Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Един познат който работи в бранша с автомобилни списания подшушна, че винаги печелил тоя който плаща повече за реклама :D

 

Определено е така. Един приятел му надуха главите с рекламите на този Форд Фиеста. Колко му говорих че по-голям боклук само някаква лада може да намери и той не та не - Фиестата това, Фиестата онова... един ден отиде да направи тест драйв най-сетне и да я взима едва ли не (човека е към 1.90 някъде) - едвам дочакал да се върнат обратно защото си оставил лаптопа в магазина иначе е щял да си слезне и да избяга през глава малко след като са тръгнали.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
ako govorim za kosa4ki ili borma6ini opredeleno da...... :wacko:

 

Ей не се даваш лесно обаче :)

 

btw. да не помисли някой че не съм гледал Audi-та и VW-ени обаче 2х и нагоре като цена... Иначе най-много ми допадна Accord-a но и той беше с около 50% по-скъп от Авенсиса...

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам ... нищо против бмв-тата ама според мен са си грознички . Смисъл ... имам приятел дето не харесва нещо по-различно от ван и товарните чекий като caddy , partner и т.н .. Просто вкус ..

 

Аз си падам по топчестите и не-чак толкова топчести хечбеци ... смисъл през дупката на члена ми е дали ще е еди колко си милиона-милиарда коня и че ще тежи колкото жилещен блок .. тва е комплекс . Ей ся например съм се надъхал си купя Corrado ... щото ме кефи . И освен тва е стара .. а като е стара с една чанта инструменти в багажника и малко обща култура мога да се оправя навсякъде по пътя без да чакам да дойде пътна помощ и да ме дърпа , щото виждате ли колата ми е на 3-4 месеца , фраш е от електроника и не мога да пръдна без сервиз ако нещо стане ...

Link to comment
Share on other sites

Относно АутоБилд...т'ва е най-смешното псевдо списание,което съм чел!

INCINERATORчо видях,че си го държиш до теб на предната седалка,да не ми са обидиш ся :P

 

TOP Gear за мен е 100 пъти по-яко,не казвам,че не са пристрастни към великите англиисйки марки.

 

БТВ: Вчера и неска в дир,бг са писали за катастрофа/инцидент и познайте с к'ви коли са били....GOLF!Същия модел неска щеше да ми отнесе лявото огледало,защото реши да застане по средата на лява и средна лента,между мен и колата от ляво....велик човек,велика кола!

Link to comment
Share on other sites

Godfather спомена за това, че не се наказват заслужено нарушаващите правилника и за това цари произвол. Не мога да бъда по-съгласен. Точно там е разковничето.

_________

 

Аз веднъж изказах мнение за Pazu и 1 модератор, който не знае правилата на сайта, ми даде worn. И сега се оказва, че не е мнение, а живата истина.

Но сега забелязвам и друга тенденция... Не само той е идиота. Но Дядомраз явно е Господ. ....

 

Някой ме попита дали бих използвал пистолета в колата и аз ще отговоря: ще те убия и ще те излежа с густу. Просто не мога да намеря кой и за това не цитирам. И го нося заради Албънди и подобни, защото ей така 1 малоумник (болдвам го заради 1 модератор, който чакам пак да ме накаже заради тази дума)....

 

И аз не съм съгласен (меко казано) с позицията на Pazu, обаче не си позволявам да го обиждам. Тук сме решили да не позволяваме на участниците да си отправят обидни думи помежду си.

 

Ти явно обаче не си разбрал за какво точно ти е уорна, щом смяташ, че заслужаваш забележка за думата, която си болднал. За това и няма да ти сложа уорн за оцветеното от мен в червено. Просто сега след като съм ти обяснил къде точно си сгрешил, при следващия забелязан от мен твой рецидив с ругаене, ще ти направя кефа и ще ти вдигна процентите.

Силно се надявам, че ще спреш и с безпочвените обвинения за двойни стандарти. Всъщност така се опитваш да изместиш фокуса някъде встрани, когато си нарушил правилата.

