Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

zlobil , не изкам да злорадствам,но нещата които пишеш са меко казано смешни. Няма да те обеждавам с лично мнение защото ,миля че за теб няма да е компетентно! Бих желал да е с факти Моля ПРОЧЕТИ МЕ!!!

Сори но статията неможе да се прочете без регистрация затова ето я и нея :

ЛЕКСУС ИС 200 В БОРБА С БАВАРЕЦА

Закръглени калници и преден капак, силно изтеглени навътре мигачи, големи гуми - на пръв поглед лаикът би казал, че това е новата 3-та серия на “БМВ”. Приликите наистина са много, но колата е произведена в Япония и се нарича “Лексус” ИС 200. От десетина години “Тойота” предлага под това име луксозни лимузини в цялата гама на автомобилните класове. Най-голям е успехът им в Америка. Новият модел на “Лексус” всъщност е началото на атаката за завладяване на пазарите на Стария континент - през следващите две години тук ще бъдат представени още шест нови автомобила. Приликата с най-продавания модел на баварците - 3-тата серия, е търсена и желана. “Лексус” ИС 200 трябва да привлича богатите шофьори със спортен дух, които да изневерят на германската си “изгора”. Затова изобщо не изненадват техническите данни на азиатското возило, които спокойно можеха да са напечатани в проспект на “БМВ” или “Мерцедес”, защо не и на “Алфа Ромео”.

Двулитровият шестцилиндров двигател пращи от технически лакомства като 24 клапана, задвижвани от два разпределителни вала, които променят момента на пълнене с горивна смес според оборотите, и изменяща диаметъра си всмукателна тръба. Моторът несъмнено ще се хареса на спортиста в костюм: мощността от 155 коня е на разположение при 6200 об/мин. на коляновия вал, а максималният въртящ момент е 195 Нм при сравнително високите 4600 оборота. Скоростната кутия с шест много близко разположени предавки допълва картината, също както предаването на задните колела.

Окачването на каросерията показва, че японците са взели съвсем насериозно надпреварата със спортния баварец. Гумите, комплект с джантите, са 17-цолови. Отпред и отзад са монтирани двойни триъгълни напречни водачи. Спирачната система е заимствана от по-големия брат - “Лексус” ГС 300. Предлага се и блокиращ диференциал. Всичко, изброено дотук, определя поведението на колата на пътя - изключително прецизно управление, стегната, но не твърда возия, сигурност дори в критични ситуации. Най-куриозното е, че дори звукът на мощния двигател наподобява агрегатите на “БМВ” с шест цилиндъра. Максималната скорост от 215 км/ч и ускоряването 0-100 км/ч за 9.5 секунди задоволява и най-претенциозните на тази тема.

Типично за автомобилите от страната на изгряващото слънце “Лексус” ИС 200 е серийно богато оборудван. Не липсват автоматичната климатична инсталация и дистанционното централно заключване на вратите, нито алуминиевите джанти и аудиосистемата със CD. А цената е 50 000 DM - с около 25 процента по-ниска от тази на прекия им съперник “БМВ”, което вдига шансовете за добри продажби в Европа.

Edited by MastaRxls
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За тебе са смешни , за мене не .

Говорихте за цената колко са по евтини , като излезна че са на една цена почнахте да пеете друга песен......

Кво има да го коментираме , за вас лексус е по-добър от бмв и мерцедес за мене не е , не е бил и никога няма да бъде , тва е безкрайна тема която до утре можем да дъвчем кой е по по най без да стигнем до резултат . Аз поне като съм казал нещо в началото прав не прав си държа на него мое мнение си е а всичките защитници на лексус изведнъж изчезнаха като излезна че е на цена като С класата .

После аз съм бил смешен. Ок няма проблеми......

 

 

Пък и за цената май коментирахме тоя високия модел на лексус и С класата а не ис и 3та серия ? Или пак аз съм смешен и се бъркам кво съм казал ?

Пък и с тая статия освен че доказа че лексус спокойно си копират 3та серия както и други модели на други марки с цел да им гепат клиенти щото не могат да ги привлекат със собствен дизайн и други характеристики незнам кво друго доказа.... пък и тоя спортен звяр с всичките му 155 коня .... заеби :laughing:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

NO COMMENT :excl: Незнам за Вас ,но има една поговорка....по умния ще замълчи.......от мен няма да има повече укори към невъзприемащия първобитен водач на невероятната марка BMW :tongue

Edited by MastaRxls
Link to comment
Share on other sites

аз бмв даже не карам и не харесвам особено много .

