Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Тая тема маи е по-скоро за ползватели на софтуера, ама аз като разработчик съм се срещал с някой проблеми на Firefox-a..

 

ето ги... това са си бъгове, ама да се надяваме че ще ги оправят:

 

1. Не поддържа йерархия на CSS.. тоест ако на TD-то има стнат CSS и след това сложиш CSS на HREF-a.. не винаги го показва коректно;

 

2. Досадния "ресизе" на main window ако отвориш много TAB или няколко джама се опитат да извадят PopUp;

 

3. Малко е тъпичък, и като му кажеш да отваря "_blank" в TAB той го отваря винаги така, независимо, че джама да речем няма Toolbar, Address и т.н. и не можеш да видиш Tabs.

 

4. Малко ме дразни това че докато Load-ва и направиш resize той не му слага еднакъв фон ами новоотворената площ е някаква сива;

 

5. Най-много ми тежи осакатяването откъм настройки.... Options са му тотално осакатени.

 

 

Това са ми наблюденията.. Ако някой е виждал нещо което може да оправи тези проблеми, да свирка.

Link to comment
Share on other sites

Може.

А може ли да прегледаш предните страници, преди да задаваш въпрос? Може би вече е отговорено... Кой знае...

 

Teddy-King, не мисля, че така помагаш на някого. Научи гладния да лови риба, ако искаш наистина да му помогнеш, вместо да му я дадеш уловена. Лично мнение. Колко старници от топика можем да напълним с едни и същи вече давани отговори на вече задавани въпроси? На кого би му бил полезен подобен топик? Сега не им се четат 10-на страници, а като ги докараме до 30 от които 15 дублирани?!? На кого съм седнал и аз да говоря... Оправяйте се.

Napalno sam saglasen,gre6kata e moia,za koeto sajalqvam,zavbade6te 6te bada po-nabludatelen !!!

Link to comment
Share on other sites

Ami ako nqmam cql den kato tebe da 4eta 25 stranici ?

Или ще намериш друг начин за търсене, или просто няма да пишеш, щото нямаш време да чакаш някой да ти огвоваря. Понеше ТВОЕТО време е ценно...

 

...доста егоистично изказване.

Link to comment
Share on other sites

Az polzvam Mozila FireFox i sam nogo po duvolen ot kolkoto s IE

a za svalianeto s FlashGet lesna rabota http://software.informaction.com/mozupd?it...4}&act=download

klikva6 tuk svalia6 slaga6 go v papkata na Mozila-ta i gotovo

 

ako ne stane tursete tuk http://software.informaction.com/catalog/i...hgot&page=getit

 

MozilaFireFox RULEZzz :punk :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

mi ne , prosto nqkoi hora mn se vjivqvat s tiq forumi. Ako iskah nqkoi da mi govori kato daskalka 6tqh da ida na daskalo (koeto vsu6tnost otdavna e nevuzmojno :blink: )

 

+tva 4oveka popita:

vazmojno li e kato se natisne  X za zatvarqne na prozoreca,browsera da se MINIMIZIRA  dolu vdqsno,kadeto e 4asovnika ?

 

minimize to tray pra6ta firefoxa vav tray-a SAMO kogato natisnie6 MINIMIZE a ne CLOSE , koeto ot svoq strana pra6ta si4kite vi izkazvania kolko ste umni podqvolite , za6toto govorite na drugite 4e ne 4etat , a vsu6tnost kvo izliza.. Predlagam da se izvinite na 4oveka (kakto toi ima6e doblesta da go napravi)

 

edit malko po temata:

 

probvahte li tozi extension: Auto Copy

Quick Description

Select text and it's automaticaly copied to the clipboard. Like Trillian or mIrc

Link to comment
Share on other sites

Mozilla Firefox е идеалният заместител на IE, а със скина Noia изглежда изключително красиво. Препоръчвам ви този браузер, макар че аз използвам предимно Opera, там можеш да правиш всякакви настройки за да ти е удобно при сърфирането из интернет, и освен това в бързината (има солидно кеширане) е ненадминат :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

mi ne , prosto nqkoi hora mn se vjivqvat s tiq forumi. Ako iskah nqkoi da mi govori kato daskalka 6tqh da ida na daskalo (koeto vsu6tnost  otdavna e nevuzmojno  :blink:  )

 

+tva 4oveka popita:

minimize to tray pra6ta firefoxa vav tray-a SAMO kogato natisnie6 MINIMIZE a ne CLOSE , koeto ot svoq strana pra6ta si4kite vi izkazvania kolko ste umni podqvolite , za6toto govorite na drugite 4e ne 4etat , a vsu6tnost kvo izliza.. Predlagam da se izvinite na 4oveka (kakto toi ima6e doblesta da go napravi)

 

Ех, Drecky, защитнико на онеправданите, закрила за слабите, Робин Худ на нашето време, Нелсън Мандела, Махатма Ганди, Патрис Лумумба, Хосни Мубарак и Индира Ганди в едно, Amnesty International сам по себе си - добре, че си ти да ми го кажеш в очите, браво, каква доблест, каква будна гражданска съвест!

