Jump to content
BulForum.com

Tattoo...


velvet_underground

Recommended Posts

виж ся първо не съм досадно дете , второ за разлика от някой други щом говоря значи има защо правил съм си 3 татуса при матора работи добре но НЕ МОЖЕ ДА РИСУВА ХУБАВО рисува горе долу НО НЕ И ХУБАВО , "раздупчил" съм се достатъчно (7 броя ако трябва да съм точен) едва ли имаш толкова татуса колкото аз така че не ми се прави на разбирач напълно наясно съм с изкуството защото за разлика от хората които си прават татусите ей така моите са с някъв умисъл и съм изчел достатъчно литература и съм се интересувал достатъчно а ако според тебе матора може да рисува ДОБРЕ мога да ти се смея и то с пълно уснование , евала разбирач си

а това дали родителите ми са във възторг или не си е моя работа ти си последния човек на който трябва да давам някви обяснения на колко години си направих първия татус наще как реагираха и такива работи тебе ако вашите още не ти дават да се "раздупчиш" си е лично твой проблем при мене такава опция липсва "бате"

 

тръпна в очакване да видя час от тези твои 7 татуса

просветли нас невежите

ама гледай да не са от там от където качваш снимки в раздела "ама моля ви се не ми спаете в темата качвайте снимки моля ви"

ок ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 562
  • Created
  • Last Reply

брей ама си и забавен ......

по-назад в темата има снимки на татусите ми (не на всички но на повечето)но от къде пък да се сетиш за такова сложно нещо, ако все пак мислиш че снимките са от някъде си слабо ме интересува който ме познава лично знае че наистина имам татуси а не пиша просто ей така да се намирам на работа и между другото казах го и по-горе преди малко и пак ще ти го кажа ти не си ми никъв и изобщо ама изобщо нямам намерение да споря с тебе или да ти доказвам каквото и да е било , а колкото до другата тема мога да ти кажа само снимките са си в моя албум сещаш ли се ако не се сешаш ще ти го обясня така че дори и ти да успееш да го асимилираш "снимките съм ги качил аз , от моето пс, в папката ми в плей.евроком , понеже там се качват най-бързо и сайта се явява като локален и снимките се зареждат достатъчно бързо" чаткаш ли или да ти го обясня с ябълки и портокали ?

 

 

едит: а може би ти като голям разбирач на тема татуси ще ни просветлиш колко точно татуса имаш и имаш ли изобщо.... ?

Link to comment
Share on other sites

Не се карайте за глупости! Кой колко татуса има и кой може и кой - не да рисува си е въпрос на личен избор и вкус, така, че и 10 години да спорите няма да разрешите спора.

 

Относно каталога, zlobil, на ЕК съм, а и съм един такъв много критичен към изкуството и са малко нещата, които ми харесват и по тоя повод не мога да ти кажа точно кои да ми пратиш, а ако трябва да ги дърпам всички ще ги дърпам до.... Много ми е трудно да ти обясня точно по какъв тип си падам - като го видя и мога да ти кажа дали ми харесва, или - не.

 

Като цяло съм заинтересован, понеже искам да си направя, но да не е каквото и да е. Искам колкото пъти я погледна да се размазвам от кеф. Такова обяснение дадох, че направоо..... :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си харесах нещо такова:

 

http://www.gepime.com/?a=img_show&id=10321

 

Без фона, само окото и огньовете, като евентуално окото ще накарам татуиста да измисли някое друго, че това нещо има много нежни мигли :D Как мислите, колко ще излезе като размер за цялата плешка?

Link to comment
Share on other sites

Има ли нещо такова като "най-подходящ сезон за правене на татуировка"? Вярно ли е, че през лятото, заради горещините може да има кофти последствия?

Link to comment
Share on other sites

Има ли нещо такова като "най-подходящ сезон за правене на татъировка"? Вярно ли е, че през лятото, заради горещините може да има кофти последствия?

