Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Lucky това говоря и аз. Те нямат проблеми с капацитета на връзката. Както многорактно са писали, пускат всичко без компресия. Няма логика точно определен при това ефирен канал да започнат да мачкат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Одеве след мача, оставих на НОВА за фон и Шоуто на Милен Цветков беше със супер качество. Дори погледнах логото, да проверя канала със сигурност. Вярно, че е по-статично от футбол, но все пак... Преди няколко дена не можех да видя изобщо футболистите.

Link to comment
Share on other sites

Лично аз не разбирам какво толкова искате от доставчика.

 

@Rumbata, тоя филм с Cooolbox още преди три години сме го играли. Само че тогава каналът беше БНТ1 и решението беше намерено в рамките на два дена.

Това, което искам от доставчика е, щом някъде в природата съществува сигнал с по-качествено изображение на канал от списъка, да намери начин да го осигури.

Ако не е в състояние, тогава да сваля значката и лентата с надпис "По-по-най".

 

Слагам резюме на диалога от тогава в спойлер. Обърни внимание, че и тогава, инициативата за по-добро качество пак не идваше от страна на Cooolbox.

Пак трябваше да се натиска, убеждава и обяснява... 

 

 

 

Не намирам БНТ 1 HD. А го гледах, защото в сравнение с него, SD-версията е пълна мътилка.

В момента и по сателитките, и по цифровия ефир върви с по-добро качество.

...Колкото до BNT1 HD, преди промяната получавахме на тази позиция отново SD и като цяло нямаме друга опция.

Проучих въпроса подробно и това, което имаме като информация (от доставчика ни, а и от самите БНТ) е, че стриймът не беше HD, а upscale SD, който от самата телевизия нямат ясна концепция дали смятат да продължат да поддържат или не. Към днешна дата няма индикации от страна на телевизията, че ще започне излъчването на канала в HD за постоянно, но ако това се случи ще предприемем необходимите стъпки да добавим канала и към нашия списък.

Ще Ви държа в течение, ако има нещо ново по темата.

tedet, попитайте техническите лица дали ъпскейлнатия сигнал не е бил с MPEG4, a SD-сигнала с MPEG2 компресия.

Сравнете двата сигнала на един и същ телевизор и открийте разликите...

... и ако прецените, че картинката на BNT1 HD е по-добра от тази на текущата мътилка, пуснете нея.

Въпросът е, че няма яснота от страна на телевизията до кога ще го има този upscale SD стрийм, тъй като към момента по всичко личи, че съвсем скоро ще го изоставят и няма да го поддържат, а това би създало сериозни проблеми на доставчиците ни и на нас. В тази връзка предпочитаме да изчакаме какво ще преценят от БНТ. Ние също предпочитаме да си набавим по-доброто качество (HD или текущия стрийм uspcale SD), но след като имаме повече сигурност и яснота.

Направете едно фирмено разузнаване и се опитайте да разберете какъв източник за БНТ ползват Vivacom.

Дори излъчваният от сателита SD-сигнал е с по-добро качество на изображението от нашия.

Здравейте, вече можете да гледате и БНТ с по-добро качество. Каналът се намира на позиция 1. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Един страничен въпрос. При положение, че всичко друго е перфектно. И нет-а няма равен и другите канали са перфектни. Мислите ли, че проблемът е в Cooolbox?

 

Когато имаш претенцията да си перфектен, се налага да приемеш съответните критики в случаите когато не си... и да положиш необходимите усилия отново да си...

Link to comment
Share on other sites

Доста сте взискателни и предполагам с право, но както писах по-горе в темата, Нова ТВ са за е**не!

Не е нормално, само Нова ТВ с големите претенции на велика национална медия, да предлага подобно качество.

Вярно, може би има по добър стриим, като в случая според моите виждания, при ентри качеството също е отврат, така че дали ще е една идея по-добро или не - мисля, че не е такъв грандиозен проблем.

Нито един мач не съм гледал по Нова и Диема. Има ZDF HD, ARD HD и BNT HD, така че колкото и да е хубав стриима на ентри, пак е пълен ШИТ!

И като се замислим, защо трябва да се плаща и колко - за леко по-добро качество в SD е решение на оператора.

