Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

Според мен Арсенал си играха супер и превъзхождаха Челси, обаче Челси направиха от нищо нещо, а на Арсенал им се отразиха остъствията на Ван Перси и Бентнер. В тоя мач осоебно през първото полувреме си пролича много силно, че треньора на Челси е италианец- през цялото време те бяха в собствената си ерата, бяха по-малко активния отбор, бяха предоставили иницаитивата, имаха епизодични изнасяния и атаки и в края на мача в рамките на около 2-3 минутип очти от нищото хоп и 2 гола, през второто полувреме пак стабилно наредени в защита, прибрани и предоставили иницаиативата.

В дискусията за вратаите малко по-нагоре- на мен лично няколко млади вратаря са ми направили много силно впечетление и ми допадат много- Каспър Шмайхел, Джо Харт, Кушчак, Фостър и Скот Карсън, който вече не е чак толкова млад.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply
Same old story - Arsenal playing the football, Chelsea got the goal
Гледах доста подробен репортаж(уви, само от първото полувреме :[ ) - е, нямам какво повече да кажа за това, което видях от мача.

 

А иначе за вратарите - не съм имал шанса да гледам младия Шмайхел, а баща му ми е любимия вратар до момента.

Link to comment
Share on other sites

Весело...и трите гола на Man City - Chelsea дойдоха след спорни съдийски отсъждания... Иначе се получи много здрав мач, но милионерите ми направиха много лошо впечатление с държанието си. Веднъж ще са от губещата страна и то не беше тръшкане, не беше каране със съдията, не бяха глупави изнервени фалове... Разбирам, че са разочаровани от загубата и особено от това, че дойде малко странно, но не приляга на отбора, който всички гласят за нов шампион, и на капитана на националния отбор особено да се държат така. Някак си не бива. В крайна сметка аз съм доволен. Fergie искаше да е на точка зад Chelsea по Коледа, сега е на 2, а миналата седмица Alan Hansen му се подиграваше...ама той се подиграваше и за младите играчи, а виждаме какво прави Gibson...

Link to comment
Share on other sites

Те Челси винаги като губят се държат селски и то все най-големите им звезди- Тери, Лампарад, Дрогба, Балак. Лесно е да печелил, ама като губиш...

Link to comment
Share on other sites

Не си спомням Манчестър Юнайтед в скоро време да са имали толкова много контузени футболисти. Фъргюсън заяви, че срещу Вила Карик и Флетчър пак ще бъдат защитници, тъй като от всички контузени защитници само Видич се е възстановил. Скоулс пък е наказан, а под въпрос са Бербатов и Рууни. Очаквам да им е доста по-трудно, отколкото срещу слабата защита на Волсфбург вчера. Според мен Челси имат в следващите кръгове златна възможност да увеличат преднината си в класирането, имайки предвид, че имат лека програма декември, а от януари ще са най-вероятно без Дрогба, Есиен, Микел и Калу, които ще играят в първенството на Африка.

Link to comment
Share on other sites

Абе то всеки клуб има дълга резервна скамейка, ама въпроса е в качеството на резервите... Щото бебоците му Бешикташ ги отупаха насред Олд Трафърд...

Link to comment
Share on other sites

Определно Обертан и Гибсън са много добри попадения.Мисля си, че трябва по-често да ги пуска да играят.А не само, когато почти целия отбор не е на линия.

Link to comment
Share on other sites

Не е само с МанЮ така - и Арсенал са в същото положение. В момента официално контузени са 9 човека от първия отбор, а тези, които ги заместват, показват недобра форма (сериозна част от тях не са играли и по 5 мача този сезон) Неслучайно Венгер каза, че ще търси да купува през зимния трансферен прозорец. Следващият им мач е с Ливърпул, които ВСЕ ПАК са си труден противник. Челси наистина трябва да се възползват да дръпнат и пред двата отбора, които са им конкуренция в момента, защото без Дрогба и Есиен не ги виждам.

Link to comment
Share on other sites

Не е само с МанЮ така - и Арсенал са в същото положение. В момента официално контузени са 9 човека от първия отбор, а тези, които ги заместват, показват недобра форма (сериозна част от тях не са играли и по 5 мача този сезон) Неслучайно Венгер каза, че ще търси да купува през зимния трансферен прозорец. Следващият им мач е с Ливърпул, които ВСЕ ПАК са си труден противник. Челси наистина трябва да се възползват да дръпнат и пред двата отбора, които са им конкуренция в момента, защото без Дрогба и Есиен не ги виждам.

Не е чак толкова сериозно положението в Арсенал. Не знам как ги преброи 9 човека, но реално отсъстват Ван Перси, Бентнер, Диаби, Росицки, Клиши и резервите Гибс и Джуру. Не, че са малко контузените, но като изключим Ван Перси и Клиши, всички останали имат равностойни, че да не кажа и по-добри заместници в момента.

