Jump to content
BulForum.com

Най-добра фирма в Пловдив...


Най-добра фирма в Пловдив..  

1372 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Налагало ми се няколко пъти да обикалям из Пловдив(Ресет, Мост, Пик, Смарт, Гигахерц, ЕРА, Вали) търсейки нещо което фигурира в няколко ценови листи но отидеш ли на място или го нямат или ще ти направят някоя физиономия и ще мъчат да ти пробутат нещо друго, нещо от което се мъчат да се отърват. А ти им плащаш кеш и в повечето случаи даваш и начислено ДДС, а всички знаем че половината неща са взети от дистрибутор без ДДС.  И ти си готов да им дадеш кинтите и недай си боже да имаш по-слаби или никакви хардуерни знания, направо са те прецакали.

То в коя свястна държава ти продават стока без ДДС или мита. А да забравих, то това нащо тука не е нормална държава нали живеем в България. Или на нас ни се иска да е ненормална, да си я правим такава щото така е по-добре за нас.

Да ни ти се наложи да връщаш стока в гаранция. Ще те изкарат какъв ли не, и най-сигурното е че ти си виновен, а не че стоката е с ниско качество и примерно заради едно спестено добро захранване(предложено ти от продавача) ти е изгоряло видеото и харда.

 

Такова нещо като свястна фирма за компютри няма. Остава ти да се надяваш стоката която купуваш да е читава, ама при толкова много внесени боклуци шанса е

малък.

 

Няма смисъл да обикаляш за да видиш нали4ностите и цените , по4ти вси4ки имат актуални ценови листи с цени и нали4ности( нали4ности не вси4ки) на сайта си ,относно ДДС-то не си прав не вси4ки неща могат да се вземат без ДДС , за някой неща трябва да платиш някакъв процент от ДДС-то , а за някой цялото ДДС(особенно във Вали :) ), това зависи най ве4е от връзките на вносителя на дадената стока , който не плаща ДДС-то още на митницата ( е поне на 4аст от стоката ) и от там си позволява да продава и без ДДС , ако е платил ДДС само на половината от вноса на дадена стока , то съответно ще иска и половината от ДДС-за тази стока :) и така в зависимост от тва колко стока е вкарал нелегално си позволява да продава без ДДС на фирми4ките дето си изброил по-горе и те вси4ки зависят от тва ( без Вали , те са вносители на доста неща ,но се правят на ощипани моми :) ) и има още един фактор който влиае на % на ДДС-то и който си зависи само от конкретната фирми4ка :) , но за него не ми се говори :) :) мисълта ми беша за общия слу4ай :)

А за хрдуерните знания и питането ...ми нали за тва има форуми , все ще намериш някой дето си е блъскал главата с хардуера който те интересува и ще ти даде полезни съвети , а да питаш във фирмите е голямои набутване :) те или ще ти препоръ4ат стока която имат за разкарване ...или такава от която имат най-голям % за джоб4ето :) .....

Аве според мен няма лоши фирми , просто има клиенти който не знаят какво и от къде да си вземат !

Тея били профани , онея били профани , другите разбирали но лъжели - ми те са продава4и от тях се иска да продават , а не да знаят вси4ко , за тях техния интерес е пред вси4ко ( друг е въпроса ,4е пове4ето не си знаят интереса ) , когато отидеш с конкретно желание и не им даваш възможност за коментар върху тва което искаш - вси4ки са добри :) даваш си парите , вемаш си стоката и из4езваш ...в пове4ето слу4ай ,ако знаеш какво да си вземеш и за гаранция няма да се върнеш ( дай боже всекиму) ...!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
Аве според мен няма лоши фирми , просто има клиенти който не знаят какво и от къде да си вземат !

 

това е най умното нещо което съм чувал някога !!!!!

 

един много пресен пример - от пред 20 мин

 

идва клиента и ми вика че съм му продал флаш карта на която като си я сложел в телефона и му я разпознавало като 488MB, а аз съм му я продал за 512MB.

Иди му разправяй за битове, байтове и т.н.

 

Друг е въпросът че ми идва да ми се разправя 1 час след като ми е свършило работното време.

 

И после един такъв ще тръгне да разправя за дадена фирма че не разбирала - и че сигурно аз съм му "откраднал" "липсващите" MB

Link to comment
Share on other sites

Не е много по темата, но ме интересува има ли фирма в Пловдив, която може да ми купи старите чаркове, т.т примерно дъното и процесора от сегашната ми машина и да си доплатя за нови такива :D

Link to comment
Share on other sites

Не е много по темата, но ме интересува има ли фирма в Пловдив, която може да ми купи старите чаркове, т.т примерно дъното и процесора от сегашната ми машина и да си доплатя за нови такива  :D

Ще ти ги изкупят на безценица, която и да е фирма, по добре си ги продаи във форума и след това си вземи това което искаш.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти ги изкупят на безценица, която и да е фирма, по добре си ги продаи във форума и след това си вземи това което искаш.

Tук във форума за мишка от 5 лв. и гаранция искат да давам ти чакаш и да ги продам. Както казва злобил тук скъпи неща немогат се продадт, иначе мерси за компетентното мнение, което не ми свърши особена работа :D

Link to comment
Share on other sites

Tук във форума за мишка от 5 лв. и гаранция искат да давам ти чакаш и да ги продам. Както казва злобил тук скъпи неща немогат се продадт, иначе мерси за компетентното мнение, което не ми свърши особена работа  :D

Съжелявам че не мога да ти помогна като искаш да си продадеш нещата пробваj тук но трябва да имаш доста постове ;) Успех. И ако си мислиш че в компютърна фирма ще ти дадът повече пари, ще се разочароваш ;)

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам че не мога да ти помогна като искаш да си продадеш нещата пробваj тук но трябва да имаш доста постове ;) Успех. И ако си мислиш че в компютърна фирма ще ти дадът повече пари, ще се разочароваш ;)

Oтново да се върна към същноста на въпроса ми. И 2те неща които ми препоръчваш ги знам. Идеята е че нямам времето нито желанието да се занимавам да ми се пазарят, затова искам да отида примерно в Мост казват ми цена за дъното и процесора и трябва да доплатиш толкова за новите неща, независимо, че старите не са купени от тях. Та въпроса ми беше кои фирми процедират така и дават долу горе най - прилична цена.