Докато зарасне няколко дена се маже с вазелин татуса един вид се явява като открита рана и трябва да се пази да не се инфектира . Просто много горещите дни не са от най-подходящите .

Link to comment
Share on other sites

Препоръчително е зимата,за да се запази цвета.

Аз преди две години като си оправях татуировката насред лято направо бях откачила.

Отивам на плаж, татуса на 5-6 дена, заспивам тва слънце ти ***** майката на кожата и на татуировката.

 

Абе,трябва много да се пази и маже без значение сезона.

Link to comment
Share on other sites

тва за лятото е верно , изобщо не е подходящ сезон първият ми татус си го направих лятото и не го пазих особено много и избеля отвратително много

иначе лятото ако го пазиш 2 седмици без да се показва на слънце и редовно го мажеш с вазелин няма проблеми никви

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден видях един с очевидно нова татуировка, по която имаше доста черни срупчета и изглеждаше направо гнусно. Това винаги ли се получава?

Какво ще кажете за студиото до халите? Там ходих да си пробивам ухото и ми се видя доста чисто и приятно, ама не го знам тоя пич как рисува. Някой впечатления има ли?

Link to comment
Share on other sites

ами по пронцип когато се направи татуса отгоре пада един слой кожа , ако е правен лятото сруповете са най-вероятно щото не го е пазил и е станало рано което си е кофти , сега като му се убели татуса на местата където са били по-дълбоки сруповете ще му останат бели петна тоест там боята ще е паднала , иначе за студиото недей да ходиш там , макар че е чисто и студиото е наистина новичко човека е много зле познавам го пича е от кичука изобщо не може да работи ама изобщо а пък да не говорим цените му какви са , сигурно е първенец в града по скъпотия , един приятел отиде при него колкото и пъти да му казвам да не го прави , за 4 букви без пълнеж му взема 40лв като буквите бяха съвсем минъчки и му искал още 30 за да ги напълни , естествено кунтура на буквите няма да ти говора на кво прилича .....

Link to comment
Share on other sites

Заставам зад zlobil.

Щях да ходя да си правя една пантера на гърба при него.

Но като го видях как шари и кви пари иска за тва "качество" забравих изобщо за кво отидох там. :blink:

 

 

Пантерата догодина в чужбина ще я татуирам. B) B) B)

Link to comment
Share on other sites

Пантерата догодина в чужбина ще я татуирам. B) B) B)

не ти препоръчвам да се татуираш където и да било в чужбина,мноооого по-скъпо е оттук! то затова по морето всички татустудиа са фул с някви чужденци дето искат да се надупчат като видят колко е евтино тука.

Link to comment
Share on other sites

LPFC, е аз не съм решила все още дали със сигурност ще си имам една "чужда" татуировка.

Просто ми се върти на акъла следващия път, когато излезна от България първото нещо, което ще направя да е да се нашаря. :D

 

 

И майната им на кинтите- колкото, толкова.

 

Поне ще се надявам да е хубаво направено. ;)

 

Но ще видим - има време.

Link to comment
Share on other sites

LPFC, е аз не съм решила все още дали със сигурност ще си имам една "чужда" татуировка.

Просто ми се върти на акъла следващия път, когато излезна от България първото нещо, което ще направя да е да се нашаря. :D

И майната им на кинтите- колкото, толкова.

 

Поне ще се надявам да е хубаво направено. ;)

 

Но ще видим - има време.

