Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Големи калъфи са тея Мтел. Някаква профилактика решиха да си направят в 2:50 и спря нета в целия град или поне аз знам за (Смирненски и Тракия едновременно) 

Съответно не са казали, че ще има таква и ни нае*баха, които бачкаме от вкъщи...

Може ли съвет как да се предпазя от бъдещи подобни ситуации? ОТ PC работя, а не от лаптоп и съответно не мога да пусна бързо WiFi с нет от телефона. Аматьорското решение  WiFi антета към PC и да се пуска от ГСМ при нужда. Да се надяваме, че няма да имат повече такива прекъсвания, но започваме лошо с Мтел. При cooolbox в Кършияка имах близо 2години с 0 прекъсвания, което беше супер. 

Дайте някое елегантно решение. Мога да отделя бюджет 9-10лв месечно за втори интернет, ако се налага, за да не случва повече това.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Usb модем с мобилен нет и го ръчкаш в компа. Или си купиваш хубав рутер и слагаш модема в него с кабела на а1 и си рутираш нещата, като падне единия да пуска другия. Така всички у вас ще имат нет при отпадане

Например https://www.senetic.bg/product/RBD52G-5HACD2HND-TC

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, sasshko said:

Големи калъфи са тея Мтел. Някаква профилактика решиха да си направят в 2:50 и спря нета в целия град или поне аз знам за (Смирненски и Тракия едновременно) 

Съответно не са казали, че ще има таква и ни нае*баха, които бачкаме от вкъщи...

Може ли съвет как да се предпазя от бъдещи подобни ситуации? ОТ PC работя, а не от лаптоп и съответно не мога да пусна бързо WiFi с нет от телефона. Аматьорското решение  WiFi антета към PC и да се пуска от ГСМ при нужда. Да се надяваме, че няма да имат повече такива прекъсвания, но започваме лошо с Мтел. При cooolbox в Кършияка имах близо 2години с 0 прекъсвания, което беше супер. 

Дайте някое елегантно решение. Мога да отделя бюджет 9-10лв месечно за втори интернет, ако се налага, за да не случва повече това.

А защо просто не си закачиш телефона с кабел към пц и така да ползваш нет?

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2021 at 7:59 PM, sasshko said:

С какъв кабел имаш предвид?

Микро usb или usb-c,какъвто ползваш,закачаш го за някой свободен usb порт и конфигурираш точка за достъп...както с усб модем само че си ползваш телефона.

Link to comment
Share on other sites

Аз преди като ми прекъсваше нета (предния) си бях направил сетъп с един стар рутер 740N с OpenWRT в режим клиент. На тел-а пускам хотспота, рутера го хваща и подава нета чрез лан порт към основната ми мрежа (към ЛАН порт на основния ми рутер или суич в мрежата ми), така всички устройства имат нет. Вече не помня как точно го правех, май ръчно просто променях GW на машините да ползват 740N-то, май със скрипт, който просто пусках ръчно. Може и автоматично и/или след това с микротика можеше да се направи по-елегантно.

Един 740N за 10-тина лв и готово.

Link to comment
Share on other sites

Видяхте ли какви цени на домашен интернет предлагат от А1 - почват от 4.50 лева на месец за Нет 50 и стигат до 14.50 лева на месец за Нет 1000, прекалено евтино ми се вижда. Това са цени в комбинация с друга услуга, но иначе и като самостоятелна услуга (примерно Нет 300 за 10.50 лева на месец) пак ми се вижда евтино.

 

Edit: Всъщност оказа се, че не е точно така и тези цени по-горе, където се виждат на сайта, са само за първите 6 месеца и после за останалите 18 месеца от общо 24 месечен договор се прилагат стандартни цени, питах ги по чата да ми потвърдят, защото обмислям да се купи абонамент. Уж не се хващам толкова лесно, но в първия момент и аз се заблудих :)

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sheep said:

Видяхте ли какви цени на домашен интернет предлагат от А1 - почват от 4.50 лева на месец за Нет 50 и стигат до 14.50 лева на месец за Нет 1000, прекалено евтино ми се вижда. Това са цени в комбинация с друга услуга, но иначе и като самостоятелна услуга (примерно Нет 300 за 10.50 лева на месец) пак ми се вижда евтино.

Определено е  евтино,  стига  да  мога  да  ти  докарат  оптика  до  адреса,  Лошото,  че  на бая  места  са  на  коаксиал а  това  не  си  струва.  

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Днес прекараха при нашите А1 телевизия (на 2 телевизора). Имаше вече интернет от А1 там, но се добави телевизия и малко по-бърз нет.

Лично аз съм леко разочарован от приемника, даже не леко... Като качество на телевизиите е Ок, както се очаква от HD и не само. Оплакването ми (и повече от майка ми) е от (не)удобството при работа. Не я интересуват всички излишни за нея функции, разни таймшифти, списъци с филми и т.н. и т.н. Елементарните неща са направени зле и неудобно, особено като за по-възрастен човек.

