Jump to content
BulForum.com

Ядосан военен наби младеж - не му дал предимство


downsoft

Recommended Posts

Честно казано, като знам "младежите" колко са стока, нищо чудно и аз да му чупя някой крак на някой. Въпроса е, че като не сте били там, не бързайте да коментирате кое как и защо. Щото журналистите лъжат повече и от политиците. И е смешно някак си.

Link to comment
Share on other sites

Като повдигнахте темата за бременната жена...Бременна в 4-я месеца...Хайде холан, те хората са им светили и са знаели, че е в 4-тия...Щото то тогава жените са подути като слон преял с боб. Не си използвате главите...

Link to comment
Share on other sites

Капитан Филип Иванов ми е випуск и се познаваме от години. Вече не съм в системата и не мога да разбера от първа ръка какво е станало, тъй като съм в чужбина. Но от тая журналистическа гнъс и смрад мога да предположа колко са раздути и изопачени фактите.

 

Тук: http://dnes.dir.bg/news/mladezh-voenen-predimstvo-krak-patni-znatzi-6694531?nt=4 има коментар на dreadful, който съм по-склонен да повярвам.

dreadful
на 10.07.2010 г.

Не пилотът, а младежът го гони с колата.Не пилотът, а младежът е щял да го изкара от колата, ако не си е разкопчал колана навреме.
Не пилотът, а младежът посяга пръв.Не побой с ритници и счупен крак, а малко кръв от носа с един единствен удар.
Не 4-годишен син, а 3-годишна дъщеричка.Май нечие синче здраво си е оплело кошницата.Наистина сме страната на абсурдите. 
Абсурдно е петима очевидци да седят да гледат "зверския" побой. Нещо хич не се връзва. Ама нейсе...

Ще се чуя с бившите си колеги и ще разбера какво всъщност е станало. Но съм сигурен, че Фильо не би направл нищо подобно а журналистите или дори самото момче лъжат обществото и клеветят човека.

 

*Edit:

http://news.plovdiv24.bg/176384.html - прочетете коментара на капитан Филип Иванов. И ако още вярвате на журналистическите помий, спомнете си за американците, които на 30.окт 1938 г. повярваха на медийте че марсианците атакуват и се самоубиваха от страх да не бъдат отвлечени от извънземните...

 

*Едит2:

"Новината" вече я изтриха от plovdiv24.bg явно осъзнаха колко смешно клеветят хората. За тези, които не са имали възможност да я прочетат, ето я извадена от кеша:

 

Побойникът с пагони бил военен пилот 
Източник: в. "Стандарт"	09:49 / 10.07.2010		Отпечатай		Изпрати

© Plovdiv24.bg	

Мъжът, който преби зверски младеж заради отнето предимство на кръстовище в Пловдив, е военен пилот. Капитан Филип Иванов 
работи като ръководител "Кацане" в изтребителната авиобаза "Крумово". Екшънът в четвъртък се разиграл пред очите на бременната 
в седмия месец съпруга на пилота. До нея в колата бил и 4-годишният му син. Военнослужещият разиграл драматичен екшън на възловото 
кръстовище между улиците "Богомил" и "Цар Асен" в центъра на града. Причината била отнето предимство от страна на 24-годишен пловдивчанин. 
Подразнен от това, военният тръгнал да преследва другата кола. Изпреварил я и демонстративно набил спирачки пред нея, така че 
автомобилът на по-младия мъж да се удари в него. После изскочил и започнал зверски да го налага с юмруци и ритници пред очите на 
петима очевидци. Междувременно побойникът се обадил на колеги от Военна полиция. В резултат на мястото на инцидента пристигнали 
три патрулки и една кола на Военна полиция. Младият мъж бил откаран с линейка в болница, откъдето съобщиха, че е със счупен крак. 
Случаят е поет от Военна полиция, защото е с участието на униформен.

 

а ето го и коментара на кап. Филип Иванов:

Филип Иванов
преди 4 ч. и 5 мин. 

