Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Трябва да изтриеш папките с профила и плъгините и прочие - с деинстал или през регистрите не става. На ХР си предполагам - папките са:

 

C:\Documents and Settings\[user Name]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\

 

трий направо папката Firefox във Моzilla папката...

вече си бях подготвил хвалебствената реч ....

 

da ама не :( не помогна....дава все една и съща грешка : XML parsing error:undefined enDity:Location :chrome:// browser.....

 

offtop: впрочем аз не съм го слагал където то й иска а на друго място , но проверих и избих всичко което е mozilla с изключение на програмата ми за e-mail ..нея не си я давам :)

резултат до тук окло 5:0 за лисицата...няма затриване тази гад :ghost :) някакви други предположения

офф 2 : тои advanced uninstaler я затрива тая папка още когато деинсталира програмата ( е пита поне ) :inqn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

тъкмо бях решил да напиша опровержение, че тази работа не работи , и видях , че аз съм тоя дето трябва да си посипе главата с пепел :huh: В общи линии малко се претарал ....а бе глупаво изпълнение от моя страна кво да говорим то си го написал "цялата папка " а не по голямата част от съдържанието на паплата :cry с 2 думи оправи се работата ..а сега ..както казал руснака " Давай с начале :( "

10Х ov3rm4n за ползотворния съвет ( е сега щеше да е хубаво да имаше smilies като чаша бира ама нейсе :music

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Когато кликна на mp3 и дам open with Winamp примерно, Лисичето започва да ми даунлоудва песента и чак когато се свали, тогава я пуска. Няма ли начин да се избегне този досаден процес на изчакване и песента да тръгва директно?

Link to comment
Share on other sites

Kakvo zna4i vednaga? To taka ili ina4e se svalq, samo 4e Winamp-a q svalq on-the-run (buferira), playva i trie ot tempa posle. Ako iska6, kopirai si URL-tata i gi advai v pleilista na WA.

Link to comment
Share on other sites

Така става, ама исках да влизат в winamp, без да минават през даунлоудера на Лисицата.

Аз лично както съм настроен с разширенията (не ползвам флашгот, а чудесния DownloadWith - с версия 1.0 на Лисицата) мога да го настроя при цъкване на мп3 или каквото и да е разширение, да ми стартира каквато и да е програма, като предава УРЛ-то на нея. В момента го използвам с гетрайт, но нищо не пречи за мп3 само да се регистрира друга програма (уинамп) и като се цъкне, да предаде адреса на уинамп, който си знае какво да прави :P

Link to comment
Share on other sites

.... (не ползвам флашгот, а чудесния DownloadWith - с версия 1.0 на Лисицата)....

откъде мога да си сваля за 1.0 .... навсякъде намирам DownloadWith v0.0.7 което е съвместимо до 0.9

Link to comment
Share on other sites

откъде мога да си сваля за 1.0 .... навсякъде намирам DownloadWith v0.0.7 което е съвместимо до 0.9

Ето:

DownloadWith 0.0.7a

Не знам откъде съм го дърпал, но се оказва, че работи перфектно с 1.0, бях с него и с 1.0PR, не прави проблеми, променена е само макс. версия, която се поддържа.

Махни ФлашГот преди да го пробваш, за да не стане фал.

Само да спомена, че при интеграцията с GetRight е добре да се зададе не самия гетрайт екзекютабъл, а файлчето Togetright.exe, което върви с инсталацията (или което допълнително може да се сложи за версия 5.0 който е с нея) - така предавайки параметъра на този файл, той много бързо го предава на стартирания гетрайт, и така всичко става мигновено, докато флашгот стартира целия гетрайт (който трябва сам да разбере че е стартиран вече), което отнема доста време, поне 2 секунди. Също така флашгот прескача запитванията, които може да сте задали на гетрайт, например запитването дали сега или после(, или да се изтрие) да почне свалянето на файла. Също така с него за да свалите файл, трябва да цъкнете най-малко с натиснат Alt, докато с DownloadWIth настройвате поддържаните разширения, и също като в IE, цъкате просто върху мп3-ката например, и ви излиза директно гетрайт с неговите питания.

Единственото, което няма, е Download All by ...., всеки сам решава кое да ползва, а ако се настроят добре, предполагам тези две разширения няма да си пречат ако са инсталирани и двете, и така ще имате цялата функционалност.

Link to comment
Share on other sites

сега я сложих. оставих обаче FlashGot-a, защото функцията FlashGot All я използвам много често. ... но тъй като нямам GetRight, имам само една опция отдолу DownloadWith -> GetRight. освен това, когато цъкна някоя mp3-ка тя започва да се плейва директно в прозореца на мозилата чрез quicktime-a (така беше и преди), който изглежда се е интегрира добре в нея.

Link to comment
Share on other sites

Не си прав. FlashGot v.0.5.7.4....

ov3rm4n, трябва да направя едно уточнение. FlashGot 0.5.7.4 е излязло 07.02.2005!

До преди 07.02.2005 год. FlashGot не поддържаше това поведение, на което станах свидетел и аз сега. Сещаш се пак в тази тема преди време как се чудеше защо същото разширение не работеше както трябва с опцията по подразбиране да се активира при цъкане.

А опцията, която на мен лично най-много ми допадна е Use togetright.exe whenever possible, която прави точно това което очаквам че трябва да се случва.

Все пак не всеки ден всеки има време и мисъл да проверява за всеки екстеншън дали няма нова версия ;) . Като допълнение към него, все пак DownloadWith може да се използва за предаване на URL-то директно към някоя програма, която си изберете.

Е сега вече наистина Flashgot за мен е най-доброто за интегриране на DM към Лисичката :D .

Със здраве да си го ползваме.

Link to comment
Share on other sites

много бих искал някой да ми каже как да реализирам тези 2 "функции" :

1 когато поискам да затворя лисицата , тя да се минимизира в "трея" ( както Bit Comet например)

2 Когато отворя браузъра, автоматично да ми зареди последно заредените страници и да не се налага да ги търся в историята

Всичко това не е болка за умиране , а е по силата на навика, от Avant-a и някак си ми харесва така....

ако вече това е дискутирано, извинявайте , но не се сещах как точно да формулирам заявката за търсене във форума за такива неща , така че просто "линк без бой" :D

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам как да разкарам вече запомнена парола от лисицата.

Моята сестра искала да си провери пощата и като и се появило съобщението дето я пита дали да запомни паролата тя го потвърдила и сега всеки път, когато се опитвам да си проверя моята поща винаги ми се появява нейният логин автоматично и това много ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам как да разкарам вече запомнена парола от лисицата.

Моята сестра искала да си провери пощата и като и се появило съобщението дето я пита дали да запомни паролата тя го потвърдила и сега всеки път, когато се опитвам да си проверя моята поща винаги ми се появява нейният логин автоматично и това много ме дразни.

 

Лесна работа.

 

Значи отиваш в Preferenses->Privacy->Saved_Passwords

Там даваш View_Saved_Passwords, намираш паролата и даваш Remove.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли някак си да настроя fox-a  да ми пуска флаш гета , вместо обикновенната програмка...

 

В тази тема безброй пъти е обсъждан този въпрос. Трябва ти FlashGot или някоя алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

1во - не мога да ровя из толкова страници... ще ми отнеме сумати време

2ро - трябваше и да отбележа , че не искам флаш гот....

 

Няма ли начин за флаш гет-а.

BTW , тази FlashGot почти еднаква ли е с Get-a ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...