Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

някой запознат ли е как стои въпроса с CI модулите и дали се предлагат от оператора? защото преди, докато бяха Blizoo мисля, че беше възможна подобна замяна, но откакто mtel смениха медиите, които да конвертират сигнала не знам дали го предлагат като опция ....

Предлагат да.Аз съм на тях и единия тв е с техен модул.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

някой запознат ли е как стои въпроса с CI модулите и дали се предлагат от оператора? защото преди, докато бяха Blizoo мисля, че беше възможна подобна замяна, но откакто mtel смениха медиите, които да конвертират сигнала не знам дали го предлагат като опция ....

 

Предлагат да.Аз съм на тях и единия тв е с техен модул.

 

а какви са условията? под наем ли ти го дават, закупуваш ли си го...

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Вероятно за периода на договора. Обади им се. Да си купуваш не е хава, техните са евтини, тоест проблемни. Има случаи на 2-3-4 смени, докато се "улучи" правилният... Педалска история малко. Толкова ли нямаш друг вариант, че точно при Ментел ще се набуташ? Ентри няма ли? И внимавай с друго - ако някога си имал нещо просрочено към тях, дори с изтекла по закон давност, не пускай нищо, защото веднага ти спират нещата, докато не си платиш старото!!! Нова "политика" на фирмата. Дори ако имаш стари задължения като физическо лице, а решиш да си прехвърлиш мобилни карти или нещо друго на фирма, веднага /но след като си подписал/, правят връзката и те резват, та Фнимавайте :)

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

ако някога си имал нещо просрочено към тях, дори с изтекла по закон давност, не пускай нищо, защото веднага ти спират нещата, докато не си платиш старото!!!

И правилно. По закон изтича само срокът в който може по съдебен път да се иска погасяване. Самото задължение не се погасява по давност, но вече кредитора сам трябва да си търси извънсъдебен начин (не е упоменато обаче дали трябва да е законен :lol: ) да си го прибере.

И още нещо: задълженията се наследяват.

Така, че тези дребни тарикатлъци могат да излезнат солени накрая.

Затова сега се искат законови промени за да стане възможно да се обяви граждански фалит. Обаче и това води до редица ограничения за длъжника.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

след 3 години ако не си потърсят задълженията по съдебен път всеки който дължи пари не могат да го съдят и търсят за пари виж закона за давност на задълженията.

Link to comment
Share on other sites

след 3 години ако не си потърсят задълженията по съдебен път всеки който дължи пари не могат да го съдят и търсят за пари виж закона за давност на задълженията.

 

Дооообре!

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че подобни щуротии, които ако са в рамките на 100-на лева няма кой да събере по никакъв начин (дори от Близу ми искаха едни 160!), се превръщат в досада. И то не за друго, а зщото в един момент попадат в ръцете на ония идиоти "кредитосъбирачите" и неминуемо ще имате поне 2-3 досадни разговора по телефона. 

За съжаление на мен ми се е налагало да провеждам десетки такива, но бързо свикнах и ги слагам бързо на място. Имал съм интересни разправии, като ту идваха "да ми чупят капачките", ту ми се ерчеха с разни по идиотски недомислени съдебни заплахи, сякаш съм неграмотен селянин, като кулминацията беше с един пич, който ми се представи за следовател (?!?!). След като изреди куп страшни неща, накрая каза "абе земи ги плати тия 30 лева, защо да завеждам дело тука, да те викам в полицията и да се разправяме" ... Е, добре се посмях с него. Специално за тия 30 лева, които никога не съм дължал на Виваком, които тъкмо бях смъртно намразил, така се бях заинатил, че имам чувството, че поне от 3-4 такива фирми се опитваха да ги "приберат", но така и никога не успяха. Както и тия от Близу и техните 160 лева, както и ред други такива "задължения", които уж съм имал.

Link to comment
Share on other sites

Според тях им дължа едни 117лв. от около 5-6 години. Какво ли не пробваха - не им мина номерът. Най-якото беше, че телефонът, който е в тяхната база е фирмена карта и като звъняха точно два пъти, им казаха, че ползвам картата от 2 месеца, фирмена е и идея нямам на кого е била преди това. На второто позвъняване им казах в прав текст, че ако са малоумни и не са разбрали от първото, че няма такъв човек на този номер, да си запишат и ако още веднъж посмеят да ми създават дискомфорт, търсейки някой, за когото съм казал преди месец, че не познавам, не знам къде е и кой е, ще ядат дебелия с жалба за тормоз. Предупредих ги, че съм записал и двата разговора, при което се извиниха около 5 пъти и дотам. 

 

Цялата работа беше заради проблем с нета им, за който техник ми обясни, че няма оправия поради старостта на мрежата им и че и всеки ден да се виждаме, така ще е. Просто им върнах оборудването с едно писмо за едностранно прекратяване на срочен договор поради незадоволителни параметри на услугата и толкова. Та от тогава минаха доста годинки, пробваха се два пъти и това беше. Още си висят в EPay тези 117лв., но така ще си остане. Бал съм ги... Ако услугата им беше ок, нямаше да го направя, но да плащам за нищо, няма да го бъде никогиш.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ахахах такава простотия като А1 няма!

