Jump to content
BulForum.com

За и против водната пластика


mIRCata

Recommended Posts

Думата може да си използва и за синоним на "предпочитание". Ако искаш ще пререфразиам - предпочиташ да се заяждаш с всички в този форум, вместо да гледаш наистина важните неща в живота си...ако изобщо има по-важни...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Ако няма да го махат поне да го разглобят и нанесат някакво покритие устойчиво което е по-устойчиво на корозия, както е раждясало в момента е супер грозно. Е то по принцип си е грозно ама сега и с тая ръжда. Много е дръзнещо освен това тая вода дето се стича наляво и на дясно на малки вадички. Който толкоз много му се кефи може да вземе флекса и на другия ден да му е в хола. Едва ли някой би му направил проблем, че е разкарал тая тенекия с елементи на арматурно желязо.

Който не се е нагледал на простотии да мине през градинката до зала строител. Може да се нагреда на малки и големи камаченца напускани в крива клетка от раждясало арматурно желязо. На склуптура която най-вероятно е отпадък от друга склуптура и просто някоя се е отървал от нея, и моето любимо 4 кюнеца за печка за дърва и въглища прилежно премачкани между 2 много криви камъка без ясна форма и цел.

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми харесва особено тази пластика. Някакси не ми се връзва там, но така или иначе са дадени пари за нея - нека да седи. Стига деструктивизъм.

 

Не само е грозна но и опасна! Малки деца могат да паднат вътре защото няма парапет около нея та да ги спре (и моя примерно право натам се засилва хубаво че успявам да го догоня навреме), малко да духне вятър и мокри всичко наоколо и става хлъзгаво... а падне ли някой вътре не само може да се ударни но вероятно и да се пореже кофти на някой метален ръб.

 

 

Едно малко фонтанче като саксия да бяха сложили вместо тази абстрактна простотия щеше да е 100 пъти по-добре.

 

 

ПС: raptor2721, като заговорихме за арматура - има едно странно нещо от няколко огънати железа и вътре големи камъни - това в градината срещу пощата... не знам какво точно представлява и какво е имал предвид автора на въпросната щуротия обаче аз всеки път като я видя правя асоциации с дебело черво пълно с лайна :lol:

Link to comment
Share on other sites

Обаждам се само, да спомена, че говорих с архитект, която ме светна, че архитектурен стил се налага само върху места, приети за паметници на културата. Така че грешката е моя и си я признавам :D

Link to comment
Share on other sites

ПС: raptor2721, като заговорихме за арматура - има едно странно нещо от няколко огънати железа и вътре големи камъни - това в градината срещу пощата... не знам какво точно представлява и какво е имал предвид автора на въпросната щуротия обаче аз всеки път като я видя правя асоциации с дебело черво пълно с лайна :lol:

Същото като това пред пощата, но по голямо и с S образна форма. И не, не изглежда по-добре. Бих ги снимал някой път като минавам да се порадвате и вие на модерното изкуство.

Link to comment
Share on other sites

Ужасно е това, според моя вкус. Недоизмислено, недоизпипано, локви, пръски....

Ако наистина струва около 10 бона, все си мисля, че за тея пари, ако бяха сложили две хубави чешмички щеше да е в пъти по-добре. Как може при 40 градуса да няма откъде една вода да пийнеш. Защо въобще ги затвориха масово обществените чешми, се чудя...

Ама то какво ли да очакваме от малоумници, които направиха фонтан с корито, издигащо се НАД земята. Просто гениално...

 

Edit по горната статия:

БОЖЕ, БОЖЕ, БОЖЕ!!!

"И тук архитектът избухна, че заради кризата много от нещата на журналистите са се рендосали. Каквото и да значи това, но пластиката струва на нас данъкоплатците 94 000 лв."

ТОВА НЕ Е ВЯРНО, НАЛИ?!

Link to comment
Share on other sites

Ужасно е това, според моя вкус. Недоизмислено, недоизпипано, локви, пръски....

Ако наистина струва около 10 бона, все си мисля, че за тея пари, ако бяха сложили две хубави чешмички щеше да е в пъти по-добре. Как може при 40 градуса да няма откъде една вода да пийнеш. Защо въобще ги затвориха масово обществените чешми, се чудя...

Ама то какво ли да очакваме от малоумници, които направиха фонтан с корито, издигащо се НАД земята. Просто гениално...

 

Кое са затворили? Всичките чешми си работят и са сменени с нови.

Link to comment
Share on other sites

Кое са затворили? Всичките чешми си работят и са сменени с нови.

 

Онази например на Джумаята не работеше онзи ден. А аз говорех за стотиците сигурно чешми, които бяха по междублоковите пространства и градинки. Дори и пред нашия блок имаше като бях малък.

 

А ти виж в статията - 94 000 лв!!! Мамицата им мръсна!

Link to comment
Share on other sites

Ай да го взривим и да се предадем , така ще може да се срещнем и със създателя му и да му опънем по един звучен шамар за тва че си е позволил да погрози главната ...

Link to comment
Share on other sites

Тоя пък архитект направо ме изуми с "доводите" си!!! На какво по-точно си играем, че и да съпреживяваме (репликирам "игра и съпреживяване")? Какъв е смисълът да се мокрят плочките и най-вече кого и как озонира ъъъъ.... пластиката? Хората дават луди пари да ядат храни богати на антиоксиданти, той тръгнал да озонира главната, разбираш ли. Ако имаше нужда от мокрене, за 94 000 лева един-двама байцвани по някоя социална програма щяха да мият и лъскат цялата главна за период от 10 години.

Отделно за 2-3 хиляди лева дори и аз мога да направя чуден разпръсквач на озонирана вода, та да ходят баламите да им мирише като след дъжд :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Абе в крайна сметка е пълен идиотизъм да се дадат 94 бона за това нещо, но така и така са дадени, поне да си стои

Ем, да. Така и така сме се хванали за хорото... нали? -.- :sayjin

Link to comment
Share on other sites

94'000 ли уе, ае ти луд ли си !????

 

Весело ми е през нощта като няма много хора по главната и мина с колелото да ме поомокри...ама до там

Link to comment
Share on other sites

Тоя архитект искам само 1 да го попитам при това съвсем сериозно - при мисленето на това чудо на техниката и модерното изкуство някой сети ли се че има малки деца и също така сети ли се че главната е наклонена и освен на 2 метра около него прави и 20 метра вадичка или последното се предвиждаше да става?

Link to comment
Share on other sites

Ех, Дядо, не ги разбираш модерните неща. Това е като се гледа от самолет да изглежда като брониран х♚й, който пикае...

Link to comment
Share on other sites

Гледам самолети в момента не прилитат отгоре, но това може и да е пазарната ниша. Oсвен да наема един самолет и да организирам полети над бронирания пикаещ пенис на центъра.

Link to comment
Share on other sites

...това е общински обект и монтирането му е одобрено от ОбС. "Това не се решава от народа", отсече архитектът ......

ако цитатът на журналистите е точен в тази статия , г-н драгнев е ..... нагъл.

 

де да можеше простия народ да го отзове и да си върне парите. ама не може.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично ми харесва "нещото" на главната. Няма много идея в него, освен да е ексцентрично, но ме радва, интересно е за окото. Виж, ако беше нещо от типа на фонтана от Desperate housewives, който си бяха сложили едни гейове в двора (мисля в 4 сезон), щях да съм против, но за това не съм :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...