Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

При включване на захранването, връща ли се в предишно състояние или трябват допълнителни действия?

Един смарт контакт, настроен за рестарт в подходящо време ще свърши ли работа?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 hours ago, plameni said:

При включване на захранването, връща ли се в предишно състояние или трябват допълнителни действия?

Един смарт контакт, настроен за рестарт в подходящо време ще свърши ли работа?

Това не мога да съм 100% сигурен, защото най-често преди спирането на тока на устройството преди това съм пробвал серия пускания и спирания от дистанционното, но мисля че се възстановяваше последния state.

И аз мислех за автоматично рестартиране нощем чрез NetControl устройство на неомонтана, защото щях да го ползвам и за други цели (управление на осветления през телефон за удобство), но така или иначе бях забравил, и включихме, за опцията самото устройство да се самоизключва след 4 часа неактивност, и ще видим с нея как ще е след време.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тия приемници на А1 явно са големи боклуци и нервите и моите, и на нашите, вече почват да не издържат. Въпреки че е настроен след 4 часа неактивност (нощем) да се изключва, пак се случва и през деня чат пат (макар и по-рядко все пак) да спре да работи и на всички канали да дава грешки за липса на мрежова свързаност и подобни. След рестарт се оправя, а самия рестарт отнема поне 2-3 минути. То бива бива.... ама то аз почвам страшно да се изнервям от тия боклуци, даже повече от майка ми.

Link to comment
Share on other sites

Оптика е, но от техния конвертор влиза в приемника. Как така, може ли да се сложи произволен друг приемник/Маг с абонамента на телевизията, мислех че е невъзможно, а и тоя маг значително по-стабилен ли е и да няма такива неща..

То това се превръща просто в една отвратителна телевизия покрай тоя скапан приемник, да не говорим за безумието каналите да са "разредени" от купища други между активните канали, неактивни канали, щото не са в абонаментния план, и активните канали да са пръснати по номера до големи трицифрени числа, щото примерно на 5/7/9/11-то и т.н. места (примерно), се намират неактивни канали, които постоянно тряя се прескачат и не може човек да ги "сгъсти" удобно. Отвратително. Аз даже се учудвам, че поне това с разредените канали майка ми примерно не я бърка много, но аз бих буквално полудял от това ако ползвах А1 телевизия!

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид, дали има вариант да се откажеш от тяхната телевизия и да ползваш само нета за иптв от друг доставчик. Относно подредбата, няма ли как да се направи листа с най-гледаните телевизии и другите въобще да не се показват ?

Link to comment
Share on other sites

Засега няма вариант, сигурно станаха 2 месеца от прекарването й, а дори да има, изглежда майка ми приема по-спокойно тази ситуация (щото си има други проблеми), и нямам нерви и време да минавам през перипетии да се разправям и с прекратяване на договори.

Преди да изтече, ще се замисля сериозно. Ако се ползва само нета, вече ИПТВ-то ще глътне bandwidth от интернета, което ще видим доколко е допустимо, но големия проблем е че за ИПТВ освен tivi, други не знам, а тия последните макар засега да работят (при мен ползвам тях), отвсякъде чета, че съпорта им на практика почти липсва, явно всичко е на самотек, и човек няма никаква гаранция кое докога ще бачка. В нас това не е проблем, телевизията не е критичен компонент от живота ми, но при нашите е такъв компонент.

Link to comment
Share on other sites

Зависи какви канали гледа и колко се втелясва на качеството на картината - Телекабел имат IPTV, като не ограничават нищо - само броя устройства - до 6 едновременно на акаунт. Може да си ги гледаш и от Бангладеш

Link to comment
Share on other sites

Може ли линк към тази iptv, която може самостоятелно да се ползва подобно на tivi?

Това, което намирам в техния сайт е пакет ТВ, но за него пише:

Quote

Важи: За нови клиенти на услугата Кабелна телевизия и настоящи клиенти на интернет, при подписване на 12/24 месечен договор.

т.е. аз го разбирам че трябва да имам интернет от тях или кабелна телевизия.. и някави цени от 25 лв дето..

Май алтернатива на tivi няма - без изисквания да си на интернет към тях, безсрочен договор (направо липса на такъв), 10 лв, ползване на каквото си искаш, вкл. на Kodi..

Link to comment
Share on other sites

Имат даже приложения за андроид тв.

https://telekabel.bg/playtv/

Ся не им се връзвай че всичко е 168 часа назад, не е така. Доколкото знам имат и предлагане да си платиш устройство с абонамент за година напред. Иначе ти трябва андроид бокс, или андроид тв. На телефона не излиза приложението, поне аз като го слагах. Сега може и да да го пуснали и за телефони незнам. Аз даже съм без договор, ама съм с връзки малко там.

