Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Е не... чак толкова сигурно или нещо има кофти връзка (като не-добре затегнат кабел към модема или някой сплитер) или имаш някой комшия пират който прецаква сигнала или си пуснал торенти и за speedtest-a няма свободен ресурс или в най-лошия случай ти се е прецакала мрежовата карта нещо. Не мога да си го обясня по друг начин. Чак толкова не е нормално. Виж и пинга - 2000мс...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Поради неадекватното поведение на предишния ми доставчик се заех да преброя колко начина има да получа интернет у дома. Оказаха се 7 - от 6 различни ISP-та. Когато DCC пуснат кабел до нас вие ще сте осмите. Не вярвам в София да има повече доставчици на единица площ от това :bgrin:

 

Небях много точен с предния си коментар.Става дума, че всички от Пловдив купуват интернет от София докато софиянци... просто разпределят накъде какво да отиде.Клиент от София има локална свързаност с повечето фрий сървъри,торенти и т.н. затова имат и тези БГ скорости.Много често високия пинг се получава още при преминаването през софийските сървъри преди да отиде накъдето и да било.

Link to comment
Share on other sites

Собственикът на футболния клуб "Литекс" Гриша Ганчев вече притежава половината от капитала на пловдивската кабелна телевизия "Евроком България", съобщи за "Дневник" досегашният притежател на пакета и управител на компанията Георги Барбудев.

Той уточни, че Ганчев е купил 50% от акциите на медийната компания, т.е. не държи контролния пакет акции, както писаха някои медии. Барбудев обаче отказа да посочи стойността на сделката, пише "Дневник". Самият футболен бос отказа коментар по телефона за това каква цена е платил и какви средства смята да инвестира за развитието на канала, но потвърди сделката. "Всяка телевизия с национален обхват се нуждае от партньори с глобален интерес. Въпреки че имаме лиценз с национално покритие, досега сме имали основно местен интерес, а локалните приходи не са достатъчни", каза Барбудев, който след сделката няма да бъде управител на телевизията. Според него на този етап заради другите си ангажименти новият съсобственик все още нямал програма за развитието на телевизионния канал. Пловдивският тв канал "Евроком България" е регистриран на името на "Евроком България" ЕООД, на който е издаден и програмният лиценз. Негови управители са Георги Барбудев и съпругата му Анна Барбудева. Дружеството е изцяло собственост на "Гама медия", показва справка в електронния регистър ДАКСИ. То от своя страна пък е 100% собственост на Барбудева, която е едновременно и негов управител, уточнява вестникът.

Link to comment
Share on other sites

За всички чудещи се - картинката е перфектна и показваща жестоката истина за вечерните часове + доставчик ЕК. Просто е кошмар почти до полунощ... За жалост съм на квартира и не мога да се мръдна на АДСЛ...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали има хора на Оптима и ако да, каква им е скороста в момента - 6Mbits, както пише в брошурите, или е 3Mbits.

:lol: Де късмет де...

За съжеление е все още 3 :bgrin:

Надеждата не е умряла след като говорих с познат, който е на ГГшит и ми каза че в някакъв форум се споменавало от админ, че ще има увеличение както за Лан, така и за нас... :lol:

забравих да добавя - ставало въпрос за месец февруари...

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Понеже днес бях да си плащам таксата за кабел и нет и ги попитах какви са скоростите които предлагат и ми подхвърлиха брошурка Triple Play, дето се върти от сума ти време и ми викат ей това са. Та там пише за нета, че е 6 Mbits Оптима, обаче явно още не е.Дано да ги вдигнат най-късно Февруари, защото май само таксите вървят нагоре.

Link to comment
Share on other sites

ЕКК в Плевен дъ ге вкараха новите по-високи скорости пак преди ЕКК Пловдив.

int_jan_2007.jpg

 

Струва ми се че тази новина вече я научихме преди седмица и пожелахме на управата на ЕК всичко най-лошо, дано чумата да ги тръшне и прочее след като смятат че Плевен е с по-голям приоритет пред Пловдив :)

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Да ама май се изпуска текста с червено - За нови абонати...

А старите да лапат дървото, май май :bgrin: :lol: Смях голям тия ЕК...

А то май се има впредвид за цените, а не за скоростите...май аз греша

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Да ама май се изпуска текста с червено - За нови абонати...

А старите да лапат дървото, май май :bgrin: :lol: Смях голям тия ЕК...

