Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никой не се е свързал!И мобилния е изключен.Бързаш обаче да даваш оценки?!!

 

Така ли? Каква оценка съм поставил на теб конкретно?

Link to comment
Share on other sites

Нали са "мноу яки", да бяха записали едно съобщение, че имат технически проблем и работят по отстраняването, не да дава "заето"...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един простичък въпрос, който съм задавал и преди - след толкова недоволство и оплаквания в тази тема, защо продължавате да бъдете абонати на фирмата? Лично аз, когато продължително време нещо ме дразни и не ми изнася, просто се изнасям и толкова.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един простичък въпрос, който съм задавал и преди - след толкова недоволство и оплаквания в тази тема, защо продължавате да бъдете абонати на фирмата? Лично аз, когато продължително време нещо ме дразни и не ми изнася, просто се изнасям и толкова.

Защото само мрънкат тук за дреболии. Веднъж в годината да спре за 1 час е дреболия. Това е 99.99% uptime! При 99.9% е ~9 часа на година. Все още твърдя, че услугата е перфектна и нямам никакви забележки. Явно прекалено сте се разглезили за да се прави бахти и драмата за 1 час.
Link to comment
Share on other sites

Само дето тук никой не прави драма за единия или половиния час, а за птношението тип възможно най-селски доставчик. Пак не се чете и се пънат някои да правят реклама. На никой не му пука за ъптайм. И 3 часа да ги е нямало, и 5 - отношението е важно. Хората като им се каже разбират. Нормално е - стават повреди, аварии, пожари, има проблеми извън самия доставчик и т.н. На всеки се случва. Само че за тая работа има диспечери, има както казва Жоро автоматични съобщения в 21 век... А да се покриеш като въшкар е повтарям възможно най-селската проява, която бе прийом на разни гаражни доставчици от зората на тия услуги у нас. И меко какзано не отива на доставчик с претенции да показва такова поведение. Ето ТОВА подразни хората, а не липсата на час услуга. 

Link to comment
Share on other sites

Отношението е само поредното/последното, което ги подразни - върни се страници назад в темата и ще видиш колко още неща са засегнати, като започнеш от краткотрайните прекъсвания и свършиш до комбинираната месечна такса.

Link to comment
Share on other sites

Колко пъти си чул автоматично съобщение от доставчик за даден проблем? Аз лично нито веднъж. Да не говорим за такъв разрешен в рамките на час!

Link to comment
Share on other sites

Колко пъти си чул автоматично съобщение от доставчик за даден проблем? Аз лично нито веднъж. Да не говорим за такъв разрешен в рамките на час!

 

На тебе освен да почнат да ти плащат за реклама вече. Или се бориш за отстъпка в таксата може би...

 

Хората ясно изразиха справедливото си недоволство в този случай, който е пълна излагация от страна на доставчика. Ти мажи колкото си искаш. И да - някои проблеми се отстраняват и за минути, не за час, но това е съвсем друга тема. А когато имаш тотален проблем си длъжен да си информираш клиентите - НАЧИНИ ИМА. В момента например ВиК директно диктува къде има текущи аварии и ремонти по телефона, още преди да се стигне до диспечер. Примерно щото са прости вероятно. Това че ти не си чувал нещо някъде НИЩО не означава. При всички положения едно автоматично съобщение за генерален проблем/авария щеше да спести цялата тая вълна от справедливо недоволство, пак повтарям не заради единия час пауза.  

 

=========================================

 

Пламене, тук говорим за конкретния случай. Оставяме настрана други разни проблеми. Това е прекалено елементарна излагация. Остава да видим как ще се маже върху изаканото. Може би ще се появи генерален проблем с телефоните паралелно с генералния проблем с услугата.  :grin:   

Link to comment
Share on other sites

Не виждам друго логично обяснение на подобно поведение.

Месечната ми такса към Cooolbox е доста по - малка отколкото получавам за 1 час прекаран в офиса... И не не ползвам никакви отстъпки. Даже и един човек от фирмата или екипа им не познавам. Даже договора не е на мое име.
Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли не схвана какво казвам и защо го казвам?!? 

