Jump to content
BulForum.com

Дайте мнението си за автомивките на самообслужване


zlobil

Да отвори ли Zlobil автомивка на самообслужване в Пловдив или не?  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Аз пък не обичам да си мия сам колата. Предпочитам да я дам на ръчно миене и да отида да си пия кафето около час. За 9 лв. вътрешно и външно и цял час удоволствие (в кафето). :) Има леки забележки, но за 9 лв. е перфектно. Ако е само за външно, за 5 лв и 5 минути съм готов на четките в шел. На ръчното с монетите съм се пробвал на 2 пъти, но нещо не ме влече много. Но като гледам бая народ има, които си мият така колите, така че ще върви доста. Последния път когато реших да я измия колата при машинките с монетите, имаше толкова много чакащи, че направо ми се отщя и се отказах.

А това за 15 лв. автомивката, по-добре да е с избор от няколко опции. Все пак има хора, на които колите не са кой знае колко скъпи и искат просто да са измити, а не свръх олизани (просто една нормална процедура). Пък и от къде си сигурен, че ще намериш работник/ци, който да си гледа качествено работата, да не седиш пред него да го контролираш? Един двама ще се оплачат от неоправдано високата цена и ще е до там.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply
По молба на Zlobil правя анкета, а постовете от онази тема прехвърлям тука.

Пламене, Пламене. Има опция да добавяш анкета без да правиш нова тема :blink:. Даже имаш възможност да променяш резултатите от гласуването :bgrin:.

 

 

Иначе както казах по - рано. Редовно минавам през Еко-то на Южен. Много по - удобно ми е за 5 минути да я изпръскам и да си ходя, а не да губя по 1 час да я ми я мият.

Link to comment
Share on other sites

Иначе както казах по - рано. Редовно минавам през Еко-то на Южен. Много по - удобно ми е за 5 минути да я изпръскам и да си ходя, а не да губя по 1 час да я ми я мият.

Аз като бързам за някаде ходя на четки да ми мият колата , за 6-7 мин става перфектно външно измита без да слизам от колата...

Link to comment
Share on other sites

На тоя етап няма да имам възможност да сложа и машина .... става прекалено голяма инвестицията ако работата потръгне определено ще има както казах по горе наясно съм с предимствата и , особено пък с тези които пръскат автомобила и от долу .

 

За такава инвестиция ще ти дадът пари защото същите неща, които ти написах като плюс, ще ги имат предвид и в риска по одобрението на кредита ;) Отделно не е все едно, дали за един час ще измиеш 3 коли с двама човека или 10 с една машина.

Link to comment
Share on other sites

Преди време си мих няколко пъти колата на четки. Правех го на едно Еко в София. Имаше и пръскане отдолу. Честно казано много доволен оставах след всяко измиване.

Link to comment
Share on other sites

...Има опция да добавяш анкета без да правиш нова тема :blink:. Даже имаш възможност да променяш резултатите от гласуването :bgrin:....

Знам бе...ама точно тогава имах хора при мен и бях доста разсеян с тях, та ми беше по-лесно направо да му пусна анкетата....а за резултатите от гласуването...май ми се струва, че някой друг ги е манипулирал, понеже по едно време мернах десетина гласа...а малко след това бяха останали само 2...май конкуренцията още отсега иска да съсипе бъдещия бизнес на Злобил. :devil

Link to comment
Share on other sites

говорим за последно поколение оборудване от CarWash германия.

Евентуално заплануваното място на мивката ще е на булевард Южен близо до Сервиз ФОРМУЛА

Имай предвид от мен ,че като взимаш техника ,гледай налягането на водоструйките да е поне 140 bar.

По добре е да се вземат 2 или повече машини на Керхер или Лавор отколкото машина автомат

Казвам ти го от опит ;)

 

Ако е на булевард Южен близо до Сервиз ФОРМУЛА, ще идвам и аз.

Успех

Link to comment
Share on other sites

Аз много не разбрах къде мислиш все пак да е ? Иначе не съм си мил колата сам (на такава автомивка), но идеята ми харесва и ако го направиш наистина от сърце и със желание т.е. както трябва има идея и бизнес в това. А и аз самия ще пробвам и ако ми хареса и е все пак някъде около нас (стадион Ботев), а и за отстъпка май мернах нещо мога да съм редовен ползвател демек клиент.

 

Иначе успех ти пожелавам на начинанието.

Link to comment
Share on other sites

Може малко смешно да звучи, но аз колите си не ги карам на автомивки. При наличието на 2 места за миене (1 на открито и 1 закрито) и 2 водоструики, а и голяма колекция от препарати...

 

Поне ако си я одраскам знам, че аз съм си виновен, а не някой сульо...

