал до заключението, че има баланс, но просто терана има много повече възможности за ранен харас от другите раси. Баншита, рипъри, 4ракса, хелиони, дропшипове със стим, рейвъни... все харас.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък смятам че протоса има много възможности за тормоз: дарк темпларите са един път, докато ги усетиш и избиеш дори 4-5 само могат да ти изтребят една камара войска и работници. Сентритата могат да ти извъртят хубави номера с force field-a и илюзиите, темпларите със сторма и feedback-a колко битки са ми печелили... Срещу MMM или хидри и хлебарки пък са достатъчни точно 3 колоса и малко сталкери да ги направят на барбекю, void ray понякога може да изненада много ама много грозно особено ако има само 1 queen и само хлебарки и зерглинги... а МНОГО void rays пък нямат спиране (почти)... а mothership-a какви мизерии може да надроби.

 

Май май кой с каквото му се удава :)

 

 

ПС: Абе когато няма достатъчно "supply" не трябваше ли войската бавно да почне да мре "от глад"? Защото след като не мога да правя повече войска следва ако изгинат депата (или пилоните или овритата) да вземат бавно да гинат нещо че да имам стимул да взема мерки по-бързо...

Link to comment
Share on other sites

...
Потвърждавам на 100%! Наистина терана беше "най-слабата" раса и никой не го играеше. След ерата на Боксера - WCG-тата станаха запазена територия на тераните.
Link to comment
Share on other sites

Пределно ясно ми е, че играта е още млада и девствена. Една по една ще се появяват нови гениални идеи, може би и пачове, и след време играта няма да е същата. Но това за момента не ме топли. Представи си, че си миньор и бачкаш по 16 часа на ден. Знаеш, че в някакъв момент от бъдещето може да започнеш на 12 часов работен ден или да се преместиш в друга мина с по-лек режим на копане. Да не би да си най-щастливият миньор на света, знаейки това?

 

Днес започва Ro32 - ще има ZvP, ZvT, PvT и TvT.

 

IdrA отпадна :(

 

TankBoy разплака LegalMind! :) Брутален харас, изумително микро, био + банши + пойнт дефенс дроун = ROFLSTOMP!

Link to comment
Share on other sites

Пределно ясно ми е, че играта е още млада и девствена. Една по една ще се появяват нови гениални идеи, може би и пачове, и след време играта няма да е същата. Но това за момента не ме топли. Представи си, че си миньор и бачкаш по 16 часа на ден. Знаеш, че в някакъв момент от бъдещето може да започнеш на 12 часов работен ден или да се преместиш в друга мина с по-лек режим на копане. Да не би да си най-щастливият миньор на света, знаейки това?

 

Днес започва Ro32 - ще има ZvP, ZvT, PvT и TvT.

 

IdrA отпадна :(

 

TankBoy разплака LegalMind! :) Брутален харас, изумително микро, био + банши + пойнт дефенс дроун = ROFLSTOMP!

 

Само дето TankBoy отпадна брутално. Първата игра беше както казваш, но другите 2 протоса се взе в ръце и наказа терана.

 

Идра и той отпадна от протос. Въобще протоса се очертава като господстваща раса. Поне на този етап на играта. Жалко, че зерг не останаха (или почти, не знам точно). Интересни са игрите зерг протос и зерг теран. Зерг протос обаче изглежда най-небалансиран. Може би наистина се чака някой по-качествен играч да похване зерг. Флаш примерно. Ако той го хване ще стане страшно.

 

Не играя играта, но въпреки това се чудя как може в мид и особено в лейт гейм, зерга да не ползва инфестори. На мен ми се струват изключителни единици, особено фунгала, пък и невропаразита. Идра така и не изкара един инфестор.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...