Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

tova za otno6enieto i na men mi napravi golqmo vpe4atlenie vednaga se obadih na Garov toi vze da osukva da se otklonqva ot temata i kakto misleh da minavam kam tqh se otkazah

 

Daje samiqt Garov mi kaza 6te se naloji da si tarsite drug dostav4ik napravo ne mojah da povqrvam kak moje da govori taka na klientite si!

 

Mnogo se kefq 4e ne se varzah kiam tqh

 

Sorry za latinicata ma se precaka phoneticata!

 

Ahaha 768kbits/sec=95k

 

qko smqh!

ми не напротив изобщо не ме е яд просто ви се чудя на акьла какво толкова го хвалите тоя доставчик!?

 

при 1MB/sec даимаш ьп 150к е смешно и то по кьсмет ако ги хванеш!

 

кви факти кви 5 лева уе?Айде ся да изльжеш че това е за 20лв. а не за 35 и тогава вече ще ти каза браво?

 

кой луд за 20лв. ще ти предложи почти 2МБ/Сек?

 

освен мегалан в София разбира се аре сьс здраве който на кьвто си иска нет да бьде мен лично нито ми пречи че си тегля с 400к

 

а тези глупости 375К в най-добрия случай и 300К редовно явно проблема е вьв вашия телевизор!

:lol:

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами един приятел работи като съпорт на Лангейм. Не разбира, имат си там една програмка за идиоти според която ако не могат да ви решат проблема, и някой колега не може да ви реши проблеми ще си седите на холд. :) А за евроком и гг-бит- С мен бяха за първи път учтиви преди няколко седмици, но човека май се явяваше админ по-скоро а не тел съпорт...

 

едит: бахти некадърно написаният пост, дано някой да разбере нещо.

 

 

edit2: исках да кажа, че се наема за съпорт персонал който и идея си няма как да ти помогне, бачка си по няква блокова схема и ако проблема ти не се вписва в нея си стоиш на холд.

Edited by Xciter
Link to comment
Share on other sites

Ами един приятел работи като съпорт на Лангейм. Не разбира, имат си там една програмка за идиоти според която ако не могат да ви решат проблема, и някой колега не може да ви реши проблеми ще си седите на холд. :) А за евроком и гг-бит- С мен бяха за първи път учтиви преди няколко седмици, но човека май се явяваше админ по-скоро а не тел съпорт...

 

едит: бахти некадърно написаният пост, дано някой да разбере нещо.

Нищо не разбрах от мнението ти, защото и ти не знаеш какво искаш да кажеш.

Ей сега имах проблем с нета на ггбит. Прибирам се звънах 2 телефона и след 15мин ми беше пуснат нета. Всичко е до това да не си някой балък.

Link to comment
Share on other sites

:lol:
Усещам как след някой ден като му прекарат този 'ужасен,мизерен,лайнян,лъжлив........' нет ще започне да разправя 'Баси гадния нет, не мога да отида до тоалетна и вече е свалено ! Минавам си на ЕК !'
Link to comment
Share on other sites

Усещам как след някой ден като му прекарат този 'ужасен,мизерен,лайнян,лъжлив........' нет ще започне да разправя 'Баси гадния нет, не мога да отида до тоалетна и вече е свалено ! Минавам си на ЕК !'

Виж сега на всеки му трябва за различно интернета. На един му трябва, за да сваля по 2 филма на седмица и да чати по скайп. На друго им трябва за друго, на трети им трябва, за да поддържат коефиценти в 20тракера и им трябва много висока Ъплоуд скорост и високи международни скорости.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега на всеки му трябва за различно интернета. На един му трябва, за да сваля по 2 филма на седмица и да чати по скайп. На друго им трябва за друго, на трети им трябва, за да поддържат коефиценти в 20тракера и им трябва много висока Ъплоуд скорост и високи международни скорости.

Прав си.

Само дето едва ли са много хората дето си вадят хляба с това да поддържат коефициенти в 20 тракера, например чрез това което свалят оттам ;) . Визирах думите "им трябва много висока...".

Извинявам се, ама ми прозвуча доста сериозно като занимание "трябва им", все едно хляба им зависи от това :bgrin: . като им трябва, затова по улиците виждаме все повече дебелаци дето по цял ден пред компютъра и вече толкова са зомбирани че заприличват на мен :bgrin: . Само дето засега не съм към групата на дебелаците, ядящи *бургери и баници само.

Повечето са фанатични изпълнения и дечурлига дето като нямат кво да правят, по цял ден свалят сериали и филми и музики. А друго си е да видиш коефициент 5 или 10 и да си качил няколко TБ.

За такива високите скорости са нож с две остриета и не се знае здравословното им състояние докъде ще го докарат.

Ше ме извинявате, отплеснах се с офтопик, ама поне не го правя често :P .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не е свързано с темата, но искам да напиша нещо, което ми се случи днес. Направо не вярвах на очите си. Значи интернет и кабелна на Comcast USA. Връщам се в нас гледам няма интернет и кабелна. Рестартирах модема - нищо. Обаждам се на телефона на доставчика. Говоря с компютър. Без да казвам НИКАКВИ ДАННИ - нито име, нито адрес компютъра ми казва ще ти рестартирам модема. Гледам лампите премигват. Компютъра с който говоря ми казва сега провери дали имаш интернет - имах и интернет и кабелна без да се стига до разговор с човек и без да давам никакви данни за мен. Направо щях да падна от стола :confused

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Само че телефоните в щатите изписват и името на абоната. И ако си го и дал този телефон при свързването вероятно точно по CallerID-то са те познали кой си :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Само ве телефоните в щатите изписват и името на абоната. И ако си го и дал този телефон при свързването вероятно точно по CallerID-то са те познали кой си :)

абе това за телефона е реално, но за това компютър да ти оправи проблема е направо фантастика. И също така факта, че моя рестарт на модема не помогна изобщо.

