Jump to content
BulForum.com

Дайте мнението си за автомивките на самообслужване


zlobil

Да отвори ли Zlobil автомивка на самообслужване в Пловдив или не?  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

мястото е 3.5ДКА с постройка :lol:

идеално ще е ;)

 

Правя последни проучвания каква техника да сложа карчер или италианска и в понеделник отивам да давам заявки :wacko:

 

Вземи техниката която има сервиз в Пловдив!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

всичките имат сервиз в пловдив които съм проучил но все пак мисля да е карчер , имам такава пароструйка от сумати години и не е мръднала а е измила няма да ти говоря колко коли и други работи , тия италианските нещо не съм много офертиран не съм ги чувал до сега

Link to comment
Share on other sites

всичките имат сервиз в пловдив които съм проучил но все пак мисля да е карчер , имам такава пароструйка от сумати години и не е мръднала а е измила няма да ти говоря колко коли и други работи , тия италианските нещо не съм много офертиран не съм ги чувал до сега

 

Ако е тоя сервиз които е на цариградско ли как се води... то е един сервиз, направо нямам думи :D

 

 

1 седмица след ремонт при тях водоструйката замина за кофата за боклук :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам , аз лично съм много доволен от Карчер като фирма , тия италинките за които споменах даже и дистрибутора не беше особено обедителен , единственният плюс при тях е че цялата инсталация я правят те а при карчера ще трябва аз да си правя халето , макар че не съм сигурен дали така няма да излезе доста по евтино , все пак тая фирма ми искам 4000лв за осветление а тва е нелепа сума ........

Link to comment
Share on other sites

все пак тая фирма ми искам 4000лв за осветление а тва е нелепа сума ........

Тия 4 бона само за лампите ли ти ги искат? :confused

Щото поназнайвам нещичко за осветителни тела и ел.инсталаций.

Link to comment
Share on other sites

Ами да се съберем да помогнем ако трябва бе злобич,който с каквото може,аз мога да боядисвам разни стени и тавани,подове,друг разбира от осветителни тела,трети от струйки,четвърти от ВиК инсталации.Всеки може да помогне стига да иска :)

Link to comment
Share on other sites

Ами да се съберем да помогнем ако трябва бе злобич,който с каквото може,аз мога да боядисвам разни стени и тавани,подове,друг разбира от осветителни тела,трети от струйки,четвърти от ВиК инсталации.Всеки може да помогне стига да иска :)

ако той иска да бъде професионално направено, това звучи несериозно

Link to comment
Share on other sites

ако той иска да бъде професионално направено, това звучи несериозно

На другаде ми беше насочена мисълта,шеговито едно такова ако ме разбираш :)

Link to comment
Share on other sites

Тия 4 бона само за лампите ли ти ги искат? :confused

Щото поназнайвам нещичко за осветителни тела и ел.инсталаций.

 

и аз бях е така :blink: като ми го изръси тоя който ми направи офертата не съм особено наясно кви пари а халогенните прожектори ама предполагам че за под 1000лв ще направя цялото место да е като ден не само клетките :wacko:

иначе тия италианските отпадат цените им са безбожно надути примерно да опашат 3те клетки с луминисцентни лампи така че тия прозрачните плоскости да светят и да се вижда от далече искат 2700лв ....... :lol:

 

Ами да се съберем да помогнем ако трябва бе злобич,който с каквото може,аз мога да боядисвам разни стени и тавани,подове,друг разбира от осветителни тела,трети от струйки,четвърти от ВиК инсталации.Всеки може да помогне стига да иска :)

 

както казах и по напред не смятам да правя компромиси ;)

иначе да шегата я схванах :)

Link to comment
Share on other sites

и аз бях е така :blink: като ми го изръси тоя който ми направи офертата не съм особено наясно кви пари а халогенните прожектори ама предполагам че за под 1000лв ще направя цялото место да е като ден не само клетките :wacko:

иначе тия италианските отпадат цените им са безбожно надути примерно да опашат 3те клетки с луминисцентни лампи така че тия прозрачните плоскости да светят и да се вижда от далече искат 2700лв ....... :lol:

Това което са ти казали като цени наистина е доста скъпо.Но е добре да и имаш предвид няколко неща:

1.Районното осветление - като за него е най-подходящо да се ползват улични осветителни тела с живачна крушка(около 150-250W зависи от броя на осв.тела) или прожектори с метал-халогенна крушка(70-150W също зависи от броя на осв.тела.)Не слагай обикновенни халогенни прожектори в никакъв случай.Първо че консумират повече електричество и второ, че поддръжката после им излиза доста по скъпа.Вярно е че първите осв.тела са по-скъпи, но разликата с обикновения халоген се стопява за по-малко от 6месеца.

2.Основно осветление(в клетките) - Задължително използвай флуоресцентни осветителни тела(лум.лампи) 2x58W е най-добрия вариант.Но задължително сложи хубави тела и с IP65/66 (това е степента на защита от проникване на прах и вода.)

P.S.Италианските не са чак толкова по-скъпи.Според мен си попаднал не където трябва.

 

Моя съвет е да похарчиш малко повече пари и да сложиш по-добри осветителни тела за де не си скубеш косите после.Ако искаш може да те насоча към една - две фирми.

Link to comment
Share on other sites

По принцип поста ти ме се явява в доста голяма помощ , осветлението онзи ден след като се опитах да си измия колата сам към 9 вечерта на една мивка на самообслужване видях на сутринта какво е лошото...... мивката беше с обикновенни луминисценти лампи от тия по 120 ...... доста заблуждаващо...