Възмутен съм от написаното в медиите и помията, която се изсипа върху мен и от използваните епитети "преби зверски",
"започнал зверски да го налага" и т.н.; служа в авиобаза "Граф Игнатиево" и имам 3г.-на дъщеря. Не аз съм преследвал 
автомобила и не съм го изпреварвал, той мен преследваше. Да, набих спирачки, но защо- това ще го обясня на следствените органи. 
И не съм изскочил да го бия , а продължих и на следващото кръстовище след 200м той ме настигна, видях го в огледалото че слиза 
от колата и идва към нас, опита да отвори вратата, след което аз излезнах , за да разбера какви са му намеренията. 
Репликите, които сме си разменили когато излезнах ще кажа първо на следствието, след което той замахна, аз се предпазих, но следващите 
два юмручни удара попаднаха в лявото ми слепоочие, лявото ухо и лявата буза, хванах му ръката и му отвърнах с един единствен ответен удар 
вляво от неговия нос и той падна на земята, с което спречкването приключи, защото се намеси свидетел, когото полицията не е разпитвала, 
а той е пряк свидетел на това кой е започнал пръв да налага и кой се е защитавал. Този свидетел не изчака органите на реда За уточнение 
относно счупения глезен на младежа- пред органите на реда неколкократно заяви че е вследствие на натискането на спирачния педал, а не 
вследствие на боя или при падането. Докато даваше данните си на органите на реда, младежът със "счупения глезен " стоеше през повечето 
време на краката си без видимо да изпитва болката, каквато изпитват хората с подобна травма. А петимата очевидци са свидетели на случката 
с отнемането на предимството и няма как да са били по същото време на мястото на боя на 200 м от тях. Но за тези подробности нека адвокатите 
си кажат думата в съда.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Нелепа история наистина... От цялата работа се надявам децата ви да са добре, защото това е най-важното.

Link to comment
Share on other sites

Господи Боже.Безумие.....Каквото и да се каже ще е безсмислено.... :angry:

Kакто каза Виден (Raptor), дано дечицата да са добре.

Съдебна система.....хахахахах.Уорлик беше прав като направи онова изказване.

Link to comment
Share on other sites

А защо с мъжа ви не заведете дело срещу тия гнусотии, изсипани в бездарната преса? Поне да си избиете тия грешни пари, които ще давате за тоя келеш...

Link to comment
Share on other sites

Буквално живеем в абсурдна страна, с абсурдни закони! А медиите са най-големите помияри и тъпанари в тая страна!

 

Едит: Между другото, колкото и да не харесвам делата заведни срещу България в Страсбург, в тоя случай напълно подкрепям подобно действие! Не може нашата червива съдебна система да прави, каквото си иска и да си мисли че е недосегаема! И тоя мръсен нещастник със счупения Фиат, дето се има за големия връзкар, да вземат да го вкарат малко на топло, да му пръснат халката и другия път да се замисли, преди да предприема подобни действия!

Link to comment
Share on other sites

A защо няма цитирани експертизите за физическото състояние на 2те лица?

 

Ти сега документи по делото ли ще искаш? Няма си друга работа жената да ти ги представя тука.

 

Аз обаче наистина съветвам да се заведе дело за клевета и нематериални щети срещу съответния вестник. Мисля си че ще има успех.

Link to comment
Share on other sites

Ама добре, бе... аз само питам. Защото така по някой път "аз не бих мене ме биха, оня само го целунах" в крайна сметка по експертизи други неща излиза.

 

А клевета от частно лице - без сериозни суми за обжалванията и протаканията...

Link to comment
Share on other sites

Ама добре, бе... аз само питам. Защото така по някой път "аз не бих мене ме биха, оня само го целунах" в крайна сметка по експертизи други неща излиза.

 

А клевета от частно лице - без сериозни суми за обжалванията и протаканията...

 

Експертизата на мъжът ми беше отхвърлена, а тази на Петър Паликрушев доказа, че е имало само 1 удар и счупването на крака е причинено от усукване на глезена при падане, но съдът реши, че счупването е причинено от най-малко 3 ритника (такива не е имало)и то умишлено, а не при самозащита.

