Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Legend е моя избор за момента.

Само да намеря и моята цена :laughing:

 

 

Искат да кажат, че не е както трябва флаша, но имай на предвид и кога е правено ревюто, защото софтуера се ъпдейтва. Дори в 2.1 има флаш поддръжка, а в 2.2 е още по-добра.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

и гласово набиране би трябвало да има след като андроид 2.1 и 2.2 имат

 

Има, но на английски. И ако не си настроил всеки от хората персонално просто не работи - което аз за 5те минути които отделих не намерих как става. Голям майтап примерно искам да набера "Vessi" и ей така е вкаран в телефона човека. Казвам го и то ми намира 1 куп други простотии но не и нея. Ама нищо ново под слънцето - последните 5 нокии които имах пак толкова не се справяха с българския та не ми пука особено.

Link to comment
Share on other sites

При положение, че набирането на номер е на два клика разстояние, никога не съм осъзнавал каква е идеята в гласовото избиране. Още повече в шумна среда (или 90% от случаите). Това е остаряла технологична идея, която така и не успя да се реализира.

Link to comment
Share on other sites

Има, но на английски. И ако не си настроил всеки от хората персонално просто не работи - което аз за 5те минути които отделих не намерих как става. Голям майтап примерно искам да набера "Vessi" и ей така е вкаран в телефона човека. Казвам го и то ми намира 1 куп други простотии но не и нея. Ама нищо ново под слънцето - последните 5 нокии които имах пак толкова не се справяха с българския та не ми пука особено.

знам за какво говориш. Телефоните, които съм имал с ндроид 2.1, 2.2 и 2.3 не намира хората с български имена или поне ги намира 1 път от 10, а преди като имах iPhone 3GS всичко беше перфектно. Аз казвам call Георги и не само, че търси само от моя списък с контакти, ами и го намира на 100% всеки път и дори ми казва calling Джорджи. Като кажа call Ангел, почва да го набира и казва calling Енджъл. Просто гласовото на Apple е наистина класи над другите

 

Това е остаряла технологична идея, която така и не успя да се реализира.

как ще е остаряла технология? Представи си, че караш кола и си с handsfree и искаш да набереш някой. Много по-лесно е да му кажеш набери еди кой си, вместо да рискуваш да направиш катастрофа за да намериш името в контактите

Link to comment
Share on other sites

 

Представи си, че караш кола и си с handsfree и искаш да набереш някой.

Не е нужно да си представям фантастична ситуация. Когато карам кола, не си държа телефона в задния джоб, а с поставка на стъклото :))

И едва ли докато шофирам ще ми се прииска да си поговоря с Пенчо от основното училище, с когото не сме е чували от сто години, за да се налага да го търся къде ли не.

Link to comment
Share on other sites

На HTC-то car panel-a е прекрасен в това отношение. Хората с които бих желал да говоря са под 5-6 човека и ги има на едни големи плочки и не е трудно да ги уцеля а телефона си стои стабилно на поставката.

 

------------------

 

Аз да похваля малко Desire HD (нещо което рядко ми се случва май относно телефони напоследък) - тези дни малкия му къса шортите по всякакви параграфи и телефона работи без грам забавяне. Одеве като погледнах какво е изпонапускал се смаях - почти не беше пропуснал приложение което може да пусне, вкл. скайп. Списъка с приложенията работещи в момента беше огромен... и пак никакво забавяне нямаше - обажда ми се някой - отговарям. Затварям - търся някой друг - моментално. Затварям, поглеждам си email-a, отговарям - изобщо не можах и да усетя какво е направил докато не реших да погледна списъка и да го поизчистя... при което се втрещих просто - това windows на един нормален компютър да беше щеше да лагне като пусне 20-30 различни програми (на моя няма никакъв шанс ако не подкара photoshop, autocad, corel draw и 3d studio max едновременно и им пусне някоя по-сериозна операция </край на фукането>)

Link to comment
Share on other sites

разбрах, че до версия 2.1 всички приложения за андроид могат да се ползват само от вътрешната памет на телефона. тъй като тя се напълни, интересно ми е дали няма начин примерно картите за gps-а да се прехвърлят на sd картата и да се ползват от нея? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Да разбира се.Картита за GPS-са са ти в картата :D Самите програми са в паметта на телефона,но имаше някакъв начин да си ги преместиш на картата с 1-2 приложения.