 

след като искат от оптика до блока да ме прехвърлят на кабеларка (DOCSIS) с ограничение 7mbps upload на всички тарифи реших все пак да питам за оптика на телефоните им - звъня обаче от гсм на bob 359 88 123 - обаче там менюто на bob , пробвам *88 викам си може да работи (защото преди няколко дена на този гсм на bob получих смс че мтел става А1) *88 не работи

 

и сега въпроса как от гсм на bob да се свържа с А1 - не може

 

тогава знаейки им номерата реших да пробвам за пореден път на един 0800 (който предстои да бъде закрит) на този номер пробвах 4-5 пъти да се свържа от стационарен на А1 и никой не вдига - обаче този път вдигнаха веднага - случайност?

 

най накрая една много учтива дама веднага ми каза че няма оптика на адреса като знам със сигурност че имат оптика в шахтата/шкафа до блока - ама на викат няма - само модемче можело на адреса, интересното е че веднага ми казаха а преди няколко дена като ми се обадиха че ще трябва да се прехлърлям ми казаха "трябва да пуснем запитване"

също ми казаха че за връзка от гсм на bob с А1 би трябвало в менюто да има фиксирани услуги или нещо такова - е няма нищо такова проверих отново

голям смях  :D само се подиграват с хората тези

Link to comment
Share on other sites

Ако в договора ти има скорости, ъплоуда на които е 15мбит примерно, би било неизпълнение на договора да ти пуснат само 7 мбит. Аз по тази линия се разправях с тях и нямаше НИКАКЪВ начин да позволя да пуснат модем при това условие и супер смешен ъплоуд. Модем през 2018, тия да не ни вземат за мезе, да не сме в америка случайно....

Отказвай докато е време и не са прекарали нищо, за да не се разправяш после (ако ти се разправя). И си пусни друг доставчик.

 

За боб.... нямат ли някакви нормални телефони (освен 0700 и както казваш отиващия си 0800)? това е смешно. Добре че поне нетът им засега е стабилен та не се е налагало да се обаждам, иначе по-скоро бих ходил до офис (принципен въпрос), поне офиси имат поне 10 в квартала :) .

Link to comment
Share on other sites

ахахах такава простотия като А1 няма!

Откак купиха смотаняците от евроком, така стана. Няма оптика :lol:

Оптичното им влакно е в апартамента ми, исках да ги включа като резерва на промоплан и си поръчах онлайн нет, ония се мъкнат коаксиал да ми монтират.

Нямало оптика до адреса, смях. Айде шута у гъза и обратно!

Link to comment
Share on other sites

от 2007 имам безсрочен към евроком ама беше гигабит сега чак виждам че всъщност пише евроком... на тази ланка съм от тогава 

 

скоростите в договора са за "свръх бързите" (за тогава) 250/100 kB/s

като ми се обадиха да ме прехвърлят питах и те (след изчакване) ми казаха няма да се промят скоростите (сега съм на 20/10 mbps или нещо такова останало от близу) - договор за тези скорости нямам

 

Модем през 2018, тия да не ни вземат за мезе, да не сме в америка случайно....

 

явно... 

 

аз после им се обаждах да питам и им направих забележка че ме лъжат и дори в сайта си пише 7 mbps, а онази май дори не знаеше щото ме питаше че коя е тази тарифа (опитваше се да ме убеди че модема е по добре  :D )

 

мисля да ги пусна да сложат модем щото ме убедиха че ще остана на безсрочен и "като не ми харесва да съм се махал"

 

това е смешното че в а1.бг пише за аботати *88 и от други мрежи 35988123 - друго няма за контакти

 

Нямало оптика до адреса, смях. Айде шута у гъза и обратно!

 

а пък аз ще си пусна булсат или кулбокс - ако при тях всичко е наред следващия месец шута на А1

 

ако случайно ми дойдат с договор веднага ще си реша проблема много бързо, ама не вярвам нали имат и тест период 30 дена - трябва да са супер нагли да искат и договор да ми набутат

 

Link to comment
Share on other sites

Кулбокс май най-лесно, защото и официално са без обвързване. Ако не ти харесат месец-два.... ама се съмнявам (ако само интернет ще прекарваш, без телевизия), без да преувеличавам, повечето пъти като тегля нещо от някой сайт, се тегли явно от някакви локални или европейски CDN-и, и 100МБ файл се тегли за секунда-две и т.н., т.е. скорости доста над 20МБ/с даже. Явно доста вече поддържат CDN или подобни и скорости над 100мбит много често се забелязват. Торентите да не говорим. Остава да видиш дали 25 лв такса те устройват. Само външния ъплоуд ако подобрят още малко.. и то в сравнение с подобни като цена тарифи на мтел основно визирам, макар че понякога се случва и в сравнение с булсат (дори 50 мбит тарифа) моя ъплоуд да е малко по-нисък, но рядко, към US.

