Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Жена - старкрафтаджийка? WHAAAAAAT? :)

 

http://www.teamliquid.net/video/userstream.php?user=Forsti.henning

 

Това е малко като жена да коментира мачове в студиото на Диема+ :)

 

Много е забавно да гледаш как нубове се опитват да копират Morrow с рийпъри. Особено срещу DarkForce :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Може да чуеш пикачу имитацията и от време на време. Не е TossGirl, но пак за слушане става, нищо че не е кой знае колко добра за сега.

Link to comment
Share on other sites

Tesla и Cat няколко пъти съм ги слушал по стриймовете им - не са от най-интелигентните същества в SC2 общността, но все пак внасят някакво разнообразие в този пълен с тестостерон "спорт".

 

Появиха се риплеите на Huk vs Machine:

http://glhf.blip.tv/file/4083578/

http://blip.tv/file/4083576

 

Game 1 задължително трябва да се види заради реакцията на коментаторите - мнооого тъпи парчета :)

Game 2 също не е за изпускане!

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/video/userstream.php?user=GG.net_Stream

 

Тук в момента дават финала на GosuCup между HuK и AdelScott. Луда работа, Скот поведе с 3:0, Хък с невероятни игри се върна на 3:3 и в момента тече айс мачът! PvP от най-висока класа!

 

Който иска да се научи да играе тос, знае кой играч да следи :)

Link to comment
Share on other sites

Голмгх (както каза Тейстлес - добре е да има гласни в името ти) демонстрира така наречения корейски 4 гейт, но малко оплеска тайминга. После много хитро повлече армията на Лотзе, за да спре експанда, но в края доста глупаво (поне според мен) блинкна баш в зелотите на Лотзе, за да нацели колоса, който така или иначе оцеля. PvP започва все повече да ми харесва!

 

От следващата двойка предвиждам победа за Августинчо :)

 

The banshee/marine attack - you make a lot of marines, you make a lot of banshees and attack! :lol:

 

Battle Cruiser Rush FTW!

Link to comment
Share on other sites

Ще стане като с 5ракс рийпър - сигурно 80% от тераните ще започнат да вадят БК. Лошото е, че този билд не изисква чак толкова микро. Ще поживеем, ще видим :)

 

Идва ред на първия зерг за деня - GO JUNWI!

Link to comment
Share on other sites

Battle Cruiser Rush FTW!

 

Това като онази игра с mothership rush-a... помня че точно седмица преди това си говорихме с един приятел и той викаше как протосите новобранци на 1вия SC играели за carrier-и и вика - сега подобни ще гледат да изкарат mothership и после видях онази игра.

 

Ще стане като с 5ракс рийпър - сигурно 80% от тераните ще започнат да вадят БК.

 

Какво е БК?

Link to comment
Share on other sites

Е сега изгледах една игра между протос и теран... мита че мародерите спирали всичко по земя а викингите мажат колосите така кофти заблуди горкия теран... ама пусто темпларите са толкова нечестен юнит...

 

Тази не я гледах. Но играта която гледах протоса имаше по-малка армия от терана, имаше 4 колоса (той 1 като е само е до никъде), терана имаше камара викинги които изгинаха много геройски в сторма заедно с марините и мародерите. Сторм му е майката и повече колоси. Мародерите са добри само срещу сталкъри, а зилоти с чардж ги ги мачкат за добър ден.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как работи това прехвърляне в лиги, но... бях 4v4 в голд на 16 място и изведнъж гледам промоутед в платинум. Имах си стабилно загуби, като ме е пускало с нообове, но повече победи и изведнъж прескочих ранк 1-10 и опа в платинум. Не знам дали системата гледа статсовете след игрите или нещо друго... но има нещо. Даже много игри нямам 15-11 ми е статса. Вярно, че повечето победи, освен ръш игрите свършвам с по 2-3 експанда освен основния и винаги съм 1-2 място в класацията, но дали това има значение...

 

ПП. Кажете някой добър протос или дайте линкове да гледам риплей, че не съм много в час с про-тата.

 

edit: Мойте впечатления са, че пустите мародери много друсат в началото, ако те ръшнат. Спирането е много трудно, ама ако се удържат... след това са лесна мишена.

Link to comment
Share on other sites

ПП. Кажете някой добър протос или дайте линкове да гледам риплей, че не съм много в час с про-тата.

В момента единодушното мнение е, че HuK е най-добрият протос. Иначе WhiteRa (който сега е DuckloadRa), Nony, Naniwa, TT1, azz, Socke, NightEnd и още много други.

В YouTube можеш да намериш хиляди риплеи на тези играчи.

Link to comment
Share on other sites

Но имай предвид че нещата които те правят ти най-вероятно няма да успееш да ги направиш. Виждал съм как минава един подобен със феникси, вдига танковете, изсипва няколко сторма а сталкърите отнасят каквото е оцеляло от армията а колоса дори не успя да стелне над 2 пъти... виждал съм ги как правят кръгчета около муталиски аз като се пробвам губя задължително поне 2-3 а те така се въртят че муталиските не успяват да си кажат и малкото име. Или пък онези номера с рипърите.. аз като играя правя с количества, замотвам го и му отнасям работниците а не като тези неземните да го тормозят през цялото време все едно всяка единица я управлява отделен човек...

Link to comment
Share on other sites

Но имай предвид че нещата които те правят ти най-вероятно няма да успееш да ги направиш. Виждал съм как минава един подобен със феникси, вдига танковете, изсипва няколко сторма а сталкърите отнасят каквото е оцеляло от армията а колоса дори не успя да стелне над 2 пъти... виждал съм ги как правят кръгчета около муталиски аз като се пробвам губя задължително поне 2-3 а те така се въртят че муталиските не успяват да си кажат и малкото име. Или пък онези номера с рипърите.. аз като играя правя с количества, замотвам го и му отнасям работниците а не като тези неземните да го тормозят през цялото време все едно всяка единица я управлява отделен човек...

Иска се здрава тренировка и се постига подобен резултат. Мечтата ми е да мога да упрявлявам рийпъри като Esnare... но разбира се предвид колко време отделям на играта никога няма да я постигна :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...