Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Защо ли си мисля, че ако темата не беше свързана с FF за нула време щеше да си получи катинарчето? Симпатии, симпатии...

Поправете ме ако греша.

Link to comment
Share on other sites

hehe overman, mozhe da posporim, koj metod e po-lesen za upotreba, no togava shte se namesi nqkoi drug, kojto shte kazhe che nqma nuzhda ot tova ami prosto da si otide chovek na warez.ru/search2/...

 

prichinata che postnah tozi "plugin" e che se pravi elemntarno i bi mogyl da byde funkcionalen za nqkoi hora, ili pak naj-malkoto zabaven. malko kefche.

 

hf ;)

Link to comment
Share on other sites

Доста търсих, но не намерих начин или настройка/разширение, все пак има ли начин Bookmarks менюто да излиза в повече от една колона? Имам доста букмаркове и е дразнещо да местя и уцелвам тънкия бар долу (или горе), да чакам секунди докато се скролне. Имам смътния  :D спомен, че IE показваше фаворитите в толкова колонно меню, колкото е необходимо за да се покажат всичките на екрана. Точно такова поведение ми трябва.

Благодаря предварително.

Та някой няма ли решение на този проблем в крайна сметка?

Дали аз не търся както трябва, но никъде не намерих решение на това (във форуми разни, по търсачки, по типс-овете във форума на мозила), а и честно казано точно сега нямам много възможност и време да се ровя из по-дълбокия интернет да търся.

Link to comment
Share on other sites

Вече има превод на Firefox изцяло на български. всичко е преведено дори част от helpa. Разбира се превода е само за броузера и не важи за раширенията.

ето го и адреса http://blog.doncho.net/index.php?p=176

Работи идеално на firefox 1.0 за друга версия немога да кажа.

:punk :punk :punk Благодарности на Милен Иванов за превода :punk :punk :punk

 

 

Ползвам Firefox v1 и съм много доволен от този браузър лек бърз удобен и т.н обаче има някои дребни неща кадето ме дразнят. Първото е като свалям някакво exe от нета опцийте ми са save to disk и flashgot , та искам да попитам има ли някъкав начин които дирекно да отваря файла без да го сейвам на харда, смисъл като през IE да го сваля в някаква temp директория докато се изпълни(инсталира) и после да го затрива.

 

Открих решението и на този проблем и то се казва Open Download при сваляне н exe се получава това firfox%20download.JPG

Link to comment
Share on other sites

не съм много сигурен, но тази "лисица" май се бъгна нещо. както си browse-вах изведнъж зацепи(бях отворил само 2 tab-a) ... рестартирах я(не ми се показа никакво съобщение за възникнал проблем) и при опита ми да я пусна отново се получава това:

firefox2.jpg

... а след като дам Start Firefox, това:

firefox1.jpg

 

ако трябва да си правя нов профил, направо :angry1 ... тъкмо ми вървеше идеално със всичките му там приложения

Link to comment
Share on other sites

не съм много сигурен, но тази "лисица" май се бъгна нещо. както си browse-вах изведнъж зацепи(бях отворил само 2 tab-a) ... рестартирах я(не ми се показа никакво съобщение за възникнал проблем) и при опита ми да я пусна отново се получава това:

firefox2.jpg

... а след като дам Start Firefox, това:

firefox1.jpg

 

ако трябва да си правя нов  профил, направо  :angry1 ... тъкмо ми вървеше идеално със всичките му там приложения

Absolutno su6toto se slu4i i na men i kat mu dadoh nov profile mi se precaka vsi4ko

 

P.S. kakvi extensions da si sloga imam samo weather forecast

Link to comment
Share on other sites

За вас незнам как е обаче този браузер ме грабна от пръв поглед. Аз ползвам 1.0 версията като използвам друг скин различен от този който е след инсталация и е страхотен PlastikFoxCrystal. Пощенския клиент Mozilla Thunderbird също слага в малкия джоб този на Уиндоуса. И не на последно място напълно безплатен. Има сташно много подобрения които могат да се свалят от техния сайт и смело мога да кажа че до сега не ми е забил нито веднъж.

