Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Интересно обаче този фотоарат (Panasonic FS3) не го намирам на dpreview.com ... Да не би да има друго наименование за американците? Този ми изглежда по-компактен, w00x, докато каноните които му препоръчваш са по-обемисти, този панасоник май е като SD 800 като размер струва ми се ... който също е много добър апарат ако питаш мен :)

 

Модела най-вероятно е FZ нещо си, а не FS. Затова не го намираш.

 

Тук вече идва въпроса, дали апарата е избран заради цената или заради размера.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Не съм толкова сигурен. Погледни страницата която е дал човека - там пише FS3, а и като гледам снимките са различни.

 

Ето модела който той е дал:

 

IPCDMCFS3BK.JPG

 

 

 

 

а ето го и FZ3:

 

fz3_3q-001.jpg

 

 

по-близо е FX3, само че той не е 8 а 6мегапиксела:

 

fx3front.jpg

Link to comment
Share on other sites

Горд собственик на FZ7 вече. Не ми се даваха двойно повече пари за за 350Д. Иначе тоя го отнесах от ибей за 270лв с две мемори карти 2+1гб калъф и допълнителна батерия. Много ме радва.

Link to comment
Share on other sites

Горд собственик на FZ7 вече. Не ми се даваха двойно повече пари за за 350Д. Иначе тоя го отнесах от ибей за 270лв с две мемори карти 2+1гб калъф и допълнителна батерия. Много ме радва.

Добре дошъл в клуба :)

Link to comment
Share on other sites

Зависи за какви снимки се търси - за любителски или за професионални :)

Иначе аз имам Praktika DPix 530Z от две години вече и мога да кажа че прави снимки с професионално качество , а иначе като параметри не е нищо особено :)

Link to comment
Share on other sites

Иначе аз имам Praktika DPix 530Z от две години вече и мога да кажа че прави снимки с професионално качество

 

Не си избрала мястото на което да ги разправяш тия лафове :)

 

"Аз имам Трабант ама по магистралата кара със 190"

Link to comment
Share on other sites

Не си избрала мястото на което да ги разправяш тия лафове :)

 

"Аз имам Трабант ама по магистралата кара със 190"

 

Хехехехехе идеше ми и на мен че човек за да изръси такова нещо първо не е правил снимки с професионален фотоапарат и второ хал хабер си няма какво могат въпросните машини ама реших че не съм кой знае колко компетентен че да счупя хатъра на elabela :) Настрана че за всички подобни апаратчета вече знам за няколко ситуации когато НЕ МОГАТ да снимат - вероятно съм споделял и тука за една-две от тях, когато се нервирах на старото ми сони, а после видях че и компактните канончета и те не могат да снимат, а само DSLR-чето ми изкара свястна снимка ... да е жив и здрав shadowhand дето ме светна за номера с white balance-a при никоните - оттогава пък какви снимки правя... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бихте ли ме посъветвали какъв фото-апарат мога да си купя до 500 лв. Ще го използвам до някъде професионално, но знам че професионалните машини са по 1000+ лв. За това моля да ми дадете 3-4 алтернативи, с които да речем да снимам поне на 25% от професионалните машини :)

 

Снимките на тъмно са много важни за мен.

 

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Ами с риск да прозвуча грубо ама това което каза е "искам с трици маймуни да ловя - знам че не става но ако може поне малки маймунки да хващам" :)

 

Освен на старо някой DSLR да намериш а снимки на тъмно обикновено излизат чисто черни... поне без светкавица... виж ако има слаба светлина, статив и нагласиш да снима няколко секунди имаш шанс да се снима нещо ;)

 

Майтапа настрана - прегледай във http://photo-forum.net/ обявите в базара за нещо - на първо четене видях ей това: http://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&...phorum_uriauth=

 

Верно не е 500лв а 650лв, и е на 30,000 кадъра и все пак вероятно ще снима по-добре от всички сапунерки и си е професионален апарат. Ако ти трябва за работа по-добре иди във фото павилиона и си харесай нещо и го вземи на лизинг - аз поне така мисля.