Link2SD и App2SD

Едит: Трябва да си разделиш картата на partitions :)

Link to comment
Share on other sites

Да разбира се.Картита за GPS-са са ти в картата :D Самите програми са в паметта на телефона,но имаше някакъв начин да си ги преместиш на картата с 1-2 приложения.

Link2SD и App2SD

Едит: Трябва да си разделиш картата на partitions :)

 

Трябва да направи Extended партишън и трябва Apps2SD да е сложена в РОМ-а който слага, защото не може да се ползва отделно май. И трябва да е руутнат телефона.

Link to comment
Share on other sites

нормално ли е xperia x8 да се зарежда всеки ден? :unsure: има ли някакви приложения, които "точат" батерията(wifi-то и gps-а са спрени) и които работят на заден план?

Link to comment
Share on other sites

нормално ли е xperia x8 да се зарежда всеки ден? :unsure: има ли някакви приложения, които "точат" батерията(wifi-то и gps-а са спрени) и които работят на заден план?

 

Всичко, което се стартира. Зависи какви приложения са ти инсталирани. Трябва да се сложи програма за показване на приложенията, които се стартират с телефона и да се спрат ненужните. Startup Auditor Примерно. Има и други.. Мисля, че трябва да имаш root на телефона, за да го направиш това.

Link to comment
Share on other sites

нормално ли е xperia x8 да се зарежда всеки ден? :unsure: има ли някакви приложения, които "точат" батерията(wifi-то и gps-а са спрени) и които работят на заден план?

 

A ако разцъкваш някоя игрица която товари процесора повечко може и по 3 пъти на ден да го зареждаш :)

Link to comment
Share on other sites

A ако разцъкваш някоя игрица която товари процесора повечко може и по 3 пъти на ден да го зареждаш :)

 

телефона е на майка ми и тя го ползва. освен разговори друго не бара.

Link to comment
Share on other sites

телефона е на майка ми и тя го ползва. освен разговори друго не бара.

 

 

При това положение не е нормално.

Link to comment
Share on other sites

телефона е на майка ми и тя го ползва. освен разговори друго не бара.

 

А някакви деца наоколо? Разпитай дали наистина е само за разговори и за колко разговори говорим? Защото досега телефон изкарал над 4 часа разговори нон-стоп в 1 ден не познавам (а онзи беше с ГОЛЯМА батерия). Нормално след 2рия час батерията е почти изхабена. Говоря за нормални разговори без да си точно до антената. У нас въпреки че на антената са до горе чертичките все пак има кооперации наоколо, аз съм на ниско та не е съвсем идеален сигнала.

 

А по магистралата като карам съм забелязал че доста повече хаби батерията като говоря.

Link to comment
Share on other sites

Предния ѝ телефон колко време е държал на същите разговори?

2 дни (samsung d900)

 

прави ми впечатление, че този телефон(x8) много бързо се зарежда, но стига до 99% и толкова. не дава 100% и напълно заредена батерия или там както е.

Link to comment
Share on other sites

споко на андроид е така по принцип с цел защита на батерията. На Nexus S стига до 100%, но като извадиш зарядното се връща на 97

Link to comment
Share on other sites

Startup Auditor Примерно

 

мога ли отнякъде да изтегля това приложение, но пълната версия, която е платена т.е. трябва ми кракнато :)

Link to comment
Share on other sites

мога ли отнякъде да изтегля това приложение, но пълната версия, която е платена т.е. трябва ми кракнато :)

 

Можеш. В сайтовете, които предлагат платените приложения го има. мобилизъм примерно или там от където си сваляш ти.

Link to comment
Share on other sites

намерих го, ама се съмнявам, че всичките изредени приложения стартират с включването на телефона :unsure:

 

Щом ги пише, значи стартират.

Link to comment
Share on other sites

Както вече писах, HTC Thunderbolt се очертава невероятна машина. За съжаление, това не е GSM телефон и само абонатите на Verizon в щатите ще могат да му се наслаждават от другата седмица. Ето едно кратко представяне на машината. Предполагам Дедо ще е възхитен от възможностите, както и ще го е яд, че няма как да се докопа до него, щото мен определено ме е яд. :angry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6YztkSObu7U

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...