Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

За момент се спрях на mVideoPlayer - вади ги без проблем и без нужда да конвертирам каквото и да е. Има ис опция далида се мъчи сам да разпознае кодировката или му се задава каква да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Asus наистина направиха много добър таблет, но най-важното е, че му изпраскаха и невероятно добра цена. Повече от доволен съм от машината. Сега гледам новия на Самсунг, който идва при нас в края на месеца и е с цели $100 по-скъп, а всъщност нищо по-добро не виждам, освен само с една идея по-лекия и по-тънък хардуер. На всичкото отгоре Самсунга върви с шантавия TouchWiz.

В добавка почнаха да излизат страшни игри за Tegra 2 чипсета. Вчера инсталирах Galaxy on Fire THD - играта по нищо не отстъпва на конзолна или таква за PC - очевидно възможностите на Tegra 2 чипсета тепърва ще започват да се използват. :punk

Link to comment
Share on other sites

Тази игра беше измежду топ игрите за iPad - гледах screenshot-овете от нея и се чудих какво толкова ѝ харесват и нещо не ме грабна но явно графиката е добра щом и на теб ти е харесала

Link to comment
Share on other sites

Признавам си, нямах време да чета цялата тема. Някой може ли да подскаже как да махна нотификациите на стандартното смс приложение и да си останат само тези от handcent sms?

 

ПП Андроида е 2.2.нещо_си froyo

Link to comment
Share on other sites

Единствено, че след Gingerbread надали ще има официален ъпдейт, но така или иначе не виждам какво повече би дал един ice cream? Пък и ще има колкото си искаш неофициални модове.

 

iPhone не съм ползвал за повече от 5 минути, но не бих си купил тъй като ми е скучен.

 

Защо да няма Gingerbread? Както за Galaxy S, така и за Nexus S. Според мен ще има защото Galaxy S е най-продаваната серия телефони с Android. Няма да го спрат до 2.3.*.

 

Спекулира се, че Ice Cream Sandwich най-накрая ще унифицира интерфейса на програмите, както е при iPhone. Също така, че ще промени начина по който Android изглежда, а също така и част от функционалността. Главно промени в интерфейса и визията.

 

Според това, което съм чел и видял, хората хвалят WebOS на Palm като една от най-удобните, красивите и приятните за работа графични среди. За най-красива мога да потвърдя. Има малки детайли, които и в iOS няма, а по принцип там им е силата.

 

Може да се види на новия HP таблет примерно. http://www.precentral.net/review-hp-touchpad

 

Човека зад този интерфейс, главния дизайнер, от 1 година работи в Google.

Link to comment
Share on other sites

Трябват ли ти 9 стъпки, за да си сложиш твоя си мелодия на телефона, значи нещо не е наред.

 

Само да вметна - стъпките за слагане на мелодия на SGS или HTC Desire HD без допълнителен софтуер също са повече от тези, необходими да направиш същото примерно на Nokia E52. Затова и има няколко програмки за мелодии - защото не е "свързваш кабела и копираш мп3-то" после на телефона избираш човека, стигаш до мелодия... и о изненада списъка няма това mp3 което току-що си качил.

 

И w00x, виждаш че не съм единствен който е останал с впечатление че си тръгнал на кръстоносен поход срещу iPhone.

 

Стигаме до моето прословуто Т9 търсене и че има програми които го правят - ами не - няма. Има 2-3 и те не работят кадърно. Просто не стават да заменят стоковия dialer защото не изчистват пропуснатите повиквания. Единствено HTC-то работи както трябва, при него пък е доста по-неудобно пренабирането, защото става с единично цъкане върху човека и самите редове са по-малки докато при SGS са доста по-големи и става със подръпване надясно а писане на смс като го подръпнеш наляво. И бутоните при SGS са по-големи и удобни. Единствено това че хваща само по началото на името ме тормози и че не отчита на кого съм звънял последно за да го намери първи.

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна - стъпките за слагане на мелодия на SGS или HTC Desire HD без допълнителен софтуер също са повече от тези, необходими да направиш същото примерно на Nokia E52. Затова и има няколко програмки за мелодии - защото не е "свързваш кабела и копираш мп3-то" после на телефона избираш човека, стигаш до мелодия... и о изненада списъка няма това mp3 което току-що си качил.

 

И w00x, виждаш че не съм единствен който е останал с впечатление че си тръгнал на кръстоносен поход срещу iPhone.

