Jump to content
BulForum.com

За и против водната пластика


mIRCata

Recommended Posts

В общината са решили да попитат пловдивчани какво мислят за онази водна пластика, която сложиха до картинната галерия на главната. Тази, която и викат Рендето.

На сайта на общината http://www.plovdiv.bg/ са сложили и анкета за гласуване.

До колкото знам има и телефон, на който може да се даде мнение.

Аз лично гласувах да се махне. Не ми харесва, пръска, а и не се връзва много с главната.

Който желае, нека гласува. Пък да видим дали мнението на хората ще се вземе в предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

И според мен не се вързва с нищо наоколо,а и не съм много фен на изчанченото мислене на някви смотани скулптури,знайни и незнайни...Гласувах на сайта да остане,но по-скоро искам да остане заради това че шума,а и пръскането когато минаваш покрай нея напомня река,и ти става някак по-прохладно...По-скоро съм на мнение да я махнат и да сложат нещо като фонтан или....

Link to comment
Share on other sites

За 94000 лв можеше 100 пъти по-красиво нещо да направят. Някакъв боклук, който не се връзва. Иначе идеята за фонтан си е добра. То бива екстравагантност, ама такава некадърност не трябва да се поощрява.

Link to comment
Share on other sites

За 94000 лв можеше 100 пъти по-красиво нещо да направят. Някакъв боклук, който не се връзва. Иначе идеята за фонтан си е добра. То бива екстравагантност, ама такава некадърност не трябва да се поощрява.

 

Tова няма нищо общо с екстравагантност. Tова е просто желязо, по никакъв начин интересно. Oт където и да го гледаш. Да го сменят с нещо друго, то това само грози.

Link to comment
Share on other sites

Абе ужасно е бе хора, какво толкова хубаво виждате? Tо даже няма замисъл! Просто са нареждали ламарини!

Link to comment
Share on other sites

аз пък смятам че е ехтра - кеф си е да те пръсне малко водичка посред жегите, някой даже търсят този ефект по заведенията, я с пръскачки, я с вентилатори

относно външния вид напълно споделям мнението на сержанта от "фул метал джакет": грозен си като произведение на модерното изкуство :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Абе зае*ете вие пръскането - то може да пръска и нещо красиво за окото. За мен тая ламаринена глупост е едно абсолютно недоразумение - грозно, безидейно, че дори и не пръска като хората. Да се махне и да се сложи (даже може и няколко броя...главната е достатъчно дълга) нещо красиво изработено и с правилно изчислени дюзи, че да не мокри хората, а и в симетрията на водните струи също има красота.

Link to comment
Share on other sites

И аз смятамче тва е тотоална издънка. От къв зор решиха да го сложат и как го измилиха да е точно такова. Пък и го изтипосали баш в средата на алеята. Въпроса е че сигурно едва ли скоро време ще го махнат, все пак на скоро го сложика правиха ремонти и ся дай наново пак всичко.

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва да се махне. Грозно е, не се връзва с нищо наоколо, пръска те като минеш с някаква застояла вода. Не виждам никакво изкуство в това ренде. Най-малкото да го махнат от там.

Link to comment
Share on other sites

все тая, но дръвчета с чешмички или нещо такова щеше да е по-добре (ако е това, за което си мисля де) също не мисля, че 500 човека дето са гласували ще трябва да решават съдбата на каквото и да било в града.

Link to comment
Share on other sites

И според мен не се вързва с нищо наоколо,а и не съм много фен на изчанченото мислене на някви смотани скулптури,знайни и незнайни...Гласувах на сайта да остане,но по-скоро искам да остане заради това че шума,а и пръскането когато минаваш покрай нея напомня река,и ти става някак по-прохладно...По-скоро съм на мнение да я махнат и да сложат нещо като фонтан или....

Гласувах да остане докато ръждяса ,след като са дали пари за него.Иначе ще дават пари за друга простотия по-добре да не пипат и да не харчат пари за тъпи идеи които "отварят града много".

Не знам сега кой кретен е кмет на северен но може да се гръмне ,зай***ха ни квартала отвсякъде.Славчо да забрави втори мандат,асвалтират едни и същи булеварди на всеки 4 години .Вчера ми се рападна предницата на някакъв трап по Васил Април-OF преди светофара с Пещерска (мразя павирани "главни" "булеварди").Ако набарам имейл на някой кмет сигурно ще го псувам и ще спамя всяка минута докато съм пред компа(май съм се ядосал).

Чао компанята...

