Jump to content
BulForum.com

Euro 2008 - гласувайте


Stenli

  

149 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Георги не ми извъртай приказките. Германците тотално надделяха над Португалия и каквито и статистики да ми вадиш вкл и километраж на играчи от GPS-а примерно хич не ме греят честно! Победата си беше налице и беше ясна още преди края на мача.

 

Като си говорим за късмет има ли по-големи калитари от рязаните на ЕВРО 2008??? Абсолютни глупости ми приказваш. И сега след като ги биха германците какво има да кажем? Най-вероятно го направиха нечестно с помощта на съдията и много късмет а?

 

Относно ТВ проблемите нормално е да се критикува при положение че пропуснахме половината мач, а както видя аз ИЗРИЧНО попитах, понеже знам че други гледат по други канали, дали и при тях е така! Неведнъж се е случвало да се лъже че проблема не е по нашето трасе. Явно си малък и не ги помниш тези неща.

 

Както и да е - мога само да честитя победата на Германия и да кажа наздраве на всички :D

 

Сега остава Русия да бие и първенството ще е чудесно :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply
Ц,ц,ц жалко за Турция.По-добри бяха според мен.....

 

Не бяха добри въобще, смятай че там нямаше един опитен играч, просто немците играха зле! Добре че накрая се стегнаха и съвсем заслужено продължиха напред. Сега кой ще играе с немците според вас ?

Link to comment
Share on other sites

Честно казано турчалята в този мач играха много, ама много по-добре от Гермния. Играха много по-силно и от предните си мачове, когато пък имаха уникален късмет. Само че във футбола има някакво равновесие, което се поддържа по един или друг начин и всичко им се върна в мача, в който надиграха тотално съперника си, но нямаха късмет. Еми квото е тва е, един финал Германия - Русия ми звучи много добре, но ще се разбере утре.

 

 

:пп Диема този път не са виновни и наистина проблемът е масов.

Link to comment
Share on other sites

Raptor-е, ти си шест, бе душа. Ако нямах по-важна работа (готвене ммм) и имах нерви, щях да ти извадя цитати, за да видим колко ти преиначавам думите. Мачът с Португалия е заминал...както и тоя с Турция. Факт е, че и в двата мача Германия игра защитно и имаше по-малко положения, но победиха. Разбира се, че само победата има значение, но това не означава, че каза, че немците били смачкали Португалия. И тъй като ти приказваш тъпотии, а после плямпаш как аз съм говорил глупости, докато аз се опитвам да ти покажа защо смятам така, няма да се занимавам повече с теб. И за да ти покажа все пак, че не се правя на щипана мома, а наистина ми писна от тъпи номера, ще ти дам още един пример от твоето творчество - за проблемите с картината в цял свят не са заради натоварване в Швейцария, а защото аз съм малък и не помня. И не ми казвай, че не си казал това. Не каза "извинете Диема, сбърках, че приемам за даденост неща, които не трябва", не каза "е, объркал съм, карай", а каза "малък си не помниш, имам право да съдя, без да знам"... Успех на финала...

Link to comment
Share on other sites

На тея аборигени не трябва да им дават повече да правят Европейско!!!Цяло второ полувреме да не можеш да гледаш...

 

Не разбра ли че проблема не беше в ДИЕМА? Между другото достойни са за добра оценка понеже все пак показват в момента пропуснатото от нас.

 

ЕДИТ: Георги не мога да повярвам че си го написал това просто! Прочети няколко пъти какво съм казал - нищо не съм махал или променял.

Link to comment
Share on other sites

Не разбра ли че проблема не беше в ДИЕМА? Между другото достойни са за добра оценка понеже все пак показват в момента пропуснатото от нас.

 

ЕДИТ: Георги не мога да повярвам че си го написал това просто! Прочети няколко пъти какво съм казал - нищо не съм махал или променял.

А ти тъп ли си или си маймуна ?

Казах "да правят Европейско"...демек Щвейцария.

Link to comment
Share on other sites

А ти тъп ли си или си маймуна ?

Казах "да правят Европейско"...демек Щвейцария.

 

1. ЕВРО 2008 е в 2 държави, не в Швейцария

2. Не знам как разбра че именно Швейцария е виновна в случая

3. Малко по-полека с глупостите - дръж се прилично

4. Ако беше се изказал като хората може би нямаше да те разбера грешно

Link to comment
Share on other sites

1. ЕВРО 2008 е в 2 държави, не в Швейцария

2. Не знам как разбра че именно Швейцария е виновна в случая

3. Малко по-полека с глупостите - дръж се прилично

4. Ако беше се изказал като хората може би нямаше да те разбера грешно

Germany 3 - 2 Turkey St. Jakob Park

 

http://en.wikipedia.org/wiki/St._Jakob-Park

Link to comment
Share on other sites

Снощи бях толкова разочарован, че си легнах към 70 мин. Сега ставам и не мога да повярвам на очите си. Аз съм човек, който обича логиката, и в този случай за мен тя е възтържествувала. Не може, ама просто не може да караш само на фанатизъм (не влагам негативен смисъл). Турция излезе с толкова осакатен състав, че по-зле трудно можеше да бъде. По livescore преди мача показаха, че имат само 4 резерви. Германия от друга страна нямаше никакви кадрови проблеми. Имаше повече време за почивка. Въобще положението снощи беше Давид срещу Голиат.

