Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Можеш да минеш на която си тарифа искаш, без да ползваш тяхната услуга за телефон. 2 в 1 - кабелна и нет. И по-добре по-бурзочко минавай на по-висока тарифа, че това си е прецаквация - 17лв-1Мбит; 22лв-6 :lol: :bgrin:

значи да отида утре и да им кажа ,че просто искам тарифата от 6 мбит която как се казва? минима + ли е сега защото преди беше 2 мбит ако е минима+ . Ще съм благодарен, ако някой ми обясни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

значи да отида утре и да им кажа ,че просто искам тарифата от 6 мбит която как се казва? минима + ли е сега защото преди беше 2 мбит ако е минима+ . Ще съм благодарен, ако някой ми обясни.

http://ekk.bg/mod_newinfo_2_4_13.html

Да минима+ е. Просто отиваш, дават ти да попълнеш една молбичка ( :lol: ) и от следващия месец ти се сменя тарифата. Но може и по-рано, при мен я смениха след 3-4 дена, въпреки че беше средата на месеца. Но сега с тва увеличение...не ми се вярва :)

Между другото подадох официално оплакване относно отвратителния не (скорости, пинг...), казаха че започва проверка :laughing: и чакам да видя какво ще ми отговорят.

Но днес специално от нета не мога да се оплача.

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Де**а тьпите ЕКК Де**а.Преди време пуснах доста оригинално оплакване(Свободен текст се пускаха тогава оплакванията)и така ги наредих,че сигурно още ме помнят!

 

И резултата беше нулев,така че сьс или без молба е едно и сьщо!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Eто отговора от оплакването ми. Не очаквах да кажат това, а по-скоро че всичко е наред

пп кв. Изгрев става въпрос.

 

Здравейте!
Проблемът е общ за Вашия район. Предаден е
на технически екип, който ще го отстрани
утре - 14-ти април.
С уважение :
Екип Евроком кабел МБ

 

Да не би в другите квартали да имате макс от обявените :unsure: ?!?!

Link to comment
Share on other sites

Значи трябва да ида с 1 молба и само да им кажа, че искам да мина на минима + . Но 1 мой приятел е на минима + и му е 2 мбита скороста и незнам защо така .

Link to comment
Share on other sites

Значи трябва да ида с 1 молба и само да им кажа, че искам да мина на минима + . Но 1 мой приятел е на минима + и му е 2 мбита скороста и незнам защо така .

Ще ти дам един съвет като човек сменял си тарифата. Тъй като касиерките са много зле...първо си научи и запамети каква тарифа искаш, колко парички е, какви са й скоростите...защото те само ти дават молбата и ти викат попълвай,

ами ако съм от село :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще ти дам един съвет като човек сменял си тарифата. Тъй като касиерките са много зле...първо си научи и запамети каква тарифа искаш, колко парички е, какви са й скоростите...защото те само ти дават молбата и ти викат попълвай,

ами ако съм от село :lol:

Явно си попаднал на "правилния" човек.

Аз когато бях да си сменям тарифата всичко мина без проблеми.Жената ми обясни всичко както трябва и беше наясно със всичко,което я питах.

Неочаквано мина без проблеми. :D

Link to comment
Share on other sites

Да не би в другите квартали да имате макс от обявените :unsure: ?!?!

 

живея точно до евроком офиса ... нета е фъш последните дни ... 6к съм хващал макс за ся и не бих казал че е постоянно...

иначе пак е нещо :(

Link to comment
Share on other sites

:D

906702_t.jpg

 

 

Хехе, не съм вярвал че скоро на ЕК ще видя такова число :P Ай честито момци

И си оправих проблема, вече съм на ланкарта, вместо на тва гадно юсб... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

:D Хехе, не съм вярвал че скоро на ЕК ще видя такова число :P Ай честито момци

И си оправих проблема, вече съм на ланкарта, вместо на тва гадно юсб... :bgrin:

USB-то винаги си е било гадно....докато бях на ЕК (и още малко остава да съм) винаги съм си имал някакви проблеми, когато съм го ползвал. Откак го включих през лан-а, проблемчетата се оправиха...