 

Ako nqkoj напира модем да ти слага, на мига го разкарвай, няма безсрочни няма срочни, особено ако имаш алтернативи дори по ЛАН. Освен ако смешни 7мбит те устройват де.. и нямаш никакви претенции към нета.

Link to comment
Share on other sites

Пуснеш ли ги на модем, закичили са те с договор. Ти ще разбереш месец след това, но ще си с договор! Изчезвай с 200 от тях!

Link to comment
Share on other sites

Прехвърлих преди половин година абонамента на родителите ми за кабелна телевизия, защото миналия път някакави момчета от Близу убедили баща ми чрез куриер да подпише нов договор вместо да остави стария да премине в безсрочен. Нямам нкаква информация в новия договор за какво става дума понеже се оказа че не са му оставили копие или татко го е забутал някъде и не мога да го открия. Договора изтича на 11-ти другия месец за което имам документ и се оказа по думите на момиче от централния им офис че следващата такса ще е с 50% по висока ако откажа да преподпиша новото им предложение, което също е с увеличение на таксата и добавя абсолютно излишна за родителите ми услуга като интернет и канали които изобщо няма да погледнат. Смятам да се отказвам от тях, но искам да ви попитам кога смятате че е по добре да им го съобщя? Сега, в началото на юли или като изтече срочния договор? И ако е сега дали ще си изпълнят договора за доставка на телевизия до 11.07 2018 или ще спрат сигнала веднага?

Link to comment
Share on other sites

По договор трябва да имаш едномесечно предизвестие. Отивай и пускай сега, за да спрат на 16.07. Ще платиш няколко лева отгоре от 11 до 16.07. В никакъв случай не им казвай, че нямаш копие от договора!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Написаното от мен е малко неточно. От договора имам само заглавната страница с подписи, печати и срока до който е подписан, но нямам допълненията в които са описани параметрите на услугата и какво се случва след като договора изтече.

Link to comment
Share on other sites

При техните договори, обикновено, след изтичане на първата година или целия срок, таксата става х2. Така че им бий шута навреме.

В другия форум, Цецо ти го е обяснил най-точно как става. Бивш кадър е!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Оптика на мтел. Рутер 841н, всичко си работи и отваря. НО не отваря emag.bg. И преди като съм опитвал, имам спомен че не отваряше. Сайта се отваря разбира се, от други доставчици. Някой със същия проблем?

 

edit: оказа се че не се отваря (само той) само от безжични клиенти. От десктоп на жица се отваря. Странно.

 

Едит2: оказа се... DNS :). Явно и мтел имат проблеми с днс. Резолва главния домейн ок, но на телефон нали автоматично се опитва да премине на мобилната вврсия (м.емаг.бг), и точно тоя домейн мтел не може да резолвне! Сетнах в рутера днс-и 1.1.1.1 и 8.8.8.8 и всичко заспа! Ебаси днсите.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

 

Едит2: оказа се... DNS :). Явно и мтел имат проблеми с днс. 

те такива проблеми и странности имаха и при мене ама преди време - когато прецакаха гигабитската мрежа смениха ми ип-то и ми даваха един днс - а то спираше понякога, сега ми дава 2 и не съм забелязал проблеми

Link to comment
Share on other sites

бягайте далече от това чудо А1, днес ме смениха на модемче 

 

7432306799.png

то дори 7мб/с ъп не може да направи  :lol:

 

уж пуснах няколко молби за прекратяване на договора поради смяна на технологията ама не вярвам да стане нещо - предполагам всичко това е с единствена цел да чакаш отговор (чакало се до 2 седмици) и чак после пак да чакаш 30 дена за прекратяване... номера

 

фирмата която пусна кабела друга, на протокола за "отстраняване на проблем" пише ментел, на кутията на модема - близу, в магазина нямат достъп до една информация по телефона нямат достъп до друга информация 

 

след доста разговори по тел. и в магазина си пуснах предизвестие за прекратяване на договора и сега си прибирам модемчето им в кутииката, пускам си оптиката от другия доставчик и така :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Е, ти какво си чакал :) ...

Крайно време беше да го направиш. Смешници.

Аз където имам мтел, чакам да изтече договора, махаме и дом. телефон, и пускам един булсат 50/50 за 13 лв, че с тия 25мбпс ся не можеш да пуснеш стрийминг през VPN на някой по-голям филм спокойно (примерно 12-16ГБ филм) без да почне да понасича на моменти.

3Mbps през 2018г. срамота. Ти да си имал оптика и да се оставиш на модем... тц тц.

Иначе където имат оптика и човек го удовлетворява цената, нета е добър.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

бягайте далече от това чудо А1, днес ме смениха на модемче 

 

7432306799.png

то дори 7мб/с ъп не може да направи  :lol:

 

Аааа, скоростите са негарантирани! :lol:

И ти толкова брутално, чак предизвестие пускаш. Вместо да им пишеш едно благодарствено писмо какъв жесток модем имат :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...