Jump to content
BulForum.com

Ядосан военен наби младеж - не му дал предимство


downsoft

Recommended Posts

Преди малко го прочетох и съм потресен до къде може да стигне човешката злоба. Голямата работа като му е отнел предимството, да го напсува по стара българска традиция и да си продължи пътя. Не мога да разбера защо военните се мислят за нещо повече на пътя? Надявам се да се стигне до заслужено наказание за бияча ,въпреки че доста ме съмнява.

Link to comment
Share on other sites

3 месеца условно, 3 месеца общ. полезен труд - за уронване пагона. Стига вече сме ги търпяли такива "екшън мен" тип.

 

________________

 

Който и да е виновен от двамата трябва да получи условна и обществено полезен труд в достатъчен обем - говоря за държавното обвинение, гражданския иск е друга работа. Стига всеки на пътя си е мислил, че е само той. Че и ще се бият.

Link to comment
Share on other sites

Абе някъде се беше чуло, че всъщност не е баш така както е описано по медиите, защото младежът е тръгнал да се репчи и да налита на бой. Каквото и да е - това не е изходът. Апропо, точно пък военните не са особено нагли (освен ако не са генерали), защото за уронване на престижа на армията могат да им спукат гъза от наказания.

Link to comment
Share on other sites

Медиите, разбира се, отново са дали обективна оценка на случката. Е пропуснали са, че въпросният страшен военен се спаси от линч само благодарение на факта, че имаше бременна жена в колата му. Както и че младежът, геройски направи на фльонга чистачката на задното стъкло на "екшън мен-а", въпреки счупения си крак (верно куцаше ама чак пък счупен..). Ама друго си е да напишеш "Голям лош военен премаза от бой беззащитен младеж", някак си по интересно звучи.

Link to comment
Share on other sites

Писнало ми е от хора, които не внимават на пътя, затова подкрепям че го е бил, само да беше по-малко (ако наистина му е счупил крака).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Писнало ми е от хора, които не внимават на пътя, затова подкрепям че го е бил, само да беше по-малко (ако наистина му е счупил крака).

Дай тогава да бием всеки,които по някакаъв начин ни ядоса и/или направи някаква грешка при шофиране ?! То тогава едва ли ще останат небити хора...Не мога да разбера как може да го подкрепяш > представи си,че и ти някой ден попаднеш в същата ситуация...по твоята логика трябва да се оставиш да те пребият...

Link to comment
Share on other sites

http://dnes.dir.bg/n...zi-6694531?nt=4

 

Според мен е за затвора тоя мръсник.

 

За един бой абсурд да го вкарат в затвор, даже я му дадат условна я не... Като е военен да не е безсмъртен някоя вечер бухалките в главата и двата крака и готово...

Link to comment
Share on other sites

Дай на народа хляб и зрелища и му гледай сеира. В нашата мила родина може и хляб да не му даваш. Сеир да има, че иначе няма да има какво да приказва и няма да може да покаже колко е компетентен за всяко едно нещо. Всички били там и гледали какво е станало и сега е ред на коментарите. Как беше. Вола се води от остена на воловаря. Ахъм...

Link to comment
Share on other sites

Хубаво коментирате ама някой от вас беше ли там да види така ли е или не? Прочели сте една статия и приемате всичко за чиста монета. Нали знаете как се пишат статии? Важното е сензация да има истината не е важна. И с коментарите така.

Link to comment
Share on other sites

Въпросният военен е военен полицай. Въпросният "осакатен" е налетял на бой. Ще помоля хората, които не са запознати с работата на Военна прокуратура да не знаят много много, защото военните ги съдят в пъти по-строго от цивилните. И едно такова "налитане на бой" от страна на военния полицай може да му струва до 3г ефективна присъда.Ама цирк да има де.

Link to comment
Share on other sites

.. Въпросният "осакатен" е налетял на бой. Ще помоля хората, които не са запознати с работата на Военна прокуратура да не знаят много много, ...

 

Я пак? Молиш ги да не "знаят много много"? Защо? Какво като е военен?