 

Между другото я виж ти! Имало доставчици с автоматични съобщения. Чудо! Хем не се побъркват диспечерите да повтарят едно и също като латерни, хем клиентите са спокойни, знаят за проблема и че се работи по отстраняването му. 

Link to comment
Share on other sites

При възникване на сериозни аварии, засягащи масово предлаганите от нас услуги, обажданията, които постъпват към техническата ни поддръжка, може да се увеличат стократно. Разбираме неудобството, което се създава за всеки, чието обаждане не успяваме да обработим. Обмисляме варианти за своевременно информиране на всички засегнати, които се опитват да се свържат с нас в такъв момент. Вярваме, че ще имаме решение в кратки срокове.
През изминалата нощ беше регистрирана авария, причинена от грешка в системата ни за управление на мрежата, която засегна голяма част от абонатите ни на домашни пакетни услуги. Тя вече е отстранена, но много от устройствата e възможно да не са успели да получат конфигурация. 

Повече информация може да получите тук:https://www.cooolbox.bg/news/avaria-19-12-17

Link to comment
Share on other sites

Между другото Близу също имат автоматични съобщения, и за няколкото по-големи прекъсвания не съм стигал до оператор изобщо, защото чувам съобщението.

Съобщение на страница в сайта също помага, защото вече хората имат и телефони с мобилен нет.

Наистина като се замисли човек, е добре да има някаква такава благинка за хората, които са по-чувствителни към това (без ирония). Не вярвам да струва кой знае колко да се направи, камо ли поддържа. Особено след като т.нар. мразени други доставчици я имат.

От една страна е разбираемо тези, които реват заради голямата такса за услуга като интернет (но защо я дават?!, нещо не знам място, където да има само кулбокс а да няма конкуренти), от друга това е по-специфична услуга - гигабит, за цена, която е 4 пъти по-ниска от на всички останали, които предлагат такава свързаност.

Телевизия не бих ползвал аз (не само от кулбокс), а за интернета - аз лично съм Ок с ниската честота на прекъсванията и за тази цена - прекъсванията досега са били единствено в DNS и 2-3 малки откъм външния. Пълно прекъсване на свързаност не е имало нито веднъж.

Link to comment
Share on other sites

 

При възникване на сериозни аварии, засягащи масово предлаганите от нас услуги, обажданията, които постъпват към техническата ни поддръжка, може да се увеличат стократно. Разбираме неудобството, което се създава за всеки, чието обаждане не успяваме да обработим.
 
Обмисляме варианти за своевременно информиране на всички засегнати, които се опитват да се свържат с нас в такъв момент. Вярваме, че ще имаме решение в кратки срокове.

 

Каква изненада - никой не предполагаше такъв отговор!  :laughing:

 

Относно дисертация на тема "варианти за своевременно информиране" - много просто, нарича се автоматично съобщение, измислено е преди много години и е изненадващо удобно в такива ситуации. 

Link to comment
Share on other sites

minions-lol-animated-gif.gif
 
декември 2017

Обмисляме варианти за своевременно информиране на всички засегнати, които се опитват да се свържат с нас в такъв момент. Вярваме, че ще имаме решение в кратки срокове.


юни 2012

 

EVN имат подобна практика: "Ако се обаждате за авария в район.... Вече работим по отстраняване на проблема..."

Прав сте, трябвало е да имаме готов сценарий за действие за това предварително.
Ще си направим изводите за в бъдеще и въпреки че се надявам повече проблеми да нямаме въобще - ще се подготвим по-добре за следващия.
Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли не схвана какво казвам и защо го казвам?!?

 

Между другото я виж ти! Имало доставчици с автоматични съобщения. Чудо! Хем не се побъркват диспечерите да повтарят едно и също като латерни, хем клиентите са спокойни, знаят за проблема и че се работи по отстраняването му.

На Кулбокс им е през оная работа за собствените им диспечери :) за клиентите - само донякъде. С темпото с което работят, автоматично съобщение след няколко години, евентуално :)

Link to comment
Share on other sites

minions-lol-animated-gif.gif

 

 

Брутално BUSTED!!!