 

бих ти бил много благодарен ако споделиш фирма която може да се заеме с цялостното ми осветление и на мивката и на паркинга понеже ще има и паркинг към парцела .....

Link to comment
Share on other sites

Само съвет, поинтересувай се и от LED телата за осветление.Не искам да ги рекламирам ама сам ще видиш, че имат някои "малки" предимства.

Link to comment
Share on other sites

Чесно казано за това не се бях замислял , фирмата от която купих билярдите преди време ми предлагат постоянно да сложа такова осветление че гори малко и т.н. и т.н. ама реално при мене осветлението май се води промишлено , ледовете имат ли изобщо толкова силни тела примерно да осветява колкото един прожектор на филипс еди колко си вата .... незнам както ти казах не съм запознат просто като някой ми каже лед и се сещам за габаритите на колата ми ..... :(

Link to comment
Share on other sites

Има ли къде да прочета или евенуално фирма в пловдив която да се занимава с такова чудо понеже за сега само за осветлението нямам идея какво ще бъде и кой ще го прави другото криво ляво знам къде да отида......

Link to comment
Share on other sites

Има ли къде да прочета или евенуално фирма в пловдив която да се занимава с такова чудо понеже за сега само за осветлението нямам идея какво ще бъде и кой ще го прави другото криво ляво знам къде да отида......

Имам един познат,който в момента се занимава с едни LED прожектори и скоро ще пуска производство.

Ще се чуя с него да видя до къде е стигнал и ще пиша.Осветил е няколко обекта (обществени) в Чепеларе и Смолян.

Link to comment
Share on other sites

Такааа.....мъчи ме е едно нещо и навсякъде срещам различни отговори . Значи автомивката започва да се прави след седмица , но все още се колебая какво точно да има , според вас не е ли по-добре да направя 2 клетки с обслужващ персонал с нормални пароструйки и да си плащаш за да ти измият колата докато пиеш кафе в офиса и следиш какво става и 2 клетки на самообслужване който бърза и не му се чака да да пусне левче и да се обслужи за мене това май е по-добрият вариант ...... или другия вариант е 3 клетки на самообслужване и след време още 1-2 в която ти я мие професионалист .

 

 

тоест според вас кое е по-доброто решение:

 

3 клетки на самообслужване с опция след време да има още 2 клетки в които да ти мият колата професионалисти .

 

2 клетки на самообслужване + 2 клетки с миячи ?

 

 

понеже знам какво е да си завариш колата надрана , аз лично ще стоя там да наблюдавам работата като и при самообслужването и при другото миене гарантирам само немски препарати на сонкас и даерг

 

 

 

иначе при измиване с мияч процедурата ще е следната на цена 12лв :

 

намокряне на колата със струйката и отстраняване на големите частици

напръскване с безконтактен препарат/авто шампоан + вакса

изплакване на колата със струйката - 150Бара налягане

подсушаване на колата + нанасяне на вакса

забърсване на тапицерията и прозорците на колата със специални препарати

нанасяне на препарат за блясък на борда на гумите + защита

почистване на купето с прахосмукачка

ароматизиране на колата чрез напръскване с ароматизатор (напръскват се мокетните стелки) - различни аромати

 

 

 

При самообслужването за 1лв получавате 3 минути работа с машината и разполагате с 5 програми

 

1. Нанасяне на препарат за безконтактно измиване + полиращ ефект

2. Ползване на четка + авто шампоан

3. Изплакване с Пароструйка

4. Нанасяне на тънък филм восък в/у автомобила предпазващ и "бляскъв" ефект

5. Изключителна грижа - Нанасяне на ускорители на химически ускорители на съхненето + гланц

 

(всичките препарати са безвредни на автомобила и са на фирмите - DAERG , SONAX , TURTLE WAX.

Link to comment
Share on other sites

Според мен направи 2 на самооблужване и 2 с миячи, щото много хора, да не кажа повечето, предпочитат просто да си оставят колата да им я измият и после да си я вземат...

Link to comment
Share on other sites

Такааа..... ;)

Аз ти казах за личния ми избор...предпочитам да пия кафе, друг да се мокри и накрая да му оставя бакшиш, но други предпочитат сами да действат - всеки си е с различни разбирания....и коли... ;)

Link to comment
Share on other sites

Да това ми е ясно точно заради това не изключвам факта че много хора го предпочитат това а нямам ли такива клетки губя доста голям процент от потенциални клиетни

Link to comment
Share on other sites

аз само не разбрах на кое от двете места дето беше споменал се спря?!(говоря за това къде ще се намира )

Link to comment
Share on other sites

Най добре е да има 3 клетки с професионалисти и една на самообслужване ,но и тя да бъде с обикновена машина ,а не автомат с монети , което е пълен ташак :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Най добре е да има 3 клетки с професионалисти и една на самообслужване ,но и тя да бъде с обикновена машина ,а не автомат с монети , което е пълен ташак :bgrin:

 

Аз предлагам да има и 2-3 стаи с професионалистКИ че да забавляват по-претенциозните клиенти докато професионалистите им мият колата :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам да има и 2-3 стаи с професионалистКИ че да забавляват по-претенциозните клиенти докато професионалистите им мият колата :lol:

някой май е успял да скатае тигана с двойното дъно и сега се е размечтал, щото не се е усетил, че бабамраз си има резервен.

 

ако няма достатъчно бързо миене от кадърни хора докато си пия кафето, директно ме пишете към изгубените клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...