Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте колело


dunata

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ето вече сме оборудвани и тримата, аз си взех BRUTUS-a на жената взехме REVOLVER 26" MTB а малката е със SPRINT LEOPARD 24" абе една хилядарка отиде днес, за двете.

Надяваме се на безаварийно каране.

 

Ето ги и двата красавеца, с алуминиеви рамки и вилки, с дискови спирачки и палцови скорости. Преди малко покарахме доволно.

 

822292.jpg

 

12246691_1211707688845254_57207583201459

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Търся колело за малката. 12 цола. Има някакви на Maxcom в Метро за 96лв., марката беше Bike нещо си. Читави ли са за първо колело?

Link to comment
Share on other sites

Купих такова на малката (от Макском някакво) навремето и после осъзнах, че не можеш му вдигна кормилото на тоя боклук...

Link to comment
Share on other sites

Постепенно ще разберете,че продукцията на Макском и Лидер е масовка и на най-ниски стандарти.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Аз вече четвърти сезон търкалям един среден клас Cross (от завода в Монтана) и съм доволен. Е,не става я юркане по чукарите, но за града, разходки сред природата и лек офроуд си е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Постепенно ще разберете,че продукцията на Макском и Лидер е масовка и на най-ниски стандарти.

Макском, Крос, Лидер и до голяма степен Драг се целят в голямата печалба, тоест евтини боклуци за широката аудитория. Макском имат и по-висок клас колелета, но така и не успяват да стъпят сериозно на този пазар, поради ужасната си маркетингова стратегия и факта, че на Максим му е през оная работа за високия клас колелета.

 

Крос, последните няколко години почнаха да правят доста добри твърдаци от нисък клас. И май предлагат най-доброто съотношение цена/качество.

 

А Лидер наистина са най-големите боклуци на пазара. Винаги са били и нямат намерение да се променят...

Link to comment
Share on other sites

А имате ли някаква идея какво се случва с РАМ? 

 

Преди 10-тина години бяха едни от най-реномираните български велосипеди, а сега немога да намеря и една тема в мтб-бг където да се коментират новите им модели.

Link to comment
Share on other sites

Не се говори за тях толкова просто. Като се появиха бяха истински хит. Има си ги и продължават да не са никак лоши. В момента карам рамка AM2 и съм сравнително доволен.

А за mtb-bg... форумите умряха, а самия сайт си е до немалка степен спонсорирани статии, Любчо трябва да яде все пак :D

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Интересно... Това вероятно означава, че за да намериш смислено мнение свързано с колоезденето, то трябва да се свържеш с някой от велоклубовете.

Link to comment
Share on other sites

Втора употреба. След година-две ще го сменяш с по-голямо, после пак и т.н. Ако имаш кинти за харчене, купувай ново, но според мен е безмислено. И гледай да е халумин....

Link to comment
Share on other sites

Хм... Така да го кажа... Нищо не разбирам от велосипеди. Едно време си купих Peripoli EasyTime и си беше много хубаво, но го купих от тогавашното SanMarko и го платих в долари. Бях още ученик.

Та, ако може с модел да ми препоръчате.

Link to comment
Share on other sites

Едно време си купих Peripoli EasyTime и си беше много хубаво, но го купих от тогавашното SanMarko и го платих в долари. Бях още ученик.

 

Off/ "Едно време" е силно казано - когато не си карал като първокласник "Жабка", а след това да си го сменил с "Балканче"...хич не ми говори. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Та какво малко колело да купя на щерката?

Щом е за малко дете- търси бюджетен вариант, понеже най-много след 2 сезона вече ще й е малко така или иначе. Като стане на възраст, в която да не расте повече на ръст и ако все още има мерак да върти педалите- тогава й купи марково и скъпо. Дотогава- гледай по-евтиното, защото каквото и да вземеш- след две години ще купуваш друго.

 

п.п.: това в Метро за 95лв изглежда симпатично. Ако го има и в розово- ще си баща на годината! :thumbsup:

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Интересно... Това вероятно означава, че за да намериш смислено мнение свързано с колоезденето, то трябва да се свържеш с някой от велоклубовете.

Все пак може да питаш. Все още има хора, които списват там, но са рядкост. Общо взето задавай въпросите си на гугъл... Вело обществото си го има, но не пише по форумите вече...

Търся колело за малката. 12 цола. Има някакви на Maxcom в Метро за 96лв., марката беше Bike нещо си. Читави ли са за първо колело?

Като за дете, не мисля, че има значение какво колело ще вземеш. Зависи дали ти се дават пари за ново, щото както каза колегата - не след дълго ще стане ненужно.

Едно дете не мисля, че може да окаже сериозен damage на колелото, та да си струва да се инвестира в скъпи колелета с висок клас окомплектовка. Мен ако питаш - иди в някой вело магазин и разпитай. Шанса да ти дадат адекватен съвет е по-голям, отколкото хипермаркетите, където един човек е на регал със всевъзможни спортни стоки и е сходно компетентен по всички (тоест никак).

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка си хареса тротинетка. Качи се на колелото, една идея голямо ѝ беше, според мен. Поогледа го, фиксира една тротинетка и това беше. Кеф голям е - розова с черно... Дори из къщи я кара :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Гледам че темата е позападнала последните 2 години, та да я отворя отново.

 

Господа, из Пловдив има много магазини за колелета, някакви по-конкретни насоки да ми дадете, ако може :). Търся си някакво подобно на това https://www.youtube.com/watch?v=gN0j7vzkf8A . Основно за каране до и на Гребната, може и до Първенец/Марково и околията. Какво по-точно трябва да гледам, за 1.80м/90кг. Също така, няма ли да се прегърбя много, тоя си е дигнал гъза над ръцете?

 

Link to comment
Share on other sites

Удобната позиция за каране е нещо индивидуално. Има общи правила, но от човек до човека разликата е голяма. Отдавна не следя пазара, та нямам наблюдения/впечатления/мнение относно колелата на пазара в момента, предполагам, няма да ти се наливат хиляди в това колело, та ако е така - потърси някакво "твърдо" колело, тоест без заден амортисьор (или пружина, както са обикновено в ниския клас).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

@Antares, я си кажи думата за тези пръчки:

https://bikes4you.eu/bg/категория/велосипеди/планински-велосипеди/1005/planinski-velosiped-sprint-apolon-pro-29-2020
 

 

https://bikes4you.eu/bg/категория/велосипеди/планински-велосипеди/37603/planinski-velosiped-trek-marlin-7-29


Изглеждат ми почти еднакви като окомплектовка и не разбирам тази голяма разлика в цената….

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...