Най-големия проблем е невъзможността за пренареждане на каналите! Първите 5-6 са Ок, но след това почват разни доста празни канали (placeholders за по-висок абонамент), или разни дето никой не гледа, но заемат номера дето трябваше да са канали, които са закарани на кънда в дивия, след 100-200 канали. Нова ХД е на 333! Трябваше да е на позиция 33333.

После, при смяна на канал, тя не вижда изобщо дребното номерче на новия канал долу вляво. То аз едва го виждам от 3 метра (50" ТВ). При аналоговата ТВ, на която беше, при смяна се вижда голям номер горе вляво.

Смяната на каналите става по-бавно от аналоговата, но айде, това да кажем е приемливо и бях наясно с това.

НЯМА бутон за смяна между последните два канала на дистанционното! Това също е голям проблем.

Като цяло майка ми не е доволна, и ако не бяха вече почти махнали всички канали от аналоговата, нямаше и да помисля да я мъча с тази цифрова, нея качеството на картината почти не я интересува.

Единственото хубаво, което намерихме (освен по-доброто качество, което само аз виждам), е дистанционното хваща от почти всякаква позиция, освен ако не го навра в гъза си.

 

Някое от тези оплаквания има ли все пак някакво решение, което още да не съм видял?

Че аз на tivi.bg с Коди съм си наредил ръчно каналите точно както искам подредени по каналите, скоростта на смяна е почти същата, и дори само подредбата на каналите мен би ме спряло да мисля за разни кутии дето най-вероятно да нямат тия елементарни от 60-70 години насам фийчъри при телевизорите.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tedy said:

 освен ако не го навра в гъза си.

 

 

Да разбирам ли, че си открил, че само тогава не работи :) :) :) :) И не казвай, че вашите са ти помагали с навирането, да тествате :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ясно, няма оправия тия неща.

Друг огромен недостатък - с апп на телефона контролирах телевизора от години, защото дистанционното е винаги "заето". Отида при нашите, и като за чат пат, вършеше перфектна работа (знам, че може някакво друго или универсално дистанционно) с телефона да барна. Сега и това ми се отне. Предполагам няма някаква възможност с апп да се контролират тия приемници?

Та като изключим малко по-доброто качество на картината и броя канали спрямо аналоговата, всичко останало, ВСИЧКО, е само влошаване на нещата/удобството.. при нас. 1000 пъти си предпочитам с приложение под Windows като Kodi, да си бачкам както досега с tivi, пред тия приемници, предполагам и на другите телевизии са подобни.

Спрях одеве тока на приемника да прекарам кабелите, след това 2 минути и отгоре му отне да boot-не до телевизия. Компа ми с Windows стартира поне 3 пъти по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

С какво приложение си бачкал? Защото аз за сонитата ползвам тяхна си програма, но тя е по мрежата само за сони. Преди телефоните имаха и инфраред и имаше програми за имитация на дистанционни. Но вече е рядкост. Ако обаче е такъв случая, може би ще може да се намери вярната настройка за този приемник.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Телевизорът е някакъв Смарт LG отпреди 4-5 години модел. И в нас, и останалите, почти само LG-та имаме, с изключение на едно по-старо сони. И с тяхното приложение работи идеално LG.

Да, IR беше от приоритетите ми с последния телефон, за съжаление трябваше да направя компромис с него и нямам IR, иначе щях да пробвам разни приложения.

Мисля, че кутията има USB, освен да пробвам с някаква USB клавиатура (или моето USB дистанционно) да видя дали ще реагира на бутони поне за смяна на канали и volume. И ако стане, с някъв апп и някакво usb устройство да направя врътката.

Както и да е, малко rant за това не пречи, повечето неща знам, че са валидни за почти всяка цифрова ТВ, и вече като няма избор...., но най-големия проблем е невъзможността човек да си нареди сам каналите както иска. И да помни разни трицифрени номера за програми, които биха се събрали до 10 или 20. И това дето няма бутон за суичване между последните два канала, което поне майка ми ползва(ше) Постоянно. Освен да има и за това някаква врътка, поне в Kodi се ползва цифрата 0 за целта.

Link to comment
Share on other sites

Аз защо си мисля, че на А1 може с ползване на CI+ модул в тв. Брат ми е с карта в приемник, защото неговия тв е без декодер за хд. И му дадоха приемник. Но тв е стар. На вашите би трябвало да може да забиете картата с преходник в тв и да ползваш 1 дистанционно. Преди да си пусне пакетите с хд, картата беше в тв.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Не знам, уж огледах кутията/приемника, мисля че не видях карта, а той да е просто конфигуриран с абонамента. Техниците гледаха и телевизора, той има слот, не предложиха нищо по въпроса, аз и не се сетих в момента за тия неща.

То дистанционното го обучиха поне за основните 2 функции на телевизора - спиране/пускане, волуме.. останалото и без това се контролира през приемника.