Останалата ми част от препаратите... малко е пообедняла колекцията... :blush:

И аз съм така на 100% .. не че вече на моята и е останал кой знае колко лак , пък и освен тва лично аз предпочитам колата ми да е с вид на офроуд стар .. особено в зимния сезон . Но пък за сметка на тва с удоволствие бих дал 1-2 левчета да я мина с една прахосмукачка вътре , щото ми е супер шибано вътре да седя в кочина . Пък и дори няма да се занимавам с препарати отвънка .. отивам , пускам и една струя и тва е .

'За' съм и ще посещавам от време на време, като нямам време да отида до нашата база , която е извън Пловдив , че да се "обслужа" :)

Link to comment
Share on other sites

Имаш и моето левче! :lol:

ЕДИТ: И... Тва дет викаш за намалението за съфорумци - приятелите са си приятели, но сирИнето е с ПАРА! При това много пара! Не прави подобно нещо!

ЕДИТ2: Тва за етажерките не го зацепих. Нещо изтървах?

Link to comment
Share on other sites

За персонала...ами кой ще извършва подръжката?Кой ще се грижи за пароструйките?!Мен мисълта си ми беше точно като на zlobil за един човек на каса, който да може да ти развали, да ти даде съвет и да не се държи като простак.

И за по-високата цена съм съгласен, качествената услуга е логично да е по-скъпа.Който не му харесва им избор все пак.

може да се сложи машина, в която като пуснеш хартиени пари да ти пусне стотинки

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ2: Тва за етажерките не го зацепих. Нещо изтървах?

 

Прав си. Това си е хумор, ама някои според тесногледа си го зацепват буквално и се изкофтва работата :lol:

Link to comment
Share on other sites

Само струйка без препарат нищо не прави, маха само по едрата мръсотия а прахта си остава и като изсъхне колата става грозна картинка.Така че само на струйки не ти препоръчвам да караш, трябва да имаш и безконтактно!!!

 

НАЙ-ДОБРАТА МИВКА Е ТАЗИ ЗАД НОВОТО ПУ ДО БЕТОНОВЪЗЕЛА Holcim. Опитайте там- няма да съжелявате!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Прав си. Това си е хумор, ама някои според тесногледа си го зацепват буквално и се изкофтва работата :lol:

Прав си. Това е хумор, когато се разбира кой е "той" и кой е "ти". Иначе е просто пенсионерски лаф...

Link to comment
Share on other sites

Прав си. Това е хумор, когато се разбира кой е "той" и кой е "ти". Иначе е просто пенсионерски лаф...

 

Прав си. Аз с него не мога да се меря, ама сина ми може. Само малко още да порасне :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама ти можеш да си позволиш 10 лв за мивка, а той си разпродава етажерките да има за бензин

 

 

Чиче, нещо каза ли ми?

 

Интересно ми е какъв ти е проблемът с мен?

Link to comment
Share on other sites

Има хляб в идеята.

 

За пример ще дам Италия, където събота и неделя са бъкани от народ тия автомивки и прахосмукачки на самообслужване.

 

Живот и здраве да я направиш и ще идвам и аз да си препръсквам БУ-то, макар и ОМВ да ми е по на чалъм.

Link to comment
Share on other sites

Прави хавата Василе. Таман мое да се събираме в неделя само съфорумци да правим барбекю и да си мием колите :) И да си мерим пишките много ясно :) Ще е фън мисля :)

Link to comment
Share on other sites

Само струйка без препарат нищо не прави, маха само по едрата мръсотия а прахта си остава и като изсъхне колата става грозна картинка.Така че само на струйки не ти препоръчвам да караш, трябва да имаш и безконтактно!!!

 

НАЙ-ДОБРАТА МИВКА Е ТАЗИ ЗАД НОВОТО ПУ ДО БЕТОНОВЪЗЕЛА Holcim. Опитайте там- няма да съжелявате!!!!!!!

 

аз ако се емна от нас да ида до там.....ще ми излезе колкото половината планета пайнер да ми мият колата по монокини :lol:

Link to comment
Share on other sites

аз ако се емна от нас да ида до там.....ще ми излезе колкото половината планета пайнер да ми мият колата по монокини :lol:

И докато се върнеш в града и стигнеш центъра, и колата вече ще е мръсна. :D

Link to comment
Share on other sites

Прави хавата Василе. Таман мое да се събираме в неделя само съфорумци да правим барбекю и да си мием колите :) И да си мерим пишките много ясно :) Ще е фън мисля :)

 

мястото е 3.5ДКА с постройка :lol:

идеално ще е ;)

 

Правя последни проучвания каква техника да сложа карчер или италианска и в понеделник отивам да давам заявки :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...