А то май се има впредвид за цените, а не за скоростите...май аз греша

и за двете е...

Link to comment
Share on other sites

Напоследък имам доста сериозен проблем и адски много ме дразни. Дойдоха техници от евроком и ми заявиха че проблема можел да бъде от машината ми.(2 компютъра единия е с Дебиан и модема е вързан чрез USB, а другия ми е свързан посредством кабел към лан картата му). Проблема е явно при първия но вече може би 7 или 8 месеца никога не е било така "7 packets transmitted, 5 received, 28% packet loss, time 6006ms". Това е пинг към гугъл от машината към която е вързан модема.

 

А това е от моята машина към гугъл

 

Ping statistics for 72.14.207.99:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 165ms, Maximum = 178ms, Average = 171ms

 

Те ме посъветваха да си вържа модема към ланкарта, но според мен не е в това проблема. Според вас къде е ? Мерси предварително!

 

А и забравих най-важното: Когато да кажем съм си пуснал флашгета и дърпам ест че скоростта при браузване ще е по-бавна? Но при мен едвам едвам след 7-8 минути ми се отваря гугъл или каквъто и да било сайт(форума,уареза и т.н). Това се получава на моята машина на която съм сега. Когато го спра всичко се нормализира. А иначе скоростта ми е каквато си е по договор.

 

 

караман мерси! ще изчакам още малко и ще погледна..

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

:lol: Муахахах, много пестеливо изказване

Zdraveite!

Skorostite na internet-paketite v plovdiv podlejat na reducirane prez

proletta.

S uvajenie :

Ekip Evrokom Kabel MB

Ще взема да им ритна един шамар вече... :lol:

Като заговорихте за ЮСБ, се сетих че и аз съм на ЮСБ и на мен доста често или ми се разкача модема или

или забива и не може да се оправи освен рестарт на РСто. Дори и с рестар модема си остава пак "забил" :wacko:

Ама ми е изгорял Етернет порта, пък не ми се занимава да им го давам, да да ми го ремонтират или нещо от сорта...кой знае какво ще измислят и ще ме оставят без нет за няколко дена, а така ще полудея...

Link to comment
Share on other sites

Стига де. Не може да бъде. Всички навсякъде увеличават, даже ЕК в другите градове, а в Пловдив ще ги понижават... Да не би въпросния(-ата) ЕК служител(ка) да не е много наясно в тези вносни думички и да си мисли че "редуцирането" значи всъщност удвояване...

Link to comment
Share on other sites

т'ва последното ирония ли беше или сарказъМ? :bgrin:

 

Абе вие 2мата що не минете на ЛС :P :bgrin: Като гледам от одеве как по няколко различни теми се препирате - направо сте разпънали седянката ама виртуално. Доста по-приятно ще е на чаша бира с малко картофки пък после какъв ще да е нет-а - докато бирата е студена а картофите топли слабо ме вълнува мен поне :)

Link to comment
Share on other sites

Taka e wbyte e na Optima ne bi triabvalo da durpa tolkova bavno. FUCK ako tozi citat e istina do 2 sedmici sam smenil dostav4ika si. Shte se opitam da potvurdq informaciqta i shte spodelq otkritiqta si sus vas.

 

Pri men zasega nqma promqna toku shto runnah www.speedtest.net i download-a mi beshe 112kbytes/sec kolkoto e po princip. (moqta tarifa e nai evtinkata bi triabvalo da svalqm 120kbytes)

 

sled restart na modem-a ne se promeni speed-a koeto govori za lipsa na promqni po configuration-a na modemite. ( pone v moq raion )

 

 

Andrew

Link to comment
Share on other sites

10-тина дена преди всяка промяна на скоростите се скапваше нет-ът и всички се оплаквахме тук (по мои лични наблюдения)! Дано и този път е поради тази причина!!! :)

Link to comment
Share on other sites

10-тина дена преди всяка промяна на скоростите се скапваше нет-ът и всички се оплаквахме тук (по мои лични наблюдения)! Дано и този път е поради тази причина!!! :)

Абе не само на ЕК са зле външните скорости ся :bgrin:

Тия дни имало скъсани външни главни трасета и външния и на мен не е много добре.

А ако не е тва причината, значи и при моя доставчик подготвят увеличение на скоростите и да очаквам поне 95 мегабита Бг и поне 60 мбит външен :P

Е, и 40 мбита ъплоуд към париж и Лондон не бих отказал :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...