Link to comment
Share on other sites

Бихте ли ме посъветвали какъв фото-апарат мога да си купя до 500 лв. Ще го използвам до някъде професионално, но знам че професионалните машини са по 1000+ лв. За това моля да ми дадете 3-4 алтернативи, с които да речем да снимам поне на 25% от професионалните машини :)

 

Снимките на тъмно са много важни за мен.

 

Поздрави.

Вземи си Ixus 80 IS или някой модел на Панасоник и от двете фирми няма да сбъркаш.

Link to comment
Share on other sites

ISUS 80 ??? За професионални снимки??? Я пак? Това е най-компактния модел на Canon - я провери колко е голям сензора на един DSLR после провери и на въпросния IXUS колко е голям. A за оптиката пък и сравнение не може да става. За НЯКОЙ

 

В най-лошия случай Canon S3 (http://www.dpreview.com/reviews/canons3is) или друг от ultrazoom класа, но за въпросната цена ще трябва да е по-стар модел или апарат който няма да е съвсем нов (т.е. от магазина)

 

 

Между другото Canon S5 в щатите е около $300 като нов... виж тука е около 1000лв (http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=12_234_370&products_id=21596)... честито на печелившите :)

 

Ако имаш човек в щатите можеш доста по-ефтино да се сдобиеш с доста прилично апаратче...

 

 

semiloma, сега ако кажеш какво точно ще снимаш и колко тъмно ще е тъмното има хора тука, които биха ти дали доста добър съвет, но все пак трябват още подробности какви ще са професионалните снимки които ще правиш

Link to comment
Share on other sites

Първо искам да благодаря на отзовалите се.

 

Работя в строителна фирма и някой път директора ме праща да снимам обектите да видим колко добре си вършат работата майсторите. Тъй като това са строежи, често липсва осветление и детайлите в дадена баня или каквото и да е друго закрито помещение трудно се хващат с обектив. Поне този с който сме в момента, някакъв измислен 100 доларов апарат.

 

Тъй като машината, която възнамерявам да купя няма да бъде служебна, а лична - която ще ползвам в работата, искам първо да знам че мога да си върша работата с нея, а също така да си снимам околности, хорица и всякакви други любителски снимчици.

 

Повече от 500 лв. на този етап не мога да си позволя.

Link to comment
Share on other sites

ISUS 80 ??? За професионални снимки??? Я пак? Това е най-компактния модел на Canon - я провери колко е голям сензора на един DSLR после провери и на въпросния IXUS колко е голям. A за оптиката пък и сравнение не може да става. За НЯКОЙ

Да ето пак ,за професионални цели да точно така, правил съм снимки и по нищо не се различава от скъпите модели дето са набутвате вие глупавите телета и болни мозъци от фотофорума, които казаха "много добре" на снимка с такъв апарат след като ги излъгах ,че е с много по скъп :tongue

Link to comment
Share on other sites

В този случай мисля че повечето апарати ще могат да ти свършат работа но определено си вземи и статив - много помага. И пак зависи колко подробности искаш да хванеш и т.н. За твоята работа аз ти препоръчвам ти Канон С3 или С5 - хем не са много големи хем са доста добри... ЗНАЧИТЕЛНО по-добри от IXUS 80 и подобните - просто са различен клас апарати, но най-добре се консултирай на място със shadowhand във фото павилиона :) И другия ти вариант е DSLR на старо - това е... или така или на лизинг нещо...

 

 

Да ето пак ,за професионални цели да точно така, правил съм снимки и по нищо не се различава от скъпите модели дето са набутвате вие глупавите телета и болни мозъци от фотофорума, които казаха "много добре" на снимка с такъв апарат след като ги излъгах ,че е с много по скъп

 

Абе "пич", ти барал ли си DSLR... ВСИЧКИ апарати че и телефоните стават за да направиш снимка на открито в хубав слънчев ден леко така следобед защото точно когато слънцето е отгоре пък падат кофти сенки :P Когато снимаш при слабо осветление почва да си личи и по-малките апаратчета имат доста повече шум. Взел си апарата, харесало ти е какви снимки прави (верно хубави снимки прави но чак професионални) и после мислиш че е върха на сладоледа. Айде направи ми ей такава снимка с твоя апарат и ще си говорим пак

 

dsc2871nz7.th.jpg

 

Само да те светна че тази снимка на моята племенница, освен че е правена с Nikon D200 не е с китовия обектив...

