Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
Mi Start --> Run --> pishesh "cmd"

Enter i v 4ernoto prozor4e pishesh "shutdown -a" i pak natiskash enter.

 

A ina4e si proveri kompa za virusi, zashtoto nai-veroqtno imash neshto hodeshto nalqvo-nadqsno iz harddiska ti...

proverix s makafeto nishto ne nameri :(

 

-------aide 1 edit i az da vkaram :)

 

s nod32 sashtiq rezultat - nishto ne namira

 

Blagodarq za pomoshta @basten.

Firewall na win-a sam si go pusnal ot otdavna.

sega chak svalix update-a za koito si dal link, pri instalaciqta mi pishe che Service pack-a, koito imam e po-nov ot toq update/ koito e mai ot 2004 godina :> /

 

svalix i Sasser Worm Fix na Symantec, sega skarnira... i toi nishto ne nameri :D

to tova ne e virus, a neshto ot roda na spyware.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kaspersky.com/virusscanner

Ako ti se zanimava de... ina4e tova deto ti go kazah shte spira shutdown-a... ama ne e hava.

otdelno koga se slu4va... opishi simptomite, moje nqkuv driver ili neshto drugo da e povliqlo na stabilnostta na sistemata.

 

Ina4e moje da si barnal blaster/sasser worm ili nqkva tqhna raznovidnost.

 

Sloji nqkakuv firewall ili pone dai enable na tozi deto ti e s bozata... A i ako mojesh da zakurpish s nqkoi i drug critical update.

 

Posleden Edit :)

 

Update

 

Sasser removal tool

 

A tuk mojesh da vidish kak da si pusnesh firewalla na win-a. Tova go napraiv predi gornite 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Аре кажете отде мога да дръпна кеъ за касперски плс

от тук http://search.nicksoft.info/ и пишеш квот ти тряя :rolleyes: :rolleyes:

 

от тук http://search.nicksoft.info/ и пишеш квот ти тряя :rolleyes: :rolleyes:

според вас коя е наи-добрата анти-вирусна защото...съм с F-Prot и като сканирам накрая ми дава 1 file disinfected i 122 quarantined..кво е тва quarantined ??? :P

Link to comment
Share on other sites

здравайте и от мен :P. имам няколко проблема, така че направо към въпросът.

ако имам следните параметри да предложите каква анти-вирусна да сложа, сега съм с нортан2005 ама не е за моята машина :blink:

xp professional; sp2; Intel Pentium 4, 2400 MHz; 512 MB (PC2700 DDR SDRAM); GIGABYTE MAYA RADEON 9000 PRO (Omega 3.8.205) (64 MB); за друго ако трябва казвайте. повече ме притесняват ето тези три еxe-ta: Csrss. exe; Lsass. exe; Spoolsv. exe. знам че са вироси, видях ги в интернет описани подробно

таа ПОМАГАЙТЕ :notify:

Link to comment
Share on other sites

...сега съм с нортан2005 ама не е за моята машина :blink:

xp professional; sp2; Intel Pentium 4, 2400 MHz; 512 MB (PC2700 DDR SDRAM); GIGABYTE MAYA RADEON 9000 PRO (Omega 3.8.205) (64 MB); за друго ако трябва казвайте. повече ме притесняват ето тези три еxe-ta: Csrss. exe; Lsass. exe; Spoolsv. exe. знам че са вироси, видях ги в интернет описани подробно

таа ПОМАГАЙТЕ :notify:

Не знам...аз от години съм с различните версии на Нортън, дори от времето, когато бях с доста по-слаба машина от твоята и никога не съм имал проблеми с него (ако си обновяваш дефинициите горе-долу през седмица).

Тия "exe"-та къде ги видя (освен в нета)? Гледай никога да не стартирваш никакви неидентифицирани exe-та....погледни си в StartUP фолдера...абе въобще да не ти се е прикачило някое и да се стартира автоматично след рестарт например.

А иначе Нортъна досега не е пропускал нищо, въпреки че често се мотая в разни руски хакерски сайтове, дето трябва само да отвориш сайта и веднага се пробват да ти прикачат троянец. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

здравайте и от мен :P. имам няколко проблема, така че направо към въпросът.

ако имам следните параметри да предложите каква анти-вирусна да сложа, сега съм с нортан2005 ама не е за моята машина :blink:

xp professional; sp2; Intel Pentium 4, 2400 MHz; 512 MB (PC2700 DDR SDRAM); GIGABYTE MAYA RADEON 9000 PRO (Omega 3.8.205) (64 MB); за друго ако трябва казвайте. повече ме притесняват ето тези три еxe-ta: Csrss. exe; Lsass. exe; Spoolsv. exe. знам че са вироси, видях ги в интернет описани подробно

таа ПОМАГАЙТЕ :notify:

абе ти хубо си видял,че са описани като вируси ама и аз така бях видял и спрях някви процеси и нета зе че и той спря :woot

Lsass. exe-ей тва го бях спрял

трябваше да ги позволя пак за да имам нет-модема беше закачен,но нет нямаше.