Link to comment
Share on other sites

доказа, че е имало само 1 удар и счупването на крака е причинено от усукване на глезена при падане, но съдът реши, че счупването е причинено от най-малко 3 ритника (такива не е имало)и то предумишлено, а не при самозащита.

 

 

Ей за това питах. Тия експертизи и експерти ... а това, че съдът е преценил абсолютно пък противно нещо... наистина да чака човек правораздаване у нас понякога е чиста проба хазарт.

Link to comment
Share on other sites

Не е хазарт.Руска ролетка си е.

На мен ми е чудно, как така ще решат нещо, което не може да бъде доказано по никакъв начин, че се е случило.На базата на какво?На факти, на свидетели, на експертиза?Или на финансовата подкрепа получена от някой си?Или натиск от горе?

Мама им мръсна...кажи ми как да вярвам после на родната полиция, прокуратура или съд.... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Всичко е шуробадженащина. Не знам още колко години трябва да минат за да отмине този комунистически полицейски манталитет. Един син на полицай, който би трябвало да е за пример, е поредния гамен докато не го гръмнат някъде. Сигурно ако аз бях на мястото на мъж ти щях да го смажа като куче на улицата, а не само да се отърве с един юмрук и счупен глезен. Абе важното е вие да сте живи и здрави, всичко друго ще се оправи. С тази професия, този човек ще си намери работа и в чужбина някъде, просто не се отчайвайте. Системата ни е шибана и ние с нищо не можем да я променим.

Link to comment
Share on other sites

Не е хазарт.Руска ролетка си е.

На мен ми е чудно, как така ще решат нещо, което не може да бъде доказано по никакъв начин, че се е случило.На базата на какво?На факти, на свидетели, на експертиза?Или на финансовата подкрепа получена от някой си?Или натиск от горе?

Мама им мръсна...кажи ми как да вярвам после на родната полиция, прокуратура или съд.... :angry1

 

На база "свидетели" твърдят, че са били и на едното кръстовище където стана засечката и на другото където стана спречкването. Това няма как да стане, но съдът отказа да назначи следствен експеримент за да се види дали могат да се придвижат толкова бързо. Тези свидетели живеят на една улица с Петър Паликрушев. Единият се представи за полицай в последствие стана ясно, че не е такъв. Лъхаше на алкохол и когато мъжът ми поиска да му вземат алкохолна проба той избяга, но после се появи в съда с лъжливи показания. Другият свидетел е възрастен мъж който едвам ходи и няма как да стигне от едното място до другото с това куцукане. Третият свидетел е една луда жена която твърди, че е видяла всичко от терасата си. Според нея е мало е 15мин бой. Безброй юмруци и ритници истински екшън които и по филмите не била виждала. В съда като я попитаха как така 15мин е имало бой и никой не ги е разтървал отговорът беше , че хората се страхували от мъжът ми толкова бил страшен и не посмели да се намесят , а само гледали.

 

Моите показания не се взимали в предвид , защото като негова жена съм го защитавала, а свидетелите които издирихме чрез разлепени бележки, че търсим очевидци, не били обективни понеже са били в автомобил и в автобус на съответното кръстовище, а не преки свидетели като по-горе изброените.

 

На първа страница на темата един потребител е писал, че е видял какво е станало. Писах му на лични, но не се свързва с мен. Това беше и причината да се регистрирам в този форум.

Много е тежко когато не можеш да докажеш истината в тази държава. Ако беше ни убил на първото кръстовище се чудя каква ли щеше да е неговата присъда? Дали изобщо щеше да има такава? Също се чудя на неговите свидетели те съвест имат ли? Как спят вечер като знаят, че съсипват живота на цяло семейство с техните лъжи? аз не бих могла да живея с такъв товар.