 

Но, мога само да похваля cooolbox и представителя им тук, че държат пряка връзка с клиента и се опитват, да угодят потребителите. Поне аз, не знам подобен доставчик, който прави това, в такава степен. Което е похвално!

 

Въпроса е защо не се отговори еднозначно:

1. Имаме договор с този доставчик на стриим - не можем да го променим за момента.

2. Да, има по-добър стриим, който ще можем да излъчим след ......

3. Не можем да договорим по-добър стриим в момента...

 

И така.

Edited by swan222
Link to comment
Share on other sites

Нито един мач не съм гледал по Нова и Диема. Има ZDF HD, ARD HD и BNT HD, така че колкото и да е хубав стриима на ентри, пак е пълен ШИТ!

И като се замислим, защо трябва да се плаща и колко - за леко по-добро качество в SD е решение на оператора.

 

Не  мислиш ли,  че  има  клиенти,  които  не знаят  немски или  не  им  харесва,  и  също  така  не  искат да  плащат  за  диемите по  4лв  на  месец  а  искат  да  гледат Еврото на  майчиния  си  език  с  възможно  най-добро  качество  и   когато  се  вижда,  че  при  конкуренцията,  сигнала  е  малко  по-добре,  те  определено  се  чувстват  прецакани,  понеже  същия  доставчик  се  е  хвалил,  че  е  пускал  сигналите  на каналите  без  компресия(а  тук  не  е  така).  Дразнещото,  в  случая е  не  толкова  картината,  колкото  мълчанието  на  оператора.

Да  ти  ги  гледаш  по  немските,  но  все пак не  си  единственният  клиент на  кутията.  

Link to comment
Share on other sites

Доста сте взискателни и предполагам с право, но както писах по-горе в темата, Нова ТВ са за е**не!

 

Нали разбираш, че чакаме служебния бот да потвърди това? Нека с две думи кажат - НОВА са боклуци, подават ни боклук. Фактът, че мълчат и до момента говори, че може би другаде има проблем...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

По въпроса за стрийма на Нова Телевизия: Вече обяснихме в предишен коментар, че 
сме в комуникация с доставчика на стрийма и това отнема време. Отговаряме, когато имаме какво ново да кажем, а през това време работим по въпроса за разрешаване на възникналите казуси. Нито един въпрос не е отбягван или подминаван досега.

 

Няма възможност към момента да пуснем стрийма, който предлагат N3, защото ние дори не знаем кой е доставчикът на този стрийм... Ние имаме договор с BIX, както вече споменахме и получаваме стрийма за този канал от тях. Стриймът MPEG4, който пуснахме, действително е с битрейт 3 Mbit/sec, като това са параметрите, с които го получихме. Затова и още в началото казахме, че той не е с по-добро качество от MPEG2, който ползваме. Няма мачкане при запис, каквито коментари имаше. Споделяли сме многократно, че ние не компресираме сигнала и го доставяме точно, както го получаваме. 

В комуникация сме и търсим начин да предоставим по-добро качество на Нова ТВ, ако въобще е възможно. 

Сигнализирали сме за влошеното качество и сме отправили въпроса дали могат да предоставят по-добро. Очаквахме отговор от тях, но все още не сме получили такъв. 
Това е, което към момента можем да кажем по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Може да се отправи предложение към Нова Броудкастинг Груп.

Срещу още 35 ст. (на цената на малка, мазна баничка) да добавят към пакета Diema Extra един нов канал - NovaTV upscaled SD  :censored2:

Link to comment
Share on other sites

Не  мислиш ли,  че  има  клиенти,  които  не знаят  немски или  не  им  харесва,  и  също  така  не  искат да  плащат  за  диемите по  4лв  на  месец  а  искат  да  гледат Еврото на  майчиния  си  език  с  възможно  най-добро  качество  и   когато  се  вижда,  че  при  конкуренцията,  сигнала  е  малко  по-добре,  те  определено  се  чувстват  прецакани,  понеже  същия  доставчик  се  е  хвалил,  че  е  пускал  сигналите  на каналите  без  компресия(а  тук  не  е  така).  Дразнещото,  в  случая е  не  толкова  картината,  колкото  мълчанието  на  оператора.

Да  ти  ги  гледаш  по  немските,  но  все пак не  си  единственният  клиент на  кутията.  