Link to comment
Share on other sites

... повече ме притесняват ето тези три еxe-ta: Csrss. exe; Lsass. exe; Spoolsv. exe. знам че са вироси, видях ги в интернет описани подробно

таа ПОМАГАЙТЕ :notify:

Тая глупост пък къде си я видял?!

Най-малко тия процеси могат да се дефинират като вируси. Или пък някой зъл език (линукс-фен) ако определени цялата Боза като Вирус.

Забрави за тия процеси.

Антивирусна ако искаш лека, пробвай F-Prot, ама новата 6-та версия, доста по-добра е от 3.х.

Ако можеш пък въобще не ползвай антивирусна, а само Firewall, и спазвай правилата за движение.

Link to comment
Share on other sites

http://www.liutilities.com/products/wintas...processlibrary/ какво ще ти каже за всеки от процесите и разкарай излишните. Аз като гледам имаш доста неща напускани които определено не ти трябват - winzip & winrar като начало няма нужда да стоят пуснати винагi. soory ama neshto mi si bugnaha ezicite

eto ot nashit forum, mislq che sa viroscheta. mejdu drugoto sashto imam i mnogo razvaleni registrita. proverih gi s registry booter ne moga di opravq ama nema key...

Link to comment
Share on other sites

здравайте и от мен :P. имам няколко проблема, така че направо към въпросът.

ако имам следните параметри да предложите каква анти-вирусна да сложа, сега съм с нортан2005 ама не е за моята машина :blink:

xp professional; sp2; Intel Pentium 4, 2400 MHz; 512 MB (PC2700 DDR SDRAM); GIGABYTE MAYA RADEON 9000 PRO (Omega 3.8.205) (64 MB); за друго ако трябва казвайте. повече ме притесняват ето тези три еxe-ta: Csrss. exe; Lsass. exe; Spoolsv. exe. знам че са вироси, видях ги в интернет описани подробно

таа ПОМАГАЙТЕ :notify:

Norton e pulen bokluk i kato gledam ima6 gore-dolu kato moite paramatre i az ti prepora4vam NOD32 i SpyBot Search & Destroy az sam s tqx i sam mnogo dovolen.Ina4e ako iska6 moje6 da si sloji6 antivir koqto sa6to e mnogo xubava.

Link to comment
Share on other sites

Norton e pulen bokluk i kato gledam ima6 gore-dolu kato moite paramatre i az ti prepora4vam NOD32 i SpyBot Search & Destroy az sam s tqx i sam mnogo dovolen.Ina4e ako iska6 moje6 da si sloji6 antivir koqto sa6to e mnogo xubava.

ami slojih si q nod32 i spybot otkriha po nqkoe drugo ne6to ama tiq proceci deto pisah po gore o6te si sedqt

i ne6to ne moga da q update ne mi razreshava nz zashto napravih si vsishko kakto si mi e reda

Link to comment
Share on other sites

тея процеси дето вие сте ги изброили са системни и ще продължава да ги има :D освен ако не смените джама :P червея Sesser май използваше Lsass.exe ако не се лъжа и се рестартирваше компютъра за другите незнам :) така че бъдете спокойни :)

Link to comment
Share on other sites

тея процеси дето вие сте ги изброили са системни и ще продължава да ги има :D освен ако не смените джама :P червея Sesser май използваше Lsass.exe ако не се лъжа и се рестартирваше компютъра за другите незнам :) така че бъдете спокойни :)

OK надявам се да е така. мерси за отговорите :) имам да ви питам и още нещо. как се изтрива и инсталира фаерлол? кой от всичките да си сваля, защото си мисля че този моят дето е от windows не става

и е стар?

Link to comment
Share on other sites

Хора искам да ви питам за Анти-вирусните програми.Защото аз ползвам Kaspersky Antivirus ама не иска да се ъпдейтва.Кажете ми някакво решение по този проблем!

Link to comment
Share on other sites

значи аз изплзвам легална avast! Antivirus profesional и съм много доволен от нея защото деиства на няколко модула , а срещу спионски и други ползвам SpyRemover много съм говолен от тези двете програмки, а и за по гооляма сигурност имам хардуерен фаерлоу. за мен тва е печелившата комбинация

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш, но това е пълна глупост. Преди съм имал пряк достъп до много антивирусни. Просто работих в тази сфера. И с цялото ми уважение към Есет(компанията разработваща нод32)...техния продукт е слаб. Слаб поради много причини... действие на самата програма, база от вируси, откриваемост на вирусите използвайки евристика... Абсолютно безхаберие относно всякакъв тип спайуер... На последния панаир се опитваха да продават устройство, което да е като гатеуей и да предпазва от спам. И като ги питаш къде се слага... те ми разправят да не се притеснявам, те щяли да намерят къде и как да ми го сложат. Пожелах им приятен ден и да продължават в същи дух.

А относно касперски... това е фирмата с най-добра евристика... понякога дори прекалено силна. Така че за какво го караш да прави крачка назад и да си сменя хубавото с посредствено.

В интерес на истината, ако трябва да съм честен... най-добрия начин да си защитен е да внимаваш самият ти какво правищ. Тогава можеш спокойно да си караш и без антивирусна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...