Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Интересно ми е да ми кажеш какви ще да са били тия модеми понеже аз преди Моторола 4200 нямам спомени да имаше други....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Интересно ми е да ми кажеш какви ще да са били тия модеми понеже аз преди Моторола 4200 нямам спомени да имаше други....

 

 

Имаше. Преди тях имаше някакви Турбоком и още нещо и те препоръчваха турбокомите. После предлагаха мотороли и още някакви други, след това само моторолите останаха.

Link to comment
Share on other sites

Имаше. Преди тях имаше някакви Турбоком и още нещо и те препоръчваха турбокомите. После предлагаха мотороли и още някакви други, след това само моторолите останаха.

Да, помня ги Турбоком-ите...но не знам дали помните, че предлагаха по това време и Atlanta - WebSTAR, какъвто имах аз в началото. След това ЕК постепенно зарязаха другите марки и останаха само на Моторола...първоначално 4200...след това 5100, който също си взех впоследствие, за да сменя Атлантата...Виден се е вързал "чак" в края на 2002-ра и миналата година даже ми подари (по обясними причини :P ) неговия модем...ама малко изместихме темата май... ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, помня ги Турбоком-ите...но не знам дали помните, че предлагаха по това време и Atlanta - WebSTAR, какъвто имах аз в началото. След това ЕК постепенно зарязаха другите марки и останаха само на Моторола...първоначално 4200...след това 5100, който също си взех впоследствие, за да сменя Атлантата...Виден се е вързал "чак" в края на 2002-ра и миналата година даже ми подари (по обясними причини :P ) неговия модем...ама малко изместихме темата май... ;)

Първоначално се започна с турбокомите и Motorola SB4100 като Motorolа-та беше препоръчителна, но и цената и беше почти два пъти по-висока. След това се появи SB4200, от време на време имаше и Scientific Atlanta Webstar, след това Motorola SB5100 и еволюцията му SB5101. Като цяло се залагаше на Моторола тъй като е най-добре да се работи с една марка модеми, а и Моторола по принцип могат да работят и при по-лоши нива ако се сравнява с Webstar. Turbocomите изчезнаха тъй като фирмата производител спря да ги поддържа и изчезна в неизвестност.

 

В момента се залага изцяло на S-A Webstar поради факта, че БГ шефа на фирмата е вносител на Scientific-Atlanta... а и цената им винаги е била по-ниска от тази на моторолите.

Link to comment
Share on other sites

-

Батка, голяма прецаквация е.

Май само аз (освен тракия) съм видял тези нови скорости, а? :angry: :cry

 

260679020.png

 

Когато онзи ден техниците бяха да ми сменят прецакания модем, аз ги запитах какво става с новите скорости, те измрънкаха нещо...с половин уста. И ми стана ясно, че нещо невърви. Даже не ги и попитах повече.

Link to comment
Share on other sites

Батка, голяма прецаквация е.

Май само аз (освен тракия) съм видял тези нови скорости, а? :angry: :cry

 

260679020.png

 

Когато онзи ден техниците бяха да ми сменят прецакания модем, аз ги запитах какво става с новите скорости, те измрънкаха нещо...с половин уста. И ми стана ясно, че нещо невърви. Даже не ги и попитах повече.

 

Ама не аз нямах проблем със скоростите до 1-2 дни в смисъл лепкай си ~9. Но от онзи ден са ми мн зле..

Link to comment
Share on other sites

Току що "опънаха" тази оптика от ITD net :lol: Цък! Добре се вее и закача в клоните на дърветата... :D

 

 

И как да различим дали е оптика или обикновен лан кабел?

 

 

А на мен ми прилича на Photoshop :bgrin:

А и датата на снимката е отпреди година.

 

Значи миналия проследих кабела до другия блок, но не мога да потвърдя със сигурност какъв е. Наистина прилича на оптика, но не е 100% сигурно. Ако някой разбира снимал съм го - ТУК

 

Който разбира да обясни. Иначе далеч не е лошо опънат - с обтяжки, аванси и всичко.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ме застреля, моля :sick :tongue

http://ekk.bg/mod_news_view_76.html

Гледам...и не вярвам на ушите си :woot :lol:

А? защо?

 

Те 9 мбита не могат да занесат на клиентите си, 12 писали, смях. И това сигурно е само за София, Пловдив ще чака до Май 2009 :) .

Следващото увеличение ще е до 14 мбита след 2 г. И тогава вече може и да докарат по 7-8 мбита стабилни.