 

И при сумрак особено ако светлината идва от прозорец срещу апарата малко трудно ще се справи.

 

 

 

Аз имах проблеми да снимам моето бебе в кошарата защото рамките на кошарата се падаха пред него и единствено ако се покача на стълба и го снимам отгоре можеше да излезе нещо, в противен случай излизаше "оградата" на кошарата или леглото по-силно осветена от светкавицата, бебето на заден план се виждаше но едно тъмно такова, а всичко зад него е просто мъгла. Пробвах с още 3-4 апарата на приятели и всичките го имат същия проблем - има ли нещо между обекта който снимаш и апарата отблясъците от светкавицата пречат повече или по-малко. Такова нещо с новия Nikon D70s нямам и си излиза всичко идеално.

Link to comment
Share on other sites

semiloma ето ти снимка (дори на сянка) с апарат струващ 166 лв. и той би ти вършил работа идеално, не ги слушай с какви глупости ти пълнят главата и не се набутвай

mimabu2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

A дали би могъл да снимаш ей в този момент нещо пред което има друг обект - сложи 1 стол пред масата а зад нея 1 шише така че да се вижда зад стола и да не е закрито изобщо но под такъв ъгъл че да се хваща в долната 1/3 от кадъра поне - т.е. стола да стои пред масата и шишето и закрива донякъде масата. Загаси лампата и снимай. До 10 мин и аз ще ти изкарам 2 снимки с Canon SD800IS (IXUS 850) и след това и с DSLR-а...

 

 

A въпросната снимка която си показал ще стане идеална със ВСЕКИ фотоапарат - първо е на дневна светлина, второ и обекта е почти статичен, от относително близко е... я пробвай докато котката ти я гони кучето да я снимаш от малко по-далече да видим какво ще успееш да направиш с твоя апарат...

Link to comment
Share on other sites

Не искам по никакъв начин мой въпрос да бъде причина за спор ...

Дядо коледа гледа от професионален ъгъл на нещата, жалко че не съм много "на ти" с камерите и не мога да разбера всичко, което обяснява. Докато простака се опитва да ми даде алтернативи на ниска цена. Благодарен съм и на двамата, обаче 2 неща трябва да са ясни

- не мога да си позволя скъп професионален апарат

- не искам и апарат за 200-300 лв.

 

Ако става въпрос моята НокиаN93 с Carl Zeiss 3,2 MP оптика прави не лоши снимки на светло, но искам нещо което ще прави добри снимки и на абсолютна тъмница ... Имам 500 кинта за харчене, дайте нещо конкретно, че още утре съм готов да го купя :)

Link to comment
Share on other sites

Аааа чакай чакай - никакъв професионалист не съм - програмист съм аз, затова и те пращам при shadowhand във фотопавилиона. Най-добре изчакай 2-3 дена за още мнения, аз просто имам наблюдение над няколко различни апарата и го споделям (може би по-разпалено отколкото трябва). Но понеже преди време доста се ядосвах че не мога да си снимам бебето, докато той е в леглото или в кошарата и накрая взех DSLR и видях бял ден и затова казвам че просто сравнение не може да става между това как той снима и другия. От неговите снимки повечето стават, от другите 1 от 10 е добре, още 3 стават горе-долу останалите са ужас... Само когато се разхождаме навън и в някоя градинка се снимаме - тогава с всичките апарати е ок.

 

Затова ти препоръчвам да си харесаш някой по-ефтин DSLR на старо отколкото компактните модели. В най-лошия случай ultrazoom моделите за това което искаш - т.е. Canon S3, S5 или аналогичните на панасоник и т.н.

 

 

 

Ето и снимките:

 

първо от "големия" апарат:

dsc4937xw1.th.jpg

 

ето го и от канончето:

 

img0803an0.th.jpg

 

Забележи как от DSLR-a това което е снимано е по-на фокус и по-добре осветено от това с малкото апаратче. А при малкото хем всичко отзад е мъгла хем всичко е на фокус ужким само че задните са тъмни.

