Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

what a surprise...

http://www.engadget.com/2010/12/18/samsung-galaxy-s-receives-gingerbread-port-right-from-the-nexus/

 

Мега глупаво е от страна на Samsung, че още не са обявили upgrade до 2.3. И още по-глупаво ще е ако не направят никога - така обаче никой "набутал" се с техен flagship няма да очаква 2 поредни ъпдейта... нищо, че ще загубят 'няколко' продажби.

На мен обаче ми е малко странно следното - ако Samsung са знаели, че 2.3 ще излезе с техен хардуер (идентичен с Nexus S) то защо правиха ъпдейт до 2.2 вместо направо до 2.3? Вярно, щеше да отнеме още много време, де.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Основният проблем и смешното в цялата ситуация е, че Galaxy S е изцяло продукт на Самсунг. Докато при Nexus S софтуерната разработка се движи изцяло от Гугъл, Самсунг само са натамънили хардуера по техни изисквания. От там идват и всички куриози. На Гугъл не им пука изобщо за Galaxy S, ако ще и разликата да е само в два миниатюрни чипа. Затова Самсунг в момента са в изключително деликатна позиция, предвид принципно почти идентичния хардуер между двете машини. Защото сега няма как реално да обяснят тоталното разминаване между двете системи и то най-вече по отношение качеството и стабилността на софтуера.

Link to comment
Share on other sites

кои са тези 2 миниатюрни чипа, които се различават?

Казах го съвсем фигуративно. NFC чипа в Nexus S е със сигурност едното такова нещо, за другите не знам. По-важното е, че основната платформа е същата.

Link to comment
Share on other sites

а тук официално froyo май не се очертава в близкото бъдеще. Ето чат на притежател на vibrant със съпорта на самсунг. Тия направо трябва да им забранят със закон да правят софтуер :angry1

 

Please wait for a Samsung Agent to respond.

You are now chatting with 'Vick'

Vick: Hi, thank you for contacting Samsung Technical Support. How may I help you today?

Jasneet: Hi

Jasneet: need some info

Vick: Hi Jasneet. Please go ahead with your question regarding your Samsung mobile phone.

Jasneet: when Samsung vibrant will get update for android 2.2 a.k.a Froyo

Vick: I understand that you would like to know the information regarding the Android 2.2 upgrade on the handset. Am I correct ?

Jasneet: yes

Vick: Thank you for confirming.

Vick: I apologize, the Android 2.2 upgrade software is not yet released for users in US officially at this moment and hence there is no relevant information or support available for the same.

Vick: Unfortunately there is no update available at this time for your (phone model), nor is there an estimated date of one being released. We are unable to speculate when/if a software revision might be available due to the fact that this might lead to inaccurate information and confusion.

Jasneet: OK

Jasneet: Samsung will update vibrant to froyo?

Jasneet: or vibrant will allways remain on 2.1

Vick: Yes. I see that once the update is released you will be able to update to Android 2.2 update.

Vick: Once the release is official it will be posted on our website in the Samsung Download Center. You will get the notification on the phone Over The Air from your Carrier Server.

Jasneet: So you confirm update for Froyo will be released.

Vick: Yes. Exactly.

Vick: Unfortunately, there is no specific ETA mentioned for the release of the software at this moment, once the release is official you can find it on Samsung website.

Jasneet: What is the possibility of Vibrant being d to android 2.3 in near future, i hope this device is capabale as nexus 2 is

Jasneet: What is the possibility of Vibrant being updated*

Vick: I am sorry we can't commit anything on it .In future we might get this option.

Jasneet: ok, thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

аз си продадох самсунга и си взех Nexus S. За сега няма нито един от проблемите, който имаше галаксито. Първо софтуера е много по-бърз, гпс-а най-накрая работи, и не на последно място обхвата му е по-добър и не дропва разговори.

Link to comment
Share on other sites

аз си продадох самсунга и си взех Nexus S. За сега няма нито един от проблемите, който имаше галаксито. Първо софтуера е много по-бърз, гпс-а най-накрая работи, и не на последно място обхвата му е по-добър и не дропва разговори.

Мдам, засега обаче го има само при вас. Аз и да искам, не мога да го взема (пък и да го взема няма да ми свърши работа), макари и да работя за единствената компания, която го продава.