А как се справяш с рейтинга в торентите, че докато ползвах ЕК беше мъка и половина...чак сега си го оправих и то от раз...за 2-3 седмици... ;)

Link to comment
Share on other sites

-

Дам, лана между юсб-то и лана не е в скоростта. Това си е ясно. Проблема на юсб-то е това, че модема много често се разкачва/забива/забива цялото РС, това беше много дразнещо. Ама модема ми беше с изгорял етернет порт и ме мързеше да се занимавам...радвам се че поправих тази грешка.

А колкото до твойте шотове - моля ти се недей, вижда ли сме ги. Остави ни да се порадваме на новото :P

Link to comment
Share on other sites

На мен лично ми писна във всяка тема да чета колко са велики ЛГ. Защо не почнете да си ги възхвалявате в специалната тема за доставчика, щото където и да влезна само чета аз свалям с 10мб качвам с 18мб и честно казано леко почва да дразни :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ние си ги възхваляваме и в съответните им теми, даже вече свикнахме и само констатираме постоянството в качеството на услугата. От друга страна сме били дългогодишни потребители на ЕК, почти 100% сигурно с повече стаж от тебе и имаме доста богата база за сравнение. Някои от нас, бидейки истински мъченици в последните си месеци с ЕК, каквито са сега принудените поради технически причини да останат на ЕК, с право се наслаждават на свободата която предоставят доставчиците ЛГ и НетГруп. Фактите показват, че групата ползваща ЕК се топи главоломно и отива именно при тези доставчици - че кой е луд да бяга от хубавото? А тебе като не ти харесва - просто не чети. Вече установихме, че е невъзможно да сме всички роднини със собствениците, както се съмняваха някои - просто услугата е най-добрата в града и все повече хора се убеждават в това.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично ми писна във всяка тема да чета колко са велики ЛГ. Защо не почнете да си ги възхвалявате в специалната тема за доставчика, щото където и да влезна само чета аз свалям с 10мб качвам с 18мб и честно казано леко почва да дразни :bgrin:

 

Нали? Това не те ли навежда на една определена мисъл? :) Или предпочиташ да си останеш клиент на ЕК просто заради идеята? Друг въпрос е ако нямаш избор както примерно аз не мога да сменя кабелната ТВ затова и ще си стоя с ЕК докато DCC или някой друг оператор пусне в района кабели, дотогава си оставам с ЕК но да подчертая дебело - С ОГРОМНО НЕУДОВОЛСТВИЕ. Последно съм си платил за HBO а след последното 2-3 дневно прекъсване на цифровата ми ТВ спря да ми работи. Щяха да ми подменят картата с друга, това отпреди нова година го казаха още няма движение по въпроса... да продължавам ли да мрънкам ... то не че има файда но ми олеква малко от малко....

Link to comment
Share on other sites

@Stenli, в горния си пост наблегнах на разликата и проблемите между USB и LAN, все още съм абонат на EK...и както казва Виден, с доста повече стаж към тях от тебе, защото съм при тях още откакто пуснаха интернет по кабела. Явно мегабайтите с които свалям и качвам с новия ми доставчик...и които не мога по никакъв начин някога да кача с ЕК те дразнят (даже мога да ти подаря модема си, че да си направиш райд с твоя и да качиш още някой килобайт нагоре :P )...затова ще махна изречението, което изобщо не беше насочено към теб или всички останали, а беше единствено за Eleutherios, който още миналия месец ме беше помолил:

Мидекс, искам и след 2-3 месеца да си така точен и изчерпателен за твоя доставчик, обаче относно дали имаш 24/7 нет, 95% от обявениете скорости нон стоп. :)
На което му бях отговорил:
ОК, ще споделя задължително и бъди сигурен, че няма да му спестя и най-малкия появил се проблем за този месец :D .......
Така че...освен вече изтритото изречение за мегабайтите ще добавя за Eleutherios, че досега връзката ми е перфектно стабилна.

Едно само съм недоволен - тарифата ми е 20 лв., но всъщност ми излиза много по-скъпо, защото филмите ги свалям за по 2-3 минути и така се налага да харча много повече за DVD-та. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам защо човек изобщо записва на ДВД-та филмите които сваля. /Защото съм страшно зает до лятото и нямам никакво време за гледане на каквото и да било, а лятото заминавам 1 месец на вилата - ще ги изгледам там (Midex)/

Ако сваля за 5 минути филм, това означава за 1 ден да свали филми за 10 двд-та, за 1 месец за 300 двд-та. :confused

Отдавна вече не записвам филмите, гледам и трия. Е, посъбрал съм към 150-200 ГБ филми, но защо да ги записвам след като като ги изгледам, ги трия. По-евтино излиза да вземеш един ХДД 500 ГБ и да запазиш временно филмите на него докато ги гледаш отколкото двд-та за същия капацитет.