 

iLxwRXs.png

 

==============================================

 

Ето защо много мразя като се подхвърлят шаблонни отговорчета със заучени фрази и привидно сложни думи. Има обаче хора помнят и ето така се става за смях. Типичен пример за мазане на нааканото...  :moon:  

 

И какво се оказва накрая? Май всички вече отдавна си имат дежурни съобщения при генерални повреди и аварии... Ти да видиш...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

От казаното разбирам, че изводите вече са направени и сега вече започва обмислянето. 

Да сме живи и здрави, до към 25-а, че да дочакаме и реализацията  :lol:

Link to comment
Share on other sites

В момента се подготвяме за внедряване на нова IVR система, която позволява и включване на автоматично съобщение. За съжаление по законите на Мърфи събитията ни изпревариха. Съжалявам, че сте останали с впечатлението, че не мислим за клиентите. Надявам се в бъдеще да ви покажем, че не е така.

Link to comment
Share on other sites

При възникване на сериозни аварии, засягащи масово предлаганите от нас услуги, обажданията, които постъпват към техническата ни поддръжка, може да се увеличат стократно. Разбираме неудобството, което се създава за всеки, чието обаждане не успяваме да обработим. Обмисляме варианти за своевременно информиране на всички засегнати, които се опитват да се свържат с нас в такъв момент. Вярваме, че ще имаме решение в кратки срокове.

През изминалата нощ беше регистрирана авария, причинена от грешка в системата ни за управление на мрежата, която засегна голяма част от абонатите ни на домашни пакетни услуги. Тя вече е отстранена, но много от устройствата e възможно да не са успели да получат конфигурация. 

Повече информация може да получите тук:https://www.cooolbox.bg/news/avaria-19-12-17

Понеже е много сложно като материя и практическа реализация, ще се опитам да Ви помогна, като Ви кажа как след почти 8 годишно обсъждане е реализирано в М-тел:

 

Имате проблем и звъните в кол центъра.

Посреща ви съобщение:

- Има прекъсване на услугата еди къде си. Ако не сте оттам, но имате затруднение, моля изключете от електрозахранването всички устройства: сеттопбокс, рутер, телевизор, компютър и след това ги включете. Ако услугите пак ги няма, моля останете на линия...

Следва музика (дотук са получили поне 100 благословии на всичките им роднини от женски пол).

И ако клетият клиент има късмет до 30-на минути разговорът се приема от "висококвалифициран служител".

След още минута (в която ви питат за какво ли не) ви казват, че обаждането е записано и предадено в съответния отдел. До час с вас ще се свърже "компетентен" служител и ще ви помогне за отстраняване на проблема.

Служителят със сигурност не се свързва, защото няма такъв служител, или служителят се обажда на още няколкостотин такива клетници.

Ако служителят се свърже с вас (тази година), то пак се започва: име, адрес, егн, егн на майка ти, на баба ти, ама какво точно става при вас, ама това направихте ли и бла-бла-бла.

 

Така, че системата е измислена отдавна, няма какво да мислите а направо я приложете.

 

От казаното разбирам, че изводите вече са направени и сега вече започва обмислянето. 

Да сме живи и здрави, до към 25-а, че да дочакаме и реализацията  :lol:

Че, те М-тел го измислиха за има няма 7-8 години. Тия нали са по-умни от тях :)

 

Сега да ви кажа как работи съпорта на реномираните фирми (онези, западните) в българия (заради евтината работна ръка):

 

Наемат голям офис в бизнес център. Оборудват го с всичко необходимо за работата на екипа. Купуват подходяща за целта система. Наемат висококвалифицирани хора (минимум 20 човечета на смяна с квалификация левъл 1, 3-4 с левъл 2 и поне две с по-висок левъл).

Всички човечета от левъл 1 минават обучение от поне 2-3 месеца минимум до 5-6 месеца максимум.

След обучението се пускат в месомелачката, демек на линия.