Link to comment
Share on other sites

Гледам тука едни мръсотии за БМВ...ами справка последния тест на TopGear М3 седан по-бързо от Gallardo Spider!?Има ли смисъл да си говорим глупости след това!?

 

Днеска пак ми разправя един, че щели в Плд да слагат камери.Няма такова нещо, нали?Поне не официално?

Link to comment
Share on other sites

те са си реалност, въпроса е че ползването им все още е полулегално и силно дезорганизирано.

полицаите нямат интерес да въведат свестен видеоконтрол, тъй като ние местните данъкоплатци веднага ще се сетим да питаме що престъпленията продължават пред очите им и що ни харчат парите за скапана техника, която дори не се обслужва. и това би било само началото. после ще попитаме за чий член се отнемат конституционните права и на 95-те процента съвестни граждани и що са допуснали изобщо да има 5% несъвестни? защо не си вършат работата и в момента? дядо им само видеокамери е ползвал едно време га е тепал гадовете.

Link to comment
Share on other sites

Изключително съм радостен от тази вест.Дано да има положителния ефект, който така мечтая от толкова време.

 

Не може никой да ме убеди, че заради дефектите на системата, трябва да няма контрол.Предпочитам контрол с известни недостатъци от колкото всеки ден, човек да се чуди може ли да си пусне детето да отиде на училище само, дали няма докато минава на зелено да го размаже някой педераст или дали има смисъл да опитва да пресече на зебра.

Link to comment
Share on other sites

Изключително съм радостен от тази вест.Дано да има положителния ефект, който така мечтая от толкова време.

 

 

Аз не мисля, че положителния ефект ще е повече от отрицателния...

 

 

Наближаваш светофар без брояч - в последния момент светва червено - можеш да спреш, но поглеждаш в огледалото и виждаш москвич зад теб. Ще минеш на жълто/червено(като се има предвид, че има възможност да се мине без да пречиш на никого) или ще спреш и москвича ще те блъсне?

 

Или пък спираш в последния момент на светофара, но пречиш на пешеходците да минат и даваш леко напред - следователно камерата те заснема. - Да, в София санкционират за настъпена линия.

Link to comment
Share on other sites

.....

 

Абе не си особено прав за Psihara^^, въпреки че ме порица донякъде заслужено заради леко крайните ми изказвания, не мисля че чак толкова нещо е казал че да се засегне някой. Не сме нежните дами от форумите на bg-mamma където дори за съмнително обидни думи може да получиш "почивка" и се поддържа един лицемерно любезен тон. Айде нема нужда чак толкова да се пазим. Има си граница разбира се но ако някой обиди друг на "идиот" не е същото като "ша ти е**а майката тъ**к прост, селски смотан и т.н.". Все пак не сме в парламента или на друго място а даже с колегите повечето от нас говорят дори по-грубо (за учениците не искам да коментирам - там е друга бира).

 

--------------------

 

За камерите - верно че могат да се заяждат и за глупости но по-важното е да се регулират малко от малко няколко ключови кръстовища така че малко от малко да се спазва правилника поне колкото да не се пречи на останалите. А да видим. Първите "печеливши" от форума ще трябва да почерпят :) Кой залага за Pazu? :)

 

________

empty soul: Не знам как е в bg-mamma, но тук както казах, не трябва да се използват преки обидни характеристики към други участници. Има нормални начини, по които да изложиш мнението си.

В страни от темата е и за това ти едитнах мнението.

________

 

 

Мисълта ми беше че има обиди и ОБИДИ. На някои от тях изобщо не бих обърнал внимание докато една превзета мадама би опищяла махалата че съм я бил обидил много грубо. Не знам как реагираш на израза "абе ти тъп ли си или само се правиш че не разбираш" но въпреки че е малко по-грубо не бих казал че е кой знае колко обидно (израза беше пример, няма нищо общо с настоящия случай, за който говорим). Разменяли сме си с приятели подобни изрази и 30 мин по-късно сме успели да се разберем кой какво има предвид и сме си пиели бирата с густо. Та в този ред на мисли едно "Пич ти си идиот" не мисля че изобщо трябва да се приема толкова буквално и като обида. Ванката ме порица най-публично и всъщност съм му признателен че ми напомни за крайностите и че всъщност аз го говорех същото на една моя позната преди

година-две.