 

Стигаме до моето прословуто Т9 търсене и че има програми които го правят - ами не - няма. Има 2-3 и те не работят кадърно. Просто не стават да заменят стоковия dialer защото не изчистват пропуснатите повиквания. Единствено HTC-то работи както трябва, при него пък е доста по-неудобно пренабирането, защото става с единично цъкане върху човека и самите редове са по-малки докато при SGS са доста по-големи и става със подръпване надясно а писане на смс като го подръпнеш наляво. И бутоните при SGS са по-големи и удобни. Единствено това че хваща само по началото на името ме тормози и че не отчита на кого съм звънял последно за да го намери първи.

 

Стъпките са точно 4 бе дядо. Отваряш мелодията през File Explorer-а > музикалния плейър > set as > contact/default - готово. Като бройка може и да са 4, спрямо 9, но не е бройката в случая проблема, а операциите на всяка стъпка. В един друг гайд за слагане на мелодия, стъпките бяха 22. Същите операции.

 

Явно съм оставил грешно впечетление. Аз, че не го харесвам, защото на моменти OSX може да те докара до нервна криза, защото просто това дето искаш да стане - не става, не го харесвам, но това не означава, че осъждам хората, които го ползват. Нека си го ползват със здраве щом ги кефи. Аз съм си сложил MIUI на моя Nexus и на няколко пъти вече се очудвам как като искам да направя нещо различно от нормалното, то просто е там. MIUI спокойно може да се сложи в графа "операционна система". Как пък нищо общо няма с останалите скинове на производителите направо не мога да проумея.... Половината програми, които използвах на другите РОМ-ове за подобряване функционалността на Android - не са ми нужни вече. Тия китайци са луда работа.

 

Проблема в това, че custom dialer-ите не ти чистят известията не е от Dialer-ите, а от TouchWiz-а. Аз съм ползвал custom dialer-и и са ми чистели повикванията. Пробвай само за тест да сложиш такъв Dialer на HTC Sense-а.

Link to comment
Share on other sites

Единствено това че хваща само по началото на името ме тормози и че не отчита на кого съм звънял последно за да го намери първи.

GO Contacts търсенето е в целия номер/име. Но и то не подрежда по последно звънене. Може би ако им пишеш писмо може да се замислят да ти го "турят" :) Има и едно, две неща, които според мен трябва да има и ще стане много хубаво приложение за контакти.

 

Стъпките са точно 4 бе дядо. Отваряш мелодията през File Explorer-а > музикалния плейър > set as > contact/default - готово. Като бройка може и да са 4, спрямо 9, но не е бройката в случая проблема, а операциите на всяка стъпка. В един друг гайд за слагане на мелодия, стъпките бяха 22. Същите операции.

Е хубаво, ама отварянето на file explorer-a, намирането на файла из папките не са ли стъпки?

Иначе аз ползвам по-лесния начин - през редакция на контакт и от там директно избирам мелодията от списъка.

Link to comment
Share on other sites

Е хубаво, ама отварянето на file explorer-a, намирането на файла из папките не са ли стъпки?

Иначе аз ползвам по-лесния начин - през редакция на контакт и от там директно избирам мелодията от списъка.

 

Нека не издребняваме. Ти май не си погледнал гайда за iPhone 4-ката.

 

Като си лепях субтитрите преди върху филмите, за да ми вървят на DVD-то, стъпките бяха по-малко. Съвсем сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Проблема в това, че custom dialer-ите не ти чистят известията не е от Dialer-ите, а от TouchWiz-а. Аз съм ползвал custom dialer-и и са ми чистели повикванията. Пробвай само за тест да сложиш такъв Dialer на HTC Sense-а.

 

Пробвах - същата работа.

 

 

GO Contacts търсенето е в целия номер/име. Но и то не подрежда по последно звънене. Може би ако им пишеш писмо може да се замислят да ти го "турят" :) Има и едно, две неща, които според мен трябва да има и ще стане много хубаво приложение за контакти.

 

Програмката верно е приятна но и тя не ми изчиства червената слушалка... и не търси в последните обаждания. Освен това е някак лагава... и не на последно място държи се като на HTC Dialer-a : като цъкна върху нечие име и го набира. Далече по-добре е да трябва да го подръпнеш наляво или надясно като при самсунгския софтуер защото цъкане става лесно по грешка докато подръпване доста по-трудно може да направиш без да искаш.

 

На HTCто пък освен цъкането за набиране вместо подръпване и бутоните ми идват леко малки...

Link to comment
Share on other sites

Има ли apk ,който да ти добавя номера направо от сим картата ? Защото имам проблем с добавянето на още един акаунт(проблема го има и при други хора).Решението е Factory reset,но в момента имам важни неща и не ми се ще да го правя.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не мога да разбера какво точно искаш да направиш. Бекъп върху SD картата можеш ли да направиш?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм със Самсунгово FROYO и в контактите си имам import/export функция.

