Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Да ти кажа чесно от 2004 година съм с техния нет и не ми е правил големи парчета. Обяснявам си го с факта че мрежата тогава е градена от ГГбит а не от някой от Еврокомите. Мен ме дразнят ниските международни скорости, но за момента няма как да се прехвърля на друг нет защото има и други хора вкъщи които ги устройва този нет и така нататък...

 

БТВ Плащам 30лв. за ЛАН нет цифрова и телефон. Беше някаква коледна промоция миналата година и беше с кабелен нет, но успях да ги навия да си запазя лана със същите скорости.

Edited by PBPeTkO1936
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да ти кажа чесно от 2004 година съм с техния нет и не ми е правил големи парчета. Обяснявам си го с факта че мрежата тогава е градена от ГГбит а не от някой от Еврокомите. Мен ме дразнят ниските международни скорости, но за момента няма как да се прехвърля на друг нет защото има и други хора вкъщи които ги устройва този нет и така нататък...

 

БТВ Плащам 30лв. за ЛАН нет цифрова и телефон. Беше някаква коледна промоция миналата година и беше с кабелен нет, но успях да ги навия да си запазя лана със същите скорости.

 

И аз съм така, но договора ми изтича....и май май остават само Blizoo като вариант......това с 5 кинта на всеки ТВ от горе....хич не ми се нрави :)

 

ДСС са отпандали като варнат...

Link to comment
Share on other sites

тези 12Mb на колко се равняват?

например от замундата с колко kB/s ще свалям и с колко kB/s ще уплоудвам?

 

1.5MB/Sec, но предвид, че може и да не ги стигнеш ~ 1.2MB/Sec.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Пичове в нас и down- и up- load-а само 20 мегабита, пробвайте да си смените торент клиента

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Пичове в нас и down- и up- load-а само 20 мегабита, пробвайте да си смените торент клиента

Ти май говориш за интернет по LAN от ЕК/Близу, за което си има отделна тема. Ако не ме лъже паметта, в тази пишат хората с модеми. Модемите на ЕК никога не са имали симетричен трафик и едва ли някога ще имат. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Извинявайте за вероятно повтарящия се и не много адекватен въпрос, но някой може ли да каже как стоят нещата с аналоговата телевизия за момента?

 

Питам конкретно - при прекарване на интернет и телевизия на повече от един телевизор, какво прекарват на допълнителните телевизори - пускат ли им аналогова само, или изискват и на тях да слагат цифрова (съответно и повече пари)?

Link to comment
Share on other sites

какво ще ти прекарват допълнително на аналогова телевизия бе, взимаш от някой магазин един доъплнителен кабел, един разклонител и още една букса, режеш кабела свързваш и готово

Link to comment
Share on other sites

Ти май говориш за интернет по LAN от ЕК/Близу, за което си има отделна тема. Ако не ме лъже паметта, в тази пишат хората с модеми.

коя е тази тема, ако можеш да ми кажеш. понеже преди седмица ми казаха че пакета от 12Mb по LAN е 25лв, а сега ми искат 30лв за LAN, а през модем е 25лв.

Link to comment
Share on other sites

коя е тази тема, ако можеш да ми кажеш. понеже преди седмица ми казаха че пакета от 12Mb по LAN е 25лв, а сега ми искат 30лв за LAN, а през модем е 25лв.

Ето тази.

Link to comment
Share on other sites

само на мен ли ми се струва че тарифата от 20лева за ЛАН вече максималната скорост не е 2,4МБ /20Мб ами около 1МБ :angry1:angry1:angry1:angry1 да не би да се опитват да прехвърлят и нас, които си плащаме двойно повече към онези с промоцията на които е 12 мбита по договор :angry1:angry1:angry1:angry1

Edited by paagrio
Link to comment
Share on other sites

един въпрос за кабелната

как е качеството на кабелната телевизия при вас?

при мен има сташно много канали на снежинки - диема, бтв комеди, анимал планет........

