Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Той конкретно не може. Но пък не е кой знае колко скъпо да си вземе по-хубав диск.

 

А и един нормален RAID с 4 диска няма да му излезе кой знае колко дебело - около 1к само - 4 броя WD black 1tb + 3ware 9550 примерно, a като ако му дойде апетита може после "в движение" да сложи още 4 :) Моя с тези стари дискове вади 350мб/сек трансфер та какво остава за някой по-нов. А колкото и да са добри LAN-ки над 2гбита няма (то и над 2гбит няма де)

 

По-евтино ще му излезе да смени доставчика, като най-добрият вариант е: БТК - сваляш на макс, а диска в пълен покой... =>

- "БТК - за по-дълъг живот на вашия диск." :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да направя едно уточнение, за всички евентуални нови абонати, относно промоцията "Покани приятел".Не можеш да бъдеш "поканен" от фирма.Т.е. настоящия абонат, който те кани, трябва да е физическо лице.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чудя се какъв wireless router да си взема за да не ми прецаква скоростта, но и да има по-голям обхват?

 

Хубав N-рутер :) .

 

Честно казано и не толкова хубав N пак ще му свърши работа. Визирам TP-LINK 1043ND, хем има USB вход ако му се прииска да си направи NAS; гигабитов суич, MIMO-то работи добре.

Тук съм тествал еднократно по-стария модел WR841ND в стая без прегради, но с друг жичен преди него:

 

774578801.png

 

Иначе съм с още по-евтин Tenda W302R и съм много доволен - стабилен, достатъчно бърз, отлично покритие.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ някой желаещ да дойде в МРЕЖАТА? :lol:

Днес ме вързаха.Първи вЧепатления - отлични.Повече от доволен съм.

Имам две покани, ако някой желае да го "каня" в МРЕЖАТА, да обажда.Доставка на място.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ някой желаещ да дойде в МРЕЖАТА? :lol:

Днес ме вързаха.Първи вЧепатления - отлични.Повече от доволен съм.

Имам две покани, ако някой желае да го "каня" в МРЕЖАТА, да обажда.Доставка на място.

 

 

бе аз отдавна съм мераклия ама пусто покритие, още го няма в квартала.. :с за Мараша иде реч, до ВМИ-то

Link to comment
Share on other sites

Ми като гледам картата, са близо.Друг е въпроса, дали работят в тази посока, за разширяване на мрежата.Хората обясниха, че дори да нямаш покритие, е желателно да си пуснеш заявка за включване.По този начин районите с повече заявки са с предимство.

Link to comment
Share on other sites

няма да е лошо вече да стигнат и до Тракия...

 

иначе връзката предполагам не прекъсва?

За цялата 2009-а май бяха два пъти, когато преработваха трасета и един път беше блокирал опорен суич.

Тази година още не се е случвало.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На мен ми писна да ги чакам. Преди година и нещо казаха, че евентуално до няколко месеца ще са при мен. Преди 2 месеца ми казаха до края на април. В момента все още никакви ги няма...

Link to comment
Share on other sites

На мен ми писна да ги чакам. Преди година и нещо казаха, че евентуално до няколко месеца ще са при мен. Преди 2 месеца ми казаха до края на април. В момента все още никакви ги няма...

 

На мен ми отговориха че до края на 2008-ма ще има покритие, сега все още няма...

Link to comment
Share on other sites

На мен ми отговориха че до края на 2008-ма ще има покритие, сега все още няма...

Кажи речи е същото и при мен. Направо историческо стана това чакане. Ти къде точно се намираш?

Link to comment
Share on other sites

Кажи речи е същото и при мен. Направо историческо стана това чакане. Ти къде точно се намираш?

 

6 ти Септември след линията, към гребната.

Link to comment
Share on other sites

И аз ги чакам вече 5 месеца да прескочат една единствена улица. Трасето им минава на 20 метра от вкъщи през една улица. Незнам какво толкова сложно има да се прескочи тая проклета улица, пак повтарям улица, а не булевард с 6 ленти.

Link to comment
Share on other sites

тия са пълни педели.за да прекарат в тракия зад мебелна къща трябвало да се съберат над 100 заявки за да даойдат да ни свържат.просто пълно безобразие от тяхна страна .хората имат интерес към тиях те си гонят клиентелата .

Link to comment
Share on other sites

Ае мн сте интересни като почнете да пишете такива постове.

Проблема не е да чофнат една лента на асфалта или да пуснат кабел през на БТК шахта.Нали освен теб ще има и други желаещи, съответно трябва да се планират тези нови клиенти и да има физически ресурси да им се осигури необходимото качество на услугата.По добре никой да няма, отколкото да има 10 недоволни клиента на тази улица, който да почнат да плюят фирмата.

Не си гонят клиентелата, просто оборудването което ползват е доста скъпо - качествено и нямат сметка за по-малко клиенти да изграждат трасе ( поне така смятам :) ).

 

П.С. Както писах преди 3,4 страници и аз ги чаках близо година, след което видях, че скоро няма да е и се пуснах на конкурентите :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Има ли някохй на куулбокс,интересува ме тази отстъпка -доведи приятел...колко време важи ?

Има има, все още си пазя 2-те талончета за отстъпка :)

Link to comment
Share on other sites

Има има, все още си пазя 2-те талончета за отстъпка :)

 

питам понеже един пич от форума на куулбокс каза че важало само един месец :blink: :confused

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам, промоцията важи до края на годината.А самата отстъпка от промоцията е за една месечна такса.Т.е. ако сега се включиш в мрежата им, за следващия месец таксата ще ти е наполовина, а след това ще е в пълен размер.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нова оферта от страна на кулбокс...Trio Start пакет: 20/20 net ; 26 канала цифрова и 50 мин тел. разговори за 35 лв. и едногодишен договор.

усещам вече как кулбокс скриха шапките на останалите провайдъри. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Нова оферта от страна на кулбокс...Trio Start пакет: 20/20 net ; 26 канала цифрова и 50 мин тел. разговори за 35 лв. и едногодишен договор.

усещам вече как кулбокс скриха шапките на останалите провайдъри. :pirate

 

Абе не точно, но са близо :)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...