Иначе да те се опитват да бъдат някъв конкурент къде успешно къде не в тва няма спор . Ама като почнахме да говорим за лексус и С класата като цени не говорехме кое е по-добро , повтарям го за 20ти път защо феновете на лексуса не дойдоха да направят разумно обяснение защо струва колко С класа след като трябва да е "евтиният" вариант ??

Защо легенда като по евтиният вариант на 5ца/6ца/е класа струва колкото тях ? Нали уж вярвахте и твърдяхте че купувате същото качество на 2 пъти по ниска цена ? :cry

Аз може да съм твърдоглав ама си заставам зад казаното и не се опитват като не ми изнася един параграф за сравнение да отивам на друг :ph34r:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Lexus са по-добри като цена. Един пример, виж цената към края на клипа.

 

Злобиле, главата ти е дебела, ама много. Айде смени плочата малко. В БГ колко те цакат за лексус вс бмв е отделен въпрос (повтарям БГ). Навсякъде по света лексус като цена/качество е по-добрата кола (и само като цена). Отделно, хвърли едно око на японски тестове и клипове. Нещата там са доста по-различни. Не очаквам да разбереш и капка от това дето съм ти написал още повече пък да получа смислен и ясен коментар.

Link to comment
Share on other sites

Добре.... съгласен съм , трябваше да го уточним това за къде по светя я говорим тая цена зашото като почнахме да коментираме цените снощи с дядо мраз той каза искам цена в БГ е хуу ето я цената в БГ (тва пак си го пропуснал сигурно) . А понеже си много наблюдателен видя ли случайно че в клипа сравняват лс460 лексус с с500 с класа а цените които извадихме май бяха за лс460 и с450 ? малка разлика която явно ти е избягала....... Тва с отговорите го разбрахме стига си го повтарял че ставаш банален.....

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Lexus са по-добри като цена. Един пример, виж цената към края на клипа.

 

Злобиле, главата ти е дебела, ама много. Айде смени плочата малко. В БГ колко те цакат за лексус вс бмв е отделен въпрос (повтарям БГ). Навсякъде по света лексус като цена/качество е по-добрата кола (и само като цена). Отделно, хвърли едно око на японски тестове и клипове. Нещата там са доста по-различни. Не очаквам да разбереш и капка от това дето съм ти написал още повече пък да получа смислен и ясен коментар.

 

 

Ти кола от Америка или от Европа си купуваш.

И айде лексуса да не е по-евтин...

 

Цени в USA:

IS-F $56,610

M3 $54 850

Link to comment
Share on other sites

Знаи накратно темата се разви така :

 

Лексус е по евтин

Видяхме че не е

Лексус е по-добър от м3 да кажем

Видяхме че не е

Ама не говорихме за цени в БГ

И в УСА е по скъп

 

Сега очаквам нещо от сорта на :

 

Ама лексуса е с по евтини части ......

Link to comment
Share on other sites

Ти щото от преди малко се съсипа да даваш линкове да си докажеш мнението колкото и да е абсурдно.

И пак случайно пропусна да отбележиш че говорим за еди кой си модел .... ма тва сигурно щото сме тъпи и не можем да се сетим......

 

Навсякъде по света лексус като цена/качество е по-добрата кола (и само като цена).

 

 

 

аз тука не виждам да си посочил отделен модел ? май казваш лексус като марка а ?

Кой викаш е с неадекватни коментари ? :lol:

Забавен си , ма само в началото после вече така се оплиташ че ставаш смешен .... а още по смешен ставаш като се правиш и на супер разбирач и пускаш някви дребни нападки другите колко са под тебе по умствен потенциал...... :cry

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

За IS-F не казвам нищо. Айде ако може да работим с линкове, а не да със сухи цифри ?

 

Каква полза имам да те лъжа? Най-малкото ще се изложа ако съм сложил нереални цени.

 

Виж

http://www.lexus.com/

http://www.bmwusa.com/Default.aspx

Link to comment
Share on other sites

злобиле, линкове съм дал. Ти кво даде на тая тема освен безсмислици ? Ако може да спреш да говориш в множествено число също няма да е зле...освен ако не страдаш от някое психично заболяване.

