Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имах предвид цифрова ефирна....в БГ май няма такава :)

не ги разбирам тия работи, ама нали казаха по телевизията че почват да излъчват цифров сигнал паралелно с аналоговия

Link to comment
Share on other sites

Има такава в България, но въпросното ТВ пак няма да върши работа, защото при нас се излъчва DVB-T MPEG4, а този е MPEG2. С други думи ще хваща каналите, но само звук, без картина. Най-добре или на село с външен приемник примерно на Булсатком или тук на някоя кабеларка.

Link to comment
Share on other sites

Има такава в България, но въпросното ТВ пак няма да върши работа, защото при нас се излъчва DVB-T MPEG4, а този е MPEG2. С други думи ще хваща каналите, но само звук, без картина. Най-добре или на село с външен приемник примерно на Булсатком или тук на някоя кабеларка.

е аз и сега си гледам на него кабелната, мисълта ми беше дали не може да се гледат HD каналите, здраве да е ще се сменя явно:)

Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам дали напоследък има проблеми с нета в района на кв. Гагарин - Кършияка, защото от миналия Петък започнахме да наблюдаваме с половинката загуби на пакети, спиране на нета за няколко секунди - до 5 минути.

Link to comment
Share on other sites

При мен не съм забелязал, но и не седя постоянно на компа. В петък правих малко тестове обаче за пинг и скорост - нямаше проблеми.

 

 

Някой да знае модел универсално дистанционно, което да може да управлява цифров приемник NETA 5512 DCR-C на N3 ?

 

Всичките опити които правих докато нетата беше у дома бяха неуспешни. Иска само с нейното си или обучаемо . Ако ти трябва едно дистанционно за повече устройства най добре е да се насочиш към обучаемото. Това чета че го хвалят по форумите за електроника, но аз не съм го ползвал...

Link to comment
Share on other sites

Ми звънкай на съпорта, няма какво да се чудиш тук във форума. Доста по-бързо ще стане ясно и ще се оправи ако има нещо, отколкото да чакаш отговор във форума за такъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

не ме карайте всеки поотделно да го питам кой клиент е, или се обадете или ми пишете на лично адрес и име.

 

ако проблемите които изпитвате се случват рядко и за кратко и се притеснявате че няма да ви повярваме че има проблем - не се притеснявайте ... разрешете си пинга на рутъра/компютъра, обадете се, ще сложим за наблюдение линията до вас и ако има проблеми, колкото и рядко да се случват ще бъдат констатирани и отстранени.

 

и за пореден път да изтъкна, типичните причинители на проблеми с интернета са :

 

торенти + филтрираща антивирусна, най-вече Avast и NOD32

торенти + кофти рутър

кофти рутър

 

 

по-редки но пак типични причини:

 

трърде далеч от wireless рутъра / слаб сигнал

нереалистични очаквания към скоростта на wireless-а

застъпване на канала (радио честотата) на wireless-a с каналите на съседските рутъри.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Бих добавил и mixed Mod-a на рутерите от марката TP-Link(най-масовите): Mixed B/G/N.

Ако имате закачени G и N - устройства , купете си едно N адаптерче за 15-20 лв N- ка. Или дайте рутера(ако не ви се дават тея пари) само на G Mode,по-бавна скорост , но стабилна.

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

2342776940.png

Нормално ли е след като от вчера ми увеличиха скоростта, да ми сменят Ip адреса, и да пише че съм на Spectrum net, при положение че вече 2 години съм на N3 :)

Link to comment
Share on other sites

Да. Понеже част от IP-тата май преди това са били към спектрум-а. Нали имаш скоростта, какво ти пука какво пише в тоя тест.

Link to comment
Share on other sites

Ок мерси за отговора, ся остава да си взема едно "N" рутерче, че старото не потдържа скоростта,ако имате някви предложения няма да откажа.Принципно съм се запътил към TL-WR740N, но чета много негативни отзиви.

Link to comment
Share on other sites

Тракия, 313 блок. 10 ап

Нещо много ми е странна скоростта на нета днес. Преди малко тръгнах да свалям - 1.3 до 2.2 MB от сървъри в България. А трябва да съм на 60mbit. Същите файлове от същите сървъри пуснати от компютъра в офиса вървят,та се късат, така, че не е от сървърите. Единия е фирмен, в Телепойнт - за него мога да кажа, че няма ограничение. Все едно бях на 20megabits - да не е станало нещо със смяната на новия месец?

 

 

След разговор със съпорта и малко тестове - май рутера ми нещо е решил д ми прави номера.

Ще го поръчкам тук, да видя какво ми се цупи.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички, от вчера съм притежател на HD телевизор и искам да закупя този CAM модул от техномаркет My link. Въпроса ми е дали този модул ще работи с Entry? Тяхния CAM модул струва 50 лв, но трябва да се чака 4-5 работни дни за монтаж. На мен не ми се чака толкова дълго :laughing1: . Благодаря за отговорите предварително.

Edited by zmija311
Link to comment
Share on other sites

На теория ще стане, но пак ще се чака. В NETA-та която имаш картата най вероятно е Griffin та ще се наложи да я сменяш с такава с CONAX кодировка. И още нещо - когато си купувах моя телевизор продавачите попитаха кой ми е доставчика и ми препоръчаха модул който са тествали и гарантират за работата му. Няма инфо къде е произведен този от линка ти, но ако е турски има вероятност да ти вгорчи живота. Модулите на H3 мисля че ще са по надеждни в тяхната мрежа.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

В такъв случай не би следвало да има проблеми. Все пак имай едно наум. Както писах по горе - има някаква малка вероятност за несъвместимост между модула и телевизора. Ако телевизора разпознае модула коректно после с картата ще си работи нормално. Ако има някаква несъвместимост, или процесора на модула не е с достатъчно бързодействие се случват 2 неща. Или при бързо превключване получаваш лъжливо съобщение че канала е кодиран - ако изчакаш малко съобщението изчезва, или след 2-3 дни работа телевизора зависва и трябва да се ресетне с последващо сканиране и пренареждане наново на каналите

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

В такъв случай не би следвало да има проблеми. Все пак имай едно наум. Както писах по горе - има някаква малка вероятност за несъвместимост между модула и телевизора. Ако телевизора разпознае модула коректно после с картата ще си работи нормално. Ако има някаква несъвместимост, или процесора на модула не е с достатъчно бързодействие се случват 2 неща. Или при бързо превключване получаваш лъжливо съобщение че канала е кодиран - ако изчакаш малко съобщението изчезва, или след 2-3 дни работа телевизора зависва и трябва да се ресетне с последващо сканиране и пренареждане наново на каналите

 

Благодаря за съветите. Купих посочения CAM модул и нямаше проблеми с разпознаването и всичко тръгна нормално. Даже намерих и официалния сайт на този модул My link :rolleyes: .Обаче вчера и днес сутринта само на БТВ каналите (BTV,BTV Action и най-много на BTV Cinema)се получава пикселизация на картината т.е. спиране, засичане и картината става на "квадратчета". Това се повтаря на всеки 3-4 минути. Моля да пише дали и друг има такъв проблем или е само при мен? Дали е възможно това нещо да се получава от модула? Направи ми впечатление че вчера картината започна да засича след като първо спря интернета за 1-2 минути. Благодаря.

Edited by zmija311
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...