Jump to content
BulForum.com

Дайте мнението си за автомивките на самообслужване


zlobil

Да отвори ли Zlobil автомивка на самообслужване в Пловдив или не?  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply
Guest Rumbata

Гласувах с - Не виждам много смисъл......

Никога не мога да си измия колата както го правят професионалистите, а за вътрешно почистване - абсурд. Така и така се плаща и се губи време, що да се мокря и гърча...

Иначе идеята ми се струва добра. Убеден съм, че има хляб в това начинание, стига да е направено както трябва.

Но трябва да се прекръсти на Авто Автомивка :D

Link to comment
Share on other sites

Да отвори ли Zlobil автомивка на самообслужване или не

 

Хахахахахахаха мнооого яко заглавие :) :) :) -> Заглавието вече не е същото (по молба на Злобил)

 

Аз лично съм от мързеливите и не мия много много коли, а и предпочитам да ми я измият докато си пия неделното кафенце на слънце с приятели на мохабед :)

Дето се вика рядко хващам маркуча :D

Link to comment
Share on other sites

Злоби, защо не си я направиш и с валяци и с сушоар, отделно площадка за безконтактно, за да може да се комбинира. Има доста хора дето не им пука от валяците. Иначе има варианти миеш безконтактно, пръскаш вакса и на сушуара

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Най ме кефят тия с валяците - за нула време става...

Стига да не забравите някое задно стълко леко отворено както ми се случи веднъж. Докато се протегна да го затворя и ..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Злобил , а замислял ли си се зимата колко човека ще си мият сами колите ?

 

Аз например - ако има някаква машина да ми пръска колата отдолу и подкалниците. Иначе винаги след пътуване минавам да ми свалят солта (сняг и лед ако има) преди да я прибера в гаража

Link to comment
Share on other sites

Zlobil, според мен първо трябваше да реализираш идеята и след това да ни зарибиш :)

 

сега винаги ще се намерят "доброжелатели" да ти подлеят вода майна...

Link to comment
Share on other sites

Абе мотора винаги може на тротоара да го измиеш. Кола вече е друго нещо да я миеш пред блока

И ти си прав,но препочитам да дам едно левче и да го цъкна с пароструйката отколкото да се дупа 1 час да го сапунисвам и да го плакна :D

Link to comment
Share on other sites

Zlobil, според мен първо трябваше да реализираш идеята и след това да ни зарибиш :)

 

сега винаги ще се намерят "доброжелатели" да ти подлеят вода майна...

 

То така лесно ставало :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз ще се възползвам от личното миене. :)

 

Омв-то бая скъпо стана, за да измиеш мръсна кола(външно) ти трябват поне 2-3лв, а колата пак остава далеч от това да си е тръкнеш с гъбка и подсушаване на някоя автомивка..

 

А Еко-то до затвора е идеално! Пак повтарям идеално е, понеже със слабата си струя си мия колелото след каране, без да се притеснявам за движения, главини и тъй нататък.

 

Ако е направиш на Южен ще ме имаш за клиент!

 

Инак офертата за професионалист да ми е измие, май няма да се възползвам, колата не е нищо особенно и няма да намеря разлика дали аз ще я измия или някой мастър:)

 

Желая успех с начинанието ;)

Link to comment
Share on other sites

Гласувах с - Не виждам много смисъл......

Никога не мога да си измия колата както го правят професионалистите, а за вътрешно почистване - абсурд. Така и така се плаща и се губи време, що да се мокря и гърча...

Иначе идеята ми се струва добра. Убеден съм, че има хляб в това начинание, стига да е направено както трябва.

Но трябва да се прекръсти на Авто Автомивка :D

 

 

професионалистите...... :lol:

кажи коя е тая автомивка с професионалисти да ходя да мия там колите :wacko:

 

Злоби, защо не си я направиш и с валяци и с сушоар, отделно площадка за безконтактно, за да може да се комбинира. Има доста хора дето не им пука от валяците. Иначе има варианти миеш безконтактно, пръскаш вакса и на сушуара

 

и това го мислих ама тия машини струват майка си и баща си , отделно доста хора са предубедени към тях макар че в чужбина се ползват основно само такива машини , може би по нататък незнам не съм го обмислял този вариант макар че има машини които съм сигурен че мият много по-добре от който и да е човек отделно има и такива които с дюзи мият колата и отдолу......

 

 

Злобил , а замислял ли си се зимата колко човека ще си мият сами колите ?

 

замислял съм се - бакшишите , те са задължeни да карат с чисти коли вярно зимата работата сигурно ще намалее доста но дори и на обикновенните мивки зимата работата намалява драстично . те хората са си го казали зимата е мъртъв сезон има няколко празника по които хората щъкат за подаръци през другото време всеки къта парички и стои на топло......

 

Zlobil, според мен първо трябваше да реализираш идеята и след това да ни зарибиш :)

 

сега винаги ще се намерят "доброжелатели" да ти подлеят вода майна...

 

 

идеята.... тя не е моя , измислисли са го много много преди аз да се сетя за такова нещо проблема е в реализация , средства , разрешителни и т.н.

всеки може да се сети но не на всеки му се занимава толкова ..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Омв-то бая скъпо стана, за да измиеш мръсна кола(външно) ти трябват поне 2-3лв, а колата пак остава далеч от това да си е тръкнеш с гъбка и подсушаване на някоя автомивка..

точно за 2-3 лева колата става перфектна,ама се иска малко желание да имаш. ;)

 

на омв станах свидетел как едно типче успя с 1 левче да си пръсне едната врата и предния капак на А класичката,забавно беше :lol:

Link to comment
Share on other sites

Злоби, мръсотия по улиците винаги ще има, наказанията за миене пред блока с чешмяна вода ще се увеличават, така че инвестицията си заслужава. Но ако вземеш качествени машини и се рекламират като такива. не забравяй все пак,че времето е пари - особено за бакшишите. Като хванеш 2-3 фирми и им даваш ддс фактури (щото ще ти трябва разход да си оправдаеш вноските по кредита) и си на 6

Link to comment
Share on other sites

zlobil , между другото освен бакшишите дето мият коли по такива мивки други хора не знам дали си ги мият. INCINERATOR ми е единствения приятел който си мие колата сам...

Link to comment
Share on other sites

Аз затова го насочвам към машините, защото човек който си мие колата два пъти седмично не си я мие сам. Моята кола в момента е с един пръст кал единственно защото не ми се чака половин час да ми я мият. А и не съм само аз така.

Link to comment
Share on other sites

На тоя етап няма да имам възможност да сложа и машина .... става прекалено голяма инвестицията ако работата потръгне определено ще има както казах по горе наясно съм с предимствата и , особено пък с тези които пръскат автомобила и от долу .

Link to comment
Share on other sites

На тоя етап няма да имам възможност да сложа и машина .... става прекалено голяма инвестицията ако работата потръгне определено ще има както казах по горе наясно съм с предимствата и , особено пък с тези които пръскат автомобила и от долу .

А не мислиш ли , че повече ще върви ако е автомивка с хора които ти мият колата(ако наблизо няма добра автомивка) , пък и инвестицията си мисля , че е същата като при това с жетоните. Единствения проблем е персонала , но пък и там си има тънкости...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...