Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Специално  тук  не знам дали  ги  има а  и  ако  ги  има  не  знам  дали  няма  да  са  ги  натоварили  доволно.  Един  колега  си  поръча такъв  и  е  доволен  каза,  че  работило  добре. 

 

Иначе майка  ми  е  на  А1 от  една  камара  години и скоро смени  адреса,  като   тези  от  А1 и  монтираха кам  модул,  което  май е  по-добрата  опция  за  хора над 60 години,  вместо  външните  им  приемници.   Аз  и  дадох  старото ми ЛГ модел 2012.   Ползва  си  само  дистанционното на  телевизора  а  и  отделно  и  подредих програмите  по неин  вкус. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 hours ago, mIRCata said:

Амазонски тв стик? Може ли повече инфо какво може да се използва с него?

 

Операционната му система е Fire OS и базирана на Android. Направен е за да продава услугите на Amazon, но с малки изключения и някои ограничения, могат да се ползват директно приложения за Android.

AppStore на Amazon е доста ограничен, затова съм му добавил Aptoide TV като store.

Ползвам предимно PLEX, StbEmu, OTT NavigatorBulsatcomTV. При необходимост пускам OpenVPN клиент.

Достатъчно мощен е за това, за което го ползвам. 4к върви добре.

За съжаление не поддържа DTS.

Shield-a е несравнимо по-добър, но този е изключително компактен и в пъти по евтин, особено ако уцелиш някое намаление, както аз:

  

On 11/23/2020 at 12:24 PM, plameni said:

Fire TV Stick 4k е на промоция: 
В английския Амазон е £29.99, а в немския €29.24

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tedy said:

Пробвах вързах към usb на приемника клавиатура и дистанционно, никаква реакция, то за какво ли е тоя усб не знам.

 

Може би за "наливане" на фърмуер и някакви сервизни функции.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се че поне функцията за превключване между последните два канала е налична чрез бутона "назад" вляво от "Mute".

Проблема с управлението през смартфон ще го реша с нещо такова - универсално стационарно дистанционно, което се управлява през апп на телефона. Точно кое да бъде, ще видим, вероятно това от линка ще пробвам. Разполага се някъде на по-видимо място в края на стаята, да може да има някаква по-директна видимост към устройствата, които ще командва. Това би било идеалния вариант, хем ще може и други устройства да се контролират.

Link to comment
Share on other sites

С едно универсално ремоте Broadlink RM4 mini кръгло, което се командва по мрежа/cloud с апп, нещата станаха идеално. Разполага се така че да има видимост (а в случая с приемника и това почти нямаше значение) и се обучава виртуално дистанционно, и работи перфектно почти, с минимално забавяне. Марката на приемника Каонмедиа или нещо подобно китайско, го нямаше в списъка на поддържаните марки, затива с ръчно обучение стана идеално работата.

С тва чудо човвк може да си добави доста дистанционни да командва всичко което е инфраред у дома. И апп-а на Броадлинк се оказа добре.

Link to comment
Share on other sites

Едно време си бях взел RM3 Mini за да си управлявам климатика, но го разкарах. Сега ползвам на Broadlink умните контакти. Вършат добра работа.

Link to comment
Share on other sites

Умен контакт в случая няма как да е решение, защото се искаше управление на приемник, смяна на канали, volume и всичко останало. Умен контакт може само да вкл/изкл, затова не стана ясно защо си разкарал broadlink мини-то, след като с контакт няма как да управляваш климатика.. или приемник или ТВ.

Извън темата е, но все пак относно умните контакти. Мислел съм за подобни неща, но това, което по други подбуди и стечения на обстоятелствата ползвам от няколко седмици, е едно NetControl устройство от Неомонтана, което се свързва с ЛАН мрежата директно, и с http или snmp заявки може да управлява 4 релета, което на мен ми върши много по-добра работа - няма нужда от връзка с разни клауди за да работи, увеличил съм сигурността с главен сървър, с който мога от интернет да го достъпя със съответните защити, които съм си направил. И цялата логика на действието му може човек сам да си я програмира както иска.

За съжаление не намерих дистанционни от тоя сорт, които да работят напълно standalone както обичам, та кандисах на тоя броадлинк.

