Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Не пазарувайте от Smart System не са коректни, и цените не са коректни

и мен ме въртяха 1 месец та докато ми изтече гаранцията 5 пъти си носих кутията и 5 ми я върнаха без промяна (беше все още в гаранция),даже първия път брат ми я занесе,че аз бях зает и са му зели 10 кинта за преинсталация на winboza,защото проблема бил в него, и тъй като winboza mi e na C-to те решили направо да ми форматорат HHD-to и 30 ГБ музика 10 ГБ нови филми + база данни на майка ми за осигуровки на 400 човека НОИ беше полудяла искаше да ги съди и вкрайна сметка гаранцията ми изтече и си купих ново захранване.Повече там не отивам

b0r3d знае аз му разказах ако тряба ще седа пред фирмата с табелка не "Лъжци и Измамници" ако има някои с мен

 

даите линк за ЕРА че темата е много голяма :D

Era Computer

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Smart sa me lagali i men.PC-to si go zeh ot tam(predi 2 godini):

Poru4ah tova:

Pentium 4 2.4Ghz

Giga 8I848P- L

GF FX 5200

120GB HDD

 

 

no polu4ih tova :

Celeron na 1.7

danoto be6e ok

GF4 MX440SE

80GB HDD

 

kato ne mi namaliha ni6to

 

2ro

otzad nqma6e lepenka i kat otidoh da se razpravqm i oneq mi kazaha nqma lepenka otvarqn e!Ne vaji! :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

даите линк за ЕРА че темата е много голяма :D

 

 

otzad nqma6e lepenka i kat otidoh da se razpravqm i oneq mi kazaha nqma lepenka otvarqn e!Ne vaji! :angry1  :angry1  :angry1

Леле тая фирма явно са пълни мошеници! Наистина ли правят такива мизерии :confused Аз и ERA не я харесвам. Работят почти само с AMD процесори. Мой познат скоро търсише оферта и го изпратих там, защото за парите който беше готов да даде AMD беше по-добро решение. Направиха му добра оферта откъм цена, но повечето от компонентите не бях качествени. В крайна сметка не си взе PC-то от там.

Link to comment
Share on other sites

Вече със сигурност знам коя е най-тъпата и скъпарска фирма. Това е reset. 6600GT струва 470 лв, а 6600 - 350. В една нормална фирма са съответно 325 и 195. Такова надвишаване не бях виждал до сега. Все едно слагат 50 % ДДС. Е повече там няма да влезна.

Link to comment
Share on other sites

какво значи много от компонентите не бяха качествени. Много ми е интересно

HDD - EXCELSTOR, MB - FOXCONN (с такива аз лично не съм имал работа, но определено не ми вдъхват доверие), освен това цените им са малко по ниски, но взимат $10 за сглобяване... а и над 90% от конфигурации им били с процесори на AMD :P

 

А за RESET си 100% прав там всичко е супер скъпо!

Link to comment
Share on other sites

HDD - EXCELSTOR, MB -  FOXCONN (с такива аз лично не съм имал работа, но определено не ми вдъхват доверие), освен това цените им са малко по ниски, но взимат $10 за сглобяване... а и над 90% от конфигурации им били с процесори на AMD  :P

 

Ами всяко нещо си има цена , малко пари е имал за тва са му предложили тва , ако беше казал да му направят комп за 1000$ щяха да ми сложат топ моделите на най-марковите неща , но не можа да искаш в комп . за 200-300$ да ти турят от най-марковите и скъпи неща !!!

Не говоря за Ера , а по принцип !

Щом ти вземат 10 $ за сглабяне можеш да си поръ4аш каквото искаш , там имат и Интелски продукти виж им ценовата листа !

Освен тва 10 $ за сглабяне не са никак много , като не ти се дават може и сам да си го сглобиш !

 

 

Ина4е за Смарта , ами те не са измамници , просто те толкова си могат , толкова си разбират ....ако се прецакали някой не е наро4но :) а от некомпетентност ! Много са си боси4ки горките , не бих препоръ4ал на никой да си доверява компа на тях ...ина4е продават някой неща найстина изгодно .... например картите Ге кюб 9550 , до скоро бяха на много добра цена при тях !

Link to comment
Share on other sites

Ами всяко нещо си има цена , малко пари е имал за тва са му предложили тва , ако беше казал да му направят комп за 1000$ щяха да ми сложат топ моделите на най-марковите неща  , но не можа да искаш в комп . за 200-300$ да ти турят от най-марковите и скъпи неща !!!

Ами за малко повече пари (някъде към 40лв) взе MB ASROCK, HDD 80GB Seagate SATA и Athlon64 2800+ вместо предложения от ЕРА Sempron. С уговорката, че го взе от познати с малка отстъпка :) Иначе цялата конфигурация трябваше да е до 600-650лв., но това беше преди повече от 2 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам какво толкова са ви направили от "PIC",но аз поне за сега съм доволен от тях.Два пъти видео картата ми дефектира и ми я сменят на момента.Не се налага да чакам с дни.В "ЕРА"например не е така.Днес за едно захранване един приятел му казаха да се обади след десетина дни!! :blink:  :blink:  :confused Трябвало да го изпращат до София и.т.н.Все едно ме интересува мен къде ще го изпращат!!