Виж за Евертън съм съгласен, че са по-прецакани и от Манчестър Юнайтед този сезон. Горките нямат здрав футболист - титуляр от миналия сезон, като изключим Кейхил, Бейнс, Фелаини, вратарят и в последно време едва Стивън Пиенаар. Ето това е сериозен карък. Те и затова се превърнаха в претендент за изпадане.

Link to comment
Share on other sites

Моя грешка, на официалния сайт броят и Уолкът, който игра вчера, затова ги изкарах 9. САМО 8 са :laughing: Проблемът по-скоро е, че всички високи футболисти са аут, в загубата с/у Челси вратарят беше единственият играч над 1.80 За Евертън - определено. Само на мен ли ми се струва, че преди не бяха толкова крехки футболистите..?

Link to comment
Share on other sites

Манчо падат вкъщи, Тотнъм падат вкъщи, а Челси у дома не могат да бият закъсалия Евертън. М'да, обичам английското първенство :]

Link to comment
Share on other sites

И освен всичко МанС, направиха зрелищно равенство с Болтън, като на три пъти губеха в резултата. Аз лично се надявах Болтън да победят щото играха хубаво.

Edit: Арсенал са супер калитари. Изобщо не заслужаваха победата, дори не съм сигурен, че заслужаваха и реми.

Link to comment
Share on other sites

Глупости! Ливърпул по никакъв начин не показаха, че са домакините в този мач. Бяха тотално надиграни, второто полувреме нямаха едно свястно положение. Ужасна криза е налегнала този отбор.

 

Иначе, честно казано искам Арсенал да вземат титлата тази година.

Link to comment
Share on other sites

Глупости! Ливърпул по никакъв начин не показаха, че са домакините в този мач. Бяха тотално надиграни, второто полувреме нямаха едно свястно положение. Ужасна криза е налегнала този отбор.

 

Иначе, честно казано искам Арсенал да вземат титлата тази година.

А Арсенал имаха ли полужение цял мач изобщо? Ливърпул можеха да водят с 3 гола на полувремето. А ако не беше глупавият автогол на Джонсон мача щеше да си завърши 1-0. Арсенал са просто смешни в атака с Аршавин на върха

Link to comment
Share on other sites

На Пуул играта имс падна втората част, защото се гипсираха от обрата, а според мен автогола не беше виновен Джонсън, просто той не очакваше, че топката ще мине и ще я удари. Иначе първото полувреме Арсенал бяха смачкани, те не можеха да вземат топката, да не говорим че не се забеляза никой на име Аршавин.

Link to comment
Share on other sites

Аршавин е голяма машина, доказа го пролетта с четирите си гола на Анфийлд, просто мястото му не е на върха на атаката :x

Link to comment
Share on other sites

Лицемерието за симулациите е падението на английския футбол

 

Преди мача от Шампионската лига миналата седмица срещу Фиорентина от Ливърпул дадоха шанс на националната медиа да поговори с Давид Нго - младия френски нападател, натоварен в отсъствието на Фернандо Торес със задачата да води атаката на един от най-големите клубове в света само година след идването си от резервите на Пари Сен Жермен.

 

Въпросите обаче не бяха насочени към внезапната промяна на хода на неговата кариера или към стреса от задачата да замести един от най-добрите стрелци на планетата, нито дори към драстично подобрената му игра напоследък. Не, въпросите се редяха бързо един след друг към момента, който дефинира Нго в очите на британците. Ние, журналистите, по задължение го попитахме: "Какво е да си симулант?"...

 

Нго говори тихичко и, притежаващ очакваната свенливост за 20-годишен отскоро в страната младеж, се бе изправил срещу стая, пълна с изстрелващи към него въпроси хора. В компанията на един от пресслужителите на клуба, той отговаряше на всеки от тях възможно най-добре, ала очите му неспирно сочеха към пода на пресзалата на "Анфийлд". Нго, напълно разбираемо, искаше да изчезне оттам.

 

След малко повече от 10 минути горещото му желание бе изпълнено и той напусна с дружески промълвено сбогуване. Може и да сте видели цитатите: той сподели, че Тиери Анри е неговият идол; заяви, че получените критики към него са несправедливи; отрече прескокът му над Лий Карсли при дузпата за изравняването 2:2 срещу Бирмингам Сити да е умишлен.

 

Вредата обаче вече бе нанесена. Нго бе накиснат, изпран и окачен на простора от съда на общественото мнение. Той вероятно ще се превърне в приличен нападател за Премиър лийг (никога няма да е Торес, разбира се, но определено е на път да стане тип "Крейг Белами" да речем, но не като стил, а като способности), ала ще постигне чутовен успех, ако съумее да измие от себе си стигмата, окачена днес към него. Той, като Едуардо или Дидие Дрогба, е симулант. Измамник.

 

Други цитати, които може и да сте забелязали в последните години, включват: "Никога не бих симулирал. Бих искал да мисля себе си за честен играч. Това е моят начин на игра. Не харесвам симулациите, футболът няма нужда от тях." Някакви предположения? Ами този: "Ако видя съотборник да симулира, бих му казал едно-две неща." Сетихте ли се вече?...

