Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

При инсталиран Флашгот, при щракване с ляв бутон мърху линк към файл, в диалога за open с който Лисицата те пита какво да прави с файла, ти излиза ето това:

....

Обърни внимание на радио-бутона "FlashGot" - когато го маркираш файла се препраща директно към даунлоуд мениджъра с който работи Flаshgot (incl. GetRight ако него си инсталирал) и на чек-марка "Do this automaticaly for files like this from now on"... Така можеш да постигнеш това което искаш без излишни и потенциално опасни игрички с разширенията... За да не се чудиш после от къде идват крашовете.

Да, но при мен като цъкна FlashGot и чекбокса излиза замъглен, не мога да го включа а нямам други екстенжъни които да 'боравят' с даунлоудите.

Подозирам, че тази опция е активна само за файловите типове , които се намират в Tools-Options-Downloads-file types и тези за които има плъгин в фирефокс, които са няколко, и ако е така, то си ограничен само до десетина разширения. А така мога да вкарам колкото искам.

Що се отнася до крашове, засега нямам нито един такъв :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Може да се е натъпкала с разни глупости. Най-добре е да започнеш на чисто, като не забравяш да изтриеш и паптака в C:\Documents and Settings\*username*\Application Data\Mozilla

 

Ами аз не намерх такава папка Mozilla.

Всъщност в C:\Documents and Settings\ не намерих в моя *username* да има и папка Application Data :confused

 

 

EDIT : Извинявам се, оказа се че тези папки са били скрити.

Както и да е проблемът е решен и сега лисичето бачка с пълна мощност :) .

Link to comment
Share on other sites

Ако и след тези насторйки ви се струва бавно - отивате тук - http://www.moox.ws/tech/mozilla/firefox_m2.htm и си изтегляте билд на Лисичето, компилиран с оптимизации за конкретния вид процесор, който имате.

А тези билдове на v1.0 ли са или са на 1PR?

 

@sMARTBomber : За проблема ти с Thunderbird и минимизирането Виж това

Link to comment
Share on other sites

...

@sMARTBomber : За проблема ти с Thunderbird и минимизирането Виж това

Малко оффтопик, но да, ползвам MinimizeToTray за Thunderbird от доста време и работи перфектно, освен опцията винаги да минимизира в трейя, като цъкнеш с десен бутон върху Minimize бутона горе вдясно на прозореца, се минимизира в трея независимо от опцията.

Link to comment
Share on other sites

Имам един проблем с tabbrowser extensions - казвам му Bookmarks да ги отваря в нов tab а то ми ги отваря в нов window Някой има ли си на идея защо се получава така и как да го оправя?

Edit:

Също така като му кажа да отвори нов tab ми отваря нов window :confused

Link to comment
Share on other sites

не аз казах,че ти си прост и не разбираш от браузъри,а ти

 

като гледам firefox колко настройки му оправяте колективно-прав си бях

No Comment!

Link to comment
Share on other sites

Абе сега и дойде една идея. Ще я кажа пък вие си решете става ли.

Защо не се организираме и не вземем да "локализираме" лисичето - да го преведем и си ползваме версия на роден Български език? Гледам в техния сайт има всякакви езици - даже един проект на македонски. А ние к'во да не сме по назад от останалите.

Айде има ли ентусиасти да го направим това.

Link to comment
Share on other sites

Аз с удоволствие бих участвал в нещо подобно. Винаги ми е правело впечатление липсата на български език, не че ми трябва особено, просто факт. Редно е да го има.

Link to comment
Share on other sites

Ако Firefox поддържаше нативно чужди езици, бих го превел веднага. Става въпрос да се преведе просто един language файл и от опциите да се избере езика. Понякога е хубаво да можеш да суичнеш езика набързо. Но да се билдва наново само заради езика, нямам нерви сега. Добре би било да се поддържа прост language файл, но какво да се прави :wir

Link to comment
Share on other sites

Само дето не мога да зацепя как точно да почна с превода?? трябв ада се свалят файлове но не разбрах сорс кода или само файл с език,който да се преведе.

Link to comment
Share on other sites

значи ......... имам едно наблюдение. не съм много сигурен дали е от настройките. все пак до този момент единствения браузер, който ползвах беше IE.

в някой страници има връзки, обикновено към дадено инфо отварящи се в прозорец със зададени пропорци(pop-up би трябвало да са, нали?). IE няма проблем с тях. лисицата обаче ги отваря всичките в голям windows по-скоро в Tab, защото ползвам Tabbrowser Extensions

 

някаква идея :confused

Link to comment
Share on other sites

нагласих го ... МАЙ :blink: , но има пак нещо. например pop-up My Assistant от този форум се отваря нормално(по-точно както аз го искам) - в отделен прозорец и тоно толкова колкото е необходимо. добре, но тук pop-up прозорците се отварят два - единият не неоразмерен т.е. не се вижда целия текст, а другият е празен(blank) :confused

 

Освен това влияе и това дали си задал лисицата да работи в сингъл уиндоу режим или не.

 

това не го намерих :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как да си настроя "лисичето" да ми запомня отворените страници, като естествено ползвам "tabbed browsing", само това не съм видял къде и как се прави, от нещата които ме интересуват.

Link to comment
Share on other sites

Preferences of Tabbrowser Extentions > Startup > Restor The last tab session

 

мисля, че това имаш предвид :)

Ами вероятно точно това, въпроса е, че го нямам - в preferences of tabbrowser нямам стартъп. Имам 3 основни настройки Load the following in the new tab; Features; Tab focus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...