 

Реалността обаче е друга:

 

shots on target : 3 - 10

shots off target : 4 - 9

possession (%) : 46 - 54

corner kicks : 2 - 8

 

Честно, главата ми не можеше да го побере снощо, затова й си легнах. Аз и още не мога да си го обясня. Единственото, което ми идва на ум, е здрав дух в здраво тяло - нещо като българите на Шипка :) Докато гледах мача, германците бяха просто жалки - до голяма степен копие на холандците срещу Русия. Три удара във вратата - три гола. Както каза ГК, за някои хора това е майсторство, за мен е баси лудия късмет. Добре, че за крайния резултат се броят само головете, а не се прави някакво по-сложно изчисление от общите удари, притежание на топката й т.н.

 

Бях силно настроен срещу Турция заради начина, по-който стигнаха до тук. В три мача подред вкарваха в самия край и обръщаха. Преди снощния мач имаха 6 гола, 4 от които са last gasp, както се казва. Хич, ама хич не го харесвам това.

 

Сега обаче не ми е кой знае колко радостно. От една страна турците бяха отстранени по възможно най-болезнения начин - в 90 мин, след като малко преди това бяха изравнили. Не можеше да стане по-добре от гледна точка на скършване на духа и разбиване на мечти. :devil Но от друга страна с играта си Германия не заслужаваше да продължи. За бога, световна сила, пълен отбор звезди и пак не можаха да сразят обезкостения отбор на Турция. Предвиждах 3:0 първото полувреме, а то какво стана - трябваше да догонват.

 

Футболът е странно нещо. Уж репутацията и историята на даден отбор са от значение, но в крайна сметка и 100 купи да имаш, нищо не може да те спаси, ако играеш като гимназиален отбор от Малко Конаре.

Link to comment
Share on other sites

Очевидно швейцарските проблеми с ретранслирането на телевизионния сигнал по време на директното предаване са ви попречили да видите, че второто полувреме играеше съвсем различен немски отбор. Аз имам късмета, че живея в часова зона, която е десет часа след Европа и на повторението тази вечер швейцарците вече бяха прехвърлили пълния запис от мача без никакви проблеми. Рабира се турците бяха много добре, но просто второто полувреме беше съвсем различно от първото и германците си направиха типичната турнирна игра и логично спечелиха. Освен това и трите гола на германците бяха невероятни. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мачът ми хареса, Турците играха доста добре, въобще не очаквах че на Европейско ще направят такива чудеса, евала. Ай честито на Джърманците :lol:

И само ИСПАНИЯ!

Link to comment
Share on other sites

Проблемът май беше само в европейските телевизии

 

По коя извънземна логика проблемът е бил само в европейските телевизии, след като директрното предаване в Америка беше също насечено от прекъсвания?

Link to comment
Share on other sites

Буря прекъсна TV-сигнала на Германия-Турция

 

26 Юни 2008, 09:43

Източник: БГНЕС

 

Причината за телевизионните прекъсвания по време на полуфинала от Евро 2008 между Германия и Турция в Базел е гръмотевична буря, развихрила се в Централна Европа.

 

Така заради прищевките на природата зрителите в почти цяла Европа и по светва не можаха да видят попадението на Мирослав Клозе за 2:1 полза на Германия и това на Семих Сенртюрк за 2:2, както и нахлуването на фен на терена на “Сент Якоб Парк“. Освен картината от Базел в България не достигаше и звук от стадион „Сент Якоб Парк”. Това стана не само в България, където мачът се излъчваше по Диема, но и в много други страни. Основната причина е, че сигналът от международния телевизионен център във Виена е бил прекъснат. Единствените телевизии, които не бяха засегнати от прекъсването на сигнала и продължиха да предават картина без смущения, бяха арабската „Al-Jazeera": и швейцарската телевизия, която препредаде сигнал и на немската „ZDF”, за да не останат милионите германски фенове по телевизионните екрани дезинформирани за случващото се в Базел. Бурята над Виена накара организаторите да вземат нужните предпазни мерки. Всички журналисти, работещи в медийния център, са били помолени да напуснат сградата по най-бързия начин.