Link to comment
Share on other sites

един въпрос за кабелната

как е качеството на кабелната телевизия при вас?

при мен има сташно много канали на снежинки - диема, бтв комеди, анимал планет........

Значи е нормално при теб :)

Link to comment
Share on other sites

Този интернет доставчик е божественото ми наказание за знайни и незнайни грехове... Когато Гейбълтел и Евроком се сляха - интернета от гаден стана ужасен. Най-искрено не препоръчвам на никой да се самобичува с "услугите" на тези некадърници...

 

От близо седмица съм със средно 5% загуба на пакети, костенурча скорост на отваряне на сайтове. Неделя една пача половин час не можа да ме намери като адрес, накрая се оказа, че ме е търсила в мреажата на Евроком и за десерт - нацупено ми обясни, че съм нямал проблем. Днес - от 7 опита - един успешен да се свържа с техен оператор.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Дайте номер на пловдивски съпорт (ако имат такъв). Вчера ме вързаха, туриха ми и един телефон, който казаха, че ще тръгне до 10 мин, ама още не е тръгнал.

 

Иначе положението в момента е следното:

 

980722284.png

 

вечер между 19:00 и 23:00ч. повече от 10 мегабита не вдига.

 

Явно тези шумно рекламирани 24 мегабита са абсолютен мираж.

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

Дайте номер на пловдивски съпорт (ако имат такъв). Вчера ме вързаха, туриха ми и един телефон, който казаха, че ще тръгне до 10 мин, ама още не е тръгнал.

 

Иначе положението в момента е следното:

 

980722284.png

 

вечер между 19:00 и 23:00ч. повече от 10 мегабита не вдига.

 

Явно тези шумно рекламирани 24 мегабита са абсолютен мираж.

мда тея ЕК са супер смешници едно че заблуждават хората и не дават от до час за минаване на лимита на скороста, а и ми режат скороста гледам напоследак следобед май след 5 часа ми режат външният ъплоад на половина даже и и още по надолу

а събота и неделя са още по трагични нещата със скороста !!!

мине ли ми договора никакво подновяване ако ще да има пакетна промоция 200mbps !!!

 

И да се звъни и да не се звъни нищо няма да се промени !!!

решението е след договора Н3 и ли друг добър доставчик

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Днес останах приятно изненадан от съпорта на Близу. Звъннах им по повод проблема с телефона, но ми направи впечатление, че няколко минути преди да звънна чуждите сайтове започнаха да се влачат или да не се отварят. След като набрах номера чух, че на IVR-a бяха сложили съобщение, че имат проблем с международния нет и работят по остраняването му. След това ми вдигна една кака и ми оправи проблема със стационарния телефон за няколко минути. Вече всичко работи нормално.

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

Днес останах приятно изненадан от съпорта на Близу. Звъннах им по повод проблема с телефона, но ми направи впечатление, че няколко минути преди да звънна чуждите сайтове започнаха да се влачат или да не се отварят.

при мен проблема с външните сайтове и сваляне още не се е оправил!

Link to comment
Share on other sites

при мен проблема с външните сайтове и сваляне още не се е оправил!

При мен всичко е окей..вече. :)

Link to comment
Share on other sites

При мен всичко е окей..вече. :)

 

да сигурно се е оравило

 

то тука оправено си значи сутрин да свалям с 200-400к а вечер едва да закачи 20-30к

 

да не говорим за почивните дни че е леш външния - ако така продължава :sick

Link to comment
Share on other sites

данзел как са скоростите днес - питам защото се чудя коя тарифа да избера 12 или 24 мбита, днес бях у един комшия който е на 12 мбита но сваляше от замунда с около 20 :confused

Link to comment
Share on other sites

В момента (22:30ч.) положението е следното:

 

981878876.png

 

981880475.png

 

Сутринта беше 22 мегабита към Плд. От замунда до сега съм свалял с макс 2,7 МБ/с

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...