Понеже в спалнята нямам кабел, ползвам това да гледам чат пат тв. Пак да кажа зависи какво искате като канали и качество. Има хд канали, но според мен режат от данните.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това с устройството да го правили за хора в чужбина. Плащаш, взимаш и заминаваш в Конго и си гледаш. Та няма изисквания да си на техен нет или клиент на кабелната. Аз като съм с приложение и приемник не ми фадоха. Искаха, но отказах.

Link to comment
Share on other sites

Това с приемника на А1 започва да придобива драматичен характер. Това опцията за автоматично изключване нощем (след 4ч. неактивност) явно почти не помага. Пак се налага спиране/пускане макар моооже би малко по-рядко, от дистанционното, обаче пак се случва само спиране на тока да помогне. Това да карам майка ми да клечи зад телевизора и да маха и слага буксата на адаптера първо почти не е опция, второ нямам намерение по никое време аз да се грабвам да отивам само за тази "операция" и да губя по 1-2 часа!

 

Има ли някаква възможност да прекратя договора за ТВ (не и за интернет) на база този проблем? Аз мисля, че не, но да питам, защото съпорта само едно си бае, рестарт на всичката техника, на лампите, на бойлера, на печката, на апартамента и на хората в него!!!

Страшно се изнервих вече.

След това... тоя телекабел гледам пак.. аз гледах тоя линк, ама пак не става много ясно, гледам някакви 25 лв такса, до 10 лв, където не става много ясно дали просто за 100-тина канала могат да се плащат по 10 лв и това да е всичко. Няма андроид ТВ там, кутии ще трябва да се купуват, поне два, та и там поне 300 лв, което..., и не е много сигурно дали няма да има същите проблеми.

Затова засега обмислям наистина да взема едно netcontrol от неомонтана, поне отдалечено да мога да рестартирам тъпия приемник, или да й направя шорткъти на телефона тя да може да го прави сама само с натискане на една икона.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tedy said:

аз гледах тоя линк, ама пак не става много ясно, гледам някакви 25 лв такса, до 10 лв,

Къде в линка, който ти пратих видя 25 лв?!?!?

Има бутон за заявка и там описани цени с устройство. Има телефони, обади се, питай. Не хапят.

9 или 10 лв е на месец само IPTV-ята

Link to comment
Share on other sites

Линка няма цени, освен ако вляза в Поръчка, има за 89 лв у-во + 1 месец. Да кажем че е така, това по принцип би било Ок, защото в инфото за този пакет пише цените от 25 лв до 10 лв, но както и да е.

Не виждам тема за Телекабел тук (вероятно защото предлагат интернет само в района на Пазарджик), още по-малко впечатления от първа ръка за приемниците им. Засега не мисля да рискувам 90 лв само за да пробвам дали приемника им не забива и той на всеки няколко (1-2-3) дни.

Бих рискувал ако положението стане нетърпимо и намеря начин да се отървем от А1 без неустойки.

Но tivi за нашите не бих взел, само заради (дългосрочната) несигурност на услугата. Чета много отзиви как хора по 1-2 седмици чакат за активация само.

И другото - за подобна iptv ще трябва да се ъпгрейдне интернета там, защото ТВ-то вече ще точи от неговия bandwidth, два телевизора по 15 мегабита и той почти отишъл вече бандуита.

Ако тепърва правех договор, вероятно бих взел 100 мбита и телекабел примерно, но вече А1, не! И заради скапания приемник, и заради това че не могат да се наредят каналите (и сгъстят), както искам поред. Интернета иначе криво ляво бива, но е 50 мегабита. Ако беше гигабит или нагоре, и там слушам за проблеми с трудно достижими дори близо скорости!

Link to comment
Share on other sites

Аз 25 не намирам. Или е нещо комбинирано с друга услуга или е крайна цена с добавени разните диема спорт/нво

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Това с приемника на А1 започва да придобива драматичен характер. Това опцията за автоматично изключване нощем (след 4ч. неактивност) явно почти не помага. Пак се налага спиране/пускане макар моооже би малко по-рядко, от дистанционното, обаче пак се случва само спиране на тока да помогне. Това да карам майка ми да клечи зад телевизора и да маха и слага буксата на адаптера първо почти не е опция, второ нямам намерение по никое време аз да се грабвам да отивам само за тази "операция" и да губя по 1-2 часа!

 

Има ли някаква възможност да прекратя договора за ТВ (не и за интернет) на база този проблем? Аз мисля, че не, но да питам, защото съпорта само едно си бае, рестарт на всичката техника, на лампите, на бойлера, на печката, на апартамента и на хората в него!!!

