Jump to content
BulForum.com

За и против водната пластика


mIRCata

Recommended Posts

Да остане ве, нали пръска хората, малките деца се кефят, на мен не ми пречи :Д. Тогава трябва и другите изгъзици от главната да махнем, защото по мое мнение има къде-къде по-грозни неща от Рендето.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply
Tой може и да е спрял развитието си (не умрял), но подражатели и почитатели винаги има. Ми то по твоята логика, ние май нямаме изкуство, че аз за нови стилове не съм чувал, пък те всичките по едно време са залезли. Tа сега какво му викаш на това дето излиза? Защото минимализма и той е минал и заминал.

 

ех, тая моя логика беее... бутна половината главна, затри цялото ни съвременно изкуство... изобщооо.... айде да се разберем да не се опитвате да мислите вместо мен? щото малко се получава като да си говорите сами, нали... първо изтърсвате какво било по "моята логика", после отговаряте на "моята логика"... аз тогава освен да се облегна назад и да си чета само... вие пишете и от мое и от ваше име...

Link to comment
Share on other sites

Четеш повече отколкото аз съм написал. Както искаш.

 

Изкуството се развива. Tо не умира. Oсобенно стил като футуризма, който е по-скоро философия отколкото движение. Tой се развива заедно с човечеството.

Link to comment
Share on other sites

Супер зле е тоя "фонтан", когато и да мина се чудя що разкопаха главната да сложат тая простотия...Някви грозни ламарини, които на всичкото отгоре са взели да ръждясват,а като полъхне малко ветрец и става една локва там и седи адски зле.Да сложат нещо по-нормално на негово място...

Link to comment
Share on other sites

Naman дефинирай естестика и може да поспорим има ли я или я няма в пластиката... да ти дам един hint - естетиката не е нещо, което се мери на грамове и килограми, не става да влезеш в музея и да кажеш - я ми резни половинка естетика и ми я завии за у нас...

Естетиката е същността и възприемането на красивото. Личното ми възприятие за тази пластика е далеч от красиво. Място за спор няма, съжалявам ако те разочаровам.

Link to comment
Share on other sites

Към господин '21-ви век': Централната част на Пловдив спазва определен архитектурен план, придържа се към определен стил, който е по-скоро класически и старинен. И докато това е така, подобно творение няма да се вписва в цялостната картинка. Ако го бяха сложили пред по-модерно изглеждащи сгради като някой от новопоникналите Mall-ове на "Капитан Райчо" би се вписвало много по-добре на обстановката.

 

Смятам, че слагането на подобна абстракция на главната се връзва с околната архитектура, колкото би се връзвала статуя на Пайсий Хилендарски пред Mall of Plovdiv.

Link to comment
Share on other sites

демек - в пластиката има естестика, но не твоята естетика.

 

Централната част на Пловдив спазва определен архитектурен план, придържа се към определен стил, който е по-скоро класически и старинен.

това според кой? според теб? ха!

 

Смятам, че слагането на подобна абстракция на главната се връзва с околната архитектура, колкото би се връзвала статуя на Пайсий Хилендарски пред Mall of Plovdiv.

или Попа пред модерната сграда на Одеон? ха!

 

изкопайте си по една типична славянска землянка и се заврете в нея да живеете... в типично класически и старинен стил. ха!

Link to comment
Share on other sites

демек - в пластиката има естестика, но не твоята естетика.

Както казах, за мен там няма грам естетика. Ти ако искаш ме наречи безвкусен :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

не, защо, всеки си има собствен вкус. просто това е коректното изказване - не отговаря на моя вкус. не - няма грам естетика в нея...

Link to comment
Share on other sites

... (точки, точки, точки) 'според мен'. Пропуснал съм да го добавя. Така или инак, в случая изказвам мнение, което е негативно и ти не можеш по никакъв начин да го промениш, за това и ти казах, че няма място за спор. (точка) :tongue

Link to comment
Share on other sites

Само не разбирам защо скачаш като ощипана ученичка. Всеки тук изказва дадено мнение. Ясно е на всеки, че общ критерий за красота няма. Всичко опира до мненията на отделни индивид и до осредненото мнение на масата. И именно в търсенето на това мнение е пусната анкетата.