 

Хехе, ти пък ся за 10 дни. Мен JAR ме мотаят вече месец и половина за една видео карта, аз кво да кажа.... :angry1 Трябвало да я носят в София, пък била специфична карта, пък била изгоряла през ТВ-аут...Разбирам, че си имат трудности хората, ама взе да ми писва и скоро време ще има терористични актове в района около офиса им :D

Link to comment
Share on other sites

Reset са пълни тъпанари, дори си мисля, че като отидох преди 1 месец за един вентилатор, ме гледаха накриво, струва ми се че знаеха че ги плюя навсякъде ;) (а може би те винаги така си гледат, спомням си преди 2 години купувах дреболии 3-4 пъти и все бяха такива, все едно съм им изял майчиното).

От JAR също купувам тва онва, разни вентилатори, гледам залмани имат добри, а ми е на път почти винаги.

Никой не спомена за Global System никъде (http://www.gss.bg). Аз лично пазарувам оттам още от откриването на пловдивския им офис (преди 2-3 години), взел съм доста работи оттам, 2 пъти си ъпгрейдвам компа там, почти целия е техен, и нямам проблеми, слава богу не се е налагало да си търся гаранция, но мисля, че няма да имам проблеми в такива случаи, понеже са коректни според мен, а и съм един от първите им клиенти, завел съм им и доста хора, които също са доволни. Поръчвам и на другия ден в 10 отивам да си взимам нещото.

Link to comment
Share on other sites

Reset са пълни тъпанари, дори си мисля, че като отидох преди 1 месец за един вентилатор, ме гледаха накриво, струва ми се че знаеха че ги плюя навсякъде  ;) (а може би те винаги така си гледат, спомням си преди 2 години купувах дреболии 3-4 пъти и все бяха такива, все едно съм им изял майчиното).

От JAR също купувам тва онва, разни вентилатори, гледам залмани имат добри, а ми е на път почти винаги.

Никой не спомена за Global System никъде (http://www.gss.bg). Аз лично пазарувам оттам още от откриването на пловдивския им офис (преди 2-3 години), взел съм доста работи оттам, 2 пъти си ъпгрейдвам компа там, почти целия е техен, и нямам проблеми, слава богу не се е налагало да си търся гаранция, но мисля, че няма да имам проблеми в такива случаи, понеже са коректни според мен, а и съм един от първите им клиенти, завел съм им и доста хора, които също са доволни. Поръчвам и на другия ден в 10 отивам да си взимам нещото.

 

И с цялото си нахалство майка ми каза че ще земе части за моят компютър от там защтото им вярва и Асус К8Н-Е Делукс А64 3000+ ФХ6600 на ГБ карта и вентилатор АСУС СтарАйс на невероятните, уникалните 900лв. :D .....но нямах избор от резет или без комп ми беше алтернативата

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ина4е за Смарта , ами те не са измамници , просто те толкова си могат , толкова си разбират ....ако се прецакали някой не е наро4но  а от некомпетентност ! Много са си боси4ки горките , не бих препоръ4ал на никой да си доверява компа на тях

 

Ми да ти кажа какъв дядо ми обясняваше някви неща кадето

1. изобщо не ме интересуваха в момента

2.нямаше нищо общо с това което аз го питах

 

образно някаде към 50 и нещо година зъби тук-там с доста прошарена коса а тая кадето беше касиерка или там каквато се водеше мене гледа тебе вижда незнам ама те правеха конфигурациите на хората (това беше преди година,от тогава не сам влизал повече там и нямам намерение) та незнам ако са още те ПО-ДОБРЕ ДА ЗАПАЛИТЕ МАРАТОНКИТЕ И КЪМ КЪЩИ.....:D

Link to comment
Share on other sites

офф/

Тръгнал сам да си купувам 2x512DDR400 не е задължително да са Кит .

Ясно че от Смарта няма да ги зема ама незнам от каде и какво да зема мисля чудя се постнал сам тема в Хардуер и в други форуми ама ми казват магазини в София как да ида чак до там за да спеста 30 лв като смисала много го няма аз ще се набутам повече ..... някой да помогне да каже от каде е зел рам и за колко ако може и някаква връзка с магазина ще е идеално иначе имам някаде към 200 лв ... аре благодаря на автора на темата ,ЗАЩОТО И НИЕ СМЕ ХОРА СТИГА СА НА ПРАВИЛИ НА МАЙМУНИ , СТАНА БАНАЛНО ВЕЧЕ ДА СИ НЯМАМЕ ДОВЕРИЕ ЕДИН НА ДРУГ ,НАЛИ ВСИЧКИ СМЕ БЪЛГАРИ .... или ?!?!

Link to comment
Share on other sites

офф/

ама ми казват магазини в София как да ида чак до там за да спеста 30 лв като смисала много го няма аз ще се набутам повече .....

