Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

@sMARTBomber, това за кеша го няма в настройките на фокса в Options.

За целта пишеш следния адрес: about:config, при което ще ти се отворят всички опции, както са достъпни в raw формат.

Намираш там browser.cache.check_doc_frequency, и сега трябва да ти е на 3, ето значенията на числата в тази опция:

0:once per session

1:each time

2:never

3:when appropriate/automatic

 

Ето ти и адрес с обясненията на почти всичко което виждаш в about:config

 

http://preferential.mozdev.org/preferences.html

 

Да, що се отнася до Thunderbird, и при мен е малко по-бавна, има си своите недостатъци, следващата програма която ползвам е The Bat!, която наистина е станала доста добра, има почти всичко, което можеш да желаеш от подобна B)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Аз ще се въздържа, защото няма да ми вървят половината екстенжъни...

 

*Едит:

Даже се прецаках като го сложих за проба с идеята да си върна после стария 1.0PR, на който си върви всичко, но след като го върнах те си бяха пак неактивни... :angry1

Link to comment
Share on other sites

имам 1 проблем : когато разглеждам скрииншоти които се показват като отделни прозорци са на 1/2 тоест прозореца ,ако искате поп ъп-а го наречете е на 1/2 как да оправя този проблем .. цъкам върху самият прозорец(поп ъп ) ,но нищо не става .. преди всичко си беше наред .. сега нз какво стана !?

Link to comment
Share on other sites

@ov3rm4n, съ сигурност си прав за стабилност/бързина, но аз лично засега ще се въздържа. Хем ще се разтоварят сървърите им след време (нз защо нета ми е гаден тия дни, съпорта казаха, че имало голям шум), хем може и някой нов пач да изникне за някой нов проблем, може да се появят и подверсии с дребни промени, макар че това е малко като причина, ще изчакам да 'поулегнат' нещата, повече разширения да се портнат, и т.н. Може би след седмица, две ще си я сложа v1.0.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам Firefox v1 и съм много доволен от този браузър лек бърз удобен и т.н обаче има някои дребни неща кадето ме дразнят. Първото е като свалям някакво exe от нета опцийте ми са save to disk и flashgot , та искам да попитам има ли някъкав начин които дирекно да отваря файла без да го сейвам на харда, смисъл като през IE да го сваля в някаква temp директория докато се изпълни(инсталира) и после да го затрива. И другото нещо е Fire FTP когато това нещо качва някакви фаилове в web порцесора ми е винаги на 100% :confused

 

ov3rm4n 10X за сайта с екстенжъните мисля, че много полезен

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш асоциирано приложение с файловия тип на сваляния файл - ще виждаш в даунлоуд диалога и Open радио бутона... Ако нямаш програма асоциирана с това разширение - няма Open. Този проблем не е проблем на Лисицата, а на системата ти.

 

Това с Fire FTP не го разбрах. Какъв е тоя клиент?! Ми смени го. Ползвай друг.

 

Ако говориш за това:

 

http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=1102

 

то моя съвет е - деинсталирай го и забрави. Използвай нормален фтп клиент.

 

кое приложение трябва да имам асоциирано към exe файловете? Mи нали тях ги отваря самата операционна система а не някакво отделно приложение (както за архивите ползвам WinRAR ).

Иначе съм съгласен че това не проблем на лисицата, мисля че е въпрос до настройки.

Относно Fire FTP ще го сменям с нещо по нормално

Link to comment
Share on other sites

open.gif

 

така трябва да ти излиза, но не си спомням дали тази опция беше след като си сложиш flashgot-a или я има и "по подразбиране" в самия браузър

 

... и там си избираш от "Open with"(ама ти си го знаеш предполагам)

 

 

... а, и отвореният файл отива именно в TEMP dir ;)

Link to comment
Share on other sites

Виж мисълта ми беше специалоно за exe файлове. другите ми ги отваря както показа по горе с това нямам пробрем, но специално за exe-тата трябва да го свалям и т.н.по лесно ми е да цъкна в/у опен да си инсталирам дадено приложение и да преключвам с това. инсталационния фаил повече не ми трябва след това. по стандартния начин първо сваляш някъде, после инсталираш след това отиваш пак до там таго триеш и т.н. С това което се опитвам да направя мисля че става каде по елегантно. Виждаш някъде най новата версия на XVID(примерно) цъкаш върху линка тегли ти го в няква темп директория после си инсталираш кодека и забравяш за всякви други неща. А пък темп директорията тя и без това от време на време се изпразва така че нее проблем това.

Затова моля някой ако знае как става това нещо моля да каже.

Link to comment
Share on other sites

С обновяването на Лисичето до версия 1.0, се ъп-на и Ver.1.11.2004110502 на Tabbrowser Extentions. Но веднага след това се появи и големия проблем: Вече не мога да настроя отново, както преди, абсолютно всички линкове, с изключение на поп-ъп прозорците, да се отварят в текущия таб. Сега някои линкове се отварят в нов прозорец и просто не виждам как да избягам от това. Кажете, проблема в мен ли е, аз ли нещо пропускам, или липсва някоя настройка, която е имало преди.