 

Само да добявя - не изключвам и моето канонче да си свърши работа - ако искаш можем да идем утре (късно следобеда че както сега ме чака още бачкане забрави да стана преди 1следобеда) до някой обект и да снимаме с 2та ми апарата и да видиш разликата и да прецениш дали ти върши работа. Ако малкия канон ти върши работа бих могъл да ти го преотстъпя тъй и тъй искам нещо по-компактно че леко ми издува джоба. Преди време точно като се сдобих с него ми беше малко неудобен заради това че снимките се гледат като се сменя режима а аз предпочитам гледането на снимките да се превключва от друг бутон както е при големия и при старото ми сони, но вече свикнах с това и все пак предпочитам IXUS 75 за разходките - може с малко да е по-тънък и малък но в джоба се усеща а и е с 3" дисплей, не с 2.5 (вманиачавам се леко, но кеф цена няма) :)

Link to comment
Share on other sites

Дядо мраз, аз съм в Лондон, иначе ти благодаря за поканата, DSLR са апаратите на които им стърчи оптиката отпред така ли ? (сигурно се изказах много смешно, само предполагам:) ) Та, един DSLR за тия пари възможно ли е да се закупи според теб ?

Link to comment
Share on other sites

Те на всичките им стърчи оптиката. DSLR са тези на които може да им се сменя обектива (най-грубо казано).

 

А щом си в лондон защо не погледнеш на разни тамошни сайтове - трябва да може да се намери значително по-ефтино някой такъв от там отколкото от тука. Ето ти малко линкове като за щатите, сигурен съм че и в UK ще можеш да намериш нещо подобно или ще има някой от сайтовете там доставка до Лондон относително ефтино.

 

http://cameras.pricegrabber.com/digital/m/...oduct/sv=title/

http://cameras.pricegrabber.com/digital/m/...oduct/sv=title/

http://cameras.pricegrabber.com/digital/m/...oduct/sv=title/

http://cameras.pricegrabber.com/digital/m/...oduct/sv=title/

 

около $450-470 са тези което в левове е малко над 500 но е горе-долу същото нещо.

 

Настрана че там можеш спокойно да вземеш фотоапарат, да го пробраш и ако не те кефи да го върнеш и да си вземеш парите и спокойно можеш да пробваш първо някой от IXUS-ите ей тъй на размер, цвят и удобство за работа и после да пробваш става ли за това което искаш, ако не да им го върнеш :)

Link to comment
Share on other sites

Ще се влушам в съвета ти. Този апарат Canon EOS 350D определено ме кефи как изглежда, сигурно и работи добре. Благодаря за усилията, които положихте по моя въпрос. Дано направя добър избор. Ще видя какво мога да открия в Лондон и преди да направя покупката пак ще ви пиша.

 

Поздрави :)

Link to comment
Share on other sites

semiloma, добър е апарата, малко стар модел но ти гарантирам че ще вади в пъти по-добри снимки от Panasonica (DMC-LS60) на PROSTAKA или която и да е друга "сапунерка". Нека все пак се изкажат и по-разбиращите във форума от мен за конкретни марки и модели (Pentax също имат хем ефтини хем хубави модели, Nikon също, аз потърсих набързо с PriceGrabber одеве и подредих по цена резултатите колкото да намеря най-ефтините за момента DSLR-и), но разликата в класовете апарати я има и не е за пренебрегване.

 

 

И ето за сведение - снимката, заради която исках да счупя старото сони:

 

dsc03078kv8.th.jpg

 

Защото на тази снимка виждам прекрасно леглото, разните неща вързани за него а главата на бебето е такава мъгла че не ми се коментира... и така се слива с пердето отзад... абе ужас... а това е уникален момент защото беше 1вия път когато успя да се изправи сам и това го е снимала жена ми, за да ми го изпрати та да мога го видя тъй като точно тогава бях в щатите. .... И не, жена ми не е чак толкова некадърна, защото с големия Никон си прави перфектни снимки... просто апарата снима ВИНАГИ а не когато му е кеф и според фазата на луната и посоката на вятъра (образно говоря) да трябва да правиш различни неща за да излезе прилична снимка.

 

Ако още не разбираш разликата между DSLR и апарат за 200лв и не виждаш разликите в качеството на снимките явно или си абсолютно непретенциозен или имаш проблеми със зрението :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...