Jump to content
BulForum.com

Порасналите деца


Recommended Posts

Понеже в темата с размислите и страстите стана дума, та... реших да й дам отделна тема.

 

Твърди се, че мъжете не никога не порасват. Просто играчките им стават по-скъпи. Напълно съм съгласен!

 

То темата тръгна от телефончето, дето си го 'зех. Не, че ми трябва чак толкоз нещо такова, ама... загриза ме, мамка му, и си викам хубава играчка и... не се сдържах и си я взех. Да не говоря пък за компютъра, с всичките му там ъпгрейди и... компютърните игри :]

 

Та... вие с какво си играете?

Link to comment
Share on other sites

Аз предварително да отбележа, че не се чувствам пораснала :)

Може би самостоятелността промени приоритетите ми, що се отнася до по-големи покупки. Предпочитам да инвестирам в неща, които да внасят уют и удобство в дома, а от гледна точка на това, че ги взимам за дълго време напред - качествени (и следователно скъпи). Та така, до момента основните играчки бяха домакински уреди.

 

Сега съм се насочила към нетбук (15-инчовият лаптоп ми идва твърде тежък и обемен за разнасяне по цял ден). Мечтая за нещо, което да се побира в мъничка част от дамската чанта.

 

Скоро вкъщи се получи мини дебат, свързан с мъжките и женските играчки. Аз искам да вложа значителна сума в кафемашина, а половинката от мнооого време "случайно" споменава колко си мечтае за PSP. И след взаимно изслушване на доводите, стигнахме до извода, че няма да се съдим за "нуждата" от играчки на другия. Без повече обсъждания за рационалност (и липсата ѝ), приемаме желанията на другия като даденост. Глезотии, които биха ни направили щастливи, без да има реална нужда от тях.

Link to comment
Share on other sites

аз като малък си играех с колички само :) после играех компютърни игри с колички пак. Сега в свободното си време пак си играя с количка :)

 

 

edit: Blitz^^ възможно е, но е малка вероятността да е била същата :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

аз като малък си играех с колички само :) после играех компютърни игри с колички пак. Сега в свободното си време пак си играя с количка :)

 

Тая количка веднъж ми отне предимство май :Д.

Иначе - да, вярно е, мъжете не порасват, винаги си оставаме деца, винаги развъртаме влакчета, колички и прочие простотии, играчките и хобитата стават все по-скъпи... А ако изпаднем в кризата на средната възраст тогава съвсем играта загрубява :Д. Примери - бол.

Link to comment
Share on other sites

То темата тръгна от телефончето, дето си го 'зех. Не, че ми трябва чак толкоз нещо такова, ама... загриза ме, мамка му, и си викам хубава играчка и... не се сдържах и си я взех. Да не говоря пък за компютъра, с всичките му там ъпгрейди и... компютърните игри :]

 

Абе то темата тръгна от влакчетата на малкия които по груби сметки струват горе-долу колкото твоя телефон :)

 

 

 

Аз искам да вложа значителна сума в кафемашина...

 

За нещо като Saeco Talea Touch ли говорим? Горещо ти я препоръчвам междувпрочем...

 

У нас беше обратното - аз исках кафе машина, жена ми други неща... накрая всеки получи своето

 

И между другото не мисля че кафе машината е нещо излишно, дори напротив - жизнено важно си е. Аз ако я нямам не бих могъл да работя направо - така да съм свикнал докато работя да пия по малко кафе

 

И домакинските електроуреди пак не могат да се нарекат играчки... освен ако не инвестираш в тях 10-тократно по-голяма сума от нормални такива, но дори и тогава те са си необходимост. Аз ако мога бих взел един хладилник с ледогенератор... но за съжаление с тези тесни апартаменти няма място за подобно чудо... пък и вече си имаме а не е кой знае колко стар, отделно че трябва да ремонтирам кухнята ако искам друг.

 

 

 

По темата - аз май сега с влакчетата си играя но за коледа мисля да си подаря един стол

 

 

 

PS: Племенника получи преди време от дядо си един такъв (или подобен) въртолет (китайски)... аз много се кефех като го видях... докато не пробвах да го управлявам - това или лети нагоре или се забива някъде - 3 часа се мъчехме да го накараме да направи нещо друго освен да литне нагоре - е не стана и не стана.

 

 

Като знам като дете колко точех лиги по тия колички, въртолетчета с дистанционно... За такова нещо си мечтаех дори повече, отколкото за BMX :D

 

Не си бил единствен...

Link to comment
Share on other sites

Като знам като дете колко точех лиги по тия колички, въртолетчета с дистанционно... За такова нещо си мечтаех дори повече, отколкото за BMX :D

 

Ред: Благодаря за модераторската намеса :]

Link to comment
Share on other sites

PS: Племенника получи преди време от дядо си един такъв (или подобен) въртолет (китайски)... аз много се кефех като го видях... докато не пробвах да го управлявам - това или лети нагоре или се забива някъде - 3 часа се мъчехме да го накараме да направи нещо друго освен да литне нагоре - е не стана и не стана.

 

 

 

 

Не си бил единствен...

 

миналата коледа ми подариха такова вертолетче, летеше си нагоре/надолу и завиваше и наляво и надясно :) с малко майсторлък се придвижваше и напред :) доста умело се бях научил да си летя из нас :D докато един ден (на третия ден) не се срещна със една стена :unsure: много са зарибени пак ще си купя :)

Link to comment
Share on other sites

Аз си купих така мечтаната р/ц количка с истинско гориво миналата година и определено мога да кажа че не ми е писнала макар че я карам почти всяка седмица , даже се зарибих още повече и хеликоптерче имах ама го разбих още на 2рото каране ......

