Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Баси, пет дни с перфектно работеща версия на Froyo и тъкмо вече си мислех, че тия серсеми са оправили всичко и ... телефона внезапно и напълно умря. Просто в един момент тази сутрин почна да издава force close съобщения и при опита ми да го рестартирам зацикли постоянно на екрана с логото на Самсунг. :angry1

 

Ми сега? Оправи ли се или ще го връщаш?

Няма оправяне. Това е масово явление в този конкретен модел на Бел от първите продажби - скапани вътрешни SD карти. Сега на обяд ще ходя да им го начукам по тиквите. Лошото е, че много се бавят с подмяната защото народа масово ги е засипал с дефектирали телефони.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Това е масово явление в този конкретен модел на Бел от първите продажби - скапани вътрешни SD карти. Сега на обяд ще ходя да им го начукам по тиквите. Лошото е, че много се бавят с подмяната защото народа масово ги е засипал с дефектирали телефони.

е в SD картата ли е проблема?

Link to comment
Share on other sites

Добре де КОЕ му е по-бързо на телефона? Защото аз откакто го руутнах не забелязвам никъде забавяне. И какво печеля от ъпгрейда изобщо?

 

Мързи ме да архивирам всичко и да качвам всички програми наново та затова питам.

Може би трябва да задълбаеш в листа с промени :)

Android 2.3 includes a variety of improvements across the system that make common operations faster and more efficient for all applications. Of particular interest to game developers are:

 

Concurrent garbage collector — The Dalivik VM introduces a new, concurrent garbage collector that minimizes application pauses, helping to ensure smoother animation and increased responsiveness in games and similar applications.

 

И аз се чудя какво ли може да печелиш... Не мога да се досетя. Пълна мистерия.

Link to comment
Share on other sites

Може би трябва да задълбаеш в листа с промени :)

Android 2.3 includes a variety of improvements across the system that make common operations faster and more efficient for all applications. Of particular interest to game developers are:

 

Concurrent garbage collector — The Dalivik VM introduces a new, concurrent garbage collector that minimizes application pauses, helping to ensure smoother animation and increased responsiveness in games and similar applications.

 

И аз се чудя какво ли може да печелиш... Не мога да се досетя. Пълна мистерия.

 

????

Link to comment
Share on other sites

Може би трябва да задълбаеш в листа с промени :)

....

И аз се чудя какво ли може да печелиш... Не мога да се досетя. Пълна мистерия.

 

Именно защото това хем е много хубаво хем аз оплакване от телефона в момента нямам. Нито има нещо което да е бавно нито ме дразни, нито виждам това което ми пречеше най-много да е оправено (т.е. основната причина да мина на HTC Desire HD) та затова питах дали има някаква чувствителна разлика - единствената явно е GPS-a, друго което при мен да е бавно а в новия firmware да е бързо няма. Защото "по-бързо е" звучи добре но аз не забелязвам нещо бавно при мен че да искам да се ускори.

Link to comment
Share on other sites

Именно защото това хем е много хубаво хем аз оплакване от телефона в момента нямам. Нито има нещо което да е бавно нито ме дразни, нито виждам това което ми пречеше най-много да е оправено (т.е. основната причина да мина на HTC Desire HD) та затова питах дали има някаква чувствителна разлика - единствената явно е GPS-a, друго което при мен да е бавно а в новия firmware да е бързо няма. Защото "по-бързо е" звучи добре но аз не забелязвам нещо бавно при мен че да искам да се ускори.

Хубаво е да ъпгрейдваш не само заради възможностите. Специално в случая на Galaxy S се оказва, че по този начин ускоряваш показването на проблема с вътрешната памет, ако го имаш заложен. Добре е този проблем да се прояви преди да ти е изтекла гаранцията. Обаче в твоя случай при инсталацията на тия лагфиксове нещата стават малко по-сложни.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем отделно с 2.2 си имаш официален съпорт от Skype (т.е. за техен късмет некадърния им софтуер работи), ъпдейти на gmail и други програми на google, които по една или друга причина не ги пускат за 2.1. Аз мога само да сънувам официален 2.2 за моя Galaxy Spica, но за сметка на това си има 2 неофициални версии, които след някой и друг месец ще са перфектни и ще скачам на тях.