 

Да, съгласен съм, просто съм намерил решение за мен. Не съм клиент на кулбокс, а на N3 за момента. Просто темата ми е интересна и съдействах на колегата @plameni да направи сравнение.

 

Приоритет ми е, като си пусна даден мач - да е с хубаво качество, но Нова ТВ както всички знаем е извън тази класация и си търся варианти, без да плащам за диемите.

Edited by swan222
Link to comment
Share on other sites

Тука все едно гледам как някви сърдити старчета пенсионери, който си нямат друга работа и мърморят по цял ден за нещо... Ето "служеблия бот" отговоти доста изчерпателно и дано мрънкащия друг бот е разбрал най-накрая, че проблема не е в кутията. Пък и всеки е свободен да мине на друг доставчик където точно този ЕДИН канал е с малко по-добро качество. То бива критики, ама някои прекаляват с тона... Живи и здрави, живота продължава и без Нова ;)

Link to comment
Share on other sites

...живота продължава и без Нова ;)

 

Не си прав - лично познавам няколко човека, за които животът свършва с Нова...или с нещо друго, което е на дневен ред. :P

Link to comment
Share on other sites

2015 г.

Скоро ми направи впечатление, че при N3 качеството на Нова Телевизия е осезаемо по-добро от това при Кулбокс.

@ Lucky Luciano,

 

благодарим Ви за подадения сигнал относно нашето приложение за показване на времето. Ще извършим проверка и ще го коригираме при необходимост. Относно качеството на канал "Нова Телевизия" - при нас сигналът се взима директно от тях. Както знаете, ние не правим компромис с качеството на излъчваните програми към нашите клиенти и по никакъв начин не влияем върху тях с допълнителни доработки, които биха го влошили.

 

2016 г.

Ние имаме договор с BIX, както вече споменахме и получаваме стрийма за този канал от тях

Link to comment
Share on other sites

Айде сега, да видим поредното замазване на очите от агента на Cooolbox - те тука вече няма как да се оправдае!

 

Едно е да твърдиш, че взимаш сигнала директно от студиото, а същевременно истината е друга - от друг източник, който по всяка вероятност компресира сигнала, след като го е взел......

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @plameni,

Не виждаме нищо притеснително в цитираните коментари. Както сме посочили, сигналът ни идва директно от Нова. Оторизираният доставчик на стрийм го приема и изпраща директно към нас, а ние към потребителите. Няма промяна в качеството на стрийма, който изпращат от Нова и получаваме ние. Ангажирали сме Нова с казуса и очакваме становище. 
А има и друг момент, на фона на всички HD канали, които в програмната схема "заобикалят" канал Нова Телевизия, както и увеличения брой HD канали, които излъчваме, съвсем нормално е по-ниското качество на посочения канал да се различава осезаемо.
Считаме темата за изчерпана и ще пишем отново, когато има развитие.

Link to comment
Share on other sites

Здрасти,

може ли малко повече информация за новите функционалности на портала към този момент? Тези заради които трябваше да се регистрирам наново..

Ползвам една услуга на един адрес, с една регистрация и не забравям да си платя сметката.

 

И втори въпрос: има ли някакав стандарт за качество на картината на които даден канал трябва да отговаря, за да го включите в програмния си пакет?

Не говоря за Нова, а за Дискавъри Сайънс, който и в момента прекъсва и е с артефакти. Това отделно на отвратителното качество с което е по принцип, дори и когато работи :(

 

 

Той е съвършено различен, по-красив и по-функционален от всякога!

Edited by bukalex
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @plameni,

Не виждаме нищо притеснително в цитираните коментари. Както сме посочили, сигналът ни идва директно от Нова. Оторизираният доставчик на стрийм го приема и изпраща директно към нас, а ние към потребителите. Няма промяна в качеството на стрийма, който изпращат от Нова и получаваме ние. Ангажирали сме Нова с казуса и очакваме становище. 

А има и друг момент, на фона на всички HD канали, които в програмната схема "заобикалят" канал Нова Телевизия, както и увеличения брой HD канали, които излъчваме, съвсем нормално е по-ниското качество на посочения канал да се различава осезаемо.

Считаме темата за изчерпана и ще пишем отново, когато има развитие.