Link to comment
Share on other sites

По коя извънземна логика проблемът е бил само в европейските телевизии, след като директрното предаване в Америка беше също насечено от прекъсвания?

По някаква арабска или китайска беше нямаше прекъсвания

Link to comment
Share on other sites

Според мен нямаше да е много честно ако Тутрция бяха отишли на финала след този късет който показаха през цялото първенство.Според мен е не сериозно да се говори че Германия е излизала в мачовете си с тактика като на Гърция.За мен мача се получи такъв заради нагласата с която излезна Германия-сигурнио са подценили осъкатения турски отбор решили са да играят по-пестеливо и че по-лесно ше стигнат до победата а в същото време Турция са играли пределно нахъсано и мотивирано.Освен това ако не се лъжа през годините Германия никога не са играли някъв супер атрактивен и нападателен футбол. След като Турция успяха да победят суматои отбори до тук скъсметлийски голове в последните минути сега и те осетиха за кво става въпрос и ги посекоха в последната минута което най-много ме радва

Link to comment
Share on other sites

Raptor-е, ти си шест, бе душа....

 

GeorgiK - специално пояснение какво имах предвид, понеже явно унесен в готвене или разсеян от други емоции не пожела да разбереш какво казах снощи, а не обичам такива глупави недоразумения.

 

Относно ТВ проблемите нормално е да се критикува при положение че пропуснахме половината мач, а както видя аз ИЗРИЧНО попитах, понеже знам че други гледат по други канали, дали и при тях е така! Неведнъж се е случвало да се лъже че проблема не е по нашето трасе. Явно си малък и не ги помниш тези неща.

 

В смисъл нормално е цялата българска аудитория да предположи, че проблема е в българската телевизия ДИЕМА (както се и случи - разрови из нета, някои още мислят че Диема е виновна). Нормално е зашото години наред са се случвали такива гафове с всички наши телевизии. Да не припомням някои колосални изпълнения откъм Канал 1 например. А преди 20 години имаше една култова фраза при подобни прекъсвания на картина или звук - "Повредата е извън нашето трасе". Това беше дежурното обяснение - и беше за замазване на положението. Затова споменах че вероятно не помниш тези моменти.

 

Много по-малко вероятно бе за всички нас в България прекъсването да бъде за всички. Между другото и ZDF не е прекъснала както прочетох по разни форуми. Именно затова попитах - понеже знам, че примерно ти гледаш по ESPN, Пешо гледа онлайн по някакъв канал, предполагам и други са гледали - дали при всички се наблюдава прекъсването. Именно за да разбера дали са виновни ДИЕМА или не.

 

Надявам се съм се изразил разбираемо този път...

 

 

-----------------------------------------------

 

 

Germany 3 - 2 Turkey St. Jakob Park

 

Надявам се да прочетеш какво е цитирал Стенли. Тогава ще разбереш какво исках да ти кажа аз. И защо всъщност те попитах как реши че Швейцария е виновна. Сега пак ли ще кажеш че организаторите са аборигени - тоест и Австрия и Швейцария? И че те са виновни че прекъсна предаването снощи? Или беше по-лесно да се изрежеш по бързата процедура без да си разбрал причините за проблема? Надявам се сега си разбрал вече какво ти писах снощи...

Link to comment
Share on other sites

Kakво мислите неска кой ще си тръгне ? Аз се надявам руснаците да идат на финал

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK - специално пояснение какво имах предвид, понеже явно унесен в готвене или разсеян от други емоции не пожела да разбереш какво казах снощи, а не обичам такива глупави недоразумения.

 

Разбира се, че всичко това го разбрах. Само дето ти може да не си разбрал аз какво казах. Ясно е, че вероятно имаш някакво право (поради предишни случаи) да съдиш и да плюеш без да знаеш в твоите очи. Но аз ти казвам, че не е правилно в моите. Просто е кофти тактика да си негативно настроен по принцип. А на всичкото отгоре да нямаш доблестта да признаеш грешката след това. И основно е кофти за теб, щото все ще си недоволен. Иначе е все едно къде е проблемът и кой разбрал и кой не и кой готвил и кой се разпалил и така нататък. Не знам само да се смея ли или да бъда благодарен, че ти пука достатъчно, че да се обясняваш така. Айде да е по-доброто (аз вчера веднъж реших да съм злобен и виж колко тъпотия се събра) - всичко е чисто и няма недоразумения...поне до финала... (не, бе, няма...финалът е в неделя...кой ще ти се занимава в неделя следобед да пише тук...)

Link to comment
Share on other sites

Е поне третия немски гол го видях!!! Разбира се отново гледам шведски футболист в голям размер вместо мача...

аа, фреди люнгберг е освен футболист и модел на дрехи, не мрънкай :lol:

 

за довечера - испания!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...