Link to comment
Share on other sites

аз от утре ще съм с Desire HD :)

Идиотите не го предлагат в Канада, иначе и аз отдавна да съм го взел. Тия издънки на Самсунг просто ми дойдоха в повече.

Link to comment
Share on other sites

Верно не го намирам. Евентуално от щатите на някаква безумна цена ако много настояваш. Иначе самсунга като телефон (хардуер) изобщо не е лош а и моя след няколко клизми се държи доста прилично, но софтуера на HTC-то ми допада повече на вид и като усещане. Екрана не мога да преценя но бих казал че е сравним с този на самсунга +/- една идея. Утре ще докладвам повече... а до седмица ще напиша подробен доклад какви са му кусурите от моя гледна точка :) Гарантирано ще намеря за какво да помрънкам

Link to comment
Share on other sites

Верно не го намирам. Евентуално от щатите на някаква безумна цена ако много настояваш. Иначе самсунга като телефон (хардуер) изобщо не е лош а и моя след няколко клизми се държи доста прилично

Ами и аз си мислех така, докато хардуера не сдаде тотално багажа след четири месеца и половина работа и само 5 дни след инсталацията на новия официален фърмуер. Тъкмо се бях зарадвал, че в 2.2 са оправили досадните бъгове, които ме дразнеха и всичко се сгромоляса за секунди. Проблемът е, че това се случва буквално с хиляди, имали нещастието да закупят модела GT-I9000M, като в същото време и Самсунг и Бел мълчат по въпроса като комунист на разпит. Тук народа вече яко започна да вдига гири и няма да се учудя ако скоро някой тарикат-адвокат отвори class action lawsuit.

Link to comment
Share on other sites

Специално в случая на Galaxy S се оказва, че по този начин ускоряваш показването на проблема с вътрешната памет, ако го имаш заложен.

 

Какъв проблем с вътрешната памет? И по кой начин се ускорява?

Link to comment
Share on other sites

Какъв проблем с вътрешната памет? И по кой начин се ускорява?

Ускорява се след флашване на фърмуера. В момента Бел и Самсунг в Канада са зарити масово с дефектирали Galaxy S в периода няколко дни след пускането на официалната версия на 2.2 фърмуера. Говори се вече за class action suit и няма да се учудя ако някой го задвижи - има достатъчно народ, готов да се присъедини, включително и аз съм навит. Най-вече заради факта, че нито Бел, нито Самсунг официално признават проблема, въпреки очевадните вече факти.

Link to comment
Share on other sites

Обаче в твоя случай при инсталацията на тия лагфиксове нещата стават малко по-сложни.

ами нали може да се махне? И аз съм с лагфикса, но още нямам 2.2

 

Идиотите не го предлагат в Канада, иначе и аз отдавна да съм го взел. Тия издънки на Самсунг просто ми дойдоха в повече.

цената е доста солена, по-скъпо от iphone 4, но май проблема са 3G честотите

 

http://www.amazon.com/HTC-Unlocked-Smartphone-Touchscreen--International-Warranty/dp/B004A1TYAM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292529268&sr=8-1

Link to comment
Share on other sites

ами нали може да се махне? И аз съм с лагфикса, но още нямам 2.2

Не съм сигурен доколко това махане е читаво. Все пак става въпрос за съвсем различни файлови системи.

 

цената е доста солена, по-скъпо от iphone 4, но май проблема са 3G честотите

 

http://www.amazon.com/HTC-Unlocked-Smartphone-Touchscreen--International-Warranty/dp/B004A1TYAM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292529268&sr=8-1

Именно. Това не ми върши работа с тези честоти на UMTS и изобщо не си струва, дори да беше $200.

Link to comment
Share on other sites

Да докладвам на евентуално заинтересованите (пък и нали обещах):

 

Поиграх си малко с HD-то и първото нещо което забелязвам е че долното капаче което затваря сим картата и мемори картата не се затваря идеално а има лека разлика около половин милиметър с металната част над него и почвам да се дразня. Това ще го реша с някакъв силиконов case.