Страшно се изнервих вече.

След това... тоя телекабел гледам пак.. аз гледах тоя линк, ама пак не става много ясно, гледам някакви 25 лв такса, до 10 лв, където не става много ясно дали просто за 100-тина канала могат да се плащат по 10 лв и това да е всичко. Няма андроид ТВ там, кутии ще трябва да се купуват, поне два, та и там поне 300 лв, което..., и не е много сигурно дали няма да има същите проблеми.

Затова засега обмислям наистина да взема едно netcontrol от неомонтана, поне отдалечено да мога да рестартирам тъпия приемник, или да й направя шорткъти на телефона тя да може да го прави сама само с натискане на една икона.

 

По принцип би трябвало да можеш да прекратиш договор поради невъзможност за изпълнение на услугата.

 

А за приемника, пробвай да смениш HDMI кабела.

Ако можеш и имаш налично, захранването (адаптера) също.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък сайтовете на доставчици и големи компании стават все по-объркващи. Та аз гледах този линк, където са пакетите, пакет ТВ (съответно без интернет) уж.

Определено за 9 лв ако има всичките основни програми, които се гледат, даже може и аз да се замисля за него (първо аз да пробвам, после ако е стабилно, и за нашите) някой ден.

 

Иначе първо ще пробвам да разменя приемниците със спалнята, онзи там рядко се гледа, да го сложа в хола, а тоя от хола, там. И ако пак има проблем, ще взема споменатото по-рано устройство за дистанционно изключване на тока му.

Адаптера в 2А, нямам наличен такъв, но леко се съмнявам да е от него, но от спалнята ще взема и оня адаптер за по-сигурно. Както си седи телевизията, при пореден опит да смениш канал, дава или нещо от сорта няма мрежова свързаност, или Превключването невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

От линка, който ти дадох, най-долу има бутон за заявка и излизат 2 цени с устройства. Втората с 36 месеца е основно за хора в чужбина. Те плащат и заминават 3 години да си гледат тв-ята където им е кеф. Най-добре се обади да ти обяснят как е точно. Със без устройство, цена, допълнителни пакети

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Малко страничен въпрос. Сложих ups при нашите, за телевизора в хола и рутерите, компа и други дреболии като медиата и приемника.

В тази връзка може ли да се очаква че като спре тока ще има телевизия и интернет?

А1 май ползва гпон (с оптика е всичко), нужно ли е да взима ток от някъде по пътя тая оптика по пътя до технически център, където пък се предполага, че имат упс-и.

Щото ако ще спира и нета (и телевизията), ще се окажат пари на вятъра.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Я споделете как е нет-а на А1 по оптика?В момента съм на коаксиал,телевизия практически гледам крайно рядко та не ми е фактор,нета им е относително стабилен,но докараха оптика до моята къща та се чудя струва ли си да се занимавам...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, HEMO said:

Я споделете как е нет-а на А1 по оптика?В момента съм на коаксиал,телевизия практически гледам крайно рядко та не ми е фактор,нета им е относително стабилен,но докараха оптика до моята къща та се чудя струва ли си да се занимавам...

Ми добре е, все пак оптика, макар че то зависи и от други фактори, особено в района на адреса, където ще прекарваш. Оптиката все пак не е панацея за всички проблеми.

При нашите е оптика, доволно е, само веднъж имаше прекъсване, дойдоха на другия ден, оказа се някакъв оптичен кабел накрайника трябваше нещо да сменят или нещо такова, бил изпаднал и се огънал лошо в кутията, или нещо такова.

Телевизията е Ок като цяло, приемника нещо прави въртели чат пат и трябва да се рестартира от тока. Но напоследък като че ли по-рядко.

Ако сега си Ок, не ти прекъсва нета, и ще си на същите скорости по оптика, не виждам смисъл да се занимаваш.

Link to comment
Share on other sites

Винаги има смисъл да се разкара архаичният доксис. Най-малкото времезакъсненията ще паднат осезаемо. Да не говорим, че не си зависим от сплитери, тапове, пирати погрешно монтирани ХП филтри. 

Link to comment
Share on other sites

Точно на А1 закъсненията не са много добри :) . Та затова, ако е доволен сега и няма някакви особени затегнати критерии, не виждам особена нужда. То си е индивидуално, с оптика разбира се е по-добре, но.. много хора няма и да усетят разликата, изобщо, в зависимсот за какво ползват нета.

 

PS. Казвам това от гл. точка, че може сега да има стабилна коакс. мрежа и да е доволен, а с оптика ДОРИ може да стане обратно, колкото и невероятно да е това - така да направят връзката, че да има проблеми. Не че е голяма вероятността, просто на теория.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...