 

За помията изсипана първоначално в медиите не можем нищо да направим понеже всички статии бяха едни и същи цитиращи агенция фокус. Филип се свърза с тях, но те казаха, че са писало каквото им е казала свидетелка по случая (откачалката от терасата)

Link to comment
Share on other sites

Всичко е шуробадженащина. Не знам още колко години трябва да минат за да отмине този комунистически полицейски манталитет. Един син на полицай, който би трябвало да е за пример, е поредния гамен докато не го гръмнат някъде. Сигурно ако аз бях на мястото на мъж ти щях да го смажа като куче на улицата, а не само да се отърве с един юмрук и счупен глезен. Абе важното е вие да сте живи и здрави, всичко друго ще се оправи. С тази професия, този човек ще си намери работа и в чужбина някъде, просто не се отчайвайте. Системата ни е шибана и ние с нищо не можем да я променим.

 

Ами ще отиде, но с тая 4 години пробация......

 

Супер голяма несправедливост. Това не може ли да се обжалва пред Върховен съд или Военния е крайна инстанция?

Link to comment
Share on other sites

Обжалваме сега на 25.05 е в апелативния съд в София

Виждам доста написано, много коментари, но и не всички от коментарите по темата отговарят съвсем на нещата.

Извинявам се, дано не ви обидя, можете ли ясно, кратко и точно с 3-4 изречения да кажете в резюме случилото се, за да няма повече недоразбирания и недочитания. Както разрах до сега, медиите са си търсили поредният жертвен агнец и сензация...

Link to comment
Share on other sites

Виждам доста написано, много коментари, но и не всички от коментарите по темата отговарят съвсем на нещата.

Извинявам се, дано не ви обидя, можете ли ясно, кратко и точно с 3-4 изречения да кажете в резюме случилото се, за да няма повече недоразбирания и недочитания. Както разрах до сега, медиите са си търсили поредният жертвен агнец и сензация...

 

Медиите много ни засегнаха, но не те са главните виновници.

 

Случи се следното: 1. засякоха ни, 2. гониха ни (не знам поради какви причини) , 3. нападнаха мъжът ми , 4 той се защити само с 1 удар , 5. осъдиха го затова 6. така наречените свидетели бяха станали много агресивни. Притиснаха мен и Филип към колата и започнаха да ритат мъжът ми. Всеки момент очаквах да посегнат и на мен. Не знам как не припаднах. Краката ми се бяха подкосили. Искам да ги съдя за това, но нямам свидетели :( ако ме бяха ударили не знам какви щяха да са последиците. Добре, че точно в този момент пристигна полицията. В следствие на всичко преживяно лежах в болница за задържане понеже получих родилни болки. сега се радвам на едно бебче на почти 7 месеца и момиченце на 4 години, но кошмара продължава да ни преследва.Никога няма да забравя как Петър ме гледаше в очите и повтаряше "Ще видите вие сега какво ще ви се случи" , а писъците на дъщеря ми когато удариха баща и още кънтят в ушите ми.

 

линка във Марица е версията на Филип и отразява това което се случи.

Link to comment
Share on other sites

....

Значи правилно съм разбрал. Имате моята(макар и виртуална за момента)пълна подкрепа. Не се предавайте и дано нещата свършат с благоприятен за вас изход.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е възможно такъв цирк в пловдивския съд ( явно да ), но дано нещата не се повторят в София.

Така като чета как всичко е в полза на мъжа ти, ми се струва, че или онзи има мн връзки или адвоката ви издиша от някъде/всякъде...

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е възможно такъв цирк в пловдивския съд ( явно да ), но дано нещата не се повторят в София.

Така като чета как всичко е в полза на мъжа ти, ми се струва, че или онзи има мн връзки или адвоката ви издиша от някъде/всякъде...

 

 

Няма да ти отговоря, че не се знае кой чете.

 

Runner имаше снимка в агенция фокус, но не я намирам вече.

 

Днес се обадили на мъжът ми от вестник "Марица" и му казали, че една жена се обадила в редакцията и твърдяла, че е имало много голям бой :) подозирам, че е въпросната "свидетелка" . От редакцията я изрязали понеже мъжът ми предостави всички материали по делото и хората са видели черно на бяло експертизата за травмата на въпросния уж потърпевш. Написано е с големи букви, че е имало само 1 удар при който той губи равновесие и пада на дясната си страна и по този начин навяхва дясното си рамо и чупи малката пищялната кост на глезена.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...