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

абе това за телефона е реално, но за това компютър да ти оправи проблема е направо фантастика

 

Не чак толкова. Може при приемането на обаждането да се включва някаква автоматична диагностика с цел да те рутира към който трябва (т.е. да ти кажат че си заплес и си забравил да си платиш, че имат проблем в твоя район или че просто нещо някой си е оставил ръцете или не се е ъпдейтнало правилно). И тъй като в щатите подобен съпорт или е много скъп (заплатите не са им ниски) или е в индия и никаква работа не върши - аз поне колкото пъти съм си говорил с индийци освен да се изнервя и да ме пратят за зелен хайвер друго не е ставало, 1-2 пъти по изключение с 300 зора да успее да ми даде правилна информация и то след като поне 2-3 пъти съм го питал сигурен ли е и е проверявал колко точно е сигурен. Определено ако са успели да автоматизират нещо ще са икономисали маса пари (и са уволнили поне половината от съпорта междувременно). :)

Link to comment
Share on other sites

абе това за телефона е реално, но за това компютър да ти оправи проблема е направо фантастика. И също така факта, че моя рестарт на модема не помогна изобщо.

Защо да е фантастика, нищо нереално няма, просто са се сетили да го направят, тук в Бг едва ли ще се сетят, но и за нашта инфраструктура едва ли има смисъл.

Сега ако кажеш, че компютъра те е разбрал какво му говориш и че ти е казал, че ще ти ресне модема след като е разбрал че се обаждаш с проблем, ще го призная.

Иначе ти ако си пиян и се обадиш и кажеш "ко стаа пич" и той ти ресне модема, е тъпо, просто да следи CallerID-то и ако съвпада с абонат, да му ресва модема. Освен ако номерът не е даден точно с такава цел.

Виж, ако са реализирали Voice recognition и не му говориш с акцент и дори с ключови думи "restart modem" можеш да му казваш да ти оправи тва онва, ще е добре.

Link to comment
Share on other sites

значи в този случай не говорех гласово с компютъра, а той ми казваше - ако имаш еди какъв си проблем натисни 1, ако имаш друг проблем натисни 2. Но преди съм се обаждал на други фирми и има наистина такива компютри, на които им говориш с глас и те разпознават какво им казваш. Примерно казваш искам да си платя сметката и той ти казва добре. Имаш еди колко си пари да плащаш искаш ли да платиш за 1 месец или за повече. Ти му казваш каквото искаш. После те пита да му кажеш номерата на кредитната карта. Пита те съгласен ли си казваш да и готово

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

абе това за телефона е реално, но за това компютър да ти оправи проблема е направо фантастика. И също така факта, че моя рестарт на модема не помогна изобщо.

е може пък да е реснал и нещо др :P или случайност но си е гот

на запад са къде къде по напред

обаждам се аз и ми викат о вие от бг пловдив - кво стаа майна само дето не ми казаха - приятна изненада все пак де

или пък 5 пъти ме прехвърлят ама в телефони в различни градове , не да ми викат на ти тоя тел обади им се на тях :punk

Link to comment
Share on other sites

А според мен Botev1912 се е пренесъл за малко през дупка във времето 30 години напред, когато всичко ще се управлява с гласови команди или пък компютрите вече да са завзели властта и да управляват всяко наше движение... :bgrin: :lol:

 

(извинявам се за офтопика :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

момчета прекарах си и аз на лангейм но след около 30 минути като ми го пуснаха и вижте какво стана.в биткомет свети долу жалта светлина и не може да сваля с повече от 30 40 787180_orig.jpg

Link to comment
Share on other sites

момчета прекарах си и аз на лангейм но след около 30 минути като ми го пуснаха и вижте какво стана.в биткомет свети долу жалта светлина и не може да сваля с повече от 30 40 ...

 

А кой ти е listener порта? При мен е нещо около 20000 и работи без проблем. Пробвай да го смениш и виж какво ще стане

Link to comment
Share on other sites

нищо не става какавто и порт да избера и в дата е сащо пробвах от там да дарпам без бит комет скороста пак така от 1mb веднага пада до 130 140 и продалжава надолу

 

Дай линк към някой от тези файлове да пробвам и аз

Link to comment
Share on other sites

Хах големи критерии... 1 торент 12гб, което предполага слаб сийд и сваляне от дата в натоварено време. Като цяло не порта ти е виновен, а местата от които сваляш. Иначе пробвай с 51000

Edited by the_alien
Link to comment
Share on other sites

Точно това се надяваме да е наясно човека а и ако преди му е работило а след смяната на доставчика е спряло няма логика да е от това (освен ако не е ресет-нал рутера или нещо друго такова да е пипнал)

Link to comment
Share on other sites

как до го отворя този firewall ? аз съм отблокирал всичко което за биткомет от настройките на firewall това не е проблем няма нищо блокнато но ей сега смених биткомето с по нова версия и пуснах го и разбрах че прави 800-1800кб явна трябва да се поизчака и си дига скороста доволно.аз исках просто да питам там на бит комет онва жълто кръгче кво е и нормално ли е да го има и да пише blocked:IP... защото даколкото разбрах това да не ме притеснява

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...