Link to comment
Share on other sites

Разбира  се,  че  умния  контакт  е за  пускане  и  спиране.  Аз го  взех  да  си  засичам  климатика колко  енергия е  глътнал.  РМ го разкарах,  понеже  нямах  обратна  връзка какво  се  случва  с  климатика  от  разстояние а като  съм  си  вкъщи  го  командвам или с  телефона  или  с  дистанционното.  Решението беше  wi-fi модул, но  не ми  хареса  цената. 

Link to comment
Share on other sites

Аха, ти извън контекста говореше. Вече сме съвсем извън темата, но последно - ясно, просто си искал да проследиш колко харчи климатика. То това с ватметър и контакта.. ще видиш за месец два, след това вече не ти трябва, реално един инвертор харчи много по-икономично, и поддържаш все пак някакъв комфорт, дали е 15 или 20 лв на месец.. Не знам, аз лично искам да знам горе долу, но през сметките за ток съм си направил изводите г/д и затова и подобни контакти ги намирам леко безсмислени, освен за нещо специфично да премеря с ватметър или евтин електромер тип контакт примерно. По същата логика и Wifi в климатици, бойлери и други подобни (не всичко), го намирам за почти безсмислено. Прибирам се, пускам климатика (ако е бил спрян), за 10 мин. е охладено. Прекалява се с тоя тренд с wifi-то във всичко вече. Някъде има някакъв малък смисъл, но далеч повече предпочитам контрола на неща, за които трябва ставане от дивана :D , щори, врати, лампи..

Link to comment
Share on other sites

Умния  контакт за  измерване  на  консумацията  е  за  малко по-крайни  потребители на климатици,  но  ти  няма  как да  знаеш.  Има  форум  с  раздел  за  климатици  и  там  се  коментират  минимуми,  максимали  и т.н. Wi-fi  модула ти дава  не  само управление,  но  и  доста  повече  опции,  които  ги няма  на  дистанциоонното,  чрез  него  може  да  направиш  диагностика  на  климатика,  та  това  е  нещо  много  необходимо  за  новите  климатици.  Щом  говориш  за  управление  на  врати  и  прозорци,  то  трябваше  да  вземеш  пълната  версия  на  РМ тя  управлява  такива  неща.   

Link to comment
Share on other sites

Еми явно съм от потребителите, които не искат да задълбават прекално технически в тези уреди, а искам просто да работят и да не ги мисля. Всички климатици, които имаме или сме имали, просто са работели, как сме живели без wifi в тях, съм в недоумение. Поне това знам. Иначе е ясно, че разни крайни потребители, които искат да знаят всеки ват, ще ги има винаги. Не ги съдя де. На нас са ни достатъчни функциите от дистанционното, даже наскоро купувах климатик и нарочно избегнах такъв с wifi (но някъв Gree) и взех без Wifi, на същата цена.

За врати и прозорци не. Това дистанционно го взех за при нашите, като ида да мога да контролирам А1 приемника. За мен може би бих взел друго, но то това изисква и друга инфраструктура, наличие на електронно управление на въпросните неща, а такива нямам. Засега само осветлението в хола ми е през телефона :) . За щори врати.. трябват мотори, и всичко останало, а дистанционното управление е последната грижа.

С други думи, харесвам новите технологии, ползвам напредничави такива където мога, но за някои неща съм скептичен и консервативен, защото не виждам особен смисъл - wifi в повечето домашни уреди поне засега е предимно свързано с досада за "спестяване" на някоя стотинка на месец. Да съм пуснел климатика преди да се прибера да ми било охалдено.... дрън дрън, като го пусна, е достатъчно мощен че докато се разсъблека, след 10 мин вече е охладено. Да не говорим, че почти не го спирам, а най-много да увеличава леко температурата като излизам.

Ама айде стига толкова rant :) .

Link to comment
Share on other sites

Радвам се  за  теб.  Ти  ме пита  за  какво   ги ползвам  и  аз  ти  отговорих.  Тези  монитори  не  се  взимат  за  да  ти  гори  по-малко  климатика  а за  да  го  следиш как  работи. Както  казах  по-горе те са  за  по-вманиачените потребители.   Колкото  до wi-fi-то  и  аз  мислех  като  теб,  но  вече  съм  на  друго мнение :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

При нашите днес се получава SMS, че щели да качват цената на допълнителен приемник с 2 лв за 1годишни, и с 1 лв за 2годишни договори, ВКЛ. за настоящи абонати!