Link to comment
Share on other sites

Фонатан не е рпавен от скулптор,а от архитект.Изклюително грозна статуя.Не знам как оправата изобщо е разрешила подобно нещо да се сложи на центъра.Много по-добре би седял един класически кръгъл фонтан с някаква скулпторка по средата,от която тече вода.Твърде изтъркано като концепция,но много по-добре връзващо се с архитектурата на центъра.Сегашното ренде би се връзвало с някаква по-футуристична архитектура.

Link to comment
Share on other sites

Сегашното ренде би се връзвало с някаква по-футуристична архитектура.

Съгласен. :punk

Някой да ми посочи поне една футуристична сграда наоколо, която да се върже с въпросния "фонтан"? Нейде из сокаците на Париж може и да пасне на екстериора, а и ония по принцип си са отворени за всяк'ви нови "л*й*а". ;)

все тая, но дръвчета с чешмички или нещо такова щеше да е по-добре (ако е това, за което си мисля де) също не мисля, че 500 човека дето са гласували ще трябва да решават съдбата на каквото и да било в града.

@liquid, оная анкета с 500-те гласували (всъщност до този момент - само 163)не е референдум и не е определяща за това дали ще го махат или не - просто поредното онлайн допитване...да се види по принцип какво мислят хората.

А това за дръвчетата и чешмичките съм го казвал още по времето когато махнаха мрамора и поставиха плочките - идеята наистина е много добра, особено при летните жеги...

Link to comment
Share on other sites

ффффффффффффффффффффффф...

 

 

фонтана си е екстра. нищо не разбирате и демонстрирате ниската си култура и ограничен кръгозор... за ваше сведение - днес сме 05.08.2009 година... не 1746 или 1815...

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви кажа, че тоя боклук няма нищо общо с футуризъм. Можеби е по-скоро стил футуризъм от 80те години, но не и днешни дни.

Link to comment
Share on other sites

футуризъм?!? футуризъм?! моля те... направи си една справка за този стил - кога е възникнал и най-важното - КОГА Е УМРЯЛ... кой се изцепи, че това е футуризъм?!

Link to comment
Share on other sites

фонтана си е екстра. нищо не разбирате и демонстрирате ниската си култура и ограничен кръгозор... за ваше сведение - днес сме 05.08.2009 година... не 1746 или 1815...

По твоята логика, дай да бутнем къщите наоколо, понеже не се връзват с "фонтана" и да дигнем пирамидки, конусчета и др. малко по-модерни сгради....всъщност идеята хич не е лоша - центърът автоматически ще придобие нов облик, а и така ще има възможност в новите сгради да се отделят още отделения за даване под наем на щандове и магазини. :D

 

Шегата настрана, но пак стигаме до спора "На кой какво му харесва". На мен определено не ми допада това "произведение на съвременното изкуство" забито като пирон сред неподходяща обкръжаваща го среда, но като гледам и на повечето не им харесва... ;)

Link to comment
Share on other sites

Поне като правят нещо, да го правят както трябва. На мен лично, на нищо не ми прилича прави локви и няма грам естетика в 'това'.

Link to comment
Share on other sites

По твоята логика, дай да бутнем къщите наоколо, понеже не се връзват с "фонтана" и да дигнем пирамидки, конусчета и др. малко по-модерни сгради....всъщност идеята хич не е лоша - центърът автоматически ще придобие нов облик, а и така ще има възможност в новите сгради да се отделят още отделения за даване под наем на щандове и магазини. :D

 

айде, айде - аз нищо не бутам... вие бутате, понеже не разбирате - не го разбирам, дай да го бутнем, това е вашата "идея". къде видя да искам аз да бутам нещо?! не ме дупликирай за реплика, която е само в твоята глава.

 

Naman дефинирай естестика и може да поспорим има ли я или я няма в пластиката... да ти дам един hint - естетиката не е нещо, което се мери на грамове и килограми, не става да влезеш в музея и да кажеш - я ми резни половинка естетика и ми я завии за у нас...

Link to comment
Share on other sites

Еее...ние бутаме де, нали го казах по-горе. Работата е, че фонтанът няма нужда да се бута, защото може да го изместят на друго, подходящо за него място, докато в обратния случай със сградите без бутане няма как да стане...:P

Link to comment
Share on other sites

футуризъм?!? футуризъм?! моля те... направи си една справка за този стил - кога е възникнал и най-важното - КОГА Е УМРЯЛ... кой се изцепи, че това е футуризъм?!

 

Tой може и да е спрял развитието си (не умрял), но подражатели и почитатели винаги има. Ми то по твоята логика, ние май нямаме изкуство, че аз за нови стилове не съм чувал, пък те всичките по едно време са залезли. Tа сега какво му викаш на това дето излиза? Защото минимализма и той е минал и заминал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...