Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Тази сутрин имах неблагоразумието да сканирам за нови канали по телевизията. В резултат получих 3 тестови канала на които приемника ми се държи странно. При опит да ги пусна CA модула ми казва че програмата е с родителски контрол и иска пин код. Неприятното е че телевизора зацикля на канала и е трудно да се изведе от него, а и не ми дава да го изтрия. Проверих си книжката на модула - там нищо не се споменава за кодове. Вероятно питането идва от смарт картата. Имам въпрос преди всичко към furiozo но ще съм доволен на всеки отговор - евентуалното въвеждане на грешен код може ли да прецака нещо или просто ще се игнорира?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тази сутрин имах неблагоразумието да сканирам за нови канали по телевизията. В резултат получих 3 тестови канала на които приемника ми се държи странно. При опит да ги пусна CA модула ми казва че програмата е с родителски контрол и иска пин код. Неприятното е че телевизора зацикля на канала и е трудно да се изведе от него, а и не ми дава да го изтрия. Проверих си книжката на модула - там нищо не се споменава за кодове. Вероятно питането идва от смарт картата. Имам въпрос преди всичко към furiozo но ще съм доволен на всеки отговор - евентуалното въвеждане на грешен код може ли да прецака нещо или просто ще се игнорира?

 

Махаш модула, изключваш кабелната от ТВ, отиваш на тези канали и спокойно ги изтриваш. Като няма сигнал, няма да има запитвания нито от карта, нито от модул и ще си минава през тези канали, като през всички други. Тогава делийтваш и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Махаш модула, изключваш кабелната от ТВ,...... Тогава делийтваш и си готов.

Не го написах достатъчно ясно :)) Телевизора няма изтриване на вече запаметени канали в менюто си. Модела е този. Работи си добре, но по отношение на организиране на вече откритите канали е много постен. Единствения начин да не качи канали които не искам е ръчно сканиране транспондер по транспондер...

По отношение на зациклянето - също не е съвсем точно. Извеждането на телевизора от това състояние става с последователно бързо натискате на бутоните на дистанционното -OK-return-OK- за да се влезе в менюто за избор на канал. Ако се забавя отново се появява искането за пин код. Аз се оправям но за жените у дома това е невъзможна мисия.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Вече втори ден не ми работи Ал джазира ХД2.Проблемът при всички ли е или само при мен?

 

При всички не работи, ама ще я оправят, споко! А между другото, абонатите на други оператори само могат да си мечтаят за тази телевизия, както и за всичките спортни джазири - аз лично вече отдавна не съм гледал мач, който ми харесва и да не е на HD!

Link to comment
Share on other sites

При всички не работи, ама ще я оправят, споко! А между другото, абонатите на други оператори само могат да си мечтаят за тази телевизия, както и за всичките спортни джазири - аз лично вече отдавна не съм гледал мач, който ми харесва и да не е на HD!

 

Аз просто питам,не се оплаквам. :rolleyes:

Ето вече работи ХД-то,само че ХД1 вместо ХД2.Пак е добре,ще гледаме Серия А на ХД,вместо Примера.

Може и да е малко нахално,ама ако може да гледаме и ХД1 и ХД2 ще е вече върха. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

както колегата ви каза по телефона вече всички услуги са на "новите" по-високи скорости, информацията която сте получили на касата не е вярна.

 

Благодаря на поддръжката и на furiozo за разяснението. Определено трудно се удържах в добрият тон допреди мако, извинявам се за което.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Ако си доволен,какъв е проблема с преподписването?Преди време си подписал ,значи си се съгласил на дадените условия и параметри на услугата.Едва ли някой доставчик ще ти вдигне скоростта без преподписване...

 

 

Пп всеки иска фул екстри за без пари,иначе фирмите стават от "тъмната страна" :lol:

Link to comment
Share on other sites

както колегата ви каза по телефона вече всички услуги са на "новите" по-високи скорости, информацията която сте получили на касата не е вярна.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

В момента е същото положение, БГ торент от топ 10, даънлоад на файл от Пловдив през браузър, ютюб накъсва.... никъде скоростта не надвишава 300кб/сек, нещо не е наред?

Link to comment
Share on other sites

Имам телевизор CROWN TFT LCD 19855, пише че е HD READY, DVB-T.MPEG-2.

Понеже нищо не вдявам от тези работи, да ми кажете мога ли да гледам HD канали на него и как?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...