Работят по имейл и по телефонна линия. Телефонните обаждания са с приоритет пред имейла. Има въведен максимум на едно телефонно обаждане, както и минимум взети тикети по имейл.

Ако има въпрос, който не могат да разрешат човечетата с левъл 1 - ескалират го на левъл 2. И т.н.

Всички проблеми трябва да бъдат решени в рамките на работния ден. Ако не се решат: санкция за съпортващата фирма. При над 100 санкции месечно: шут у гъза и се търси друга съпортваща фирма.

За тази работа (описана съвсем повърхностно и кратко) съпортващата фирма получава между 8 и 10 USD/EURO на клиент. Няма лимитиране на броя проблеми, обаждания и емейли.

Съпортващата фирма плаща минимум 1800 лв. нето на левъл 1. Заедно с такситата ако си нощна смяна. С купони за храна, ВИП пакет за медицинско обслужване, карти за фитнес (реномирани фитнес клубове) и т.н.

Спазва се до най-малката точка и запетая КТ.

Това горното не се отнася за техническия съпорт. Там заплатите почват от 2 каймета и половина нето.

И забележете: никой не е фалирал.

 

Ако смятате да назначите 3-4 момченца на смяна за по 5-600 лева заплата: нема смисъл дори да започвате да мислите.

Или ще се научите да давате пари и бизнеса ви да върви или всичко ще крета докато излезете от пазара.

 

Идете в бизнес парк София, влезте в който и да е офис на която и да е съпортваща фирма и ще видите наживо работещият модел. Ако си мислите, че сте по-умни от западняците - не сте. Запомнете го.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

.

 

Ако смятате да назначите 3-4 момченца на смяна за по 5-600 лева заплата: нема смисъл дори да започвате да мислите.

Или ще се научите да давате пари и бизнеса ви да върви или всичко ще крета докато излезете от пазара.

 

Идете в бизнес парк София, влезте в който и да е офис на която и да е съпортваща фирма и ще видите наживо работещият модел. Ако си мислите, че сте по-умни от западняците - не сте. Запомнете го.

Така се "адаптира" работещият модел в България :)

И момченцата са горе-долу доволни, че са част от IT високотехнологичната компания, и фирмата минава с по-малко разходи. Бизнесът ще си крета, колкото - толкова. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега да ви кажа как работи съпорта на реномираните фирми (онези, западните) в българия (заради евтината работна ръка):

 

Наемат голям офис в бизнес център. Оборудват го с всичко необходимо за работата на екипа. Купуват подходяща за целта система. Наемат висококвалифицирани хора (минимум 20 човечета на смяна с квалификация левъл 1, 3-4 с левъл 2 и поне две с по-висок левъл).

Всички човечета от левъл 1 минават обучение от поне 2-3 месеца минимум до 5-6 месеца максимум.

След обучението се пускат в месомелачката, демек на линия.

Работят по имейл и по телефонна линия. Телефонните обаждания са с приоритет пред имейла. Има въведен максимум на едно телефонно обаждане, както и минимум взети тикети по имейл.

Ако има въпрос, който не могат да разрешат човечетата с левъл 1 - ескалират го на левъл 2. И т.н.

Всички проблеми трябва да бъдат решени в рамките на работния ден. Ако не се решат: санкция за съпортващата фирма. При над 100 санкции месечно: шут у гъза и се търси друга съпортваща фирма.

За тази работа (описана съвсем повърхностно и кратко) съпортващата фирма получава между 8 и 10 USD/EURO на клиент. Няма лимитиране на броя проблеми, обаждания и емейли.

Съпортващата фирма плаща минимум 1800 лв. нето на левъл 1. Заедно с такситата ако си нощна смяна. С купони за храна, ВИП пакет за медицинско обслужване, карти за фитнес (реномирани фитнес клубове) и т.н.

Спазва се до най-малката точка и запетая КТ.

Това горното не се отнася за техническия съпорт. Там заплатите почват от 2 каймета и половина нето.

И забележете: никой не е фалирал.

 

Това коя фирма е, защото доста конкретно звучи?

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...