Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нещо много зле положението. Най-високия скоростен индекс, който имат е V ... и то само 1 гиславед...

 

Евентуално избери измежду тези, които се държат по-добре на мокра настилка.

Link to comment
Share on other sites

Спрямо лятна гума на до 4-5градуса всичките са компот ;) 

 

Вземай й Алпин или Ултрагрип, което е на по-сгодна цена и тва е. Зимата най-голяма сигурност дава разумното поведение.

Link to comment
Share on other sites

То в диана като гледах нямаше много голям избор на мишелин.Поне в сайта им.В началото на Ноември ще отидем до тоя център на изхода на София и от там ще вземем евентуално.

 

За разумното поведение ясно :) Млад шофьор без опит ще трябва да навърти малко километри.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Айде айде и на тебе ти се иска да си батка ама с аутдейтед е36 няма как... Що не си вземеш едно 320д  :lol: 

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Дааа, вече и по телевизията показват едно до друго е36 и е46 и обясняват, че ако не си с е46 не може да си пускаш чалга.

Link to comment
Share on other sites

Така е, затова в е30 само сръбско си пускам.

Вчера имах честта да се въргалям в купето на е30(изкорубено) с 2.8 мотор от е36(атмосферно за сега). Епа  гот е. И в 240SX с правилния, а не с американския мотор се возих. Зарибявка е. Особено като тежи 2200 паунда. Това май е около 1 тон. Кофтито е, че с 50 кинта при полицая не се минава :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Тези зимни гуми като вдигне над 12-14 градуса и стават леш. Аз затова си карам с летните зимата, а зимните са на джанти готови за слагане при необходимост. За града не е фатално. Относно това, че нямало V/Z ами на 15/195 какви по-горе от H да зареждат? От 16 нагоре има търсене за скоростни гуми. Категорично също казвам от опит, че над 4-5 градуса летните гуми са много по-добър грип от зимните.

Link to comment
Share on other sites

Тези зимни гуми като вдигне над 12-14 градуса и стават леш. Аз затова си карам с летните зимата, а зимните са на джанти готови за слагане при необходимост. За града не е фатално. Относно това, че нямало V/Z ами на 15/195 какви по-горе от H да зареждат? От 16 нагоре има търсене за скоростни гуми. Категорично също казвам от опит, че над 4-5 градуса летните гуми са много по-добър грип от зимните.

 

А като пътуваш за няколко дена извън града, слагаш ли ги в багажника зимните? И сутрин колко време ти отнема сменянето на 4 гуми, ако е заваляло сняг през нощта?

 

 

Между другото, аз мисля да взимам Sava на моя фИкус. Доста добри отзиви имам за тях, а ще ми дойде на около 73-4лв  бройката 185/65/14

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Чистач, почваш да питаш глупости и да се заяждаш! Естествено че тръгвам на път със зимни гуми и ако не знаеш има един сайт accuweather от който можеш да видиш дали ще вали в други ден и в колко часа. И естествено, че ако нямаше кой да ми смени гумите веднага, нямаше да ползвам този вариант.   :P

Link to comment
Share on other sites

Чистач, почваш да питаш глупости и да се заяждаш! Естествено че тръгвам на път със зимни гуми и ако не знаеш има един сайт accuweather от който можеш да видиш дали ще вали в други ден и в колко часа. И естествено, че ако нямаше кой да ми смени гумите веднага, нямаше да ползвам този вариант.   :P

 

Не бе, нищо лично, просто ми стана смешно, като си те представих рано сутрин как въртиш гайки и псуваш, гледайки небето... :lol:

 

Още повече, че винаги можеш да останеш изненадан на другия ден с приятен снеговалеж, който никой не го е предвидил. Та за една-две седмици зимата, когато температурите ще са над 12 градуса ми се вижда излишно да ги въртиш и да се затормозяваш с гледане на сайтове и пресмятане. В моя случай, колата се кара рано сутрин за работа и вечер след 6-7 през седмицата. Та общо взето - все е студено. Ама така де, то всеки луд с номера си :)

Link to comment
Share on other sites

Ти с толкова каране и лятото може да караш със зимните без да им се случи нищо особенно.

 

От 16 нагоре има търсене за скоростни гуми

Не е въпроса в скоростно каране а в общото усещане за стабилност на автомобила. Щом лаик като мен успява да направи разлика...

Link to comment
Share on other sites

Ти с толкова каране и лятото може да караш със зимните без да им се случи нищо особенно.

 

 

 

Годишно ми се събират 15 000 км. Не са много, ама не е като да няма значение с какво карам.  Тя цялата схема е в карането след 6-7, когато са ми повечето километри.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Не е въпроса в скоростно каране а в общото усещане за стабилност на автомобила. Щом лаик като мен успява да направи разлика...

 

Дедо, имах предвид, че търговците не внасят висок индекс, че са скъпи и не ги купуват. Естествено, че високия скоростен индекс е гаранция за качество.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, имах предвид, че търговците не внасят висок индекс, че са скъпи и не ги купуват. Естествено, че високия скоростен индекс е гаранция за качество.

Като всичко друго. Монитора ми като имаше проблем чаках DELL да докарат части 1 месец, защото видиш ли в цяла българия 1 такъв монитор даже няма...

Link to comment
Share on other sites

А на тия ревюта на гуми в нета може ли да се вярва :D

примерно http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/66646/nokian-wr-d3

 

п.п. и Нокиана е опция,явно финландците си знаят работата :D

Моя кум живее до Нокия и разправя, че може да им се има доверие.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Стари снимки, но впечатляващи... Някои от опатканите от градушките коли, чакащи ремонт. В сервиза на Стефанов.

 

xyfvjLZ.jpg

 

Това Опелче с къджалийски номер не мисля, че може изобщо да се поправи. Това от една страна. От друга страна и до днес не мога да разбера какво по дяволите го е мляло така... Няма неударено място по цялата кола... Такова нещо не съм виждал.

 

0Pkle5j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Брат'чеда беше в София по време на градушката. Докато притича от изхода на някакъв магазин до колата, така го е мляло, че краката и рамената му бяха сини поне 3 седмици, както и китките, с които си е пазил главата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...