Това пише ли го като възможност в договора, че нещо не го четох целия, а и в момента не е пред мен? Как е възможно вече сключен договор да променят така цената?

Друг получил ли е такъв SMS?

Линка в смс-а е този.

До 30 септ. щяло да има възможност човек да се откаже от допълнителните приемници. Сериозно обмислям да й махна в спалнята допълнителния, и да измисля начин да ползва основния от хола, и без това тя не може да гледа едновременно два телевизора.

Този в спалнята го гледа малко и рядко. Дистанционното управление е решено с едно универсално дистанционно, за което писах, командвано по ЛАН мрежата от смартфон. Остава да измисля да свържа и ТВ в спалнята с HDMI някак сплитер или анти-концентратор (не ми идва думата), и някак да превключва просто входа към един от двата ТВ. Говорим за 20-тина метра ХДМИ до спалнята. Ако е множко, някакъв хдми удължител активен примерно, който по лан кабел да прекарва, или безжичен трансмитер някъв. За 2г. по 4 лв на месец, тва са около 200 лв спестени. Може да ги дам за апаратура, но тия изедници не ща да ги видя с тая наглост И за съществуващи договори. Тя ако гледаше често и много в спалнята, иди-дойди.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tedy said:

 За 2г. по 4 лв на месец, тва са около 200 лв спестени.

Уж има 1 допълнителен приемник в спалнята, говориш за 2 години, а там си казал, че е 1 лв. Та как докара допълнително 4 лв на месец. И как 4 по 24 стана около 200?!?? :)

Link to comment
Share on other sites

Хаха, объркал съм се, смятах ги по 48. Ок, 100 лв спестени. Договорът се сключи преди няма и месец. 24 месеца по 4 лв.

Въпросът е принципен, утре могат да качат нещо друго, а и ако имаш 2-3 допълнителни приемника..

 

Остава да видя как да закарам HDMI сигнал до спалнята, и лесно да се превключва хдми вход, по възможност със смартфон.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ще проуча. Ако съответна кутийка (каквото там, сплитер или нещо) и кабела струват до 60-70 лв общо, ще си струва, иначе да спестя 100 лв и да похарча 100, ще се замисля. След 2г. вероятно просто ще сменя нета и/или телевизията.

 

PS. Мислех нещо такова, но бях гледал и до 25 метра хдми кабели поддръжка. То самия хдми кабел с тази дължина ще е няколко десетки лв, та може би някакъв адаптер за пренос по друг вид кабел (UTP?!), или по радио, ще видим.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Има адаптери hdmi-ethernet. С тях ще стане най - добре.

Взех оня ден едни преходници HDMI към два LAN кабела и обратно. Не стана. С 15-тина метрови UTP cat5e изкара картина и звук, но със смущения и през 2-3 сек. изчезва картината и пак се появява и така постоянно.

С 20-тина см кабелчета стана и работи, но това не е решение. Вероятно иска Cat6 или кой знае какво, но ако тръгна тепърва да купувам и кабели за това (ще трябват поне 40 метра), отделно клещи за тях, конектори, и сплитера, и екстендер за IR ремоте-то между двете стаи (щото се оказа, че не е вариант със смартфона да командва приемника в другата стая) който само той е над 70-80 лв.... и ще стане 2-3 пъти по-скъпо от това просто да задържим приемника, и се отказах засега.

До изтичането на договора ще измисля алтернатива, може дотогава да измисля по-евтин вариант. Хич не ми се искаше на тия А1 да им давам 4 лв за втори приемник след като се гледа по 5-10 мин на ден и то не винаги, но каквото такова. За 1-2г. малко по малко ще мисля решение на проблема.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

При нашите прекарахме телевизия преди 2-3 месеца.

Приемника на А1 е някаква кутийка, в момента забравих каква точно.

Редовно, през няколко дни, се бъгва нещо, и спира да работи - дава на всички канали Неуспешно превключване или нещо подобно. Рядко, но се оправя като се спре и пусне от дистанционното, по-често трябва да му се спре тока и да се пусне отново, което отнема поне 5 минути общо.