 

А Стенли написа 2 реда и вие му скочихте :)

Ми дразни се явно човека, то ний наистина прекалихме май. Ама аз докато бях на ЕК не се дразнех на тия дето хвалеха ЛГ. Единствената причина да се дразни обаче аз виждам в това че явно няма алтернатива при него на БТК или ЕК, към които и да е.

Ми доволни сме, кво да напрайм, що примерно и ггбит-ци или КОИТО и да е други не пишат по всички теми колко са доволни?

Link to comment
Share on other sites

....

На Булсатком и БТК съм и определено не искам да имам нищо общо с ЕК, така че наистина ти съчувствам. Гледам им качеството на кабелната у приятелката ми и :sick бтв що не си пуснеш един булсат таксата ни е 19.80 за 2 тв-та :)

 

и както казва Виден, с доста повече стаж към тях от тебе, защото съм при тях още откакто пуснаха интернет по кабела.

Ти от къде си толкова сигурен колко ми е стажът при ЕК? И аз съм се пуснал почти от самото им начало, но просто ги оставих като ги купиха софиянци, защото мъките станаха значителни :) Мисля, че около 3,5 години изкарах с тях.

 

tedy, всички доставчици ги има около блока ми, не ми е проблема алтернативата. Иначе и аз съм доволен от БТК, ама не обикалям по темите да пиша, че нета не ми спирал не знам от колко месеци. А да, и мога да се изключа от БТК, когато си поискам, така че договора също не ми е проблем ;)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Ти от къде си толкова сигурен колко ми е стажът при ЕК? И аз съм се пуснал почти от самото им начало, но просто ги оставих като ги купиха софиянци, защото мъките станаха значителни :) Мисля, че около 3,5 години изкарах с тях.

 

tedy, всички доставчици ги има около блока ми, не ми е проблема алтернативата. Иначе и аз съм доволен от БТК, ама не обикалям по темите да пиша, че нета не ми спирал не знам от колко месеци. А да, и мога да се изключа от БТК, когато си поискам, така че договора също не ми е проблем ;)

@Stenli, щом говориш за 3.5 години, значи дори и не знаеш откога изобщо ЕК имат нет по кабел....знаеш ли коя година сме сега? :P

Освен това дали си обърнал в коя тема пиша - в тази, на който доставчик все още имам връзка...а да си забелязал мои хвалби в темата за БТК?

Link to comment
Share on other sites

...

Всичко е до степен на доволност :D

При лангеймци явно степента е пресякла границата за да се случва това което наблюдаваме.

И ти си бил на ЕК, и ние, и други са се преместили от ЕК на други доставчици. Но е факт че само едните са толкова доволни, че не могат да не споделят навсякъде :bgrin:

Във вашата тема стана дума за отчайващия ви пинг от средно 40 мс към Бг-то. намериха се хора, които да го омаловажат до нищожност. Днес аз измерих 1-2 до 3 мс макс до бг пространството :lol:

До гейта вече ми дава average 1 ms. Предполагам се е работило последните дни по мрежата, и става все по-добра.

 

EDIT:

...

tedy, пинга до бг е 20-25мс при мен, а ти когато хвалеше ЕК колко ти беше? Ся да не се засегнеш и аз ги хвалех много, ама вече няма как да стане :pirate

Приемам всякакви критики в това отношение :P . Хвалех ги, вярно.

Пинга ми не се сещам точно, но беше от порядъка на 15 мисля. Най-малко да е падал на около 10, не знам. Т.е. около 10 пъти над сегашния. Тогава не вярвах, но човек като види хубавото, може само да се чуди как го е отричал.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

@Stenli, щом говориш за 3.5 години, значи дори и не знаеш откога изобщо ЕК имат нет по кабел....знаеш ли коя година сме сега? :P

Освен това дали си обърнал в коя тема пиша - в тази, на който доставчик все още имам връзка...а да си забелязал мои хвалби в темата за БТК?