 

Защо ли сайта на ЕК ми се отваря толкова бавно... Сигурно е хостнат на ЕК :bgrin:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Eleutherios, а това че отгоре в ляво пише София нещо не те ли навява на определени мисли? ;)

Да, навяваме. Аз просто констатирам :D

А рано или късно ще застигне и нас, имайте вяра. Просто им ВЕРВАЙТЕ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някои и на Царя ВЕРВАХА.... :ph34r: И на Седефчо Първанов, и на Ахмедчо и на СерГЕЙчо.

Ахахаххахаах :punk аз му викам Първаноглу :bgrin: Тея от ЕК се оляха направо. Те не са направили още сегашното увеличение, а вече са заявили ново :laughing: Иначе сигурно и в Пловдив ще дойде към 2014г. ще могат да ви доставят стабилни 12мбит (може би :ph34r: )

Link to comment
Share on other sites

Ахахаххахаах :punk аз му викам Първаноглу :bgrin: Тея от ЕК се оляха направо. Те не са направили още сегашното увеличение, а вече са заявили ново :laughing: Иначе сигурно и в Пловдив ще дойде към 2014г. ще могат да ви доставят стабилни 12мбит (може би :ph34r: )

 

Ами хората се натискат да хващат абонати в София но със скорости от 12мбита трудно ще бият MegaLan и PowerNet - мой приятел е на последните (PN), платил за 1 година и му направили 50% отстъпка, сега за няма и 18лв/месец получава средно 60мбита български и 10тина-15 международен, айде сравнете го това с ЕК. Добре че е кабелната телевизия че инак отдавна нямаше да ги има на пазара... И ако продължават в Пловдив да пускат единствено реклами без покритие много скоро всички ще се усетят интернет-а им що за стока е...

Link to comment
Share on other sites

Аз засега немога да се оплача.Всички квото са казали,си го имам.9мбита постоянни,интернета прекъсва или спира супер рядко(2-3 пъти в годината).

Това е за Тракия.За другите квартали незнам...ДСОПР :D

Link to comment
Share on other sites

Хаха... Незнам как да си го обясна... Отваря ми единствено форума . Няма АБВ няма гоогле.цом. Няма външен , няма български :(

Link to comment
Share on other sites

Някой да ме застреля, моля :sick :tongue

http://ekk.bg/mod_news_view_76.html

Гледам...и не вярвам на ушите си :woot :lol:

Значи днес бях до офиса на Евроком за да си сменям тарифата от Минима на минима+ и служителката без да я питам ми обясни,че от 01.05.08 година минима+ ще е 8Mbps.На въпроса ми сигурно ли е това отговори,че е 100% сигурно!Даже бяха написали с химикал на листовката 8Mbps.Дано да се окаже верно!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Значи днес бях до офиса на Евроком за да си сменям тарифата от Минима на минима+ и служителката без да я питам ми обясни,че от 01.05.08 година минима+ ще е 8Mbps.На въпроса ми сигурно ли е това отговори,че е 100% сигурно!Даже бяха написали с химикал на листовката 8Mbps.Дано да се окаже верно!! :rolleyes:

По тая логика Оптима трябва да стане 12Mbps...а дано :D

Link to comment
Share on other sites

Хахах, егати кефа. Започна война с БТК, само се зачетете по-внимателно в рекламата. :lol:

Честно, на мен и 9 Мбита ми стигат, аз искам ЪПЛОУДА ДА СЕ УВЕЛИЧИ, по дяволите :zzz

Link to comment
Share on other sites

Хахах, егати кефа. Започна война с БТК, само се зачетете по-внимателно в рекламата. :lol:

Честно, на мен и 9 Мбита ми стигат, аз искам ЪПЛОУДА ДА СЕ УВЕЛИЧИ, по дяволите :zzz

И на мен са ми напълно достатъчни 9Mbps.

Ъплоуда ако го направат поне на половината - ще е супер :)

 

Нямам търпение да дойде 1-ви Май да видим как ще се развият нещата :D

Edited by KenwooD
Link to comment
Share on other sites

И на мен са ми напълно достатъчни 9Mbps.

Ъплоуда ако го направат поне на половината - ще е супер :)

 

Нямам търпение да дойде 1-ви Май да видим как ще се развият нещата :D

ШШшт, тихо да не ни чуят пичовете на ЛанГейм, че пак ще оспамят и ще плюят, а и Теди ще се развихри :lol: :D

Аз тия дни ще си плащам кабеларката и нета, ще ги питам мацките, но не съм оптимист, просто its impossible :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...