Това случва ли се при някой друг?

Съпорт на практика няма, няколко пъти звънях на съпорт, не вдига никой, звънях и на телефона на служителката, с която преди време сключихме договора по телефона и която беше "нашата" отговаряща за договора.

Автоматични съобщения обаче вървяха няколко пъти докато чаках менютата, казващи да се изключат от тока всички устройства ако нямало фиксирана услуга/телевизия ... :ninja: и да се включат отново! Та предполагам е често срещано и реакция от съпорта ако се свържа, ще е с нулева полза.

По принцип чета за проблеми с ТВ iptv приемници на различни оператори, и не съм много изненадан, но понеже много мразя подобни проблеми, се радвам че аз лично не завися от телевизия и не съм фен толкова на телевизия, но понеже ползвам IPTV от tivi.bg с Kodi, поне аз с Коди нямам такива проблеми никога (има други, които не са пряко свързани с Коди, но това е отделна тема).

Link to comment
Share on other sites

Тоя поста ма кара.... да си спомня как тука един техник на село спореше с мен как нямали до момента нито един развален модул за телевизор (малко след като А1 купиха Близу). Аз му обяснявам на тъпия бастун, че всичко друго е пробвано и проверено и остава единствено скапаният им модул да е дал фира - НЕ! Когато в крайна сметка дойде се посмяхме и двамата, макар да ми се искаше да му го мушна някъде модула. И до последно се кълнеше, че досега нямат нито един повреден и подменен модул за телевизор - казах му, аз винаги съм първи! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Съпорт на практика няма, няколко пъти звънях на съпорт, не вдига никой

Не пише ли нещо в договора по тази точка, какви са им задълженията. Записваш разговора как никой не вдига и почваш тормоз.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Не пише ли нещо в договора по тази точка, какви са им задълженията. Записваш разговора как никой не вдига и почваш тормоз.


Не знам А1 да са се осрали дотам, че да няма съпорт - няма начин. Ей сега да вдигна телефона, най-късно утре сутрин е при мен колата в село. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Не пише ли нещо в договора по тази точка, какви са им задълженията. Записваш разговора как никой не вдига и почваш тормоз.

Еми звънях 2-3 пъти днес, нямам нерви да чакам повече от 4-5 минути да се "освободи оператор" който да вдигне. Ако съм по-настойчив и звъня цял ден, може да се отвори парашутът, но... ще видим, утре пак. Нямам цял ден само да звъня, като съм почти сигурен и какъв ще е резултатът.

Link to comment
Share on other sites

От около час няма интернет и телевизия, нищо, при нашите. Съпорта се свързах (след 5 мин автоматични менюта и чакане) и наистина не виждали оттам, и щели да "предадат".

При друг има ли такова прекъсване?

Нямам спомен скоро да е имало такова нещо.

Конвертор, рутер, са рестартирани.

 

Едит: проблемът е решен. След разговор със съпорта, казаха, че днес ще дойдат сутринта. Дойдоха (Неделя е) и проблемът е решен - оказа се слаб сигнал до конвертора, но до кутията във входа е наред. Оказа се някакво усукване в някой оптичен кабел, смениха някакво кабелче, закрепиха както трябва кабелите, и всичко е точно. Момчето беше много отзивчиво. Бях понабрал (покрай майка ми, че тя без телевизия не може) да споря, но предвид бързата реакция и че такава повреда предполагам няма да се случи пак скоро, всичко мина културно и бързо.

Едит2: Колкото до ТВ приемника дето на всеки няколко дни се бъгва.. момчето вика да си се спира вечер (примерно), защото (явно) от големите ъптайми нещо му става и не може да ги издържи. По време на инсталацията на тия приемници преди няколко месеца, момчетата казаха обратното - да не се гаси никога, щото някви ъпдейти да си чеквал постоянно. Та явно си искат рестарт чат пат и тоя път включихме настройката да се гаси сам при 4 часа неактивност (реално нощем). Проблем ще е сутрин пускането - трябва и ТВ, и приемника да се включват, което усещам, че ще е проблем, а CEC не работи с тоя приемник.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...