Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

айде да видим кой с какво баца на лисицата :D ...

 

 

За мен Tabbrowser Extensions е най-важното допълнение към Лисицата. Дори смятам, че тези функционалности трябва да влязат стандартно в следващите версии - достатъчно стабилно се държат, а необходимостта от тях е просто безспорна. С Tabbrowser Extensions, Лисицата е перфектния браузър - останалите просто могат да изпълняват "култовото упражнение" на Любо Пенев :D

Другия екстеншън, който ползвам основно е FlashGot.

Много обичам да си "играя" с about:config (респ. prefs.js), както и с user.js :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Малък проблем-голямо неудобство.

 

Кликвайки върху .rar файл примерно, вместо да ме пита какво да прави с него, Лисичето го отваря в някакъв странен текстов формат. Как мога да го поправя?

Link to comment
Share on other sites

сигурно и други саимали този проблем...

Значи, отварям една страница,тя е цялата на кирилица. Половината букви ми ги показва,другите - не .

На language съм дал Български и енкодинга ми е Cyrillic Windows - 1251

 

:huh: :confused

Link to comment
Share on other sites

Ми махни си extension-а който ти предлага програма с която да го отвори.. и си готов т.е. ' auto open ' и ще ти предлага само save as , Flash got i т.н.

Тц. Дай пак...

Link to comment
Share on other sites

Малък проблем-голямо неудобство.

 

Кликвайки върху .rar файл примерно, вместо да ме пита какво да прави с него, Лисичето го отваря в някакъв странен текстов формат. Как мога да го поправя?

някои сървъри наистина го правят този номер (дата.бг май)

затова даваш десен бутон на рар-а , даунлоуд уид и става без проблеми

Link to comment
Share on other sites

не знам дали е питане преди мен, но .... имам един въпрос.

 

как се настройва лисицата така, че някои сайтове да минават през proxy-то, а други - не. ... т.е. не искам за сайтове, за които не е необходимо заявката да минава през proxy-то или казано най-ясно(надявам се) искам да посоча за кой сайтове да се ползва, а не за кои да се забрани(тъй като те са повечето)

Link to comment
Share on other sites

http://wp.netscape.com/eng/mozilla/2.0/rel...proxy-live.html

 

Дефинираш прокси за дадения/те сайт/ове по посочения там начин във файл proxy.pac и после указваш този файл в

...............

 

 

ще съм ти много благодарен, ако ми посочиш като на ЛАИК къде по-точно. нищо не вдявам от тея работи.

кое трябва да сложа в този proxy.poc

 

да кажем искам warez.ru да минава през proxy-то, а всички останали не.

Link to comment
Share on other sites

голямо благодарско! :) :beerchug

 

.. в момента не мога да го пробвам, но съм сигурен че ще стане. ... а и да не стане, вече ми е ясно как да го "въртя и суча" :D

Link to comment
Share on other sites

Значи , проблема с кирлицата е от самата страница,така че няма проблеми ,но ето тук вече има:

Значи с Internet Explorer ми го показва нормално

02internetexplorer.jpg

А ето как ми го показва с Лисицата

01firefox.jpg

 

и то не е само в този сайт.... :(

Link to comment
Share on other sites

Доста търсих, но не намерих начин или настройка/разширение, все пак има ли начин Bookmarks менюто да излиза в повече от една колона? Имам доста букмаркове и е дразнещо да местя и уцелвам тънкия бар долу (или горе), да чакам секунди докато се скролне. Имам смътния :D спомен, че IE показваше фаворитите в толкова колонно меню, колкото е необходимо за да се покажат всичките на екрана. Точно такова поведение ми трябва.

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

http://dreamzone.homelinux.org/download/So....search.plugin/

 

Елементарен plugin за Вашия любим браузър - Mozilla Firefox, който добавя възможност да търсите във Вашата любима търсачка директно от браузъра. ;)

 

Не че е кой знае каква функция, просто малка глезотийка.

Link to comment
Share on other sites

каква е ползата от тази тема, при положение че си имаме тема за файърфокс, а на всичкото отгоре този плъгин го има в най-новия файърфокс. просто безсмислено.

Link to comment
Share on other sites

всичкото отгоре този плъгин го има в най-новия файърфокс. просто безсмислено.

Има warez.ru search plugin във Firefox?!?!

 

P.S: Т'ва може да го използваш горе в дясно на браузъра дето по начало е Гугле показваш Уарез и като напишеш нещо директно търси в Warez.RU

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...