 

Другото което е различно е че notification менюто (това което се приплъзва отгоре надолу) няма най-отгоре иконите за включване на bluetooth, gps, wifi и вибрация ами има последно стартираните програми. Харесваше ми повече варианта на самсунг с тези неща отгоре.

 

Нямам и файлов мениджър като при самсунга. Инсталирането на програми се пуска през компютъра (а бях свикнал да копирам някъде apk-то и да го пусна, не че съм се скъсал от инсталиране де).

 

Стандартните рингтонове са просто ужас. Без майтап. Аз и самсунга го бях нагласил на едно такова подобно че да не дразни но тук други няма. А за 5-6 човека ми трябва чуващо се звънене, а другите ако ги чуя-чуя - по-често не ги чувам, но повечето случаи се обаждам обратно да разбера какво са искали от мен, въпроса е да не ме дразни и стряска звъненето... е да ама държа няколко човека да ги чувам а при HTCто всичките са от другия вид. Ще качвам mp3-ки то се е видяло...

 

Екрана - не виждам разлика с този на самсунга. На максимална яркост е доста ярък, черното не е сиво поне аз претенции нямам а и май е малко по-голям този на HTC-то и то не чак толкова малко.

 

Камерата е неприятно издадена и това също ме дразни (като го сложа на бюрото телефона се люлее при докосване а не стои стабилно като самсунга). А аз и без това камерата я считам за нещо излишно та ме дразни още повече че това излишното само разваля вида на телефона.

 

И на последно място е доста по-тежък от Галаксито. Чувствително!

 

Навигацията тръгна лесно. Тази на гугъл не съм я ползвал още, ще я пробвам скоро и нея.

 

HTC Sync - прекрасен софтуер! Много по-удобен и смислено направен от Kies. Освен това работи и ми качи всичко в outlook-a без да изтрие плюса в началото на телефона като софтуера на самсунг.

 

ПС: Който е ползвал Гугъл мапс да има едно на ум за улиците в Пловдив. Номерата са 1 към гьотере. Търсех един адрес преди време - бул. България 130 или нещо подобно. Адреса е почти до панаира а IGo (Motonav) първо нямаше никакви номера на улицата. Пробвах Гугъл мапс - пратиха ме до ОМВ-то до хотел Санкт Петербург (т.е. в другия край точно). Слава богу в Пловдив ми се налага рядко да ползвам карта и обикновено имам телефон да питам хората къде точно се намират а не да се въртя като муха без глава, единствения проблем е да попадна на някоя "кака" която ходи пеша или се вози с такси и не може да ми обясни 10 минути как да стигна там или ме праща да минавам пешеходен мост примерно - точно поради тази причина тогава тръгнах да ползвам и навигацията...

 

 

Та така - надявам се да съм бил полезен със сравнението между Galaxy S и Desire HD (по-скоро критиките които имам към 2рия след като няколко месеца съм ползвал самсунга).

 

 

ПС2: Поиграх си малко. Софтуера му е безумно по-красив и удобен от този на самсунг. Да им се не видят и нещастните програмисти да съсипят такъв хубав хардуер с некадърен софтуер. Кел файда ако е по-бърз нещо, по-лек и т.н., удобството на работа с HTCто е несравнимо просто. Един път не лагна един път не направи нещо друго освен това което очаквах.

 

Само 2-3 игри сигурно ще ми липсват но ще го преживея.

 

 

---------------------

 

 

За капак жена ми като разбра че ще давам галаксито реши че всъщност тя иска нов телефон защото не е честно само аз да мога да си браузвам докато съм в някое кафене и я чакам да гледа някакви парцали в близкия магазин та сега и тя искала да си има такава "готина джаджа" пък и нейното "глупаво" сони вече е на нам си колко си години... а бях го обещал на w00x...

Link to comment
Share on other sites

Само 2-3 игри сигурно ще ми липсват но ще го преживея.

това що?