 

Знам, че няма да излъжеш, но е по-професионално.

Edited by Thief
Link to comment
Share on other sites

Разбрахме те че можеш да обиждаш бе умнио , пробвай нещо по хард като искаш да ми кажеш че съм тъп го кажи кво ми се правиш на много културен , аз ти дадох линкове от сайт за продажба на автомобили ти кво ми даде някъв смачкан клип от ютуб който даже не сравнява тия модели за които говорим ? Или пак ще отречеш че там където са дадени цените са за с450 и лс460 а ти ми даваш сравнение на с500 и лс460 ?

 

Или не ти стиска да кажеш че цяла сутрин пишеш тъпотии щото не можеш да вържеш 1 нормален довод а ?

Голем го раздаваш нещо ама като видя цифрите взе да ми ревеш че не си говорел за тоя модел ми за еди кой си ......

 

 

По цифри излиза :

 

ЛС460 е колкото с450

ИС-Ф е повече от м3 но не и по-добро

 

въртиш си дупето както ти изнася , първо не искал цени в БГ , после не говорил за тоя модел , после пък еди кой си го излъгал като постнал по-ниска цена , ся кво следва ? Световен заговор ?

 

Айде отговори ми точно ясно и конкретно за кой модел говориш , за къде по света и така нататък , другото дето го повтаряш го разбрахме преди около 2 страници , само ми е интересно тактично ли избягваш да отговориш подобаващо или не ти достига нещо ?

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Не позволявай селското у теб да заговори БЕ ? Като си знаеш, че в главата си гладък като билярдна топка какво се потиш не мога да разбера ?

 

Каквото има го казах. Конкретни модели бяха сравнени. Никога не съм казал, че IS-F е по-евтин от М, разбра ли ? Цялото ти писане по темата се свежда до преиначаване на постовете на другия и реплики в стил "в селската баня".

 

Понеже виждам накъде отиват нещата...аз бях дотук.

 

Айде покажи ми къде ЛС460 е колкото с450. Показваш ми, че са еднакво скъпи и млъквам.

Edited by Thief
Link to comment
Share on other sites

Навсякъде по света лексус като цена/качество е по-добрата кола (и само като цена).

 

 

 

ТВА ПАК ЛИ АЗ ГО ПРЕИНАЧИХ ? :angry1 :angry1 :angry1

 

 

Lexus LS 460 179800 лв

Mercedes S Class 450 175940 лв.

 

 

 

НЯМАМ ДУМИ и за последен път те моля да престанеш да изтъкваш колко съм тъп и колко ми е гладно нещо щото повярвай ми и аз мога да го правя и то доста по-добре ...... :angry1

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Тук имах предвид географски и за марката по принцип. То това ми беше и тезата като цяло - че лексус целят сегмента на германците с по-добри цени. Ако определен модел е по-скъп...добре, но говоря по-принцип.

 

Лс460 от сайта им започват от 63к долара.

За s450 ми намери офицална цена. Тази която аз виждам е удря 100к, но нека видим ти какво ще покажеш...

Edited by Thief
Link to comment
Share on other sites

Добре де аз имам въпрос - ако са толкова по-хубави BMW и Audi от останалите, защо изобщо се продават други коли според вас?

 

Злобил е ясен какво би направил в моята ситуация когато аз предпочетох Авенсис, други биха предпочели Лансер. И все пак за около 35-38,000 каква кола бихте взели много ми е любопитно. Нова, стара? Аз предпочетох нова за да не се занимавам после с ремонти, чудене има ли и нещо или не и т.н.

 

Айде да спрем да говорим за спортни коли и за такива от 100,000 лв нагоре, става ли?

 

Между другото, преди малко минах покрай няколко BMW 1ци (седан) - ми извинявайте ама това е ебаси пучата въшка. Ако това нещо вози по-комфортно от Авенсис (който е 2но по-евтин) аз ще си изям книжката, обувките и чорапите и най-вероятно и ушите защото явно хептен нищо не ми е ясно за колите...