Споко, разликите в цените за 2x512Mb RAM между Пловдив и София не са толкова големи - би трябвало да са около 5-6лв. В която и фирма да отидеш няма да те излъжат, защото пред теб ще ти сложат РАМА за 5 минути и ти сам ще видиш марката на платките. Пообиколи фирмите и който дават най-добра цена взимай. Това е ценовата листа на PIC за днес.

Аз ти препоръчвам да вземеш A-DATA според мен те са най-добри по отношение цена-качество. До сега не съм имал проблеми с A-DATA.

Успех с покупката!

Link to comment
Share on other sites

.................. MB -  FOXCONN (с такива аз лично не съм имал работа, но определено не ми вдъхват доверие).........

 

 

Ами за малко повече пари (някъде към 40лв) взе MB ASROCK, ............................

 

lolup.giflolup.giflolup.gif

 

винаги съм казвал, че като нЕ знаеш нещо е по-добре да си мълчиш............ само сравнението на foxconn с asrock e смешно lol.gif а да не говорим за това да кажеш, че asrock-a e по-добър screwy.gif

Link to comment
Share on other sites

FOXCONN..

 

@notor1ous обърни внимание какво пише на PCI слотовете на всяко едно марково дъно

Link to comment
Share on other sites

винаги съм казвал, че като нЕ знаеш нещо е по-добре да си мълчиш............ само сравнението на foxconn с asrock e смешно lol.gif а да не говорим за това да кажеш, че asrock-a e по-добър

@notor1ous обърни внимание какво пише на PCI слотовете на всяко едно марково дъно

Да, обърнах внимание. Признавам, че съм направил прибързано заключение, но все пак дъната FOXCONN за момента не са нещо кой знае какво. Сега се разрових из сайта им. Това е в няколко думи с какво се занимават:

It is the largest manufacturer of connectors for use in PCs in Taiwan, and a leading manufacturer of connectors and cable assemblies in the world. The company also manufactures enclosures, primarily for desktop PCs and PC servers.

Прегледах и разни статии за тяхни дъна и данни от тестове.Дъната определено към момента не са им голямата сила. Но наистина така като гледам не е изключено след време да се утвърдят и като водещ производител на MB.

ASROCK имам лични впечатления, че са евтини дъна, но горе-долу стабилни - т.е. вършат работа. От FOXCONN дъна наистина все още нямам никакви лични впечатления :( .

Link to comment
Share on other sites

Пък да ви кажа аз имам вече повече доверие да зема нещо от човек отколкото от някоя ШИ*АНА фирма като SmartSystem.Не сам си патил все още от друга фирма но за всичко си има време иначе и тях ще ги наплюя.

1.По-тънко отколкото е в магазина

2.Човека вече си го е пробвал и горе-долу знае границите (за клокарите)

3.Може да има гаранция оставаща

4.Пловдив не е голям град :D

5.Само дядо му да не е Хитар-Петар :D

Link to comment
Share on other sites

Smart sa me lagali i men.PC-to si go zeh ot tam(predi 2 godini):

Poru4ah tova:

Pentium 4  2.4Ghz

Giga 8I848P- L

GF FX 5200

120GB HDD

no polu4ih tova :

Celeron na 1.7

danoto be6e ok

GF4 MX440SE

80GB  HDD

 

kato ne mi namaliha ni6to

 

2ro

otzad nqma6e lepenka i kat otidoh da se razpravqm i oneq mi kazaha nqma lepenka otvarqn e!Ne vaji! :angry1  :angry1  :angry1

 

Честно ти казвам...може на мене да ми има нещо, но ако ми погодят такъв номер, първо ще пребия всички по-слабички от мене (разбирай под 96 кг) вечер като се прибират във входовете, след това ще им хвърля един коктейл Молотов през джама...

Link to comment
Share on other sites

Честно ти казвам...може на мене да ми има нещо, но ако ми погодят такъв номер, първо ще пребия всички по-слабички от мене (разбирай под 96 кг) вечер като се прибират във входовете, след това ще им хвърля един коктейл Молотов през джама...

Напълно разбираемо е, вече да нямаш доверие на никой.

Но в този случай е трябвало полученото да се ПРОБВА на място! Да си покаже карантиите при началното зареждане е най-малката проверка.

Затова аз първо: Никога не взимам цял сглобен компютър, второ: Винаги искам да ми пробват Нещото, което съм поръчал. Всяка фирма има пробна с чарколяци, където пробват. Никога вече не взимам на доверие, въпреки гаранцията - най-малкото разправиите, които бих имал след това.

Link to comment
Share on other sites

To добре е да пробваш ама като не разбираш се тая (ако PC-то работи !!!).Аз знаех че прават такива номера по фирмите поне преди 2 години.При мен това което поръчах го получих проблема беше друг че се заядоха за лепенката отзад ,макар че аз нарочно изках гаранцията да е по отделно за всеки компонент ама то все същото те като искат да направат мизерия пак си я прават.Аз с парите за пътни разходи щях да си зема захранване и явно те на това разчитат че хората си мълчат или не им се занимава.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...