Ти си знаеш ама много знаеш на кой " професионалист " ще попаднеш там само да не е да почне да се учи на теб ;)

Link to comment
Share on other sites

uZiTo, там няма къде да попадна на такъв. :blink:

Link to comment
Share on other sites

виж ся първо не съм досадно дете , второ за разлика от някой други щом говоря значи има защо правил съм си 3 татуса при матора работи добре но НЕ МОЖЕ ДА РИСУВА ХУБАВО рисува горе долу НО НЕ И ХУБАВО , "раздупчил" съм се достатъчно (7 броя ако трябва да съм точен) едва ли имаш толкова татуса колкото аз така че не ми се прави на разбирач напълно наясно съм с изкуството защото за разлика от хората които си прават татусите ей така моите са с някъв умисъл и съм изчел достатъчно литература и съм се интересувал достатъчно а ако според тебе матора може да рисува ДОБРЕ мога да ти се смея и то с пълно уснование , евала разбирач си

а това дали родителите ми са във възторг или не си е моя работа ти си последния човек на който трябва да давам някви обяснения на колко години си направих първия татус наще как реагираха и такива работи тебе ако вашите още не ти дават да се "раздупчиш" си е лично твой проблем при мене такава опция липсва "бате"

Извинявам се, но не се стърпях....

Какво против имаш хората, които се татуират, без някакъв специален умисъл?

Като си сменяш прическата примерно, всеки път ли новата фризура означава нещо за тебе? Да, примерът е неподходящ, защото прическата може да се променя много пъти, но не може ли просто нещо да те кефи и да искаш да си го носиш?

какво значение има колко татуса имаш, за да си наясно с някои неща?

 

А между другото, некадърници има навсякъде...

Link to comment
Share on other sites

LPFC, е аз не съм решила все още дали със сигурност ще си имам една "чужда" татуировка.

Просто ми се върти на акъла следващия път, когато излезна от България първото нещо, което ще направя да е да се нашаря. :D

И майната им на кинтите- колкото, толкова.

 

Поне ще се надявам да е хубаво направено. ;)

 

Но ще видим - има време.

 

абе не се знае дали няма да попаднеш познавам доста българи татуисти които отидоха да работят в чужбина понеже там се вземат доста повече пари , единият от тях изобщо не беше наясно как се правят някои работи но още не се е върнал значи и при него се лъжат хората да ходят но все пак предполагам че там измамниците се броят на пръсти

 

Извинявам се, но не се стърпях....

Какво против имаш хората, които се татуират, без някакъв специален умисъл?

Като си сменяш прическата примерно, всеки път ли новата фризура означава нещо за тебе? Да, примерът е неподходящ, защото прическата може да се променя много пъти, но не може ли просто нещо да те кефи и да искаш да си го носиш?

какво значение има колко татуса имаш, за да си наясно с някои неща?

 

А между другото, некадърници има навсякъде...

 

първоначално не мислих да ти отговарям на мнението но ще го направя . значи нямам нищо против такива хора ,имам против хора които си правят татус щото някой съученик/комшия/приятел си е направил и е модерно , да си дигне малко точките пред малките гаджета ето на такива хора се дразня , на такива които върят по улиците и са си запретнали ръкавите на тениската за да им се вижда татуса и да се покажат какви са мъже :angry:

какво значение има колко татуса има даден човек ли ..... еми ако човека не е празна глава с всеки татус научава нещо ново и може да познае кога един татуист е добър и кога не ;)

Link to comment
Share on other sites

какво значение има колко татуса има даден човек ли ..... еми ако човека не е празна глава с всеки татус научава нещо ново и може да познае кога един татуист е добър и кога не

 

Извини ме, ама тоя път няма да се съглася. :P

Значи познавам едно типче, дето близо 4-5 години се разхождаше насам-натам, за да избере правилния човек.

То не бяха Божовци, то не бяха жоровци, то не беше ония матора (който според мен не дупчи добре,вече така си мисля след като видях ква татуировка е направил на една моя позната) и пр. и пр.

Остана разочарован.

И в край на сметка отиде при един човек, който изобщо не се занимава професионално с тея неща.

Направи му татуса перфектен.

Бат' Даньо като го видя вика 'Кой те е шарил, личи си че разбира' и като чу,че говориме за НЕпрофесионалист ахна.

 

Така, че тва дали имаш татуировки или нямаш, не пречи да се поинтересуваш да разглеждаш и да разбереш кой го бива в контура и т.н.

