Jump to content
BulForum.com

Дайте мнението си за автомивките на самообслужване


zlobil

Да отвори ли Zlobil автомивка на самообслужване в Пловдив или не?  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

някой май е успял да скатае тигана с двойното дъно и сега се е размечтал, щото не се е усетил, че бабамраз си има резервен.

ако няма достатъчно бързо миене от кадърни хора докато си пия кафето, директно ме пишете към изгубените клиенти.

Ти оста'й...че на баба мраз аз съм й валидирвал ъкаунта... :bgrin:

 

@mobo, ти пък къде си се разбързал толкова...като решиш да си миеш колата, звънни да го съчетаем и аз да измия моята, пък докато чакаме и си пием кафето, може да ударим по едно сантасе... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply
@mobo, ти пък къде си се разбързал толкова...като решиш да си миеш колата, звънни да го съчетаем и аз да измия моята, пък докато чакаме и си пием кафето, може да ударим по едно сантасе... :lol:

 

Идеята ми хареса! Определено следващия път аз ще ти звънна когато реша да си мия мойта. И това със сантасето.

 

Между другото - мечтая си да намеря автомивка с някакъв детски център до нея - чух че в новотела имало такова но така и не успях да проверя - когато отидох към 4 ми казаха че до 7 било заето всичко и нямало да могат да ми я измият.

Link to comment
Share on other sites

2 клетки на самообслужване + 2 клетки с миячи ?

понеже знам какво е да си завариш колата надрана , аз лично ще стоя там да наблюдавам работата като и при самообслужването и при другото миене гарантирам само немски препарати на сонкас и даерг

иначе при измиване с мияч процедурата ще е следната на цена 12лв :

 

намокряне на колата със струйката и отстраняване на големите частици

напръскване с безконтактен препарат/авто шампоан + вакса

изплакване на колата със струйката - 150Бара налягане

подсушаване на колата + нанасяне на вакса

забърсване на тапицерията и прозорците на колата със специални препарати

нанасяне на препарат за блясък на борда на гумите + защита

почистване на купето с прахосмукачка

ароматизиране на колата чрез напръскване с ароматизатор (напръскват се мокетните стелки) - различни аромати

Ако наистина е така, съм готов да пробвам "поне" веднъж. Иначе аз съм ЗА да се отворят 2 клетки с миячи + 2 клетки за самообслужване. След година, очаквам и трета клетка за самообслужване ;) (не за друго , ами просто гледам, че има доста желаещи за това) и всичко ще е ОК.

 

Аз предлагам да има и 2-3 стаи с професионалистКИ че да забавляват по-претенциозните клиенти докато професионалистите им мият колата :lol:
ей за това 15 лв. вече бих дал. :lol:
Link to comment
Share on other sites

ей за това 15 лв. вече бих дал. :lol:

 

Да да ... за толкова ще трябва да ги събира от гарата труженичките :lol:

 

 

----------------------------------------------

 

Сега сериозно - най-големия ми зор е чакането и изобщо това да намеря време да си закарам колата там. Ултра яка услуга ще е да мога да повикам някой да му връча ключовете и той след 2часа да ми я докара измита а аз междувременно да съм си свършил работата - примерно отивам при едни мои клиенти и редовно по 2часа стоя при тях, ако в това време има на кой да си дам колата и да ми я върне измита ще е върха просто.

Link to comment
Share on other sites

Абе пак казвам - всеки има различен начин на живот...Един бърза и иска хем да е качествено, хем да не чака ; друг не би поверил колата си в чужди ръце и ще се пелтае 2 часа сам да я маже с какво ли не ; трети пък (и аз попадам в тази група) нямат особени претенции към измиването, тъй като автомобилът им не струва 5-цифрена сума, не са си го купили за да го карат вечно и да ходят с него по изложби и знаейки, че утре пак ще е мръсен...искат едно добро и сравнително бързо измиване.

 

/и малко off/

...................................

нанасяне на препарат за блясък на борда на гумите + защита

...............................

Тая точка смятам да я пропусна, понеже след последното Калояново гумите ми вече нямат борд, та няма какво да се маже по тях. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо като се постопли колите да ги мият каки по прашки, а за редовните клиенти - свирка, като от рекламата.