Контакти/Меню - ИМпорт/експорт в какъвто вид искаш

Link to comment
Share on other sites

Аз съм със Самсунгово FROYO и в контактите си имам import/export функция.

Контакти/Меню - ИМпорт/експорт в какъвто вид искаш

Еми аз съм с тъпа Xperia мисля тази седмица да му слагам къстъм Froyo

Link to comment
Share on other sites

Програмката верно е приятна но и тя не ми изчиства червената слушалка...

Аз доколкото знам това го прави само стоковия dialer. Гугъл имат забрана едни програми да чистят notification-те на други. Четох някъде, че еди кой си диалер го правил, но той викал стоковия в bg режим та да го изчисти.

 

и не търси в последните обаждания. Освен това е някак лагава...

Ми не знам - може да е нещо при теб или временно. В какво ти се изразява лаг-а?

 

 

и не на последно място държи се като на HTC Dialer-a : като цъкна върху нечие име и го набира. Далече по-добре е да трябва да го подръпнеш наляво или надясно като при самсунгския софтуер защото цъкане става лесно по грешка докато подръпване доста по-трудно може да направиш без да искаш.

На HTCто пък освен цъкането за набиране вместо подръпване и бутоните ми идват леко малки...

Това натискане върху нечие име от call log-a или от контактите става? Май е от call log-a. Иначе ако щракна на нечий контакт ми го отваря и там вече писане на смс и обаждане.

Link to comment
Share on other sites

Това натискане върху нечие име от call log-a или от контактите става? Май е от call log-a. Иначе ако щракна на нечий контакт ми го отваря и там вече писане на смс и обаждане.

 

На call log-a. T.e. oще като пусна dialer-a на HTC-то и има списък с последните обаждания над цифрите. И може да цъкна без да искам върху някой от тях и почва да го набира.

 

Докато на самсунга беше със подръпване наляво или надясно.

 

Идеалния телефон за мен би бил с някакво колелце отстрани и копче с което да вадя диалер-а, бутоните на самия dialer да са големи колкото тези на самсунга но да търси както искам. И да е с хардуерни бутони отдолу а не гадните сензорни бутони които слагат на всички вече.

 

Така хем набирането ще е лесно с 1 ръка хем няма да стават грешки да цъкна back бутона без да искам като при самсунга хем избирането на някой от последните 5ма от call list-a ще става с въртене на колелцето (подобно на едно сони преди 10тина години). Не мога да си обясня защо аз единствен разсъждавам по този начин и всички телефони гледат да ги докарат като компютър а не да са удобни най-вече за телефон и после за други неща?

Link to comment
Share on other sites

Виждали ли сте демото на четириядрения Tegra 3 процесор?

 

http://www.youtube.com/watch?v=eBvaDtshLY8

 

Това е нереално! Мислите ли, че има реална нужда от ЧАК ТОЛКОВА изчислителна мощ в толкова малко устройство?

 

Екраните пък на следващото поколение телефони ще са ~1280 пиксела по вертикал и около 700 по хоризонтал, задминавайки Retina дисплея на iPhone с много и правейки разликата напълно недоловима с човешко око.

 

3D-то без очила се появи вече и то в 2 телефона.

12mpix камери..

1080p (full hd) клипове с 30 фрейма

 

Какво още остана?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Какво още остана?!?!?

 

да направят 24 инчов монитор с разделителна способност 7680 х 4320 по дяволите! Ей това остана и още недоумявам защо не го правят

 

 

За телефоните - няма проблеми нека направят още по-бързи процесори и видеокарти - игрите за телефони ще станат страхотни :)

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да сме точни... ретина дисплея е кръстен така, защото детайла който дава е по голям от възможността окото да го регистрира. Ретина дисплей, дисплей, с по висока резолюция от тази, с която може да го възприемеш.

Та това дето го казваш, че дисплея ще бъде напълно недоловим с човешко око... то и сега е недоловим :)

Един вид... по висока резолюция на единица площ е безсмислена :)

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да сме точни... ретина дисплея е кръстен така, защото детайла който дава е по голям от възможността окото да го регистрира. Ретина дисплей, дисплей, с по висока резолюция от тази, с която може да го възприемеш.

Та това дето го казваш, че дисплея ще бъде напълно недоловим с човешко око... то и сега е недоловим :)

Един вид... по висока резолюция на единица площ е безсмислена :)

 

Самоче има и един друг момент. Че на тия пиксели се събира и информация като се гледат документи и като се разглеждат сайтове и графики. Не е напълно безсмислено, но де да знам...

 

Дисплей с такава резолюция на единица площ е бил измислен и преди Retina дисплея на iPhone 4. Само казвам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...