 

От какво да го е страх от обществената реакция ако е невинен? Ако пък е виновен пак, какво толкова.

А журналята ако пак са подали грешно данните... то това тяхното е порок вече.

 

Защо само в България битува това разбиране, че има "специални работи" дето никой да не си вре носа. Нищо против БА и всички служещи в нея или звена свързани с нея. В случая знаем, че има саморазправа между двама водачи на МПС. Трябва да накажат виновния (който и да е той) - в този случай крак, другия път глава ... и така до къде?

 

____________________

 

И щом журналистите лъжат, а младия водач е бил виновен защо не ни кажете и на нас? Пишете им и на тях. Защо всичко да е тайно?

 

____________________

 

А аз да съм казал, че го защитаваш? Питах какво пречи да си се коментира.

Прокуратурата, военна или не, работи в публичния сектор - те са длъжни да обясняват и да търпят гражданска критика. Пък и за тях никой дума не е обелвал, ставаше въпрос дали някой лъже - журналистите конкретно и какво пречи да се коментира.

Да съм обяснявал кой е виновен аз някъде? Да съм ти казвал какво си казал... ?

Link to comment
Share on other sites

Забелязал съм, че обичаш да изкривяваш мненията на хората през собствената си гледна точка.Къде защитавам военния? И къде цивилния? Стига с тия интерпретации. :ph34r: И наистина си има специални работи, където е по-добре обществеността да не си вре носа.

 

Ред. И съм пояснил защо незапознатите с работата на ВП е хубаво да не се врат и да изказват "компетентни" мнения.

Link to comment
Share on other sites

Забележете разликите в началото на статиите."Военен", след това "Военен полицай", а накрая - "Военен пилот"...Утре сигурно ще е военен артелчик. А краищата са еднакви.

Link to comment
Share on other sites

само не ми стана ясно как ще разберем нещо повече и ще стигнем до истината ако ще засекретяваме показания и свидетелства, понеже сме проста общественост дето не трябва да се интересува от неща случвали се на обществени места.

Link to comment
Share on other sites

+ това текста е едно към едно оригинала на "Фокус" с малки вариации - всеки си пише нещо, променя малко и все едно той е автора, бил е на място, проверил е и т.н. Егати и чудото - просто и аз разгледах какво има в нета.

Т.е. ако журналиста на "Фокус" е сгрешил, то всички след него почват да пънат локумите... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо има колеги дето се обиждат на професия.

 

Идеята е, че случката е първобитна и селска и пуснах темата за да разбера колко ще подкрепят тази теза.

 

Сега дори и момъка със счупения крак да започне някакво законно преследване срещу бабаита, то той нали сещате, че е от най-роднинската организация и тия дето ще разглеждат иска са добри познати/роднини с тези дето са уредили човека да работи в тази структура.

 

Лично мнение базирано на множество примери и не ангажирам никой с него, който иска да се обижда, който иска да не.

 

Поздрави на всички и дано по-малко да срещаме такива "новини"

Link to comment
Share on other sites

дори и момъка със счупения крак да започне някакво законно преследване срещу бабаита

 

 

Така е, винаги армия, полиция и тн са "бабаити", и от това страдат хората като горкия "момък"...

Link to comment
Share on other sites

Заплатата на полиция, армия и т.н. идват от всички останали хора, които ако емигрират, и емигрират (защото е нормално да го направят) ?????

 

Стара Българска поговорка: "Храни куче да те лае"

 

Яд ме е и съжалявам, че гласувах за пожарникаря, защото няма пари за здравеопазване и образование и наука и спорт, а остави бюджета на полицията и прочие паразити непокътнат.

 

ПРИМЕР: Отивам преди 1,5 година в КАТ-Пловдив и заставам на гише да си регистрирам "новозакупен" автомобил.

казвам: Добър ден.

отговор: На мен "Добър ден нищо не ми говори".

 

Коментар: Е такива боклуци няма никъде по света.