От почти 2 години съм на БТК + 3.5 на ек това значи, че съм се пуснал преди 5.5 години на ЕК кабел. А ти да си забелязал, че пиша в множествено число и като цяло не фиксирам само и единствено теб.

 

tedy, пинга до бг е 20-25мс при мен, а ти когато хвалеше ЕК колко ти беше? Ся да не се засегнеш и аз ги хвалех много, ама вече няма как да стане :pirate

 

 

edit: на мен пък ми беше между 30-40, но явно около нас е била по-натоварена мрежата :bgrin:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Абе усещате ли се как взехме като тинейджъри да си мерим пишките :)

 

Stenli - помисли малко в тази насока: човек наистина няма как да не се впечатли, след като доскоро си бил на скорост 2-3-5мбита при идеални условия в ЕК (за прекъсвания, кофти сигнал и т.н. няма да говоря - явно не е навсякъде, на мен вече ми е писнало на калинката от това) и изведнъж получиш 20-30-50 мбита... определено не до всяка точка на света но след като моите хора ме предупредиха да не тегля с 12мбита от нашите сървъри явно поне до 1 дейтацентър в щатите съм имал и то преди месеци а оттогава имаше няколко увеличения.

 

Продължавам да следя темата на ЕК тъй като подобно на мидекс съм техен клиент от самото начало - включително специално заради мен са копали улици за да пуснат кабелите до блока в който живеех.

 

И тъй като продължавам да съм техен клиенти заради мързел пък и защото майка ми за 10 минути на ден може да види снимките на малкия ако ще и през GSM-a си и ЕК е достатъчно добро за нея затова и не го сменям.

 

Клиент съм и на БТК и също имам опит от първа ръка за какво става въпрос.

 

Колкото да си върша работата и техния нет ми стига, само upload-a да беше по-добър. Напоследък малко пренебрегнат се чувствам от тях защото от 12 дена (верно още не са минали 10 работни) не са ми увеличили скоростта но и както техния съпорт каза - срока е до 15ти май - дано не се окажа измежду каръците които ще получат новите им скорости на 15ти май чак... както и да е това е друга тема.

 

От 2та нет-а които са в къщи АДСЛ-а съм го оставил за жена ми да си разглежда нейните сайтове и форуми за което е идеален, виж да свалиш някой филм после има да си вдигаш коефициента известно време но отговорно заявявам че не е лош нет-а на АДСЛ... и все пак трудно може да се сравни със скоростите които получавам от доставчика чието име те дразни.

 

Между другото - айде ровни темата за лангейм и виж че аз в началото имах доста по-негативно отношение, и после как си го промених. На мен и доста по-ниски скорости ми вършат работа, но след като ги получавам не пречи да им се кефя. Да, държа АДСЛ за да имам 24/7 свързаност защото ми се налага - НИКОЙ ама НИКОЙ - НИТО ЕДИН ДОСТАВЧИК няма да ти гарантира 100% свързаност и оправяне на проблеми с кабели в рамките на минути: много ясно - ако някой кабел по някаква причина се прекъсне първо трябва да се разбере къде точно, след това да иде някой до мястото, а ако това стане в 3 посред нощ забрави до 10-11 часа на следващия ден за нет-а си, ето затова съм си оставил 2, спирал е и АДСЛ-а за сведение, може да е по-рядко но и той ми е спирал и ако прочетеш в онази тема ще видиш и колко пъти техния съпорт ми е вдигал кръвното.

 

Въпроси? :)

Link to comment
Share on other sites

Да припомня че и аз съм от най-старите юзъри на ЕК - ХОП :rolleyes:

 

Заради мен направиха вътрешна инсталация на входа. И така до юни 2007 - по 66 лева всеки месец. Маса подробности относно различни неща съм изписал и в тази тема, разбира се мнооооого назад по страниците...

Link to comment
Share on other sites

Ето от ЕК при майка ми :

 

260141446.png

260143409.png

 

То май един АДСЛ ще е по-добре да взема за тука...

 

 

 

R_a_p_t_o_R, ти имаш модем моторола а аз когато се включвах имаше някакви други 2 вида а моторолите почнаха да ги дават по-късно...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...