Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Хора, моля направете си тема за греещи приемници, не наводнявайте тази с щуротии.

 

И ти си прав, а темата може да се казва - "Греещи приемници и тяхното приложение в кулинарното изкуство" :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Телевизора ми е намерил 8 нови HD-та. Освен тях има ли други добавени канали? Да знам дали има нужда да пресканирам, или са само тези и няма нужда да правя каквото и да е, че пренареждането на 150+ канала ми е времеотнемащ (много тъп и бавен начин е с това SONY)

Link to comment
Share on other sites

Към Furiozo и други, които могат да помогнат.

 

Днес дойдоха техници на Н3 за да ми сменят приемника с модул... и к`во стана.. Всички HD канали си къртят перфектно, НО всички останали канали ми ги предава на размер 4:3 , а телевизова ми е Toshiba Regza 40XV733R и незнайно защо, като му задам да ми направи ширината на екрана да е "Свръх жив" не ми запаметява настрйката. Моля кажете еле е възможно това да е от модула , защото каква ми не настрйка не пробвах на телевизора и пак не става.....

Link to comment
Share on other sites

не е възможно да е от модула, той отговаря за дотъпа до каналите, няма отношение с визуалното възпроизвеждане.

за конкретни настройки не мога да дам съвет,но това "свъх жив" ми звучи като нещо което се отнася за цветовете а не за пропорцията.

по принцип в проблема с пропорцията няма универсално решение, каналите имат 2 варианта за пропорция, телевизорите съответно и те, а и хората имат различно виждане, някой оредпочитат разчекната картина ама да запълва екрана, други държат да е съразмерно макар да остават черни ленти.

 

Все пак не всички канали трябва да са ти 4:3, има СД канали които са си 16:9.

Може би не улучваш бутона с който се превключва предпочитаната пропорция ?

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

И аз имам въпрос към хората гледащи телевизията на N3. От момента в който включих HD бокса на близу забелязах че субтитрите на повечето канали избързват с половин до една секунда пред видеото. Особенно видно е това в каналите на HBO и синемакс. За съжаление нямам спомен как беше с Нетата която върнах. Имате ли такива проблеми или това си е само моя екстра?

Link to comment
Share on other sites

телевизора ти сам реши да сканира на честота която не е описана че е в мрежата ?

На обяд се прибрах, пуснах го и каналите бяха там. Запълнили дупките от програми оставени от мен при пренареждането. Понеже когато подреждам каналите различните групи програми спорт, филми, музикални и т.н ги слагам така, че първия канал от групата да е на лесна комбинация на дистанционното. По този начин каналите не ми вървят с поредни номера, а има прескачания. Така например 3 канала бяха между 71 и 73. Не съм сканирал нищо. Ако сканирам означава цялото пренареждане да ми отиде на кино и затова го правя много рядко. Та затова и не мога да ти кажа как са се появили - но са там.

По същия начин, когато пуснахте btv hd, то се появи сам на 51 канал, където също имаше празна позиция. Самички си идват.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Сони имат една опция за периодично сканиране на мрежата, която през определен период от време, без потребителите да разбират, сканират целия спектър и ако открият нещо, си го добавят. Сканирането става на заден план и след изключване и последващо включване на ТВ, каналите са добавени.

Link to comment
Share on other sites

Ако е в бг аудио-то - е от много време по този начин, но furiozo по-горе в темата каза( и аз го питах това преди време),че така идва от доставчика. Оригиналното аудио си беше ок.

Link to comment
Share on other sites

Има десинхронизация между аудио и видео на Евроспорт ХД от поне 2 седмици. На тенис е най-отчетливо разминаването.

И аз одеве го видях. Обаче разминаването е само на българско аудио, на английското няма проблем.

Link to comment
Share on other sites

Защо пак заключихте bTV Comedy, bTV Cinema, bTV Action, bTV Lady, A-ONE / film+, TLC, Детский, 24ТЕХНО, КАРУСЕЛЬ и ZOOПАРК, след като някой ги има в аналоговата, ама там са трудни за гледане?

Link to comment
Share on other sites

колкото и странно да ви се вижда, ако клиентите не си плащат абонаментите - оператора няма как да съществува.

ако предложението ти е плащането да е по желание ... няма как да се получи.

Link to comment
Share on other sites

колкото и странно да ви се вижда, ако клиентите не си плащат абонаментите - оператора няма как да съществува.

ако предложението ти е плащането да е по желание ... няма как да се получи.

 

Ха-ха-ха! Те някои си мислят, че оператора им е задължен с нещо и не само, че не трабва да плащат, ами ако може някой на тях да плаща :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Не виждам как ще мрънкам за цифровата и ще пиша в интернета ако не си бях плащал абонаментите. Да ама да давам допълнително по 6 лева всеки месец за дублиращи се програми, няма да стане. От всички 195 програми, гледах 5, сега станаха 4.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам как ще мрънкам за цифровата и ще пиша в интернета ако не си бях плащал абонаментите. Да ама да давам допълнително по 6 лева всеки месец за дублиращи се програми, няма да стане. От всички 195 програми, гледах 5, сега станаха 4.

 

Добре де, а защо на мен нито една от посочените от теб програми не ми е заключена??? Иди и питай в офис, толкова е просто!

Link to comment
Share on other sites

Добре де, а защо на мен нито една от посочените от теб програми не ми е заключена??? Иди и питай в офис, толкова е просто!

Говоря за повече от един телевизор. За да не се налага всеки път да вадя CA модула и да го слагам в другия телевизор.

"- Цифрова телевизия за втори телевизор - 6 лева/месец."

Link to comment
Share on other sites

Искам да изкажа благодарности на furiozo за оказаното съдействие и бързата реакция. Пиша в темата, за да може да се види, че все още има хора, които имат желание да помагат и да се държат коректно към клиентите си! :))

Edited by supertikva
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

тъй като гледам най-вече спорт по ТВ,ме интересува какви спортни телевизии има в Ентри.Разбрах,че има 8 Ал-Джазири,по които дават италианското,френското и испанското първенство.А има ли къде да се гледа немското първенство?

Разбрах,че има и Nova Premier League HD.Колко мача на седмица дават по тази ТВ?

Link to comment
Share on other sites

Каква е идеята на тези програми с -6 часа назад? Сигурно някои каки са искали сериалите от 1/2/3 часа следобед да ги гледат след работа :) :laughing:

По-добре е да има повече програми към -1/2/3, отколкото нещо с -6. Но това си е мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...