Jump to content
BulForum.com

Форумни картинг състезания


zlobil

Recommended Posts

  • Replies 796
  • Created
  • Last Reply

Днес без да има никой на пистата (щото отидох в най-големия пек) успях да направя със 2ката от средните 0:55.608 или нещо подобно. Гледам със к3 и к11 съм правил 0:57-58, докато с к8 съм над минута, като и други приятели са ми се оплаквали, че не им върви карта им. На единия листчето му беше останало в колата ми - точно с к8 е карал тогава.

 

Midex, ти печелиш най-малко секунда заради килограмите :) Определено не е същото при тия 6 коня и 1 магаре ако си 60 или 90кила...

 

Обаче както и да го гледаме си е кеф :) Много съм зарибен...

Link to comment
Share on other sites

Midex, ти печелиш най-малко секунда заради килограмите :) Определено не е същото при тия 6 коня и 1 магаре ако си 60 или 90кила...

 

Обаче както и да го гледаме си е кеф :) Много съм зарибен...

Гледай да не се зарибиш като мен, че бая ще ти натежи на бюджета... :bgrin:

А аз печеля най-много половин секунда за разликата от 20 кг. между моите 70кг. и твоите 90 кг. (виж таблицата на коефициента "К") - 1 секунда се добавя за разлика между 40кг. и 80 кг.

А онези 53+ секунди по-горе ги направих с 200сс, защото просто 3-ката беше много добра. :punk

Карах я пак така, както карах и на състезанието и е съвсем показателно, че при едно и също каране, на една и съща писта, по едно и също време - разликата между лоша и добра кола може да достигне до 5 секунди на обиколка, което още веднъж обезсмисля състезанията с неравностойни коли... ;)

Link to comment
Share on other sites

което показва че ако караме всичките на една и съща добра количка ще ви ударя в земята , моята на състезанието беше малко по добра от тракторчето с което косят :D

 

а килограмите си имат значение и според мене не е както в таблицата не може аз да сам 96кг а някой които е 40 и е на моето ниво на каране да не кара с поне 2-3 секунди пред мене най-малкото на правата направо летят

Link to comment
Share on other sites

което показва че ако караме всичките на една и съща добра количка ще ви ударя в земята , моята на състезанието беше малко по добра от тракторчето с което косят :D

Ти по-добре на първо време тренирай как да падаш от АТВ-то без да се контузиш...следващият етап е да се научиш да не падаш изобщо (може да опиташ да се вържеш с колан), а като трети етап вече можеш да потренираш с картингите...но започни с най-малките (или с ония електрическите), че е по-безопасно. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

незнам ама нещо съм се амбицирал да покарам ротакса , дори и бавничко така само да ми мине мерака , какви са изискванията усвен 200тата лева депозит ?

Link to comment
Share on other sites

незнам ама нещо съм се амбицирал да покарам ротакса , дори и бавничко така само да ми мине мерака , какви са изискванията усвен 200тата лева депозит ?

Абе аз съм писал по-горе, ама кой да чете... ;)

За да се качиш на Ротакс, трябва да си над 15 години и преди това да си покрил норматива от 53 секунди на 270 сс. Оставяш депозит от 200 лв. и попълваш декларация с данните си, в която заявяваш, че поемаш отговорността от евентуална катастрофа + евентуални щети по колата. Неприятното е, че на декларацията е поместена схема на един Ротакс, разбит на части, като на всяка част има сложена цена колко ще й плащаш ако я строшиш (общата сума излиза някъде над 3000 евра)....

 

'Айде...пък ако платиш и моя депозит, може да покараме заедно, за да казваш после, че си карал и с майсторите... :bgrin: :devil

Link to comment
Share on other sites

ako утре е хубаво времето може да си направим едно састезание :) ;)

Ти по-добре да беше дошъл на състезанието, че нас е бая трудно да ни събереш... ;)

 

А иначе самото състезание го обясних по-горе в пост No.693...дето Виден реши да си почине малко на старта....а

нагледно се вижда за какво става дума (аз - с малката количка ; Васко - с мерцедеса ; Виден - с F1). :P ...и ето го същото, с други коли и други участници....а
пък даже и Шумахер са хванали да участва...бахти, една и съща ситуация я открих на още 5-6 места с различни пилоти и коли...чак започна да ми омръзва... ;)

 

П.П. Утре отивам да карам ротакс. :punk

Link to comment
Share on other sites

абе аз на 52 карах ония ден ма нещо им са бяха бъгнали компютрите и не са ме засекли да еба и късмет ......

Link to comment
Share on other sites

@Midex да питам, какво стана с касовия хит, който заснехме с брат ми?

Link to comment
Share on other sites

@Midex да питам, какво стана с касовия хит, който заснехме с брат ми?

Шедьовърът е архивиран вече. :punk

Не е с кой знае какво качество, защото бях нагласил камерата на long play (за да се запише повече материал), но става за гледане...

 

П.П. Btw, днес реших отново да покарам ротакс-а и смъкнах още 2 секунди от предишното си време (47.910), но не смятам да помествам снимка, че Васко пак ще се обади за фотошопа... :lol:

Обаче по начина си на каране преценям, че имам още доста неоползотворен потенциал и след още 2-3 карания няма проблем да стигна до 45 секунди на обиколка. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Вижда ли се добре какво се случи на пистата особено в квалификацията? И кога ще си получим филма? :devil

Ти по-добре дай да оправим оня "другия" филм... :devil ...че като замина и...чак наесен...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Подозирам,че някои хора забравиха къде се срещнахме за първи път!

 

Отделно пък чия жена седеше на бара сама!

 

Аз лично мисля, че спортистите само и единствено на пистата могат си покажат напъпилите мъдурчета

Link to comment
Share on other sites

До сега не съм карал, но имам желание :bgrin:. На 1-ви сигурно ще се прибера така че ако искате на 2-ри по случай празника да отидем да покараме. Поканата е специално към тези които няма да празнуват :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Кибици има, ПсихарЪТ е номер 1! Приемаме само "пилоти" хахаххаахха

 

Между другото който го натика в болид малкия получава шише марковоп уиски от мен. Аз бях уредил даже да кара с Прасето, НО - кибик си остава засега.

Link to comment
Share on other sites

Мен поне ми е близо пистата на Лаута, та като решите и не съм на работа ще взема да дойда :) Да свидетелствам :)

Link to comment
Share on other sites

Кибици има, ПсихарЪТ е номер 1! Приемаме само "пилоти" хахаххаахха

 

Между другото който го натика в болид малкия получава шише марковоп уиски от мен. Аз бях уредил даже да кара с Прасето, НО - кибик си остава засега.

 

Т.е. да носи гумен чук, тиксо и/или лейкопласт, свински опашки и други приспособления за връзване като 10 метра въже - с чука по главата и после докато се свести го връзваме хубаво в болида, ръцете за кормилото и го пускаме... :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...