 

Тържествено си изсипвам пепелника на главата и моля за извинение всички на които съм дал грешни съвети, в резултат на което са им гръмнали PC-тата. Вече няма да правя така - не ме питайте за каквото и да било, няма да ви отговоря. Нито на ЛС, нито в постове. Не съм умен, тъп съм, така че няма смисъл да се обръщате към мен. За справка колко точно съм тъп и вреден - Drecky.

 

 

 

P.S.:

 

Prosto mi e pisnalo da 4eta vav tozi forum kak nqkoi so4i s prust i hvurlq plunki za 6tqlo i ne6tqlo.

 

Да, Drecky - някой хвърли плюнки тук. Но не се притеснявай - измих се и ще го преживея. Но някой ще трябва да живее със себе си цял живот и нищо не може да му помогне. Съжалявам го. И аз нищо лично. И понеже и на мен ми писна - стигнах до горното решение.

Link to comment
Share on other sites

mi neznam dali si tup , oba4e qvno si tunkoobiden i priema6 vsi4ko mn li4no.V tozi slu4ai ne si prav , taka 4e pls ne se izlagai sus plitko ostroumie.

Prosto mi e pisnalo da 4eta vav tozi forum kak nqkoi so4i s prust i hvurlq plunki za 6tqlo i ne6tqlo.

ni6to li4no

Да, Drecky - някой хвърли плюнки тук. Но не се притеснявай - измих се и ще го преживея. Но някой ще трябва да живее със себе си цял живот и нищо не може да му помогне. Съжалявам го. И аз нищо лично. И понеже и на мен ми писна - стигнах до горното решение.

 

obiknovenno takiva pojelania se vra6tat obratno pri avtora im... pomisli nad tova.

. <- to4ka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Някой ще ми обясни ли какво точно представлява ExtentionAdblock!? :)

Служи да блокира всякакви реклами. Според мен Popup-blocker-а на Firefox достатъчно добре се справя. Малко повече инфо за Adblock, но на Английски:

 

Once installed, it's a snap to filter elements at their source-address. Just right-click: Adblock: done. Filters use either the wildcard character (*) or full Regular Expression syntax. Hit the status-element and see what has or hasn't been blocked.
Link to comment
Share on other sites

аз цъкам на bulfleet-a. ако някои се сеща, там в новините - военните доклади ми ги показва с йероглифи, какво да направя, казаха ми че трябва да се побазикам с encoding-a ! пробвах доста варианти и пак нищо не стана! помогнете! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

аз цъкам на bulfleet-a. ако някои се сеща, там в новините - военните доклади ми ги показва с йероглифи, какво да направя, казаха ми че трябва да се побазикам с encoding-a ! пробвах доста варианти и пак нищо не стана! помогнете! :unsure:

View -> Encoding -> Cyrillic (Windows) :punk

Link to comment
Share on other sites

update-нах лисицата на 1.01 версия, ама сега не мога да си използвам половината plugin-и. единствено flashgot-a, tabbrowser extension-a и gmail notifier успях да "пригодя" към нея. не става при adblock-a, image zoom-a, bbcodextra (мноо го използвам) и next image

Link to comment
Share on other sites

Къде се запаметяват Bookmark-овете на твърдия диск. Изченаха ми старите и сеге не мога да ги намеря. В C:/Documents and Setting/User/ няма Application Data\Mozilla\Profiles\default\xxxx.slt

Link to comment
Share on other sites

Къде се запаметяват Bookmark-овете на твърдия диск. Изченаха ми старите и сеге не мога да ги намеря. В C:/Documents and Setting/User/ няма Application Data\Mozilla\Profiles\default\xxxx.slt

Не може да няма. Просто както се спомена другаде в тази тема, тази директория е скрита и затова не я виждаш. Разреши показването на скритите папки и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...