 

В следващия момент виждам лист А4 , където пише "Данъчното е на ул. РадеТСки"

 

Айде да не ги плюя повече. Малоумници.

Link to comment
Share on other sites

Факта че първо е от Графа ,после от Крумово (срещуположно) и накрая може да се окаже че е пенсионер от Чешнигирово ,показва достоверността на материала. Всеки си пише квото му е кеф ,важното да е интересно за четене....И в крайна сметка когато карам бременната си жена и сина си в колата не бих на летял първи на бой ,освен ако не трябва да се защитавам!

Link to comment
Share on other sites

Като за начало - и на мен никак не ми харесва тази "цензура" - "не си врете носа там", най-малкото щото това не са изцяло военни въпроси, а проблем, възникнал между военен и цивилен. Също така не мисля, че един военен притежава грам власт върху мен, предвид, че живеем в мирно време.

 

Иначе - доста хора избълваха мнения от типа "военните са такива", "военните са онакива", "бабаити"... Чудно ми е, колко от вас реално са били жертви на военен бабаитизъм, изключае този в казармата?

 

Също си мисля, че медийните фекали отново си правят волни съчинения с цел продажби... До утре може да се окаже, че военния е танкист, артилерист, парашутист и какъв ли още не. Журналята май е такава - чул-недочул и вече изписано с гръмко заглавие... А и както Ael каза - едва ли човек, возещ бременна жена би блъснал умишлено колата си за да се бие...

Link to comment
Share on other sites

Иначе - доста хора избълваха мнения от типа "военните са такива", "военните са онакива", "бабаити"... Чудно ми е, колко от вас реално са били жертви на военен бабаитизъм, изключае този в казармата?

 

Също си мисля, че медийните фекали отново си правят волни съчинения с цел продажби... До утре може да се окаже, че военния е танкист, артилерист, парашутист и какъв ли още не. Журналята май е такава - чул-недочул и вече изписано с гръмко заглавие...

 

Точно това исках да кажа, но ме домързя да го напиша biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Като за начало - и на мен никак не ми харесва тази "цензура" - "не си врете носа там"

 

Хем си прав хем го разбирам Grimjaur защото ще трябва да обяснява 3часа на всеки поединично докато разберат или им писне да слушат. Някои неща в армията може да не изглеждат особено "умни" но по друг начин няма как да се контролира подобно количество хора и да се вземат своевременни реакции а не да се обяснява на всеки "умник" поотделно докато се съгласи или пък да се подложи на гласуване решението. В армията е така и така трябва да бъде.

 

 

 

А и както Ael каза - едва ли човек, возещ бременна жена би блъснал умишлено колата си за да се бие...

 

Мислех си да кажа че ми е е чудно какво по-точно се е случило защото и аз съм успявал да засека някой по една или друга причина (къде съм преценил грешно, къде нещо съм се разсеял - случва се) и освен да ми е теглил някоя майна или да ми е бибиткал за поздрав досега не е тръгнал никой да ме засича. В случаите когато пък съм ръкомахал за извинение дори са ми махвали на мен че е ок. И не мога да си представя какво трябва да се случи за да зарежеш жена си и детето си в колата за да спреш някой, да слезеш и да тръгнеш да се биеш с него. Може и да му е бил крив ден но май не е само засичането...

 

Преди време един приятел ми разправяше случка за негов приятел спрял близо до един гараж и въпреки че можело да се излезе било малко тясно и трябвали повече маневри. Там където става случката по принцип няма места за паркиране нито на тази улица нито се сещам в близката околност да има много. Та собственика на гаража го чакал и като се върнал (след 30тина мин) онзи взел да буйства и въпреки извиненията и обяснението че може да е причинил неудобство но не е запушил гаража съвсем, човека продължил да го псува от терасата си и се заканил че ще слезе и ще му строши кокалите... и наистина слезнал... успял да му залепи 1 шамар преди човека да си спомни какво е тренирал 5 години... случката завършила с 1 отнесен шамар от единия и счупен нос на другия. Можело да е и по-зле разказваше моя приятел ако не ги бил разтървал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...