Единствен недостатък е че може би като за първо зареждане е малко по-бавен, но все пак зависи и от машината на която се ползва.

От мен само суперлативи за създателите от Mozilla

Link to comment
Share on other sites

аз се оправих .... просто "лисицата" е работила in the background, както се казва  :D

 

т'ва започан да става все по-често ... направо си е тенденция. определено ми се е бъгнала нещо. сега ако трябва да я преинсталирам, мамата си джаса :cry

Link to comment
Share on other sites

Как да порменя надписът, който се изписва при преминаване с мишката върху бутона, с име throbber, в менюто, горе вдясно? Искам да променя надписът ("Go to the Firefox homepage"), URL-то се сменя лесно.

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам защо по някога като отвора дата.бг с firefox и страницата се ра разтегля,разширява такава ? :confused

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам защо по някога като отвора дата.бг с firefox и страницата се ра разтегля,разширява такава ?  :confused

Този проблем е обсъждан много пъти в страниците назад!

Като влезнеш в дата.бг даваш Визуални настройки и слагаш отметка на Махни скрол новините! :)

Link to comment
Share on other sites

Я кажете как да направя така че като ъакна на даден линк,да ми се отваря нов таб,а не цял прозорец?Уж търсих такава опция ама не намерих :(

Link to comment
Share on other sites

Я кажете как да направя така че като ъакна на даден линк,да ми се отваря нов таб,а не цял прозорец?Уж търсих такава опция ама  не намерих :(

Ми с десен бутон върху линка и даваш Open Link in New Tab :)

Link to comment
Share on other sites

Я кажете как да направя така че като ъакна на даден линк,да ми се отваря нов таб,а не цял прозорец?Уж търсих такава опция ама  не намерих :(

 

https://addons.update.mozilla.org/extension...0+&os=nt&id=158

Link to comment
Share on other sites

08. С архиватор, който може да създава .jar архиви (например Bumbala Backup Studio архивираш папката C:\Program Files\Mozilla Firefox\chrome\en-US\ в архив с име en-US.jar - понеже го разархивирахме на място, няма да ти се налага да го местиш после в нужната директория - сега го архивираме намясто ;)

В случая jar архивите всъщност са си zip, така че може да се използва коя да е програма, способна да създава zip архиви. Разширението в името на архива може да бъде сменено от zip на jar или преди архивирането, в диалоговия прозорец на архиватора, или след като архива е готов (но е нужно да се виждат файловите разширения за known file types).

Link to comment
Share on other sites

В случая jar архивите всъщност са си zip, така че може да се използва коя да е програма, способна да създава zip архиви. Разширението в името на архива може да бъде сменено от zip на jar или преди архивирането, в диалоговия прозорец на архиватора, или след като архива е готов (но е нужно да се виждат файловите разширения за known file types).

Това не го прочетох и трябваше да го преоткрия по по-трудния начин :)

Link to comment
Share on other sites

моля за вашето съдействие. Искам да узная как може да се премахнат всякакви следи от тоя firefox 1.0 :angry: .преди да ме нахокате ви казвам - хареса ми и реших да премина към него ....нагодих го както ми харесва, докато не се скапа съвсем елеметарно ( изведнъж отказа да отваря съдържанието на папките с "фаворитите"..и реших , че е виновен плъгина , които превключва между езиците и самия БГ пакет....деинсталирах ги и след рестарт аааааааа?! :sayjin :angry: :confused изненада...тотално прецакан с непознато за мен съобщение за грешка. деинслаирах го целия, преинсталирах го ..същото....после го деинсталирах и с програмата registry mechanik избърсах всички следи от него...пак го инстъалирах :confused същата работа :sick и тогава даже направих system restore до вчера иконите са си тук обаче при кликване само се появява един процес за секунди ( в таск мениджъра) и изчезва...независимо в какъв режим го стртирам :confused :devil :devil кажете как да го унищожа така , че и семето му да не остане, че да мога да го сложа пак :) ( макар че тази отврат никога не ми се е случвала на IE мутанта avant , дето когато и да го сложа/махна все си е камък )

 

благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...