 

Иначе звука на HTC-то как ти се струва. Не съм бил доволен до сега от звука на техните телефони. Винаги е бил тих и заглушен

Link to comment
Share on other sites

Проблемът на Самсунг е, че някой просто трябва да им забрани да пишат софтуер, ако искат да вървят в тази област напред. Може ли такъв перфектен хардуер като Galaxy S да го съсипят с малоумни идиотщини като невероятната измислица на файлова система RFS? Не искам изобщо да отварям дума за тоталното софтуерно недоразумение, наречено Kies. Когато горните неща се изпълнят, евентуално Самсунг могат и да станат лидери в този бранш. Преди това обаче някой трябва да уволни целият им софтуерен отдел, барабар със съответния вицепрезидент или там който е на най-високата позиция, свързана със софтуерните разработки. :devil

Link to comment
Share on other sites

това що?

 

Защото онази Krazy Kart Racing много ме кефеше. Където и да ида можеш да седна да си поиграя малко на нея. А нея я няма в маркета ами от някакви Samsung Apps я свалих.

 

Иначе звука на HTC-то как ти се струва. Не съм бил доволен до сега от звука на техните телефони. Винаги е бил тих и заглушен

 

Нямам оплаквания. Но пък аз говоря основно през една слушалка - Plantronics 520 с всичките ми телефони от 2 години насам. По-удобна слушалка от тази не съм намерил и оплаквания от звука нямам.

 

Проблемът на Самсунг е, че някой просто трябва да им забрани да пишат софтуер, ако искат да вървят в тази област напред.

 

Както и на хора живеещи в Индия или произхождащи оттам. И ако може да им забранят да пишат по форуми свързани с програмирането че ми писна да чета "аз съм новобранец, кажете ми как се прави цикъл на java, и мога ли да не инициализирам променливите преди да ги ползвам" или пък обяснения в стил - "paging на данни се прави като се create-не нова таблица на сървъра за предпочитане с уникално име insert-нете даннит които искате да покажете в нея а след това вземето по уникалния номер само редовете които ви интересуват". До един момент отговарях и на едните и на другите че е по-добре да си теглят куршума да не се мъчат повече защото не просто не им се удава ами са толкова объркани че изобщо да решили да се занимават с програмиране че сигурно и лекар няма да им помогне и затова или куршум или цианкалий да приемат по избор... после ми писна да им обяснявам колко са тъпи, то нямат край идиотите. И 99% от тях са разни индийци

Link to comment
Share on other sites

Проблемът на Самсунг е, че някой просто трябва да им забрани да пишат софтуер, ако искат да вървят в тази област напред. Може ли такъв перфектен хардуер като Galaxy S да го съсипят с малоумни идиотщини като невероятната измислица на файлова система RFS? Не искам изобщо да отварям дума за тоталното софтуерно недоразумение, наречено Kies. Когато горните неща се изпълнят, евентуално Самсунг могат и да станат лидери в този бранш. Преди това обаче някой трябва да уволни целият им софтуерен отдел, барабар със съответния вицепрезидент или там който е на най-високата позиция, свързана със софтуерните разработки. :devil

http://pocketnow.com/android/samsung-freezes-bell-vibrant-android-22-froyo-updates

 

"several" users. Опитват се да замажат положението с пълни лъжи

Link to comment
Share on other sites

http://pocketnow.com/android/samsung-freezes-bell-vibrant-android-22-froyo-updates

 

"several" users. Опитват се да замажат положението с пълни лъжи

 

Но ми хареса продължението:

 

they ended up with nice and expensive bricks

 

:rofl: :lol:

 

 

--------------------------

 

 

Друго нещо което ми липсва при HTC-то, а го имаше в самсунга е Task Managera и widgeta който показваше running apps.

Link to comment
Share on other sites

Several users, my ass. Поне половината от тези, които са побързали да инсталират Froyo се озоваха с красиви и скъпоструващи тухлички. Щото са само "няколко", та чак днес идиотите от Бел успяха да им изкопаят едно HTC Legend, за да им оставя моята тухла да я пращат на ремонт. Пълни измекяри.

 

Сега гледам, че най-сетне са пуснали някакво съобщение от кумова срама:

We are continuing to investigate issues that some users have reported while completing the upgrade to Android 2.2. In the interim, we are taking the extra precaution of temporarily suspending the upgrade as a download from Kies. We apologize for the inconvenience and ask that you contact 1-800-751-4078 or sh.support@samsung.com if you have any further questions. Many thanks.
Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...