Link to comment
Share on other sites

BMW НЕ ВОЗИ ХУБАВО! Инсинератора сигурно 1000 пъти се опита да ви обясни. Тука никой не говореше за возията... А за преживяването в самата кола. И хората не сравняваха нов авенсис с ново ауди или ново бмв. Сравняваха Авенсис за 38к лева с еквивалента му в парите за ауди. В случая зимаш А4 с МНОГО екстра на 30к км и с 1 или 2 години гаранция. Което е близо 10 пъти по - добро от авенсиса... Ама кой да чете. Ауди предлагат возия, бмв спорт, мерцедес комфорт.

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Злобиле, сравненията ти са повече от смшени. Няма да коментирам как си нацелил по-евтин s500 и си го сравнил със сравнително по-скъп лексус. Средната цена на такъв мерц е към 110-150 к евро, а лексуса е към 90-95к. Разлика към 20к.

 

 

Lexus LS 460 179800 лв

Mercedes S Class 450 175940 лв.

 

 

Коментирай цифрите сега , нали от моите линкове не бяха реалните цени ? Или и тука ще кажеш на черното бяло ?

 

Говорех за двата конкретни модела.

 

 

Lexus са по-добри като цена. Един пример, виж цената към края на клипа.

 

Злобиле, главата ти е дебела, ама много. Айде смени плочата малко. В БГ колко те цакат за лексус вс бмв е отделен въпрос (повтарям БГ). Навсякъде по света лексус като цена/качество е по-добрата кола (и само като цена).

 

 

Lexus IS-F - THE M3 KILLER

http://www.youtube.com/watch?v=o52HiQ8eONs

 

http://www.youtube.com/watch?v=Aj89BKGuvQY

:wacko: :wacko: :wacko:

Edit:

 

Tiff Needell:

"You're sliding on the lovely leather my dear!"

"Eat my smoke!"

:lol:

 

 

Ти кола от Америка или от Европа си купуваш.

И айде лексуса да не е по-евтин...

 

Цени в USA:

IS-F $56,610

M3 $54 850

 

За IS-F не казвам нищо. Айде ако може да работим с линкове, а не да със сухи цифри ?

 

 

Каква полза имам да те лъжа? Най-малкото ще се изложа ако съм сложил нереални цени.

 

Виж

http://www.lexus.com/

http://www.bmwusa.com/Default.aspx

 

 

Тук имах предвид географски и за марката по принцип. То това ми беше и тезата като цяло - че лексус целят сегмента на германците с по-добри цени. Ако определен модел е по-скъп...добре, но говоря по-принцип.

 

 

 

ДОБРЕ ТИ СИ ПРАВ ...... :lol:

 

 

аз имам мноооого свободно време днеска , дайте да си направим една скайп конференция :lol:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Добре де аз имам въпрос - ако са толкова по-хубави BMW и Audi от останалите, защо изобщо се продават други коли според вас?

Почваме старата песен на нов глас ,като изтъркана плоча, отговора го знаеш,продават се за хора с по ниски финансови възможности или по точно ,като имам малко кинти ще си взема такава евтина евридейка, но няма да се фантазирам и да смея да се меря с Мерседес,БМВ и Ауди, мисля че не може да се обясни с по точен и елементарен начин :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ето ви и мнението на TOP GEAR за спора ви.И стига с тея простотии за огромната разлика и невероятното качество на японските автомобили и едва ли не неразбраността и недооцеността им от европейския пазар.Като ви слуша човек ще реши,че само дръпнатите могат да правят коли.Бмв М3 си е институция и си остава такова.

http://vbox7.com/play:3062bf8e

Бавареца ми допада повече лично на мен.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz предполагам че бачка на компютър по цял ден и просто за да се разсее малко от време на време се бъзика и задава едни и същи въпроси ,дет се вика лаф да става, лошо няма де.

Link to comment
Share on other sites

Ето ви и мнението на TOP GEAR за спора ви.И стига с тея простотии за огромната разлика и невероятното качество на японските автомобили и едва ли не неразбраността и недооцеността им от европейския пазар.Като ви слуша човек ще реши,че само дръпнатите могат да правят коли.Бмв М3 си е институция и си остава такова.

http://vbox7.com/play:3062bf8e

Бавареца ми допада повече лично на мен.

 

 

Това клипче го пуснах... ама уви не разбраха.

 

Според мен беше малко глупаво маркетинговият отдел на лексус да го класифицира като убиец на М3...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...