 

Всеки до сега изказа дадено мнение, само ти се нахвърли на всеки, дръзнал да изкаже мнение, различно от твоето.

 

 

не, защо, всеки си има собствен вкус. просто това е коректното изказване - не отговаря на моя вкус. не - няма грам естетика в нея...
Коректно според кого? Ето го същия субективизъм. А самият ти, който защитаваш относителността на красотата, даваш толкова категорично и едва ли не абсолютно определение на правилно и неправилно.
Link to comment
Share on other sites

@ov3rm4n, прав си единствено в частта за собствения вкус. Твоя разбрах какъв е, уважавам естетическите ти възприятия, но в случая те не съвпадат с моите и продължавам да твърдя, че тенекията няма място там. Ти пък ще кажеш, че не разбираме връзката между тенекията и околните сгради, аз пък ще отговоря, че в случая това по-скоро е някакво недоразумение (умишлено или не) между общината и автора на творбата, ти пак ще намериш какво да ми отговориш, така че дай по-добре да спрем и да пием по една бира...тя и в дъжд върви. :)

Link to comment
Share on other sites

...

Всеки до сега изказа дадено мнение, само ти се нахвърли на всеки, дръзнал да изкаже мнение, различно от твоето.

...

коментирам теб, защото си го казал най-направо и точно за разлика от всички останали по-горе

 

според това което прочето бившето лошо момче на администраторкия екип нито е "против", нито е "за" бутането на въпросното чудо, а по-скоро е против хората които искат да го бутнат :rolleyes:

 

колкото до въпроса какво е изкуство, май ако се базираме на някой творци чийто произведения струват не една, а две чанти пари май в наши дни определението е нещо-което-никой-друг-не-би-си-представил :laughing:

 

а ва мидекс, временцето е чудно за бира :tongue

Link to comment
Share on other sites

Хехех. А тоя дето е решил,че точно там трябва да го слага,изобщо не се е тормозил колкото вие сега :) На човека през ум не са му минавали тия работи :)

Link to comment
Share on other sites

Само не разбирам защо скачаш като ощипана ученичка. Всеки тук изказва дадено мнение. Ясно е на всеки, че общ критерий за красота няма. Всичко опира до мненията на отделни индивид и до осредненото мнение на масата. И именно в търсенето на това мнение е пусната анкетата.

Всеки до сега изказа дадено мнение, само ти се нахвърли на всеки, дръзнал да изкаже мнение, различно от твоето.

 

леко... не аз се появих за да осветля населението какъв аджеба "определен архитектурен план, придържащ се към определен стил" спазвала централната градска част... смешно стана, ама ти си този, дето хвърля фундаментални истини за живота.

 

според това което прочето бившето лошо момче на администраторкия екип нито е "против", нито е "за" бутането на въпросното чудо, а по-скоро е против хората които искат да го бутнат

против начина по който се говори - все едно всички са ебахти капацитетите и работят за Кристс и Сотбис... и са еталон и мерило за естетика, красота, композиция и прочие... 5ър направо зададе и стила и плана на града в едно изречение... главния архитект на Пловдив да си води записки, моля

Link to comment
Share on other sites

Пълен отврат . Ако го махат , с него да махнат и "окото на Саурон" до тримонциум , както и всички подпалки под формата на бикове и шамански тотеми , разпръснати по цялата главна . :angry:

Link to comment
Share on other sites

фонтана си е екстра. нищо не разбирате и демонстрирате ниската си култура и ограничен кръгозор... за ваше сведение - днес сме 05.08.2009 година... не 1746 или 1815...

После кои бил нападал другите за мненията им и категоризирал кой - какъв е. Г-н "Вечна опозция"... Ха!

Link to comment
Share on other sites

... Кристс и Сотбис...