Link to comment
Share on other sites

Моя хеликоптер държи на удари, но за съжаление му влезна боклук в роторите и завива трудно наляво. Освен да пробвам дали не са батериите на дистанционното, че бая каране и зареждане (хеликоптера се зарежда от дистанционното) отнесоха.

Link to comment
Share on other sites

Аз още днеска бих си изтеглил малко парички от сметката и бих си взел дори скъп модел (макар че не е много препоръчително да харча за глупости преди празниците) но като се знам ще го разбия за 2-3 дни та после ще ме е яд поне месец след това.....

 

Иначе количката е ебахти манията , даже мислех да ъпгрейдвам с този модел ама не мога да го намеря тънко в ибей :

 

http://rcmodeli.com/article.php?id=96

 

Един приятел се зариби и си взе бая скъп хеликоптер и го вкара в гребната база , беше доста тъпо да гледаме как потъва вертолетче за 300лв....

Link to comment
Share on other sites

Аз още днеска бих си изтеглил малко парички от сметката и бих си взел дори скъп модел (макар че не е много препоръчително да харча за глупости преди празниците) но като се знам ще го разбия за 2-3 дни та после ще ме е яд поне месец след това.....

 

Иначе количката е ебахти манията , даже мислех да ъпгрейдвам с този модел ама не мога да го намеря тънко в ибей :

 

http://rcmodeli.com/article.php?id=96

 

Един приятел се зариби и си взе бая скъп хеликоптер и го вкара в гребната база , беше доста тъпо да гледаме как потъва вертолетче за 300лв....

Тая скорост 100км/ч реалност ли е :confused Изглежда яко, ама не знам къде може да се "кара" така.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно е реална , толкова скъпа не съм виждал на живо.

Моята уж е до 65км/ч и мисля че ги развива , доста е бърза и ако не си внимателен (като мен) е много възможно да я разбиеш......

Аз моята я забих в един бордюр ама за щастие счупих само пластмасите отгоре....

Link to comment
Share on other sites

Аз още днеска бих си изтеглил малко парички от сметката и бих си взел дори скъп модел (макар че не е много препоръчително да харча за глупости преди празниците) но като се знам ще го разбия за 2-3 дни та после ще ме е яд поне месец след това.....

 

Иначе количката е ебахти манията , даже мислех да ъпгрейдвам с този модел ама не мога да го намеря тънко в ибей :

 

http://rcmodeli.com/article.php?id=96

 

Един приятел се зариби и си взе бая скъп хеликоптер и го вкара в гребната база , беше доста тъпо да гледаме как потъва вертолетче за 300лв....

 

300 лева не са чак толкова много, но не са и малко. Хеликоптерите по принцип са доста сложни за управление. Затова се започва с тестови приспособления и по-малки и нечупливи модели. Докато се свикне с управлението.

Link to comment
Share on other sites

Като малък с аверите от махалата се събирахме и си играхме на войници с пистолети и т.н. или с някви колички ... Е сега предпочитам до отида в гората да пострелям по някакви мишени ... малко преход с кубинките и камуфлажа, а пък ако има и някой джип - offroad :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Количката е супер яка...

Аз в момента в който спра да купувам

VISAPP57701GB.jpg

с парите, предвидени за

nokia_5530_xpressmusic_04.jpg

ще разбера, че поне малко съм пораснал... :lol:

Link to comment
Share on other sites

По тая Нокиа и аз въздишам от известно време, само че аз съм се нахвърлил даже и на по- скъпия модел :D И се чуда дали да не си подаря една таква играчка за Коледа. Иначе играчките по които аз се зарибявам на тоя етап и се интересувам са разни телефончета, компютри лаптопове, PSP-та, Айподове и такива разни "умни" играчки.

П.П. Също така освен за телефончето от известно време размишлчвам и над възможността дали да си взема някъв нов хубав лаптоп или да си сменя/ ъпгрейдна сериозно компа.

Link to comment
Share on other sites

В тази връзка е редно да споделиш какъв е твоя, за да го имаме предвид при покупка :ph34r:

 

Това към мен ли беше отправено? :)

 

zlobil-е, и 10 лева за нещо потънало в гребната база са много. Идеята е, че ако беше се упражнявал преди това, нямаше да потъне там. Като е искал да се топка в гребната, да беше взел лодка. :)

Link to comment
Share on other sites

И аз бих си се радвал на някакви самолетчета, колички и т.н. Едно време си спомням как ми изтекаха очите по една моторница, която струваше около 1 заплата... Гребната база щеше да е много добро място за нея :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Хе хе..., аз си имам едно всъдеходче-амфибия (щъка по суша и вода) понякога си разпъвам въдиците с него и може да разнася бира! Там където си прибира колелата когато е в режим моторница, чудничко се вместтват четири кутийки бира (от големите) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ся пък като разглеждах един каталог се зарибих по една игра "Уий", дето държиш едно дистанционно и играеш на разни спортни игри и все едно е реално.

Link to comment
Share on other sites

Ся пък като разглеждах един каталог се зарибих по една игра "Уий", дето държиш едно дистанционно и играеш на разни спортни игри и все едно е реално.

 

Ох мале. :)

 

Няколко години след излизането. Тая игра е хит бе човек, не ми казвай, че чак сега я виждаш!

 

Не са само спортни. Има всякакви игри за Wii. Може да провериш и ще останеш изумен от количеството заглавия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...