 

Злоби само внимавай с ароматите, че повечето са отвратителни. Аз винаги предупреждавам да не ми ароматизират купето, че после ти се вмирисват дрехите и почваш да миришеш на бакшиш

Link to comment
Share on other sites

Ееееех мързели такива. Аз пък си купих водоструйка и сам си я мия колата. Малко за раздвижване, след постоянното висене пред компютъра. Тамън да ми се проветри главата. Никви автомивки, никви 5 лева. Вие чак карти ще играете докато чакате. Иначе на самообслужване пак е добре. Знаеш си какво искаш и го правиш, поне не набутваш пари в техника и няма съседи да ти мрънкат, че си наводнил пред блока :)

Link to comment
Share on other sites

zlobil а тези чиито коли не са с металик боя да не им падне и малкото останала от безконтактните препарати ? Май май варианта за 2 на 2 клетките е най-добър . Хем да не се образува опашка от чакащи някой да им измий колата , хем тези на самообслужването ще вършат по-бързо работата си .

 

djadomraz като те мързи толкова ако не съм на работа бих ти дундуркал колата до автомивка и обратно . НО после да не се оплачеш , че често сменяш гуми :)

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо като се постопли колите да ги мият каки по прашки, а за редовните клиенти - свирка, като от рекламата.

 

Злоби само внимавай с ароматите, че повечето са отвратителни. Аз винаги предупреждавам да не ми ароматизират купето, че после ти се вмирисват дрехите и почваш да миришеш на бакшиш

 

по принцип и аз ги предупреждавам обаче има 2-3 аромата които ми допадат , ще има избор ;)

иначе за какичките и аз съм навит , всеки ден ще ходя да ми я мият :lol:

 

zlobil а тези чиито коли не са с металик боя да не им падне и малкото останала от безконтактните препарати ? Май май варианта за 2 на 2 клетките е най-добър . Хем да не се образува опашка от чакащи някой да им измий колата , хем тези на самообслужването ще вършат по-бързо работата си .

 

djadomraz като те мързи толкова ако не съм на работа бих ти дундуркал колата до автомивка и обратно . НО после да не се оплачеш , че често сменяш гуми :)

 

има препарат за безконтактно за коли които не са металик , отделно има 3 вида за нови, средно стари и стари бои ;)

Link to comment
Share on other sites

Дам с тия каки

"Мило къде я миеш колата?"

"Еди-къде-си, ако искаш иди я измий ти следв. път."

 

След това.

"ЕБАСИ!!!НЕ ВИДя ЛИ КАК Е НАДРАНА КОЛАТА?!ТИЯ ОТ АВТОМИВКАТА ЩЕ ГИ УБИЯ!"

"А не, мило.То аз с ключа я надрах след като видях кой ти я мие там и питаха за тебе."

Link to comment
Share on other sites

Защо не пробваш продуктите на MA FRA имат представителство в Пловдив. Аз лично съм много доволен.

 

Защото най-вероятно с тези препарати няма да се вмести в цената от 12лв. Иначе поне според мене надали има по добри от тях....

Link to comment
Share on other sites

Ще ги погледна и тях , стига да се вписват в някви ценови граници които спазвам ще ги ползвам но силно се съмнявам..... за мене не е проблем ама високата цена ще стресне доста клиенти

Link to comment
Share on other sites

Ще ги погледна и тях , стига да се вписват в някви ценови граници които спазвам ще ги ползвам но силно се съмнявам..... за мене не е проблем ама високата цена ще стресне доста клиенти

 

 

В офиса имам ценова листа, в понеделник ще ти пиша примерни цени ;)

Link to comment
Share on other sites

И какъв е проблема - слагаш 3 вида измиване в зависимост от препаратите пък който иска тънко, който скъпо и хубаво... не виждам проблем аз...

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо като се постопли колите да ги мият каки по прашки, а за редовните клиенти - свирка, като от рекламата.

Преди година или две имаше нещо подобно в Пловдив. Две момичета миеха колите в автомивката до Румекс. Тази на булевард Източен, когато идваш от ВСИ. Особено едната не изглеждаше никак лошо. Доста се стараеха момичета за да лъснат колите. От доста време не съм ги виждал.

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо като се постопли колите да ги мият каки по прашки, а за редовните клиенти - свирка, като от рекламата.
Две момичета миеха колите в автомивката до Румекс. Особено едната не изглеждаше никак лошо. Доста се стараеха момичета за да лъснат колите. От доста време не съм ги виждал.

Сигурно са им се свършили свирките... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако мивката ти се разработи както трябва,което искрено ти пожелавам,2 клетки с миячи няма да са ти достатъчни.Лично мнение от човек дето е работил по доста мивки :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Стартира ли проекта или си го замразил ? Цяла зима колата чака да пуснеш обекта , но дали ще дочака ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...