Не мисля, че тенекията може да се доближи дори и малко, до продаваните неща в горните две къщи, но по-важното в случая е, че тя не пасва там, където е сложена. Не е нужно човек да е специалист, за да възприеме, че нещо не е на мястото си. Освен това тука не провеждаме референдум за махането й, а изказваме мнения...искаш да не ги казваме ли...понеже не го разбираме, по-добре да си замълчим? А ти убеден ли си, че разбираш повече, за да изказваш мнения в темата? Май се получава омагьосан кръг, не мислиш ли...

Още повече, че в предишните си мнения, аз напр. съм писал най-явно:

За мен тая ламаринена глупост ...
На мен определено не ми допада ...

Как по-ясно да го кажа, че изразявам личното си мнение, което може да се различава от мнението на друг?

Link to comment
Share on other sites

После кои бил нападал другите за мненията им и категоризирал кой - какъв е. Г-н "Вечна опозция"... Ха!

 

О, нямам никакво време да ти обяснявам какво е сарказъм и как се използва... още повече, че очевидно не можеш го разпозна, дори и да седнеш отгоре му.

 

Не е нужно човек да е специалист, за да възприеме, че нещо не е на мястото си.

 

Мда, в България определено не е нужно човек да е специалист, за да дава акъл. Напротив - колкото по-неспециалист е, толкова повече акъл има за раздаване. Всъщност направо сме специалисти в акълодаването.

 

Не мисля, че тенекията може да се доближи дори и малко, до продаваните неща в горните две къщи, но по-важното в случая е, че тя не пасва там, където е сложена.

 

А ти убеден ли си? Запознат ли си какви неща се продават в двете къщи? Провери ли? А, забравих... вие там работите. Определяте какво се продава и какво не.

 

Още повече, че в предишните си мнения, аз напр. съм писал най-явно:

 

Така и трябва. Ако орежеш и квалификациите по адрес на пластиката, като примерно "тенекията", "ламарината" и прочие - ще се доближиш съвсем до правилния тон за водене на подобна дискусия.

Link to comment
Share on other sites

Абе оувърман , да не би някой твой роднина да я е правил таз пластика ? Като гледам как я защитаваш , 'апеш всички и си почти готов да се саморазчекнеш ритуално на пъпа на Пловдив , ако я махнат ...

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз това исках да кажа, ама Пазу ме изпревари.

 

@ov3rm4n, предпочитам да не споря с теб, защото имаш удивителната способност да изкривяваш нещата и да лавираш по-умело от змия в храсталак. "Тенекията" и "ламарината" са си думи от моя речник, които прекрасно знаеш защо съм избрал да използвам в постовете си...и ако влезна малко в твоя стил на изразяване - ето ти hint: по същата причина, по която ти използваш обръщението "5ър" към скорпиона. ;)

Link to comment
Share on other sites

защото имаш удивителната способност да изкривяваш нещата и да лавираш по-умело от змия в храсталак.

 

нямам никаква вина, че не можете да изразите мислите си конкретно, недвусмислено и ясно. все пак това са си вашите мисли и изказвания, не моите, и вие си подбирате изразите. Не мога да ви помогна. Използвам 5ър, защото това което искам да използвам му се струвало обидно. И аз зачитам неговите чувства.

Link to comment
Share on other sites

О, нямам никакво време да ти обяснявам какво е сарказъм и как се използва... още повече, че очевидно не можеш го разпозна, дори и да седнеш отгоре му. тон за водене на подобна дискусия.

Много добре мога да разпозная гореспоменатата дума и без да сядам върху нея, но очевидно ти куца начина ти на изполването й. Гледам, че успя да вържеш и останалата част от дискутиращите. Май не е достатъчно само да седнем върху нея, другия път ще пробваме с лягане.

Link to comment
Share on other sites

добре, тогава следващия път ще напиша в началото на мнението си гореспоменатата дума, щом можеш да я разпознаеш - ще започна така: "САРКАЗЪМ:". Така ако я използвам думата, ще ти е по-лесно ли? и се радвам, ама наистина, че можеш да разпознаеш думата... не че за разпознаването и използването на думата САРКАЗЪМ ставаше дума, но и това е нещо. гордей се.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...