 

Това ми прилична на вица за бананите в ушите. Едно е да получаваш студиен сигнал, а съвсем различно от поддоставчик, който явно си прави гаргара с вас.

И да - има по-качествен стрийм, което се доказа неколкократно последните 2-3 страници, а да не говорим, че съм го писал преди година, а дали този стрийм е от друг поддоставчик или директно от Нова - разберете вие. Ние дадохме достатъчно жокер. На мен, лично, тест не ми трябва, за да преценя коя картина е по-качествена.

Тааа, говорите пълни глупости и по-добре оправете тихичко качеството на Нова, а не пишете простотии.

 

По въпроса с резолюцията на exabyte - изключваш бокса, включваш го и веднага натискаш няколко пъти бутона Menu. Влизаш в сервизното, от там Upgrade и сменяш резолюцията на 576i. Запазваш промените, после Reboot и си готов.

 

По темата с новия портал - нищо ново не виждам, ама нищо. Освен, че е една идея по-сложен. Сега... Ако се направи възможно активиране на пакети и канали - друга бира. Но в този му вид - вместо да стигнеш до телефон и фактури с 2 клика, сега се прави с повече, че и по-сложно. Но тоя портал - все тая.

Оправете си качеството и спрете да пишете глупости.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @plameni,

Не виждаме нищо притеснително в цитираните коментари. Както сме посочили, сигналът ни идва директно от Нова. Оторизираният доставчик на стрийм го приема и изпраща директно към нас, а ние към потребителите.

Уважаеми @JoyDay, създавате впечатление на образован човек и би трябвало да знаете, че думите имат точно определено значение. Притеснително е, че трябва да си припомните значението на някои от тях: директно, индиректно, пряко и опосредствано.

Няма да правя семантичен анализ, но в двата цитата има две различни твърдения...

Може да сте имали предвид едно, но да не сте успели да го изразите добре и да сте написали нещо друго, но ние няма как да знаем, нито пък сме длъжни да гадаем всеки път "Какво е искал да каже авторът?"

 

Няма промяна в качеството на стрийма, който изпращат от Нова и получаваме ние. Ангажирали сме Нова с казуса и очакваме становище.

Ако това е така, означава, че от Нова делят клиентите си по някакъв признак и им пускат стриймове с различни параметри и качество. Това пък означава, че ако няма промяна в ситуацията, веднага трябва да бъдат сезирани КРС и КЗК.

 

А има и друг момент, на фона на всички HD канали, които в програмната схема "заобикалят" канал Нова Телевизия, както и увеличения брой HD канали, които излъчваме, съвсем нормално е по-ниското качество на посочения канал да се различава осезаемо.

Никога не ми е хрумвало, че някой може да измъдри толкова малоумно обяснение.

Всички сравнения по този проблем и в цифрово, и във визуално отношение, бяха само в рамките на един и същи канал.

 

Считаме темата за изчерпана

Темата ще бъде изчерпана, едва когато осигурите възможно най-качествения сигнал.

Ако не сте в състояние да се справите с проблема, кажете го, за да спрем да ви занимаваме и ние да търсим начини за разрешаването му.

Link to comment
Share on other sites

@plameni - май не само на мен ми е направил впечатление  неуместния коментар  относно HD каналите спрямо НОВА....

Според мен в скоро време няма да има решение по въпроса.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Здрасти,

може ли малко повече информация за новите функционалности на портала към този момент? Тези заради които трябваше да се регистрирам наново..

Ползвам една услуга на един адрес, с една регистрация и не забравям да си платя сметката.

 

И втори въпрос: има ли някакав стандарт за качество на картината на които даден канал трябва да отговаря, за да го включите в програмния си пакет?

Не говоря за Нова, а за Дискавъри Сайънс, който и в момента прекъсва и е с артефакти. Това отделно на отвратителното качество с което е по принцип, дори и когато работи :(

 

Здравейте,

 

Повече за новите функционалности на портала ще намерите тук: http://bit.ly/28NizCx

По отношение на стандарта за качество - практиката е да проверяваме качеството на сигнала при всички оторизирани доставчици на стрийм, с които работим, за да изберем този с най-добро качество. По въпроса за Discovery Science извършваме проверка.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...