 

Между другото днес си взех телефона от прословутия ремонт. Идиотите само са направили някакъв low level re-flash, което просто ме кара да си мисля, че съвсем скоро може сдаде багажа отново. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Този уикенд Самсунг ще представят новия Galaxy S2 на изложението в Барселона. По всяка вероятност ще е с техния Orion чипсет: dual core 1GHz ARM Cortex-A9, плюс quad core Mali-400 GPU.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5FNKe6pPBnc

Link to comment
Share on other sites

Новите Галксита нещо не ме впечатляват ;) и все пак от 2 седмици съм флашнал на Darky 9.2 rom това не е същият телефон след този ром ... Отново се влюбих :) Бързина е меко казано :)

Link to comment
Share on other sites

Идиотите не го предлагат в Канада, иначе и аз отдавна да съм го взел. Тия издънки на Самсунг просто ми дойдоха в повече.

 

Добре че взех правилното и далновидно решение да не бързам с тоя телефон и да поизчакам да видя какви ще са резултатите при вас... Явно ще продължа и занапред да се придържам към правилото "никога телефон от Самсунг, Сименс и Моторола" laughing.gif

 

За капак жена ми като разбра че ще давам галаксито реши че всъщност тя иска нов телефон защото не е честно само аз да мога да си браузвам докато съм в някое кафене и я чакам да гледа някакви парцали в близкия магазин та сега и тя искала да си има такава "готина джаджа" пък и нейното "глупаво" сони вече е на нам си колко си години... а бях го обещал на w00x...

 

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Добре че взех правилното и далновидно решение да не бързам с тоя телефон и да поизчакам да видя какви ще са резултатите при вас... Явно ще продължа и занапред да се придържам към правилото "никога телефон от Самсунг, Сименс и Моторола" laughing.gif

 

Бе да ти кажа то май от никой. Аз мисля да погледна някоя от новите мотороли скоро иначе след като си поиграх няколко месеца с HTC Desire HD - освен че софтуера на Dialer-a му ми е много по-удобен всичко друго е по-зле от самсунга - по-тежък е, bluetooth-a е по-слаб, екрана е по-кофти (криви цветове като го завъртиш - свикнах но в началото ми беше много криво) и т.н. И за капак сглобката на моя телефон е леко крива (гледах други - ок са) но ме мързи да го пращам на ремонт и го нося с една "броня" която хем е много тънка хем стои много готино.

 

Но изчакай малко да излезнат телефоните с двуядрените процесори - ще има доста хляб в тях а както върви изобщо не е излишно да има по-добър процесор.

 

Аз ще гледам и да са с дисплей с по-висока разделителна способност - колкото повече толкова по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Android 2.3 for Galaxy S

 

Samsung has seemingly confirmed Android 2.3 (Gingerbread) update for Galaxy S (I9000). According to an attendee at Samsung’s event in Frankfurt, Samsung said the Gingerbread update for Galaxy S (I9000) is expected in March.

 

http://www.samfirmware.com/apps/blog/show/6256153-android-2-3-for-galaxy-s-

 

 

Twitttermessage.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мдам, трябва да си призная, че с последните версии на софтуера Самсунг взеха да ме изненадват приятно. Чак не смея да кажа как досега машината ми се държи перфектно с последния фърмуер на Froyo, цял тон приложения и игри, плюс почти 32GB на двете карти запълнени с какво ли не (музика и видео основно). Надявам се новата версия да е още по-оптимизирана, този път от пичовете от Гугъл. :)

Link to comment
Share on other sites

Мдам, трябва да си призная, че с последните версии на софтуера Самсунг взеха да ме изненадват приятно. Чак не смея да кажа как досега машината ми се държи перфектно с последния фърмуер на Froyo, цял тон приложения и игри, плюс почти 32GB на двете карти запълнени с какво ли не (музика и видео основно). Надявам се новата версия да е още по-оптимизирана, този път от пичовете от Гугъл. :)

 

Направо да разкарат другите неща и да слагат софтуера от Нексус С :)

Link to comment
Share on other sites

Godfather, с коя точно версия си?

 

Направо да разкарат другите неща и да слагат софтуера от Нексус С :)

Звучи добре, направо мога да си го представя, но за жалост най-вероятно ще е този от SGS2, с новия TouchWiz 4, който на пръв поглед не изглежда толкова зле.

Link to comment
Share on other sites

Godfather, с коя точно версия си?

FROYO.UGJL2

 

Направо да разкарат другите неща и да слагат софтуера от Нексус С :)

Съмнява ме да разкарат TouchWiz-a, но това не е проблем. На мен не ми пречи.

Link to comment
Share on other sites

FROYO.UGJL2

 

О, дори не е Version 2.2.1 ! На мене много ми се ще да му я лепна, ама на моя не му бачка "три-бутонната-комбинация" а не съм се наканил да го лекувам. Че официално няма да я получа като гледам....

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...