Не е нужно да си нашарен като якудза, за да разбереш коя татуировка е добре направена и коя не.

 

Бройката на татуировките няма абсолютно никакво значение.

Получава се малко,като 'Абе, аз имам повече татуировки ще ме слушаш, повече разбирам'

Грешна ти е логиката. ;)

 

А относно тва, че ще се нашаря в чужбина миналата година като бях навънка, говорих с един човек, видях как дупчи, останах очарована. За това казах,че няма къде да попадна на такъв.

Няма вариант, в който както си се разхождам из някой чужд град пат студио и да влезна и да се надупча.

Link to comment
Share on other sites

абе нещо май не можете да ми схванете мисълта това че имам повече татуси от даден човек не ме прави по-голям "разбирач" , но пък от такива "пичове" които се водят само по модата и си правят татусите разбирам в пъти повече по простата причина че съм изчел подчертавам ИЗЧЕЛ доста литература свързана с татусите поддържането историята им и доста други работи , обикалял съм не малко по студиата , познавам се с повечето които правят татуси из града и определено мога да преценя кога един татуист е добър и кога не , никога не съм казал че матора не е добър даже напротив , правил съм си 3 татуса при него и съм пращал доста хора пак при него , аз казах че не може да рисува хубаво а не че е лош татуист така че ако обичате престанете да натяквате нещо което изобщо не твърдя , ако не беше добър нямаше да отида при него а аз съм бил 3 пъти

Link to comment
Share on other sites

Значки, момчета и момичета :P одобрявам таттосите, като мисля че се правят за самочувствието на един човек. Но искам да ви дам един савет, мое мнение: Ако си правите таттоси си ги правете при Матора, студиото му е е с/у иконома. Причината поради която ви го казвам е, защото той е най-добрият и мн. хора който прават таттоси ги крадът от него, немогат да ги нарисуват хубаво нз за каде е таттоса и нз с какви цветове. Това не си го измислям, един мой прияте си направи дракон в "кварталното студио" на плешката, а самият таттос е за крак или рамо, трябва да е черно бял, а му го направиха шарен, абе на нищо не мяса правете си сметка.... ся Матора ще му го оправя... тва ви остава за цял живот !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

за краденето на моделите обаче не си прав , бил съм при доста тези татуси които са по каталозите са повечето от и-нет , и при всичките са еднакви естествено има и такива които те си рисуват но 90% от моделчетата ги имат всички , а това за цветовете си е до усещане , правих си преди време на бедрото 1 дракон при матора на моделчето беше цветен но понеже аз не харесвам цветните татуси и всичките са ми черно-бели матора ми го направи черно бял и стана доста добре , дори по-добре от колкото ако е цветен а един татус за къде е е доста спорен въпрос същност като се замисля един татус може да се сложи където си поискаш така че това за твоят приятел някак си е доста неточен пример

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм фен на черно-белите. Цветните ми приличат на онези, които се падат от дъвки, ама по-големи. Това си е лично мнение.

Оффф тези дни само това си мисля - дали да си направя или не. Има си плюсове, но си има и минуси. Май за сега ще отложа.

Link to comment
Share on other sites

абе цветните ако са направени добре са красиви , лично аз харесвам цветните на якудза просто това е нещо невероятно винаги съм искал да видя нещо подобно на живо но не бих си го направил ако трябва да съм честен

 

 

edit : аз имам една молба към вас отстрани на корема имам едни китайски йероглифи които искам да закрия с следната картина , значи викингска глава на фона на викинфски кораб или на горящо село или пък викингска глава на фона на викингския кораб в морето... нещо от тоя сорт някой може ли да ми помогне в търсенето... ?

обещавам тая или другата седмица като я направя да я постна .... само ако някой може да ми помогне ..... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

мерси много баце тоя ще е кораба на моя татус след преработката , мерси много

иначе за цената така като гледам в пловдив под 60-70лв няма да ти вземат

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...