Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

малко не по темата:

махам ИЕ с ИЕрадикатор (ИЕ4.0 на 98се) , след което някои програми ревват че нещо се било скапало в шела на Виндовса (макар че си имам Опера и Файърфокс идеално работещи) , (например AВГ ми казва че няма да може да се упдейтва автоматично).

Принуждавам се пак да инсталирам ИЕ (вече като отделна програма (УЖ).

Има ли обяснение и решение ?

Ами нормално, ядрото на IE е в ядрото на Windows. Не можеш да махнеш 100% IE и да очакваш да имаш шел и нормално работещ Виндовс.

И не разбирам защо махаш ИЕ, ще спестиш няколко десетки МБ с риска да направиш това, от което се оплакваш.. Просто не го използваш и това е.

Аз например не използвам също така и Windows Explorer, а имам друг файл-мениджър от години. Единствено използвам косвено Explorer чрез заредените му компоненти в паметта, и чрез Open/Save диалозите и разни такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

След като нещо интернета ми се скапа както нормално реших, че нещо от Mozilla-та и я затварям. После при отваряне ми иска да си избера профил, с който да влезна и като избера default, ми казва, че не мога да влезна с него, защото се използвал в момента. След като си направих нов профил всички запаметени пароли Bookmarks и други Settings са изчезнали с Мozilla FireFox 1.0 съм. Как мога сега пак да се върна към профил default?

Link to comment
Share on other sites

Проблема е че дори и след рестартиране на РС то отново не зарежда default а новия профил. затворих всичко от таск но пак нестава. :(

Link to comment
Share on other sites

Адски много ти БЛАГОДАРЯ. Изтрих папката с новия профилр след това стартирах отново Мозилата и стана зареди ми стария профил.

Отово Благодаря!!!!

Link to comment
Share on other sites

напоследък често лисицата започна да се инати .... в смисъл, че когато я минимализирам след опит да я изведа отново се бави в порядъка на 1/2 мин. taskmanager-a "казва" Not Responding т.е. firefox-a изпитва затруднения в тази ситуация. в същото време използвам и други програми, но тяхната дейност не натоварват cpu-то чак толкова за да има някаква взаимовръзка(поне аз така мисля) ... въпросът ми е - това някакъв бъг ли е или често се случва?

 

с версия 1.0 съм

Link to comment
Share on other sites

в Profiles или в поддиректорията 1rnkzl49.default > ... защото в последната имам два файла с подобно разширение - единият е pref(предполагам, че са някакви предпочитани настройки ... даже, ако не се лъжа бях сложил едни настройки за бърза производителност, които ти даде в един пост) и tabextensions(аналогично за табовете) ....

 

сложих го в поддиректорията, но все още нямам впечатления .... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
--- --- ---

айде да видим кой с какво баца на лисицата :D ...

Към този момент бацам с т'ва

----------------------------------

Diggler 0.9

CuteMenus 0.4

AniDisable 1.0

All-in-One Gestures 0.12.4

DragToTab 0.1.2

Nuke Anything 0.2

Paste and Go 0.4.1

OpenNewWindowFromHere 0.1

Show Image 0.3

User Agent Switcher 0.6.1

QuickTabPrefToggle 0.0.4

FLST 0.8.1

Minimize to Tray 0.0.1.20041203+

DownloadWith 0.0.7a

Flashblock 1.2.5

Super DragAndGo 0.2.4d1

miniT (drag+indicator) 0.4

undoclosetab 20041126

------------------------------

 

Но това, че съм с тези разширения не значи че ангажирам някого с моя сетъп, просто с тях се чувствам най-удобно спрямо моя стил на работа. Сложил съм само тези, които ползвам най-много, и в момента ме задоволяват напълно!

 

@groover, много добро решение да подредиш първия си пост с най-важните линкове!

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах си Next Image на ФФ ама нещо неще да работи или аз немога да работя с него.

1 Отворих някаква директория на Wareza с картинки кликам върху някоя от тях и се отваря нормално, после кликам в/у нея с десен бутон и давам Open Next Image, и ми дава следната грешка The requested URL /Pictures/3D/18.JPG was not found on this server.

2 Отивам до Data.bg отварям няква директория с картинки, като повторя горе опсаното действие ме връща в началото на страницата :confused

 

 

Забелязах нещо странно в Tools-> Extensions там липсва разширение Next Image

 

според мен би трябвало да работи като Windows Picture and Fax viewer или ACDSee, просто да отваря всичко наред едно след друго и т.н.

 

WinXP SP2 Firefox1.0

 

 

EDIT: Как мога да махна тия цветове на табовете които излизат с появата на всеки нов таб, разширението е Tabbrowser Extensions 1.12.2004121803

Link to comment
Share on other sites

Значи искам да ви питам следното... Преди бях с v0.9 или нещо такова на Firefox сега си сложих v1.0 и не ми работи една от любимите опции ( т.е. незнам как да я включа ) Ctrl+C не ми работи и немога да давам разрешение за cookies.

A това много ме нерви защото по принцип съм ги изключил...

Кажете как да си настроя тази опция... :confused

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...