Как да е, ако не свикне със ситуацията, като изтече договора, може да помисля да пусна там едно tivi с приемник, ако техните приемници имат липсващите тук удобства. Не знам, но за мен е.... нереално да не можеш елементарно да си наредиш каналите според както ги искаш - от 1 до 15 примерно тия които гледаш, а останалия талаш от 95% дето никога не поглеждаш да заминава ако ще на 5-цифрени канали! Канал примерно 600 и нещо е канал, който аз редовно гледам, и вместо да е примерно на 5 или 6 позиция... Затова и за мен лично не бих пуснал скоро "нормална" цифрова от оператор, докато съществува tivi.

Link to comment
Share on other sites

Кофти е да се дава акъл "после", ама като плащаш абонамент за tivi, защо не пусна "допълнителен приемник"? 

Имаш Микротик при теб и с още един Микротик (от евтините) при вашите, можеше да го направиш да се показва, че е при теб...  

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, plameni said:

Кофти е да се дава акъл "после", ама като плащаш абонамент за tivi, защо не пусна "допълнителен приемник"? 

Имаш Микротик при теб и с още един Микротик (от евтините) при вашите, можеше да го направиш да се показва, че е при теб...  

Тази идея доста време съм я обмислял, наистина. Но няколко фактора натежаха просто да си прекара там нормална цифрова.

Там 2 телевизора, нета беше слаб (25 мбита), сега се качи на 50, но цената беше пак г/д добра, защото е в комбинация с ТВ-то, и един стац телефон. При 25 мбита нет, който все пак се ползва от 2-3 устройства и компютър, две едновременни телевизора... не става, то и при 50 мбита е на кантар. Но основно, че трябваше два приемника (300 лв) да се купят за там (там Коди няма как да накарам да се ползва по ред причини).

Освен това предполагам приемниците на tivi ще имат същите "проблеми" или там е по-добре с хардуерните приемници? Ако поне 2 от дразнещите неща ги няма там, някой ден може да размисля поне за мен.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tedy said:

При 25 мбита нет, който все пак се ползва от 2-3 устройства и компютър, две едновременни телевизора... не става, то и при 50 мбита е на кантар.

Можеш да си приоритизираш трафика, така че да е гарантиран за TV.

 

7 minutes ago, tedy said:

трябваше два приемника (300 лв) да се купят за там (там Коди няма как да накарам да се ползва по ред причини).

Android box с Kodi?

Link to comment
Share on other sites

 

On 7/24/2019 at 12:44 PM, plameni said:

За такива случаи в чантата на лаптопа имам един MikroTik hAP mini (RB931-2nD).

Може да се конфигурира като каквото си поискаш - router, AP, repeater, extender, VPN-client и т.н.

Захранва се с microUSB, т.е. може да използваш зарядно на телефон или директно от USB порт.

 

Към това mikrotik-rb931-2nd.jpg, добавих това res-b5ba1933dd422679f4e7e65c3a46561d.jpg 

и вече медийните услуги са ми напълно мобилни :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

То приоритизирането Ок, но 30 мбита за двата ТВ, аз ползвам прокси там (с микротик) и ще ми бави доста, а като съм там и си ъпдейтвам нещо, е супер досадно с 1-2МБ/с, та мин. 75 мбита трябваше, ама вече е късно :) .

Андроид бокс с Коди би било решение, ама пак се налага работа с Коди - признавам, че не е толкова удобно като с нормален приемник, но за мен чрезвичайно, става. Отделно тия боксове пак струват пари два броя :) .

Ще пробвам с USB дистанционно дали ще хване нещо полезно като функции.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

 

 

Към това mikrotik-rb931-2nd.jpg, добавих това res-b5ba1933dd422679f4e7e65c3a46561d.jpg 

и вече медийните услуги са ми напълно мобилни :lol:

второто ме интересува. Амазонски тв стик? Може ли повече инфо какво може да се използва с него?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mIRCata said:

Преди телефоните имаха и инфраред и имаше програми за имитация на дистанционни. Но вече е рядкост. Ако обаче е такъв случая, може би ще може да се намери вярната настройка за този приемник.

Не е  рядкост.  Почти всички телефони  на  Xiaomi са  оборудвани  с  IR Port,  както  и  високия  клас на  Huawei.     Има си  вградено  приложение,  но  аз  ползвам  SURE,  понеже  може  да командва  булсатските  приемници.  Също  така  китайците  продават  такива  портове, които  буташ  в  порта  за  слушалки  и  имаш IR Port.

Link to comment
Share on other sites

Мда, това с ир джаджата за 3.5мм порта е идея, най-близка до връщане на някаква функционалност и направо ще я пробвам ако има откъде да се купи тук без чакане 2 месеца от Китай. Искаше ми се да не трябва да нося дори тая джаджа по джобовете, ама явно няма как. То не е ясно и дали може да се обучи custom, щото надали ще се поддържа като някакво устройство от софтуера.

Пробвах вързах към usb на приемника клавиатура и дистанционно, никаква реакция, то за какво ли е тоя усб не знам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...