 

Първият, разбира се, е на Уейн Рууни от октомври 2006 г. Англичанинът Уейн Рууни, за да сме точни. Човекът, който (може би не сте забелязали) реши, че честността няма нужда да се прилага, когато губиш с 0:1 у дома от Астън Вила. Вторият цитат е на Стивън Джерард от неговата автобиография. Същият Стивън Джерард, към когото бе насочено скандирането "всичко, което правиш, са ш..ани симулации" от страна на гостуващите фенове на Арсенал в неделя. Тези на Блекбърн и Атлетико Мадрид - само произволни два примера, без съмнение биха се съгласили.

 

Нито Джерард, нито Рууни бяха разкъсани или разпънати на кръста от медиите както Нго или Едуардо в двата най-шумни дебата за симулациите този сезон. Това не са особено уникални примери - повечето футболисти симулират, когато мислят, че може да им се размине - и аз вече писах в предишен материал за абсурдността на заклеймяването на прийом, който е съвършен в най-добрите си изпълнения. Нямам и желание да изисквам те да бъдат извадени от състава на Фабио Капело за Мондиала, да бъдат влачени на жулещите се свои колена или да бъдат обстрелвани с развалени плодове. Прав им път! Лицемерието дразни леко, но двамата вероятно са били искрени в момента на изказването на тези си мисли. Както покаялият се грешник Нго призна: "Нещата се случват много бързо на футболния терен."

 

Един въпрос обаче остава да виси: защо минават между капките гмурканията на Рууни и Джерард - двама играчи, които преди всички други са ролеви модели в Англия, когато проявите на Нго и Едуардо предизвикаха дни и седмици след това дебели заглавия, пяна на устите и бяс по преките телефонни линии с искания за видеоповторения, наказания със задна дата и химическа кастрация?

 

Може би е свързано с това колко успешни бяха резултатите от подлъгването: Нго и Едуардо спечелиха дузпи, докато Рууни получи само жълт картон, а Джерард, поне срещу Арсенал, си гарантира няколко закачливи песни. Двамата англичани не извлякоха полза от своята нечестност, затова темата трябва да бъде приключена.

 

Това е странна логика. Ако човек опита да измами финансова компания и не успее, трябва ли да бъде плеснат по дупето и изпратен по живо, по здраво, докато онзи, който успее, да бъде пращан в затвора? Или, без да споменаваме никакви голфъри, би ли се почувствал по-добре Вашият партньор, като знае, че само сте се опитал да му изневерите и сте бил отблъснат, отколкото ако знае, че сте успял в прелюбодейството? И дори ако във футбола няма място за етика, защо е тази разлика в наказанията? Ако симулираш и ти се размине, да те наказват за два мача и да окалят името ти, пък ако не ти се размине, получаваш си жълтия картон и точка. Давай напред!

 

Или определящият фактор е, че ние все още гледаме на гмуркането като на чуждестранен номер, като на внесена по нашите брегове от заразени конкистадори болест, която причинява на нашето чувство за справедливост и феърплей онова, което обикновената настинка (и сифилисът) са сторили на ацтеките и инките?!

 

Повечето футболисти, сочени за майстори на тъмното изкуство, в крайна сметка не са англичани, а при това има купища английски играчи, които нямаха нужда да бъдат учени изобщо на това да се строполяват набърже. Емил Хески, Майкъл Оуен, Франсис Джефърс, Роби Савидж (той е уелсец, но разбирате накъде бия), дори Франи Лий. И само защото са от "нашите", им прощаваме, твърдим, че го правят единствено за да не изостават от чужденците, вярваме, че всичко би било чисто и неопетнено, ако я нямаше външната инвазия в английския футбол.

 

Докато това лицемерие - далеч по-голямо от ненаходчивостта на думите на Рууни и Джерард - не бъде изчистено, няма да можем да изчистим играта си от този бич. Т.е. ако въобще смятате това за бич, а не за форма на изкуство.

 

Рори Смит, вестник "Телеграф"

спортал.бг

Link to comment
Share on other sites

Мале, мале, мале... Тия Фулъм им става навик да бият Юнайтед. Няма да забравя, годината, в която Фулъм влезнаха във висшата лига, дебютния им мач им беше точно срещу Юнайтед и насред Олд Трафърд Юнайтед едвам измъкна хикса 3:3, като Малбронк изтърва дузпа срещу Бартез :]

 

Юнайтед ги отписвам от титлата. Дано поне я вземат Арсенал.

Link to comment
Share on other sites

Тоя сезон Челси ще са без конкуренция- няма Арсенал, няма МанЮ няма Пуул.

Това преди или след мача с West Ham си го писал? Че нещо се обърках с часовете?

Добри са, но чак пък без конкуренция...

 

Съдията беше супер неадекватен с тея дузпи.

Link to comment
Share on other sites

Разликата е 4 точки, а ако топчиите бият, разликата ще е 3 точки между първия и втория. Как го решихте, че няма конкуренция, след като Chelsea не могат да бият спокойно вече 4-5 мача, не е ясно, ама карай...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...