 

________

empty soul: Смятам, че съвсем точно могат да се разграничат нещата. Но да приемем за момент, че е така както ти твърдиш и че не може обективно да се прецени кое е обида и кое не. В такъв случай моя е задачата да реша кое минава за цинизъм/ругатня/обида и измества дискусията в неподходяща и ненужна посока.

Предлагам ти ако има още нещо, да пуснеш мнение в тази тема - https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=49701.

Link to comment
Share on other sites

В задръстванията няма как да се движиш бързо. Единственият ти шанс е ако няма трафик. В този случай едва ли москвича ще лети зад теб. Според примерите ти е нормално да се нарушава правилника.

 

В Сърбия и Босна много добре са направени светофарите. Когато наближи момента да светне жълто зеленото започва да мига за около 5 секунди. Много е удобно и се забелязва по - лесно от брояч.

Link to comment
Share on other sites

В задръстванията няма как да се движиш бързо. Единственият ти шанс е ако няма трафик. В този случай едва ли москвича ще лети зад теб. Според примерите ти е нормално да се нарушава правилника.

 

В Сърбия и Босна много добре са направени светофарите. Когато наближи момента да светне жълто зеленото започва да мига за около 5 секунди. Много е удобно и се забелязва по - лесно от брояч.

 

 

Дори и в задръстване да е - може да се прецени кога една кола зад теб ще може да спре и кога не.

 

Не веднъж ми се е случвало когато съм спрял и да се наложи да давам напред заради някой бльон зад мен.

Link to comment
Share on other sites

Не веднъж ми се е случвало когато съм спрял да давам напред заради някой бльон зад мен.

Аз до сега не съм имал такъв случай. А не е като да не карам ;).

Link to comment
Share on other sites

В Сърбия и Босна много добре са направени светофарите. Когато наближи момента да светне жълто зеленото започва да мига за около 5 секунди. Много е удобно и се забелязва по - лесно от брояч.

 

Ааа да си имаме уважението - страшно полезни са тези броячи! Може да си направиш сметката дали от по-рано да намалиш или не. Примерно червено е, приближаваш към светофара а брояча показва 3. Леееко намалям и минавам с около 40 когато зеленото тъкмо е светнало.

 

Зеленото също - гледаш дали остава малко и отрано намаляваш когато тъй и тъй няма да минеш. Освен това ме забавлява - има какво да се прави докато чакаш.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал да се заменят броячите. Просто споделям как е на другите места. Най - добре е комбинация и от двете системи. Така като се развали брояча ще можеш да се ориентираш по светофара само.

Link to comment
Share on other sites

Абе аз ли попадам все на самоубийци или има поправка в закона , която гласи че минаването на червено е абсюлютно задължително за всеки водач на хюндай купе :unsure:

 

Един ей такъв балък сега щеше да ме отпори на светофара на кауфланд и не стига че минава на червено , ами намаля пред мен и ми се пули ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Абе аз ли попадам все на самоубийци или има поправка в закона , която гласи че минаването на червено е абсюлютно задължително за всеки водач на хюндай купе :unsure:

 

Един ей такъв балък сега щеше да ме отпори на светофара на кауфланд и не стига че минава на червено , ами намаля пред мен и ми се пули ... :wacko:

 

Ясно е как движението в тоя град ще се оправи - или като сложат камери или ако аз се кача я на Toyota Land Cruiser я на Tundra или на някой Land Rover с rollbar. Последното гарантирам бързо ще се разчуе по вестниците :)

Link to comment
Share on other sites

А да видим. Първите "печеливши" от форума ще трябва да почерпят. Кой залага за Pazu? :)

Аз залагам за zlobil. Иначе тук в Сиатъл където има камери на светофар има знак преди това да внимаваш, че снимат :) Също така не може да те глобят ако минеш на жълто. Само когато минеш на явно червено.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...