 

NB- "Single Window Mode" не ме устройва, имаше нещо друго...

Link to comment
Share on other sites

С обновяването на Лисичето до версия 1.0, се ъп-на и Ver.1.11.2004110502 на Tabbrowser Extentions. Но веднага след това се появи и големия проблем: Вече не мога да настроя отново, както преди, абсолютно всички линкове, с изключение на поп-ъп прозорците, да се отварят в текущия таб. Сега някои линкове се отварят в нов прозорец и просто не виждам как да избягам от това. Кажете, проблема в мен ли е, аз ли нещо пропускам, или липсва някоя настройка, която е имало преди.

 

NB- "Single Window Mode" не ме устройва, имаше нещо друго...

 

Отиваш на TAB след това цъкаш Tabbrowser Extensions Preferences и като ти се отвори прозореца с настройките на секция Use Tab цъкаш Links И след това кликваш върху Open in new Tab след това ОК и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Еми не...

След 1 седмица ползване на Firefox със всички най-добри екстенжъни, с готин скин и ползуващ всичките му възможности стигнах до извода, че Opera си е Opera.

Сега си браузвам на оперката и сърцето ми пее :)

Link to comment
Share on other sites

Днес цял ден преглеждам , инсталирам , настройвам и напасвам плъгини.

До гуша ми дойде :angry1

Няма ли начин да се бекъпнат плъгините и настройките им и да се автоматизира всичко да става с 2 натискания на бутони.

Например ИрфанВю (което безкрайно харесвам) има 20-ина плъгина , но ги има и компилирани като общо ехе , и се инсталират наведнъж.

Link to comment
Share on other sites

По принцип, след деинсталация или ъпдейт, настройките на отделните плъгини се запазват... Но може би това е само по принцип. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Абе някой няма ли инсталирана версия 5.2 на Getright, ако има, много ми трябва малката програмка togetright.exe от директорията на гетрайт на тази версия :rolleyes: , не ми се инсталира нова версия, тъкмо 5.0 ми работи перфектно откакто я имам. Та с тази малка програмка и един забутан плъгин (extension) мисля, че ще направя така мечтаната от мен (не само) настройка гетрайт да прехваща кликанията в браузъра и да даунлоадва без да трябва да се избира с десен бутон меню като FlashGot и разни такива.

Та има ли някой тази версия да сподели с мен тази малка програмка? :P

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един проблем с лисицата.Напоследък доста бавно взе да работи и това ме дразни.Дори Операта стана сравнително по-бърза от лисицата.Данеби да има някакви настройки.Имам инсталирани флашгот последна версия и ТАБ екстенжъна. Някакви идеи.

Link to comment
Share on other sites

Може да се е натъпкала с разни глупости. Най-добре е да започнеш на чисто, като не забравяш да изтриеш и паптака в C:\Documents and Settings\*username*\Application Data\Mozilla

Link to comment
Share on other sites

И така. Ето какво направих за да получа същия click monitoring във Firefox, както действа в IE. Т.е. само с клик с левия бутон на мишката върху файл, да се активира GetRight (в случая при мен) да сваля файла.

Ключът се крие в известния extension DownloadWith, който по принцип не работи във версии > 0.9, но трикът е да се промени install.rdf файла за да 'излъже' лисичката, че ще върви и на 1.0. В действителност върви, но аз изтеглих модифицираната версия от нета, а не го промених сам, въпреки че е лесно :P .

Имам над 15 разширения, и това не ми прави проблеми.

Та в него си вкарвате за Automatic download в Specific extensions разширенията които се свалят с д.л. менджъра ви във вид само разширение без точката, и едно разширение на ред.

Другото е да се изтрият всички редове в Tools-Options-Downloads-File Types. Само така успя да заработи екстенжъна да хваща каквото съм му казал. Цъкам на exe и се отваря гетрайт, цъкам на мп3, отваря се гетрайт, те това исках да направя отдавна :P

Доколкото разбрах от автора на екстенжъна, той работи над нова версия DownloadWithPlus, дано скоро да можем да й се радваме.

 

Специално за конфигурирането на GetRight е добре да укажете пътя не до getright.exe, а до togetright.exe, иначе предаването на управлението на гетрайт става много бавно поради стартирането на getright.exe, а чрез togetright.exe URL-то се предава директно без забавяне (togetright.exe e само 40 кб и се стартира бързо).

И да не забравяте да указвате къси имена на пътища до togetright.exe ,т.е. не дългите виндовс имена, а например преименувате на togetr.exe и слагате в program files и пътя ще е c:\progra~1\togetr.exe

Който няма малката програмка (във версии по-стари от 5.1), DeZoeker се погрижи да я сподели с нас в един от постовете тук за което му благодаря още един път. B)

 

А, ето и адреса на модифицирания екстенжън:

DownloadWith.0.0.7a

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...