Link to comment
Share on other sites

Oтново да се върна към същноста на въпроса ми. И 2те неща които ми препоръчваш ги знам. Идеята е че нямам времето нито желанието да се занимавам да ми се пазарят, затова искам да отида примерно в Мост казват ми цена за дъното и процесора и трябва да доплатиш толкова за новите неща, независимо, че старите не са купени от тях. Та въпроса ми беше кои фирми процедират така и дават долу горе най - прилична цена.

Радвам се че г изнаеш. Отиди в Д&Е (в която и фирма да отидиш) и ще ти кажат ми това е на 3 години значи можем да ти дадем за процесора 50лв :) и за дъното 40лв. Продаи ги във форума ще си по на кяр пускаш ги на цена приемлива и за теб и за останлите ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще ти ги изкупят на безценица, която и да е фирма, по добре си ги продаи във форума и след това си вземи това което искаш.

 

Подкрепям те напълно за тва мнение !!!

 

 

@b0r3d - не знам какво искаш д апродаваш , но ако си пуснеш нещата на търг , тук във форума с ниска на4ална цена , след сътветното наддаване офертите тук във форума ще бъдат мноо по-изгодни от тва коео биха ти предложили в някоя комп . фирма .... и все пак не е лошо да споменеш какво толкова ценно имаш за продан !

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям те напълно  за тва мнение  !!!

@b0r3d - не знам какво искаш д апродаваш , но ако си пуснеш нещата на търг , тук във форума  с ниска на4ална цена , след сътветното наддаване офертите тук във форума ще бъдат мноо по-изгодни от тва коео биха ти предложили в някоя комп . фирма .... и все пак не е лошо да споменеш какво толкова ценно имаш за продан !

Като му дойде времето ще спомена, мисля че не му е тук мястото, пък и теб едва ли ще те заинтересова, не си фен на интел :huh:

Link to comment
Share on other sites

Като му дойде времето ще спомена, мисля че не му е тук мястото, пък и теб едва ли ще те заинтересова, не си фен на интел  :huh:

 

Ти си знаеш най-добре , но като провериш тук - там ше се убедиш , 4е никоя фирма не дава по-добри цени от форумите ( освен ако не е нещо ..ама съвсем специфи4но) ....ина4е си прав 4е не съм фен на Интел , но тва е само заради ценовата им политика , ина4е нямам нищо против тях , ако си направят цените нормални и съответстващи на продукцията им - веднага минавам на Интел, аз винаги гледам съотношението цена /пройзводителност , същото е и отношението ми към конфликта АТИ - Нвидиа !!!....освен тва имам много приятели и познати дето пък са фенове на Интел , така 4е една добра оферта винаги би била интересна :)

Link to comment
Share on other sites

Имам едно предложение. Защо някой моддер не едитне анкетата така, че имената на фирмите да станат направо линкове към сайта (ако има ест.) на фирмата. Това ще е голямо улеснение за много хора, които търсят ценоразписа на тая и оная фирма.

 

 

И един въпрос (за тази тема ли е? nvm, няма да отварям нова): От коя фирма ще ми излезе най-изгодно да взема една рам 512 MB DDR 330/400 ? Мерси предварително ( и ако може линк-че към ценоразписа на фирмата ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ти си знаеш най-добре , но като провериш тук - там ше се убедиш , 4е никоя фирма не дава по-добри цени от форумите ( освен ако не е нещо ..ама съвсем специфи4но)

 

Така е, но има и друга страна на нещата:

 

1 . Получаваш парите (ъпгрейда) веднага.

2 . Не е сигурно, че въобще ще го продадеш във форума, особено ако става въпрос за по-новички(респективно по-скъпички) неща. Тогава пак ще паднеш в "лапите" на фирмата, ама след като цената му е паднала още.

3. Ако си редовен клиент на фирмата, е голяма вероятността да ти го изкупят на много добра цена.

Link to comment
Share on other sites

Понеже немога да намеря точния адрес, някой да ме каже къде точно е този Мост. tnx  :huh:

ул. "Авксентий Велешки" № 56a

 

 

032/ 620-972,

032/ 267-173

032/ 663-094

032/ 663-085

Link to comment
Share on other sites

Не пазарувайте от Smart System не са коректни, и цените не са коректни

и мен ме въртяха 1 месец та докато ми изтече гаранцията 5 пъти си носих кутията и 5 ми я върнаха без промяна (беше все още в гаранция),даже първия път брат ми я занесе,че аз бях зает и са му зели 10 кинта за преинсталация на winboza,защото проблема бил в него, и тъй като winboza mi e na C-to те решили направо да ми форматорат HHD-to и 30 ГБ музика 10 ГБ нови филми + база данни на майка ми за осигуровки на 400 човека НОИ беше полудяла искаше да ги съди и вкрайна сметка гаранцията ми изтече и си купих ново захранване.Повече там не отивам

b0r3d знае аз му разказах ако тряба ще седа пред фирмата с табелка не "Лъжци и Измамници" ако има някои с мен

 

даите линк за ЕРА че темата е много голяма :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...